Въпрос за интервюто

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Francheska
Мнения: 54
Регистриран на: Пон Мар 01, 2004 7:55 am
Местоположение: Варна

Въпрос за интервюто

Мнение от Francheska »

Предполагам, че има и други със следния проблем:
С цел работодателя да плаща по-малко осигуровки, в договора е написана доста по малка заплата, а и длъжноста сътветно не е тази която заемам. Това обаче е в мой минус и няма как да докажа че реално работя на по-висока длъжност и на по-голяма заплата. Освен това на предишната ми работа съм осигуряван на реалната заплата и е вписана реалната ми длъжност, излиза че съм напуснал заради по-нископлатена и по-непрестижна работа.
Има ли някой който е имал проблем заради нещо подобно на интервюто?
aleksandar
Мнения: 82
Регистриран на: Съб Май 15, 2004 5:23 am
Местоположение: New Westminster, BC

Мнение от aleksandar »

Няма проблем, и аз бях в същата ситуация на интервю - никакъв проблем. Обясних, че това ми е основната заплата, а остатъка получавам под формата на бонус. Ясно им е за какво става на въпрос, така че не се притеснявай:))
Успех!
Аватар
Dani§Ticho
Мнения: 160
Регистриран на: Пет Окт 08, 2004 2:34 pm
Местоположение: Монреал
Обратна връзка:

Мнение от Dani§Ticho »

Моят съпруг беше в същото положение. На интервюто изобщо нищо не не ни питаха за това, но ние бяхме готови да обясним, че това е практика в България, с цел работодателите да плащат по-малко осигуровки - просто бяхме готови да кажем истината. Така че не се притеснявай, ако те питат - кажи си истината. Пък това можеш да го обърнеш в твой плюс - да кажеш че това е нещо което не ти харесва и е една от многото причини за които искаш да отдидеш в Квебек, защото си сигурен че там не е така / знае ли човек обаче/ :lol:
Аватар
Igor
Мнения: 423
Регистриран на: Пет Окт 24, 2003 2:19 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Igor »

Всички разумни и искрени обяснения могат да бъдат приети. Проблема е там че нямаш доказателства. Опитай се да получиш от работодателя препоръка в която да е описано какво наистина работиш (задължения, задачи), и я преведи на френски.
Забравихте как изглежда България? Тя е красива - http://nigor.myphotoalbum.com/
alen vid
Мнения: 418
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 10:12 am
Местоположение: sofia

Привет Франческа,

Мнение от alen vid »

Ами,според мен нямаш никакъв проблем!!!!!!
В първия период от живота ти ,когато си работила по-специалността ти - доказваш че, все пак имаш трудов стаж по-образованието ти ,това е само в плюс за теб - значи дотук: - никакъв проблем!!!
Събитията във втората половина от трудовия ти живот са се стекли по-начин не зависещ от теб и не по-твое искане или вина: - примерно: фирмата е фалирала и тн.
Пробвала си да си намериш работа по специалността си - не си успяла /примерно: защото в БГ този бранш не развиващ се!!!/ - и в резултат на което си била принудена от обстоятелствата и от необходимостта да се издържаш /децата семейството и тн/ да започнеш каква да е работа пък - макар и на по-ниска заплата : - между другото това също /мисля аз/ е само в твой плюс - защото доказваш че ,не си човек който да седи на помощи или да бездеиства на основание на високите си претенции......... - винаги можеш да кажеш че ,през цялото това време,докато си била на ниско квалифицираната длъжност ,не си преставала да търсиш подходяща работа съгласно образованието ти - но уви не си успяла поради дефицит на същата на пазара на труда в БГ, - и виждатели именно това е една от причините да желаете да се преместите със семейството ти в Канада .

Значи ,не те съветвам да говориш врели не кипели за това как работодателите в Бг плащат ниски заплати за да не плащат данъци ,нито за това ,че същите те наемат фиктивно на една длъжност а пък те ползват или те карат да вършиш неща съгласно друга длъжност!!!!!!!!!1 - защото ако го представиш по-този начин ще излизи че ти активно участваш в една измама и задкулисни игрички изцяло с твоето дейно съгласие ....................................!!!!!

Истина или не ,-0 това за Бг деиствителността - не си ти този човек който е призван да раздава ИСТИНАТА ЗА НЕЩАТА - субективната ти оценка едва ли е нещо което е 100% истина .

Твърда се облегни на фактите в твоят трудов живот и накарай интервюиращия да разбере че ,полагаш всички усилия/без при това да виниш които и да било за неблагополучията в живото ти / да промениш нещата в твоя полза и в полза на семйството ти и децата ти!!

Успех на интервюто :beer: :beer: :beer:
Аватар
N a n a
Мнения: 167
Регистриран на: Пет Окт 15, 2004 11:25 am
Местоположение: BG, Varna - Montreal

Мнение от N a n a »

Мисля, че имиграционните власти са доста наясно с БГ реалността. Не всички имат имоти и получени наследства, а всички показват парични наличности. Не трябват много усилия, за да се сметне, че с 2 заплати /от по 260 лв., да речем, колкото са в трудовата книжка/, трудно ще достигнеш като спестявания сумата, която се изисква и още ще си в носеща много точки възраст :lol:
Не се притеснявай. Направи както казва Igor. Успех!
Всеки от нас може да излъчва любов, стига да си го позволи.
Заключено