Доказване на трудов стаж от самоосигоряващ се ????

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
DWEEZIL
Мнения: 24
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 4:06 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Доказване на трудов стаж от самоосигоряващ се ????

Мнение от DWEEZIL »

Относно трудовия стаж.Аз съм управител на фирма и се интересувам какви документи са необходими за изпращане във Виена,които да докажат трудовия ми стаж.Аз имам само осигорителна книжка,а за да ми я заверят във НОИ ,трябва да ми направят ревизия.Също така първо имах ЕТ което преди две години го преобразувах в ЕООД, т.е. не сам спирал да си внасям осигоровките.В НОИ ми обясниха че единствено като документ могат да ми издадат , че не дължа на държавата осигоровки.Като никаде в този документ не се опоменава срока на внасяне на осигоровки.Интересуваме какви документи трябва да се изпратят.
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

Относно ЕТ-то са ти достатъчни съдебно решение и актуално състояние.
Не знам дали издават такова за вече преобразувани/закрити фирми, но не пречи да питаш (все някаква справка, че фирмата е функционирала от тази до тази дата с управител еди кой си би трябвало да ти издадат).
venusche
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:29 am

Мнение от venusche »

аз също съм самоосигуряващ се .На интервюто представих САМО осигурителната книжка,заверена от НОИ .Гадното е че те заверяват само за календарна година т.е сега имам заверен стаж само за 2004 г. но не и за 6 тте месеца на 2005.А съм на интервю на 16 юни (на първото ни върнаха заради френския).Но по принцип искат Осигурителна книжка и нищо повече
Аватар
grobari
Мнения: 301
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 1:02 pm
Местоположение: SOFIA

Мнение от grobari »

Здрасти, за да ти направят ревизия ти трябват: данъчни деклараций за годините+копия, решение на съда за прекратяване на дейност, удостоверение от НОИ за прекратяване на дейност, копия на платежните за здравните осигуровки,10 броя безумни деклараций, които ще ти дадат в някоя от стайте с ревизори-112.....и искат удостоверение от даначната служба, ако си имал период без дейност, и най-важното да попаднеж на щастлив служител.
Аватар
grobari
Мнения: 301
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 1:02 pm
Местоположение: SOFIA

Мнение от grobari »

като си завериш книжката попълваш молба, за удостоверение за стаж, коятовзимаш и депозираш в отдел международни спогодби.
DWEEZIL
Мнения: 24
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 4:06 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от DWEEZIL »

Благодаря за информацията.Ще опитам предложените ми варианти и дано да имам късмет в НОИ.
Аватар
em
Мнения: 87
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2004 5:02 pm

Мнение от em »

Здрасти, и аз бях с осигурителна книжка и въпреки че ми мина ревизията в НОИ не я бях заверил, нито имах декларарация за времето през което съм се осигурявал.
Интервюиращият разгледа всички страници на осигурителната книжка която счетоводителкта ми беше попълнила, преброи горе долу годините и толкова.Показа я на преводачката и тя му кимаше нещо предполагам и тя потвърди че всичко е наред.
Така че аз минах единствено с подписа и печата на собствената си фирма.... Все пак при нужда щях да ходя до НОИ за заверка но не се наложи.

Успех
denivet
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 10:12 am
Местоположение: varna

Мнение от denivet »

I az sam samoosiguriava6ta( po svobodni profesii).Vav Viena izpratih samo preporaki ot kolegite kadeto rabotia.Na intervuto mi poiskaha osiguritelna knijka,no az niamah.Obiasnih polojenieto si, i za 6tastie noseh platejnite ot bankata.Tova im be6e dostata4no.Kasmet!
nobleman

Мнение от nobleman »

Мосю Ла Рю прегледа САМО ОСИГУРИНЕЛНАТА МИ КНИЖКА!! ПРОВЕРИ СТАЖА МИ! ОТБЕЛЯЗА СИ С ЧЕРВЕН ХИМИКАЛ...И ДО ТУК. ИНАЧЕ И АЗ БЯХ ПРИГОТВИЛ ДОКУМЕНТ ОТ НОИ, ЧЕ НЕ ДЪЛЖА ДАНЪЦИ, ДОКУМЕНТ ОТ ДАНЪЧНОТО, ЧЕ НЕ ДЪЛЖА ДАНЪЦИ, НО МОСЮ ДОРИ НЕ ГИ ПОГЛЕДНА. ТАКА, ЧЕ МОЯ СЪВЕТ Е...ОПРАВИ СИ ОСИГУРИТЕЛНАТА КНИЖКА... АЗ СЪЩО СИ ПРЕДИЗВИКАХ РЕВИЗИЯ... НАПРАВИ Я ПО С ВРЕМЕ, ЗАЩОТО РЕВИЗОРИТЕ "ГОРКИТЕ" ИМАЛИ МНООООГОООО РАБОТА. ЧАК ДА ИМ СЕ ЧУДИШ...
sunlight
Мнения: 24
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 11:44 am
Местоположение: варна

Мнение от sunlight »

извинявайте но каква е разликата между осигурителна и трудова книжка? Като казах на счетоводителката си да ми оправи осигурителната книжка тя каза че от години нямало такива...
Аватар
Dani§Ticho
Мнения: 160
Регистриран на: Пет Окт 08, 2004 2:34 pm
Местоположение: Монреал
Обратна връзка:

Мнение от Dani§Ticho »

осигурителната книжка се издава на самоосигуряващи се лица, може и на такива, работещи по трудов договор, но обикновено на последните се издава трудова книжка, в която се записва от коя до коя дата си работил в дадена фирма, както и на каква заплата. В случая - собственик на ЕТ - за стажа трябва да се представи заверена осигурителна книжка
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

здр!
имах един период от 2 години, в които съм бил самоосигуряващ се като съдружник в ООД. като видях глупостите на НОИ и си взех трудовата книжка, написах вътре че съм бил управител на ООД-то с 200 лв. заплата , след което в качеството си на собственик и началник на същото ООД се подписах и го подпечатах. носех и съдебното решение да се види че съм съдружник.
туй беше :-)
sunlight
Мнения: 24
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 11:44 am
Местоположение: варна

Мнение от sunlight »

аз съм собственик на ДЗЗД и не съм внасяла осигуровки само здравни, сега съм си пуснала трудов договор, но не знам дали предните години мога да си ги пиша като теб С200?
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

абе те се интересуват от стажа, не дали имаш да даваш. моите осигуровки бяха в ред, но не са проверили по никакъв начин. пък и фирмата има право да не плаща осигуровки, после си ги плаща с лихвите или я глобяват, може пък да не е вървял бизнеса, те на интервюто не са данъчна полиция.
sunlight
Мнения: 24
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 11:44 am
Местоположение: варна

Мнение от sunlight »

о това е чудесно. Значи да си преведа от кога е регистрирана фирмата и актуално състояние т.е. че работи така ли? да си оправя осигурителната книжка и да нося платежните. Най-после ми светна.
Благодаря ви. Все се притеснявах за този стаж, но сега ще се пиша водеща.
Заключено