Време е за нов митинг в защита на мед сестрите ни в Либия

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Време е за нов митинг в защита на мед сестрите ни в Либия

Мнение от bgmontreal »

Libya Acquits Bulgarian Nurses' Torturers



The Bulgarian side will appeal Tuesday’s ruling of a Tripoli court to acquit ten Libyans accused of torturing death-sentenced Bulgarian nurses into making confessions.


A Tripoli court acquitted Tuesday ten Libyans accused of torturing death-sentenced Bulgarian nurses into making confessions.

The defendants - nine Libyan security officers and a doctor - were charged with torturing the nurses to extract confessions that they deliberately infected 426 children with the HIV virus that causes AIDS in a Benghazi hospital.

"We have repeatedly said that we are innocent and today's ruling proves the truth," one of the acquitted Libyan policemen said.

"There is no violence in Libya. The West wants to politicize the case but we left it in the hands of the jurisdiction," he added.

All ten accused were free pending the final court session.

The Bulgarian side will appeal the ruling.

The court's ruling is not satisfactory for us, Bulgaria's Deputy Foreign Minister Gergana Gruncharova commented.

The lawsuit was initiated against the ten Libyan defendants on 25 January 2005, after nearly three years of investigation into the statements of the Bulgarian medics they had been tortured into confessions under a parallel case.

The Bulgarians submitted a joint claim worth one million Libyan dinars against the Libyans. At the fourth adjournment of the court hearing on May 10 the defence of the Palestinian doctor claimed five million dinars in retribution.

The latest court session on May 17 was scheduled to hear the pleas of defence and prosecution but saw an adjournment for June 7.

The five Bulgarians and one Palestinian doctor, currently on death row, have been detained since 1999.

Tripoli's Supreme Court, which was to confirm the death sentences of the Bulgarian convicts or call for a retrial on May 31, surprisingly delayed the case for November 15.

The five Bulgarian nurses and a Palestinian doctor were sentenced to death a year ago on charges of intentionally causing an AIDS outbreak at a Benghazi children's hospital, sparkling cries of foul from Bulgaria and its allies the United States and the European Union. The court ignored world-renowned AIDS experts testimony that the outbreak started before the medics began working at the clinic.

Bulgaria has remained adamant in its refusal to pay indemnities for the freedom of the Bulgarian defendants, saying they were innocent.

Experts commented that delay will help the two sides to agree on a deal, adding that delaying a Supreme Court appeals verdict was extremely rare in Libya.

During the key visit of President Parvanov to Libya days ahead of the court session on May 31, Libya has indicated it could revise death sentences of five Bulgarian nurses and a Palestinian doctor in return for external aid to battle the deadly disease.
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Hemoglobin
Любим форумец
Любим форумец
Мнения: 447
Регистриран на: Чет Яну 29, 2004 9:03 pm
Местоположение: Само в самолета съм си у дома.
Обратна връзка:

Мнение от Hemoglobin »

Ако ще има ново шествие, този път ще е хубаво да се избегне общественото фиаско, описващо предишното.

Предния път не постигнахме нищо, тъй като нито една, (нито едничка) па макар и локална медия не отрони и дума за да опише или поне съобщи, че това се случи.... глас в пустиня.
На другия ден първите страници (поради липса на каквито и да било по-интересни новини на монреалския журнал бяха окрасени с обширна статия за двама педерасти в Шербрук, които искали да се сгодят, в Газет имаше също така голяма статия за един стар локомотив (на 50г), който бил вече неупотребяван, а в супер долнопробното изданние Метро което се чуди откъде да си изсмуче материалите имаше описателна статия за живота на хаитяните.... и нито думичка за шествието и проблемите стоящи зад него.
Целта все пак е да се създаде и даде насока на определено обществено мнение а не да си вдигаме шум, който никой не чу.

Искрено ще се радвам пак да подкрепя това начинание, но ми се иска да знам този път, че организация наистина ще има и мястото ни в новините и хрониките ще е гарантирано.... иначе изпадаме в положение сами да си разказваме вицове и сами да им се смеем.
Ако не се постигне отразяване в местните медии пак ще е пълен провал.
"Бързата кучка слепи ги ражда"
българска поговорка
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

Hemoglobin написа:Ако ще има ново шествие, този път ще е хубаво да се избегне общественото фиаско, описващо предишното.

Предния път не постигнахме нищо, тъй като нито една, (нито едничка) па макар и локална медия не отрони и дума за да опише или поне съобщи, че това се случи.... глас в пустиня.
На другия ден първите страници (поради липса на каквито и да било по-интересни новини на монреалския журнал бяха окрасени с обширна статия за двама педерасти в Шербрук, които искали да се сгодят, в Газет имаше също така голяма статия за един стар локомотив (на 50г), който бил вече неупотребяван, а в супер долнопробното изданние Метро което се чуди откъде да си изсмуче материалите имаше описателна статия за живота на хаитяните.... и нито думичка за шествието и проблемите стоящи зад него.
Целта все пак е да се създаде и даде насока на определено обществено мнение а не да си вдигаме шум, който никой не чу.

Искрено ще се радвам пак да подкрепя това начинание, но ми се иска да знам този път, че организация наистина ще има и мястото ни в новините и хрониките ще е гарантирано.... иначе изпадаме в положение сами да си разказваме вицове и сами да им се смеем.
Ако не се постигне отразяване в местните медии пак ще е пълен провал.
фиаско, ПАК ще е пълен провал и т.н. трагични фрази
взимам го това лично, защото бях един от организаторите.

С изключение на съвпадението на датата с фрее музеите (наша грешка), организиране на базар в църквата по същото време ( :shock: :shock: ), липсата на рупор и заучени скандирания всичко беше на СУПЕР ВИСОТА, АМА СУПЕР и това ни беше казано от всички с които контактувахме при организирането.

над 500 души, блокирани централни улици, охрана, никакви размирици (все пак сме от Балканския полуостров).

Липсата на медии, хмм
1. бяха уведомени всички и в Монтреал и в БГ
2. не може да строим никой да идва и да отразява каквото и да е
3. това е политическа проява и то доста деликатна - виж какво "огромно" отражение имаха подобни прояви в БГ медииите

Няколко дена след проявата отидох в БГ и там се срещнах с отговорника в шоуто на Слави, БТВ, Нова Телевизия и всички много искаха да направим интервю - бях им занесъл филма, първия плакат и др., но явно имаше поставено "табу".

Митинга показа накойто трябва, че има БГ общност и тя е сплотена - 600 подписа върху петицията до министъра на външните работи е ясно доказателство (над 100 подписа бяха на местни хора).

Вярвам, че ако нямаше ден на музеите и базар в църквата щяхме да сме над 800.

Репортерите докато са търсили БГ на картата митинга е минал. Не мислете, че още първата проява на общността ще се отразява на първа страница.
Я виж евреите колко реклама имат и пак не всички прояви са им на първа страница.
Нашия бюджет беше от лични средства и пак беше най-грандиозния митинг организиран извън БГ.
В Торонто е имало медии, но и хората са били май колкото и репортерите.
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Мнение от balbi »

Predpolagam organizaciyata na podobno sybitie ne e leka rabota, no za koga moje da se organizira naj-rano?
BGMontreal vyprosa e kym teb:)
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

Neka imame predvid, che dosta narod si zaminava za Bg liatoto...
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

Мнение от tochica »

аз ще дойда , дано да сме повече и да има медийно внимание този път . само кажете къде , и да започне от сутринта , че съм на работа и в неделя и в събота .
"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
Botzo

Мнение от Botzo »

Само като идейка-
може да приключи с връчване на протестна нота подписана от участниците в подкрепа на сестрите и осъждане на оправдателните присъди на надзирателите, на представителя на либиското консулство (ако има такова).
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

Botzo написа:Само като идейка-
може да приключи с връчване на протестна нота подписана от участниците в подкрепа на сестрите и осъждане на оправдателните присъди на надзирателите, на представителя на либиското консулство (ако има такова).

почваш да ми харесваш :shock:
точно така беше замислено, но имаше малко политика та ...
сега ще направим така както трябва без да се съобразяваме с никой "официален" орган на БГ общността
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Botzo

Мнение от Botzo »

bgmontreal написа:почваш да ми харесваш :shock:
точно така беше замислено, но имаше малко политика та ...
сега ще направим така както трябва без да се съобразяваме с никой "официален" орган на БГ общността
Е много бавно бе щом чак сега. А кога ли ще се влюбиш в мен незнам. :lol:
А за тия органи офицялни и т.н. мен не ме бъркайте. Който иска да е органа, аз съм само член :wink:
Аватар
dobri4uk
Мнения: 224
Регистриран на: Вто Авг 05, 2003 10:09 am
Местоположение: Montreal.Qc

mmm daa

Мнение от dobri4uk »

Iskam miting i mediino vnimanie, iskam da me organizrit v manifestazia , iskam Slavi Trofonov da znae kak sum vikal v Motreal ,iskam da me otpe4ata vuv vestnika, ... :D :D :beer: Iksam da me pokajat v BG ...
DOBRI4UK( ne go durpaite za op6kata)
ХумпиДъмпи
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 8:02 pm

Re: mmm daa

Мнение от ХумпиДъмпи »

dobri4uk написа:Iskam miting i mediino vnimanie, iskam da me organizrit v manifestazia , iskam Slavi Trofonov da znae kak sum vikal v Motreal ,iskam da me otpe4ata vuv vestnika, ... :D :D :beer: Iksam da me pokajat v BG ...
Тя простотията лесно се открива. Просто ела и съм сигурен че ще бъдеш на първа страница.
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Re: mmm daa

Мнение от Doktora »

ХумпиДъмпи написа:
dobri4uk написа:Iskam miting i mediino vnimanie, iskam da me organizrit v manifestazia , iskam Slavi Trofonov da znae kak sum vikal v Motreal ,iskam da me otpe4ata vuv vestnika, ... :D :D :beer: Iksam da me pokajat v BG ...
Тя простотията лесно се открива. Просто ела и съм сигурен че ще бъдеш на първа страница.
Абсолютно си прав!
За съжаление...........има ги всякакви!
Док..
TROUBLEMAKER
Tutankamon
Мнения: 776
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 11:52 am

Мнение от Tutankamon »

Българите в Монтреал сме много повече, но няма кой да ни организира като хората, та да се види за каква маса народ става въпрос. ВСичко идва от организацията да ви кажа аз на вас.
Всеки българин би дошъл на такова шествие, стига да е информиран.
Тази подписка от 600 човека е направо смешна, за само толкова ли става на въпрос, ужасно малко е това.
Ако искате да се постигне някакво огласяване в медийте, трябва да се постараят наистина доста организаторите за мероприятието.
Tutankamon
Мнения: 776
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 11:52 am

Мнение от Tutankamon »

Така, че ако имате намерение да организирате нещо подобно драги сънародници, проучете първо къде живее българската общност в Монтреал, и се постарайте всички да разберат какво ще става.
НА моята улица поне аз знам за 30 български семейства. ДА не говорим в останалите квартали колко още страшно много има.Ами новопристигащите, давате ли си сметка колко българи пристигат всеки месец в Монтреал.
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

Tutankamon написа:Българите в Монтреал сме много повече, но няма кой да ни организира като хората, та да се види за каква маса народ става въпрос. ВСичко идва от организацията да ви кажа аз на вас.
Всеки българин би дошъл на такова шествие, стига да е информиран.
Тази подписка от 600 човека е направо смешна, за само толкова ли става на въпрос, ужасно малко е това.
Ако искате да се постигне някакво огласяване в медийте, трябва да се постараят наистина доста организаторите за мероприятието.
Така си мислиш.
Медиите са най-малкият проблем.
Те първи и с удоволствие ще дотичат само да има кой да ги информира какво предстои.Това е хляб за тях.
Организация ви липсва!
Това последното се отнася за повечето българи по света.
Хич не ми пука дали някой ще ми се разсърди.За съжаление казвам истината през призмата на опита ми от чужбина.
Док......
TROUBLEMAKER
Заключено