Защо спират ....?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
darklady
Непокорна
Мнения: 2132
Регистриран на: Пон Дек 06, 2004 8:25 am
Местоположение: Под звездите

Защо спират ....?

Мнение от darklady »

От известно време ме мъчи един въпрос - защо хората, които заминат в Канада спират да пишат?
Не са един и два примерите за това. Вярно е, че не всички го правят, но една голяма част ми се струва, че точно така постъпват!
Климата ли влияе зле? Или е нещо друго? Не споделят нито добро, нито лошо! Някои поне казват първото си впечатление и ... до тук. Други дори и това не правят! Нито дума не казват!
Ето, и LaRue ... Не си спомням откъде дочух, че бил вече във Ванкувър и естествено се покри. Какво става там?
Натрапчиво ме преследва мисълта, че отказа от споделяне във форумите е вследствие на някаква завладяваща депресия, отколкото на добре устроен живот!
Кажете вие, които сте там и които продължавате да пишете, защо смятате, че много от съфорумците се отказват от желанията си да споделят чувствата и преживяванията си? Атмосферата във форумите ли се промени или ....? А и смятам, че форумите на бгканада са най-посещаваните форуми от живеещите българи в Канада. Поне аз не зная дали има и други подобни места за срещи от такъв мащаб.
С удоволствие ще прочета всяко споделено мнение!

Останете със здраве! :lol:
Вашата darklady.
Невъзможното е предизвикателство!
Аватар
N a n a
Мнения: 167
Регистриран на: Пет Окт 15, 2004 11:25 am
Местоположение: BG, Varna - Montreal

Мнение от N a n a »

darklady,
Аз още не съм отишла, но според мен спират да пишат някакси от самосебе си. Предполагам, че в началото не пишат, именно защото са доста впечатлени, не, не е това точната дума, по-скоро - много им е различно, имат много нови впечатления. /както и маса неща да свършат.../
А по-късно започват кой курсове, кой работа, и живота си влиза в някакво русло. Предполагам, че много хора понечват да пишат по-конкретни неща, но в последствие се отказват заради нетолерантното отношение на някои съфорумци. Така де, например той е започнал нискоквалифицирана работа преди да е изтекъл първия му месец и е страшно горд от това /и според мен има защо/, но тук ще започнат разни подмятания... и човека се отказва.
А за по-нататък? Не знам... Мисля, че трябва да разполагаш с доста свободно време, за да пишеш постоянно във форума, а при един по-забързан начин на живот как да стане това? Пишат хора, които имат възможност в работно време да влизат във форума, или които си стоят вкъщи...
Поживем - увидим :)
Всеки от нас може да излъчва любов, стига да си го позволи.
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

:)

Мнение от tochica »

нямат време , а и форума се повтаря вече.
"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
huba
Мнения: 925
Регистриран на: Вто Дек 07, 2004 1:54 pm

Мнение от huba »

N a n a написа:darklady,
Предполагам, че много хора понечват да пишат по-конкретни неща, но в последствие се отказват заради нетолерантното отношение на някои съфорумци. Така де, например той е започнал нискоквалифицирана работа преди да е изтекъл първия му месец и е страшно горд от това /и според мен има защо/, но тук ще започнат разни подмятания... и човека се отказва.
A moje bi gi e strah ot netolerantnoto mnenie na kandidat-emigrantite,koito ochakvat cvetia,rozi i razveti kanadski znamena...a tova koeto moje da se napishe e malko po-taka..... :D :D :D
A moje bi, prosto ne iskat poveche da pishat, zashtoto veche vsichko e kazano.
"Проблемът на света е, че глупавите са самоуверени, а умните винаги се колебаят."
foxxbatter

Мнение от foxxbatter »

8) Huba, huba, hubaa!
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Какво означава "всичко е казано" когато става въпрос за общуване? Може би трябва да разтръгваме дружбата си с дългогодишни приятели, защото всичко е казано? Не може да бъде всичко казано-животът тече и всичко се променя...

Аз пиша още от София и не спрях след пристигането си, въпрки, че не веднъж съм се заричала повече да не поглеждам форума... :roll:
А това е, разбира се, заради огромното количество "остроумни" подмятания и нападки основно от хора, които са доста анонимни и които не са във форума за да споделят, а по-скоро да си разтоварят стреса от ежедневието. За някои разтоварването се състои в това да осмееш друг, да нараниш, да злепоставиш, да го направиш за смях и подмятания в очите на другите, които без да се замислят подхващат песента му, стига купон да става. Колкото и открит и доброжелателен да е човек, в един момент му прелива чашата...
Достатъчно е да се преброят колко хора във форума не са анонимни и за колко се знае какви са и с какво се занимават и ще ви стане ясен мащаба на явлението "разтоварване от стрес чрез унижение на другия".
bacillicusbgcanadicus
Мнения: 24
Регистриран на: Съб Май 21, 2005 3:55 am

Мнение от bacillicusbgcanadicus »

Kakto vinagi JOY nikoga ne pada po grab :metro:
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Kak да пишеш ако вече си се гръмнал :roll: ?
Това само свети Ицо Тигъра го може.
:noz: :saint: :krila: :ghost:
Циганите - на Сатурн !
Аватар
darklady
Непокорна
Мнения: 2132
Регистриран на: Пон Дек 06, 2004 8:25 am
Местоположение: Под звездите

Мнение от darklady »

anxeli написа:Kak да пишеш ако вече си се гръмнал :roll: ?
Това само свети Ицо Тигъра го може.
:noz: :saint: :krila: :ghost:
ИзображениеИзображение
Невъзможното е предизвикателство!
Аватар
Jane
Мнения: 1781
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 9:15 pm
Местоположение: Mtl, QC

Мнение от Jane »

huba написа:A moje bi, prosto ne iskat poveche da pishat, zashtoto veche vsichko e kazano.

Много съм съгласна с Huba, защото всеки си пише тук с различна цел. На един това е помощно средство за емиграция, на друг за общуване с дългогодишни приятели, макар че аз лично предпочитам да си общувам с приятелите по друг начин. Трети както каза Joy, да си разтоварят стреса от ежедневието.

Само за едно не съм съгласна с теб Joy за анонимността. Според мен това не е фактор, който би ми попречил да получа информация, ако се съмнявам ще си проверя ( да не кажа че 100% ще го направя).
Анонимността също не би ми попречила долу горе да си изградя някакво мнение за даден човек, нищо че не го познавам, понякога и думите казват всичко, дела не са нужни. Тя не ми пречи да се съглася един път с даден човек и друг път, като не споделям мнението му да изразя друго.
Ти като не си анонимна и всички те познаваме не ти ли е писвало понякога да те спрягат за щяло и нещяло. Не ти ли писва от многото остроумни подмятания, от безсмислени спорове израждащи се в лични караници ?
Ти го каза: " не веднъж съм се заричала повече да не поглеждам форума...".
Добре, а какво те накара пак да го погледнеш?
Не се заяждам, просто разсъждавам малко в твоя ред на мисли.

И пак се връщам към това , което каза Huba, ако някой има да казва, да разказва, да споделя, ще го прави, ако ли не спира да пише. Той сам си решава.
Надявам се факта, че съм анонимна не би те накарал в момента да тълкуваш изказването ми като "разтоварване от стрес чрез унижение на другия".
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

Отплеснахте се от темата.Въпросът беше-защо не пишат другите а не защо пише Джой.Жената лоши неща не казва.Евала,че намира време да ги сподели.Ако имаше повече хора като нея животът на много емигранти щеше да бъде по-лесен.Нали това е идеята за създаването на този форум.Айде стига комплексарски простотии!
Продължавай Джой!Изобщо да не ти пука.Нямаш представа колко много хора те четат.Независимо,че не ти го казват.Просто хората са скромни.А не като някои устакяри които......................не икам да ги коментирам-на всяка манджа мерудия.
С цялото ми уважение-Док...
sando
Мнения: 79
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 3:55 am
Обратна връзка:

Мнение от sando »

като дойдеш тука ще видиш защо.
Ако си мислисш, че в канада хората си стоят по къщите и си чешат главите, лъжеш се. Тука се бачка, основно, ако имаш време за един пост в неделя ОК, иначе се отдаваш изцяло на Зомбацията и тва е.
Не искам да те плаша, ама времето е ресурс, който трябва да управляваш умело в канада, така че споко, като дойдеш ще видиш.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Само за едно не съм съгласна с теб Joy за анонимността. Според мен това не е фактор, който би ми попречил да получа информация, ако се съмнявам ще си проверя ( да не кажа че 100% ще го направя).
Анонимността също не би ми попречила долу горе да си изградя някакво мнение за даден човек, нищо че не го познавам, понякога и думите казват всичко, дела не са нужни. Тя не ми пречи да се съглася един път с даден човек и друг път, като не споделям мнението му да изразя друго.
Ти като не си анонимна и всички те познаваме не ти ли е писвало понякога да те спрягат за щяло и нещяло. Не ти ли писва от многото остроумни подмятания, от безсмислени спорове израждащи се в лични караници ?
Ти го каза: " не веднъж съм се заричала повече да не поглеждам форума...".
Добре, а какво те накара пак да го погледнеш?
Не се заяждам, просто разсъждавам малко в твоя ред на мисли.
В този ред на мисли, Джейн, малко ще е трудно да се изгражда мнение за някой който днес е "бациликус не знам си какъв", утре "клечки аз уши", вдруги ден..."Свети Петър"...
И дали ще имаш доверие на информацията дадена ти от такъв, ако този въобще е тук за да даде инфо, а не да си прави шоуто...
Когато аз знам, че даден човек се занимава професионално с финанси, аз имам доверие в информацията, която ми дава. В противен случай, става чул-недочул, видял-недовидял и разбрал-недоразбрал... Ако изобщо някой си даде мнението, разбира се.

Колкото до мен, разбира се, че ми е писвало, но си давам ясна сметка, че подобно спрягане ми влияе само позитивно на амбициите ако щеш и че те произлизат от хора с ниско лично самочувствие, търсещи често място за избиване на комплекси. От друга страна, фактът, че не крия факти от живота си и професионалната си кариера, помага вероятно на други да си правят изводи за достоверността на това, което пиша. Лично аз нямам нищо за криене и не виждам причина да крия каквото и да било.
Какво ме кара да се връщам? Вероятно фактът, че съм дала и вложили толкова много от себе си в този форум. Фактът, че още съм в състояние да помагам с информация, в това, че винаги ще има нуждаещи се от нея и аз също винаги ще имам нужда да се чувствам полезна. Не на последно място, възможността ми да общувам с хора независимо от недостигът ми на време, което ме прави по-затворена за приятелски контакти, гости и т.н.

Благодаря ти, Доки! :)
Аватар
vladi
Мнения: 952
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:15 pm

Мнение от vladi »

Аз също спрях да пиша за известно време, като дойдох, но след няколко месеца пак започнах да пиша. Просто е различна перспективата. Преди да дойдеш имаш опции за няколко позиции:
1. Романтичен оптимизъм "Ихаааа Канаааадааа!"
2. Предпазлив оптимизъм "Канада е куул но явно бая ще се гърбя в началото (първите сто години)"
3. Прагматичен писимизъм "Канада е тъпа страна ама ще отида за да ... [тук някаква прагматична цел: да видя свят, да изкарам пари, образование и т.н.]"

След като пристигнеш също имаш няколк опции:
1. Романтичен оптимизъм "Ей тукаа е супер, какво като не съм успял веднага!"
2. Предпазлив оптимизъм "Тук явно не е рая но възможностите са много по-големи от в родината"
3. Прагматичен писимизъм "Тъпа страна ама само да ...[си взема паспорта или да изкрам кинти или нещо такова] ... и се махам от тек"
4. Краен писимизъм "Какво по дяволите правя тук?" (това е нова опция защото който я има в БГ няма да дойде.

Ако движението ти е 1-3 или 1-4 спираш да пишеш защото форума е олицитворение на романтичния Питър Пан който никой не иска да признае за мъртъв. Ако ли си 1-1 или 2-2 или 3-3 или поне 1-2, 2-3, 2-1,3-2 шансовете да продължиш са доста по големи. Все пак тази позиция е динамична и непрекъснато се променя. Аз лично преминах през фазите:
- Ихааа отивам в Канада
- Олеле това ли било Канада (спирам да пиша във форума)
- Тук всъщност не е никак зле (пак пиша)

Много е важно да не позволиш на първите имигрантски трудности да убият Питър Пан в теб, не само за да продължиш да пишеш във форума, но и защото той е двигателят на прогреса тук. Ако имаш този малък дявол, успеха ти в Канада е гарантиран (под гарантиран имам предвид сто процента сигурен :D ) - и ее само въпрос на време. А ако човек е със стабилен песимистичен поглед върху света, то действително Канада не е за него, тук подобна нагласа не е на почит и води към затворен кръг 1. Тук е гадно 2. Нищо не ти върви защото мислиш че тук е гадно. 3. Излиза че действително е гадно

А инъче временно отсъствие от форума е даже полезно - помага да пренаредиш нагласите си...
Аватар
shark6286
Мнения: 229
Регистриран на: Нед Яну 18, 2004 5:17 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо спират ....?

Мнение от shark6286 »

darklady написа:От известно време ме мъчи един въпрос - защо хората, които заминат в Канада спират да пишат?
И аз съм си задавал този въпрос. Според мен причините може да са различни и май вече ги изброиха по-горе.

Винаги когато се питам за постъпката на някого се опитвам да се поставя на негово място и се питам как бих постъпил аз. Аз не бих писал основно поради две причини - липса на време или липса на нещо за споделяне.

Хората са различни. Някои се чувстват добре само ако споделят всяка една мисъл, която им мине през ума. Просто така са устроение и не могат да млъкнат. Убедени са, че трябва всеки да научи, че някой ги е настъпил в метрото или какво са закусвали и че ако не го направят достояние на света, той ще престане да съществува. В това няма нищо лошо стига да не стане твърде досадно за слушателите ;-)

Има и друга крайност - хора на които трябва да им вадиш думите с ченгел.

Има и хора между двете крайности - такива, които търсят информация или споделят нещо което са научили и може да е от полза за останалите.

Абе общо взето няма универсален отговор на въпроса ти :-). Все пак смятам, че общуването и в частност и този форум е един доброволен процес. Не можеш да задължиш някой да пише, по-скоро помисли как да го предразположиш да го прави. Ако атмосферата е добра и хората не се нападат и обиждат повече хора ще споделят мнения и информация. Много ми се ще точно това да се случва и в нашия форум.


Поздрави на всички !
Заключено