Как става събирането на семейства ??

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
vlassakieva
Мнения: 27
Регистриран на: Нед Май 29, 2005 11:45 am

Как става събирането на семейства ??

Мнение от vlassakieva »

Имам две филологии - френска и англииска и диплома за преводач. Имам трудов опит по 3 професии - преводач, учител по двата езика и секретар деловодител. Съпруга ми е със средно образование. Има трудов стаж като строител и като оператор на газ станция. На 43 и 42 години сме. Според теста за самооценка се класираме заедно. Но въпреки това от виена казаха че не ни стигат точки и поканиха само мен и сина ми на интервю.

Споменаха ни за някаква програма за събиране на семейства. Ако някой знае нещо по въпроса, моля пишете.
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

Те такова животно нема ! :lol:

Абсолютно сигурна ли си ? Огледай си документите - не е възможно ако кандидатствате като семейство да ви разделят и да не канят мъжа ти на интервю.

Освен ако нямате брак не сте решили да кандидатствате поотделно.
vlassakieva
Мнения: 27
Регистриран на: Нед Май 29, 2005 11:45 am

Мнение от vlassakieva »

при изпращането на документите не бяхме сключили брак. Но впоследствие изпратих удостоверение за сключен брак.
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

Ami znachi chte vi tretirat v paket - predpolagam ti si vodechta a toi pridrujavacht

PS . predpolagam che vse pak ste kandidatstvali kato semeistvo ?
vlassakieva
Мнения: 27
Регистриран на: Нед Май 29, 2005 11:45 am

Мнение от vlassakieva »

От самото начало кандидатсвахме като семейство. Поискаха ни доказателство, че живеем заедно - изпратих им договор за съвместен наем на жилище. Писах им, че ще се женим през септември 2004, което и направихме. След това ми излязоха с номера, че не ни стигали точките на двамата заедно и ми предложиха да кандидатствам сама. Звъниха ми и по телефона.
След това им изпратих и удостоверение за брак и дипломата си за преводач и им отговорих, че ако смятат че с тази квалификация не се класираме двамата съм съгласна да движа процедурата сама. Направиха се, че не са ми получили писмото и пак поискаха отговор дали съм съгласна да емигрирам сама, а аз имах обратна разписка за получаването. Изпратих им второ писмо към което приложих и обрагтната разписка и им написах, че съм дала отговор още юли месец.
След което изненадващо дойде покана за интервю, но само за мен и за сина ми. Определено си мисля, че ги е хванало яд дето не съм такъв балък и нарочно не го канят.
mdju
Мнения: 24
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 3:40 pm
Местоположение: Bg
Обратна връзка:

Мнение от mdju »

Не съм съвсем сигурна, но доколкото знам : ако ти отидеш сама със сина си в Квебек или фед. Канада,така или иначе после си взимаш PR card и в последствие и мъжа ти може да мине процедурата за имиграция. Чувала съм за такива случаи, но при всички положения това ще отнеме не малко време. Така или иначе, ако не Ви одобрят заедно , само това Ви остава.
Странни са вса пак тия хора, май им трябват работници с висше образование от Източна Европа,а и от всякъде. Защо пък не , друго си е като те вози шофьор с висше образование, или пък чистачката на къщата или офиса и тя е попоучила малко 4-5 годинки, та да чисти по -добре -"skilled immigrants".
Успех Ви желая!
vlassakieva
Мнения: 27
Регистриран на: Нед Май 29, 2005 11:45 am

Мнение от vlassakieva »

И на мен не ми хареса това което прочетох относно обединяването на семейства. Сякаш по-скоро се опитват да ги разединяват по някакви само тям известни причини.
Преди малко прегледах и системата им за присъждане на точките и вече съм убедена, че набираме необходимите точки за да се класираме като семейство.
Чудя се дали бих могла да повдигна този въпрос на интервюто. Все пак ще обсъждаме точно такива неща.
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

Процедурата ми мина отдавна, но това което знам и мисля че не може да се е променило е следното: придружаващия не може да ти отнеме от точките. Затова ми е много странно това което са ти казали - на практика няма никаква логика в това което са ти казали.

Ако приемаш съвети - не емигрирай по този начин - на практика ще си разбиеш семейството за дълго време. Предполагам че ще ти пратят документи за кандидатстване. Там има и част за придружаващия - попълни я за съпруга ти и им я прати. Но преди това се подпишете.

Не знам как така не ви достигат точки - при нас аз имах макс на френски и почти макс на английски, жена ми беше на 0 навсякъде и пак минахме.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Отиди на интервюто, все пак може да е някакво недоразумение, споменала си че можеш да кандидатстваш и сама и това е останало в главицата на някой служител, ето защо само две покани за интервю, настоявай за виза и за мъжа ти, покажи доказателствата, разписките че си ги изпратила. Той не може да ти намали точките. Може би и пръв ще си намери работа, квалифицирани строители се търсят много. Вдигни скандал, кажи че разчиташ на него за да се установите, те нямат право да го унижават така, може би искат да се разведеш и да се ожениш за професор по астрономия, тогава всичко може би ще е наред ? Никой няма право да разделя семейство, събирането става ако се ожениш като си дойдеш на гости в Бг например, докато издърпаш половинката минават 9-10 мес. Но за женени да заминават поотделно чувам за първи път :shock: !!!
Циганите - на Сатурн !
Аватар
Igor
Мнения: 423
Регистриран на: Пет Окт 24, 2003 2:19 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Igor »

За семейство са необходими повече точки одколкото за сам човек, а като гледам вас годините здраво ви натискат, над 40 сте и двамата. Звучи ми съвсем логично да не ви достигат точки, и тяхното предложение да опитате поотделно е един хубав жест. Можеха просто да си премълчат и да ви откажат поради недостатачно точки.

Отиди на интервюто, там всичко ще се изясни.
Забравихте как изглежда България? Тя е красива - http://nigor.myphotoalbum.com/
vlassakieva
Мнения: 27
Регистриран на: Нед Май 29, 2005 11:45 am

Мнение от vlassakieva »

Вярно е, че годините ни натискат, но аз имам квалификация и трудов опит за целия китайски народ - освен това владея отлично двата им официални езика. Представила съм им трудов стаж за три професии. Все за една от тях ще се закача.
Освен това отидох на сайта където е описано как се присъждат точките - дори само аз ги събирам, без да смятат каквито и да е точки за съпруга. Освен това имам четири познати семейства в Монреал за където кандидатствам. Единия господин, който съм посочила работи в Бел, можеха да го питат за нас, ако нещо ги е съмнявало.
Не мога да разбера какво още искат?! :evil:
LaRue
Мнения: 2647
Регистриран на: Сря Мар 03, 2004 2:13 pm
Местоположение: Карлуково, избягал от Психиатричната Клиника

Мнение от LaRue »

vlassakieva написа: Освен това отидох на сайта където е описано как се присъждат точките...
Актуалният (по който ги смята във Виена) е http://www.canlii.org/qc/legis/regl/i-0 ... /tout.html провери и дали не си допуснала грешка при попълване на формулярите, защото това което пишеш ми звучи като небивалица.
Успех!!!!
Госпожо, преди да виснете във форума изключихте ли печката???
This Account Has Been Suspended
Изображение
AniK
Мнения: 436
Регистриран на: Нед Окт 24, 2004 3:08 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от AniK »

Не е възможно при наличие, че сте семейство да искат да кандидатстваш сама. Доколкото знам смятат общите точки, а не кой колко точки носи, така че според мен е станало някакво недоразумение и мисля, че не трябва да оставяш нещата така, а да им обясниш, че кандидатствате като семейство и да ви дадат някакво разумно обяснение за това.
huba
Мнения: 925
Регистриран на: Вто Дек 07, 2004 1:54 pm

Мнение от huba »

Tova e absoljutna nebivalitca, ti parvo proveri dali naistina ne stava vapros za greshka, zashtoto ako niama greshka, te savetvam da opishesh sluchaia kato jalba i shte se pogrijim da ia pusnem tuk v Ministerstvoto na imigraciata.Ne se hvashtai na taia da kandidatstvash sama, zashtoto sledvashtia etap e da podpishesh deklaracia za otkazvane ot sponsorstvo na nepridrujavashtite te chlenove.

PS.Na kakva vazrast e deteto che za nego ima otdelna pokana za intervju?
"Проблемът на света е, че глупавите са самоуверени, а умните винаги се колебаят."
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

huba написа:... zashtoto sledvashtia etap e da podpishesh deklaracia za otkazvane ot sponsorstvo na nepridrujavashtite te chlenove...
Няма такава декларация!
Obey gravity ... It's the law!
Заключено