За колко време идва PR card?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
mitirino
Мнения: 44
Регистриран на: Пет Дек 10, 2004 11:26 pm
Местоположение: Toronto

За колко време идва PR card?

Мнение от mitirino »

Някой знае ли има ли определен срок за получаване на ПР картата след първоначално пристигане и може ли да се провери някъде как се движат нещата? И ако си ида до България без ПР карта лесно ли се издава документ за обратно влизане?

Благодаря
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Re: За колко време идва PR card?

Мнение от IvHaydu »

mitirino написа:Някой знае ли има ли определен срок за получаване на ПР картата след първоначално пристигане и може ли да се провери някъде как се движат нещата? И ако си ида до България без ПР карта лесно ли се издава документ за обратно влизане?

Благодаря
В Квебек пристига за около месец, предполагам, че и по другите провинции е така, защото тя е федерална... :D
Без нея може да ходиш навсякъде, но после не можеш да се върнеш обратно в Канада!!!
Някои хора правят така : посочват адрес за получаване на картата (тя се получава в писмо, по пощата) при някои техни приятели и отиват в България; когато картата им пристигне, приятелите им им я изпращат в България и готово...
Риск е, че може картата да не се получи поради някакъв фал, и тогава човека "изгаря"...
Успех!
:beer: :beer: :beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: За колко време идва PR card?

Мнение от MrGeek »

mitirino написа:Някой знае ли има ли определен срок за получаване на ПР картата след първоначално пристигане и може ли да се провери някъде как се движат нещата? И ако си ида до България без ПР карта лесно ли се издава документ за обратно влизане?

Благодаря
Различно е времето. Ние сме от месец и половина тука, но PR картите още ги няма. Затова пък SIN картите дойдоха точно на четвъртата седмица. Зависи от бюрократичното "настроение" на съответната институция. :lol:
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Мойта карта дойде горе долу след 2 месеца и 1/2 ,но тогава нещата бяха на зор и много хора си вадеха карти и може заради това да е бил по бавно.
Най-лесно може да разбереш до къде са стигнали нещата като им се обадиш по телефона.По принцип ако трябва да пътуваш по спешност и имаш доказателство за това(самолетен билет) могат да ти извадят картат по бързо или като излезеш от страната (Канада) в Румъния да ти извадят еднократна виза за влизане обратно в страната. Миналата година такава виза ми извадиха за 4 дни без да се налага да ходя до Румъния,но моят случай беше друг . Ето Тук съм писала подробности по самата процедура.
Идеята да излезеш от страната и някой да ти препрати картата обаче според мен е най-добра,с препоръчана поща да не се изгуби,ако се изгуби действаш по описаната вече процедура за изгубена карта.
Аватар
Flash
Мнения: 62
Регистриран на: Сря Фев 11, 2004 7:58 am
Местоположение: Monte Carlo,Tenerife, Aruba

Мнение от Flash »

В Торонто на 25 тия ден след подаването на документите на летището се полуцчава в пощенската кутия :beer: :beer: :beer:
Човек не може да избере родителите си и къде да се роди, но може да избере къде, с кого и как да живее !
BabaPena
Мнения: 976
Регистриран на: Съб Мар 06, 2004 12:20 pm
Местоположение: Winnipeg, MB

Мнение от BabaPena »

V moia sluchai (Winnipeg, MB) kartata pristigna sled 3 sedmitsi.

Na granitsata izrichno mi obiasniha, che imigrantskata mi viza e ednokratna i pri protsedura za izdavane na PR karta i work permita mi stava nevaliden, t.e. dokato ne si polucha PR kartata ne e razumno da napuskam Kanada zashtoto za da vliaza obratno shte mi triabva nova viza. T.e. triabva da se razpraviam s Bukuresht na novo. Taka i ne razbrah zashto mi kensaliraha i work permita, nito pak vijdam logikata v podobni deistvia, no tsitiram doslovno kazanoto mi ot kanadtsite.

Sas zdrave.
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

BabaPena написа:... Taka i ne razbrah zashto mi kensaliraha i work permita ...
Защото вече си Permanent Resident на Канада и не ти трябва work permit за да работиш :D . :beer: :beer:
Obey gravity ... It's the law!
BabaPena
Мнения: 976
Регистриран на: Съб Мар 06, 2004 12:20 pm
Местоположение: Winnipeg, MB

Мнение от BabaPena »

VanBC написа:
BabaPena написа:... Taka i ne razbrah zashto mi kensaliraha i work permita ...
Защото вече си Permanent Resident на Канада и не ти трябва work permit за да работиш :D . :beer: :beer:
Mnogo milo ot tiahna strana da reshat, che ne mi triabva poveche work permit, ama mojeshe da me popitat udobno li mi e .... shot me ostaviha bez vazmojnost da se varna v Kanada po lesnia nachin...zaradi koeto izpusnah edna sladka konferentsiika v chujbinsko...Kakvo im precheshe da si mi ostaviat work permita dokato se na...hm ;-) s bumagite za PR-a??? (Mdammm...Samo si mrankam nezloblivo po adres na porednata nedomislitsa na darjavnite izednitsi...kFot bilo - bilo...no tia sled men da si praviat smetkata ot rano za prinuditelnia zatvor v Kanada dokat im izleze PR-a)

Haide sas zdrave!
Заключено