завръщане към "родината"

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

завръщане към "родината"

Мнение от sasho71 »

след около месец престой в Бг утре се завръщам в Торонто- изпитвам странно чувство, сякаш се прибирам в "къщи", а "къщито" ми е София, Бг, а не Торонто, Канада :D Ама явно дългия престой в чужбина влияе зле на психиката, по-точно нанася "тежки поражения" за цял живот в съзнанието на имигранта и той в един момент не знае коя му е родината, къде му е по-добре и т.н. абе май цял живот разкрачен оставаш :wink:
иначе за Бг какво да кажа- не се е променила съществено,може би леко назад е мръднала, доста неща си припомних, най-вече неприятни :wink: и ако по-рано бях 50:50 за и против, сега съм 60:40 в полза на Канада :wink: затова може би помогна, че се опитаха да ме оберат най-нагло, че стоях прав във влака въпреки купения със запазено място билет, че се натрових лошо от най-качествения тук салам, че чаках по 45 минути рейсовете, абе мила родна картинка-все пак беше ми хубаво, приятно че съм у дома, и....не чак толкова :lol:
В крайна сметка си даваш сметка че Бг е история за тебе и че твоето място не е там вече :cry:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
foxxbatter

Мнение от foxxbatter »

Саше а какви бяха тези слухове "че си по стъпките на но.667" ? :wink:
Аватар
p4eli4ka
Мнения: 680
Регистриран на: Сря Окт 01, 2003 7:34 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от p4eli4ka »

Аз отскоро съм в Канада, но затова пък лошите спомени от българските колбаси са още пресни (имам предвид, че спомените са пресни, а не колбасите :wink: ). Няколко месеца преди да дойдем в Канада и аз се натрових от колбаси. И се трових и трових, докато не разбрах един ден, че се натравям само от пушени колбаси: кремвирши, пушено месце и разни други подобни. Не знам какво им слагат, ама явно в Канада друго им слагат, щом още не съм се натровила тук :D И с кеф си хапвам каквото ми душа поиска :wink:
Pour être heureux un an, gagnez au loto. Pour être heureux toute votre vie, aimez ce que vous faites Изображение
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

foxxbatter написа:Саше а какви бяха тези слухове "че си по стъпките на но.667" ? :wink:
ами няма такова нещо. брей, туй жълтата преса е голяма работа :lol: абе той и Слави се бори да докаже че майка му не била к...ва :)
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

sashe, nakefi me maksimalno, makar che mi e jalno za rodinata
nadiavam se che niama mnogo da lipsvash na blizkite si v BG i kato doides - dranni edna shaiba da se vidim za po bira.
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Сашо, ще бъде много интересно да разкажеш впечатленията си...
Сигурно доста ще те оплюят, ама ти си свикнал... :D :D :D
Лек път насам и доскоро!
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

Защо да го оплюват?
Човека казва истината.Макар ималка част.
Защото ако трябва да се казва цялата истина..............
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Doktora написа:Защо да го оплюват?
Човека казва истината.Макар ималка част.
Защото ако трябва да се казва цялата истина..............
Ами не знам, Док, питай оплюващите го...
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

Мнение от tochica »

az tykmo да питам в другата тема за зъболекарите - какво става сашо да не би да съм пропуснала темата за това как е в България и добре , че отворих тук ,
ами така е , човек привиква . :( :)
"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

Ще го питам Хайдутин.Прави ми впечатление,че хората които говорят истини обикновено биват оплювани.Преди малко и с теб се случи-тази баба Кина или леля Кина беше не запомних.И тя ..........бая устакярка.
И като се замислиш-никаква мотивация. Чела била в сайта.
Ами то и аз много чета.Ако трябва да оплювам всичко с което не съм съгласен?Къде ще му излезе краят.......................
Док.....
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Ама явно дългия престой в чужбина влияе зле на психиката, по-точно нанася "тежки поражения" за цял живот в съзнанието на имигранта и той в един момент не знае коя му е родината, къде му е по-добре и т.н. абе май цял живот разкрачен оставаш
:lol: Ей, зомбацията наистина е лошо нещо! :D
Хайде бе, Сашо, аз се надявах да разказваш как си купонясвал! Какви са тези автобуси-толкова ли не спести пари в Канада и за една маршрутка?
Как така се остави да те оберат? Толкова ли нямаш опит с негрите в Торонто?
И защо купуваш "качествен" салам? Толкова ли не свикна с по-боклукчиви? :lol:
И как така не си отстоя правата на мястото във влака? :shock: Абе, Сашо...Разочароваш ме, значи! На какво те научи Канада?
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Наистина зоmбацията е пълна.Просто те разбираm ,не че действителността за mного хора в Бг. не е такава каквато я описваш,но проблеmът за теб е явно от нискиат ти mоmентен стандарт в тази обстановка.Интересно mи е ,ако иmаше по вече средства с които да реализираш едно по високо качество на живот,наприmер лична сносна кола с която да се движиш,а не да се тъпчеш в градския транспорт,добре уреден доm,бит и работа която да ти ги осигурява тия средства и най важното да ти доставя удоволствие,средства с които да си купуваш по скъпи ,но качественни продукти,какво щеше да е процентното съотношение. :)
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Аре бе бате, ти като имаше средства защо дойде ами не си седя там да си процъФтяваш. Твоята демагогия край няма !!!
Трябва всичко да се види, да се изпита отново за да се прецени разликата. И къде се е видяло студент човек да се вози по собствени коли и да се вре по собствени къщи ? Ами нали е отишъл Сашо да срешне хубави студентки по автобуса и по купони. За обирането, не си носете пари :lol: , само колкото за пиене :wink: .
Циганите - на Сатурн !
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

Браво Сашо! Много премерено и точно. Ето това е, не става въпрос да се оплюва едната страна, а де възхвалява другата. Просто действителността погледната от двете страни.
bateto написа:Наистина зоmбацията е пълна.Просто те разбираm ,не че действителността за mного хора в Бг. не е такава каквато я описваш,но проблеmът за теб е явно от нискиат ти mоmентен стандарт в тази обстановка.Интересно mи е ,ако иmаше по вече средства с които да реализираш едно по високо качество на живот,наприmер лична сносна кола с която да се движиш,а не да се тъпчеш в градския транспорт,добре уреден доm,бит и работа която да ти ги осигурява тия средства и най важното да ти доставя удоволствие,средства с които да си купуваш по скъпи ,но качественни продукти,какво щеше да е процентното съотношение. :)
Бате, аз бях в България точно в позицията и със стандарта, който описваш. Както виждаш това изобщо не ме е спряло за да се преселя в Канада. Парите и стандарта не са всичко, макар и да са определящи.
Но ти така или иначе ще доидеш в БГ и сам ще се убедиш. ;)
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Doktora написа:Ще го питам Хайдутин.Прави ми впечатление,че хората които говорят истини обикновено биват оплювани.Преди малко и с теб се случи-тази баба Кина или леля Кина беше не запомних.И тя ..........бая устакярка.
И като се замислиш-никаква мотивация. Чела била в сайта.
Ами то и аз много чета.Ако трябва да оплювам всичко с което не съм съгласен?Къде ще му излезе краят.......................
Док.....
Док, прав си...
Аз съм разбрал, че хората са различни, че за един едно нещо е супер, а за друг - пълен боклук...
Хората сме различни и това е хубаво и интересно; винаги съм се стремял да уважавам мнения и хора, различни от мен, и с малки изключения успявам да го постигна...
Разумните хора не плюят, а уважават различните мнения...
Лаенето, зъбенето и плюването са първосигнални прояви на ярост и безпомощност, заканителност, напомнящи ми поведението на куче на синджир - лае, та се къса, брат, главата си ще изтръгне от тялото...в безсилен лай, създаващ стряскане и досада у околните...
За споменатата Кенга - тя явно си е такава, налита на бой, жена ми спомена нещо за нея от някакъв форум МамаБГ или нещо от сорта (тя там участва), че и там била лайкучка...
А и пък мъжа и (с много правилен и толерантен, според мен, подход и възгледи) казва, че тя си е такава...
Та, има хора, които си плюят постоянно - я България, я Канада, я някой за нещо, я друг за друго...
Аз се стремя да се абстрахирам от такива хора, които не носят нищо положително...
Принципа "който не ме харесва, да духа супата" го прилагам към такива вечни досадници и заядливци; когато обаче някой друг ме сръфа за нещо, се стремя да разбера къде е проблема, и ако е в мен (според мен, разбира се), се стремя да корегирам действията си така, че да не съм неприятен за околните...
Ако видя, че този друг е "ренде" и се заяжда грубо с мен, почвам и аз да хапя, с идеята, че не съм парцал изтривалка, дори и някой да е кален, и че ще си има проблеми, без да ме е страх за последствията...
Та така, Док...
Поздрави!
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Заключено