Автомобили на GAS

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
RABO
Мнения: 117
Регистриран на: Чет Май 06, 2004 1:26 pm
Местоположение: Winnipeg MB

Автомобили на GAS

Мнение от RABO »

Преди една седмица пуснах една тема -Автомобили втора употреба-.
От видяното там разбирам че повечето автомобили в Quebec са на газ.
Има ли някакъв проблем със зареждането по пътя(има ли газостанции) ако реша да си купя кола на газ от Quebec и искам да пътувам за друга провинция?Навсякаде ли в Канада или само в Quebec автомобилите са на газ?
Другото което ме интересува е ако реша да сменя провинцията може ли да имам проблеми с пререгистрацията или нещо такова?Бързо ли става покупката документално или като процеса за емиграция :) :?: :)
TNT
Мнения: 125
Регистриран на: Пон Юни 07, 2004 4:41 am

Мнение от TNT »

Chovek shte me skasash.
Tova kolite v tozi stud na GAZ.
Ne moga da poviarvam - kade go vidia tova.

Ne se zaiajdam - prosto me smaia s tazi gaz.
Аватар
mecan
Мнения: 698
Регистриран на: Сря Дек 08, 2004 12:53 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от mecan »

Малко се е объркал човека.Но затова сме ние да помогнем.Под gas в тази част на света разбирай бензин. С природна газ май само се топлят, не съм сигурен че си карат колите с нея.
Според учението на философа Ли Тин Уидъл хаосът се намира в най-голямо
изобилие там, където някой се стреми да въведе ред. И хаосът винаги
надмогва реда, защото е по-способен организатор.
RABO
Мнения: 117
Регистриран на: Чет Май 06, 2004 1:26 pm
Местоположение: Winnipeg MB

hi

Мнение от RABO »

Незнам може нещо да греша :oops: но това което разбирам в
http://www.canadatrader.com/
или по точно (като пример)-

http://www.canadatrader.com/result/deta ... 595&pgno=1
ми се струва че са на газ :roll:
Аватар
flateric
Мнения: 615
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2004 1:30 pm

Мнение от flateric »

Gas е съкратен вариант на Gasoline
например ако си купиш Mitsubishi което е GDI значи
Gasoline Direct Injection т.е. директно впръскване на бензина
можеш и да го срещнеш като petrol drive car
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

TNT написа:Chovek shte me skasash.
Tova kolite v tozi stud na GAZ.
Ne moga da poviarvam - kade go vidia tova.

Ne se zaiajdam - prosto me smaia s tazi gaz.
Ха, да не би през цялото време да е по -15 градуса?
В Холандия също не е от най-топлите места (както и Русия между другото), но въпреки това голяма част от колите са/бяха на газ (преди 10-12 години от Холандия основно такива идваха, сега не знам).
Всичко е до икономическа гледна точка. Ако на газ (като цена на поддръжка, цена на гориво и т.н.) излиза в пъти по евтино, тогава и при -30 ще карат на газ (още повече, че съществуват автоматични системи, които палят на бевзин и едва след достигане на определена температура от двигателя прехвърлят автоматично на газ).
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Не съм видял до сега кола на газ, пък и сигурно е забранено да си ходиш с бутилката в багажника, като в Бг-то...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
Hemoglobin
Любим форумец
Любим форумец
Мнения: 447
Регистриран на: Чет Яну 29, 2004 9:03 pm
Местоположение: Само в самолета съм си у дома.
Обратна връзка:

Мнение от Hemoglobin »

Здравей,
това или е номер в стил Василий (който си играеше с наивитета ни) или е жестока истина :). И в двата случая направ0 паднах от коня като четох темата.

Да оставим настрана шегата на РАБО (която е много здрава :):):):)),
мен силно ме впечатлява и до ден днешен, че стандартния безин е 87 октана, в супер класата влиза 89 октанова, а мега-супер-ултра гъзарията на горивата е 91 октанов бензин. Естествено масово се използва 87 октановото гориво.
"Бързата кучка слепи ги ражда"
българска поговорка
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

кат за москвич -толкоз - ама инъче как да поддържат цените на под 1 долар за ПРОСТОлюдието ,ако вземат че заредят европейски октани и цената сигур ще стане европейска.
да оставим на страна майтапа в темата,но ако цените на бензина се изравнят с европейските и ще започнат да слагат газови - де ще идат!
доколкото знам цените в Онтарио са по-ниски с десетина цента,ама пък застраховката компенсира двайсеторно :lol:
Аватар
shnorhela
Лисодав
Мнения: 978
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 3:16 pm
Местоположение: Van, BC
Обратна връзка:

Мнение от shnorhela »

Edinstvenoto neshto na "gas" tuk sum vidial tova motokarite i tuk si mu vikat propan kakto mu e imeto ;)
митко
Мнения: 46
Регистриран на: Нед Мар 20, 2005 12:14 am

Мнение от митко »

rabo, neznayni saforumniko, gas=benzin, tova veche veroyatno si go razbral (ili ako si ni bazikal - ok). do predi nyakolko godini tuk pri nas - v ottawa e imalo taksita na lpg( avtomobilen gaz propan-butan), no sled nyakolko izgoreli koli , dori s 1-2 jertvi ,sa gi zabranili :cry: . moje bi i v momenta ima, ne znam. na taksimetrajiite sa im iskali dopalnitelen licenz za karane s lpg i sa im skasvali zadnicite ot extra taxes, ta v krayna smetka ne sa bili koy znae kolko na dalavera. inache edinstvenata gazova uredba koyato vidyah tuk do sega e na nashta avto morga, montirana na 5.0 ford crovn viktoria. ako ya iskash, shte ti ya dam
животът е кратък, възползвайте се максимално
kikimora
Мнения: 54
Регистриран на: Вто Юни 22, 2004 2:27 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от kikimora »

:D ,
predi vreme *spodelihme* s priatel kebekua,4e v na6ata strana mnogo ot kolite sa na gaz.Sled kato se opulu i ne poviarva,4e mnogo ot proizvoditelite dori praviat fabri4no kolite s gazovi uredbi,4oveka kaza-iavno vav va6ata strana ima mnogo samoubiitzi. :roll:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

kikimora написа::D ,
predi vreme *spodelihme* s priatel kebekua,4e v na6ata strana mnogo ot kolite sa na gaz.Sled kato se opulu i ne poviarva,4e mnogo ot proizvoditelite dori praviat fabri4no kolite s gazovi uredbi,4oveka kaza-iavno vav va6ata strana ima mnogo samoubiitzi. :roll:
тоз приятел да се информира, колко коли на газ са гръмнали и колко на бензин и къде е по-голяма вероятността...
митко
Мнения: 46
Регистриран на: Нед Мар 20, 2005 12:14 am

Мнение от митко »

poumpy написа:
тоз приятел да се информира, колко коли на газ са гръмнали и колко на бензин и къде е по-голяма вероятността...[/quote]


ха така, пумпи, и аз туй питам; карах на газ в БГ повече от 10 год и съм още съм жив, а и не съм чул за гръмнали коли :?:
животът е кратък, възползвайте се максимално
ivailo1968

v Toronto taxi ta sa na gas pone go vidiah botilkite im

Мнение от ivailo1968 »

v Toronto taxi ta sa na gas pone go vidiah botilkite im
Заключено