Obrustenie kum Kebekuata

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
bis
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Авг 05, 2003 3:55 am
Местоположение: ville de Quebec
Обратна връзка:

Obrustenie kum Kebekuata

Мнение от bis »

Ta vchera e imalo niakakva sresta v Laval s quebécois i s responsabula za imigrantite za ville de Québec

No sluchaino sa popadnali tam i dve imigrantki. Ednata koiato poznavam sujaliavashe che ne e imala kasetofon da zapishe kakvo se govori. No s niakolko dumi:

''Imigrantite sa tuk za da praviat deca i da rabotiat kakva da e rabota. Vzemame visokoobrazovani za da sme sigurni che niama da ni suzdavat problemi’’

Uauuuuu, ah kak ne biah tam da mu razchekna ustata.

Niakoi ima il poveche ifo otnosno doklada mu i pone imeto mu che nesto na audiencia mi se hodi.
Az vse kazvam che triabva poveche informacia da se dava za imigrantite, za da mogat da ni priemat, a te eto kava if. Davat.
Naskoro susto chetoh v presata kak imigrantite idvat tuk i triabvalo da gi nauchat da pazaruvat, da si slujat s domakinski uredi stoto te nikoga ne sa vijdali takiva raboti.

Bravo.

Az lichno se chuvstvam izlugana i e krajno vreme da se nadigne glava. Na skoro niakoj beshe pusnal statia za semeistvo koeto vodi delo srestu Kanada za propusnati polzi, moralni i materialni steti i naj veche za lujite koito ni govoriat predi da dojdem.
Ta na takova mi zamirisva ama da vidim koga ste mi kipne totalno.
Само човек, който рабира нещо изцяло, може да го обясни така, че друг да не може да го разбере.
/Нобелов принцип на Рудини/
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

ех де да имахме енерията и желанието в Бг да надигнем глава-ама на отиваме други народи да освобождаваме :lol:
''Imigrantite sa tuk za da praviat deca i da rabotiat kakva da e rabota. Vzemame visokoobrazovani za da sme sigurni che niama da ni suzdavat problemi’’
а това е меродавно за целия свят замени думата "имигрантите" с "хората"и съм учуден да разбера ,че някой е учуден да го разбере :shock:
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Мнение от Kpetrov »

Ми на мен това си ми е ясно още когато станах на 18, може би!!!

THC го беше казал супер навсякъде хората са работна ръка "стадо",
но някъде ги поят и стрижат, а на други места само ги доят
Botzo

Мнение от Botzo »

''Imigrantite sa tuk za da praviat deca i da rabotiat kakva da e rabota. Vzemame visokoobrazovani za da sme sigurni che niama da ni suzdavat problemi’’
Az ne vizdam ni6to nelogi4no i neverno. tova si e taka i ne smoa za Canada, no i za USA, Australia, Argentina, New Zealand.... i ton mai drugi emigrantski strani ne ostanaha. Ne e zle da se postavim na tiahno miasto i 6te vidim 4e re6enieto e perfektno. Drug e vuprosa dali na niakoj ne mu haresva. E i togawa ima izhod :wink:
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

what'с тхе биг деал?
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

what'с тхе биг деал?
дис ис льольольо кестион :?:
Аватар
nibis
Мнения: 314
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 5:58 pm
Местоположение: v polite na montroyalskata butsa

Мнение от nibis »

Ами те , то4но високообразованите хора правят проблеми . Ниско образованите можеш да ги манипулираш много лесно . Мисля , 4е това изказване принадлежи на някой тьпак , който няма нишо общо с интелигентната 4аст на тукашното население .
В някои гледни то4ки ги разбирам кебекарите . Как да назна4иш някой на хубав пост , който едва фьфли френски и англииски .
Една от брошурите , които полу4их при пьрвото интервио на MRCI ( на 3 ден след влизането ми в Канада ) , беше свьрзана с това какво трябва да правя в слу4ай на развод . Не полу4их никаква брошура с това какво трябва да правя в слу4ай , 4е ми се роди дете .
Така 4е , не обьрквайте ли4ните мненията на разни олигофрени , с тези на дьржавата .Да можеш да мислиш и да анализираш коректно ситуациите , за това ни избират високообразовани , а не за да миеш 4инии и разни подобни .
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

nibis написа: Така 4е , не обьрквайте ли4ните мненията на разни олигофрени , с тези на дьржавата .
Обаче точно такива олигофрени (този не е единствен), прилагат политиката на държавата на практика, и ако те я прилагат по този начин, политиката на държатвата става само една лъжлива реклама.

Аз съм чувала и други подобни изказвания на "отговорни" другари. Те така възпитават местното население, а ние и държавата (може би, ако предположим, че тя не знае) се чудим къде се къса нишката.

Иначе съм съгласна, че ако си дървеняк с езика, е нормално да не те сложат на хубавата работа. Колкото и да не ми харесва това.
Обичам да преча
Аватар
taralej
Мнения: 701
Регистриран на: Нед Яну 16, 2005 4:01 pm
Местоположение: GTA

Мнение от taralej »

KolioBalkanski написа:what'с тхе биг деал?

Коле,
направо ме уби с това...Ама така се смях.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Откъде ти го роди главата тоя начин на изписване, пък и точно в кокретната ситуация.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Супер беше!
"Книгата на живота започва с един мъж и една жена в една градина, а завършва с Апокалипсиса." - Оскар Уайлд
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Жалко,че приятелката ти не е записала това, наистина. Направо не ми се вярва така точно да се е изразил! В Монреал кебекуа-та са много предпазливи по отношение на това, какво говорят за иммигрантите. Не че не дискриминират, и не че не демонстрират често явно презрение, но не го казват(да не говорим пък пред публика или обществено място). Иначе да е пламнало от дела за дискриминация. :roll:
По мои наблюдения, иммигрантите хич не си поплюват да обвинят в дискриминация и расизъм дори там, където отсъстват, стига това да е в тяхна полза.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Аз съм на принципа бий за да те уважават,та така и с кебеката.По някой път само бой и ебан оправят нещата.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Четете,четете дами и господа .Прочетете горе написаното ,а някои и няколко пъти.И да са ви сладки няколкото пържоли в по вече от китайския магазин за 4,99 д. килото на промоция за конпенсация на компромис дето си ***те душите.
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

Извинявам се, стана грее6ка при отделянето на бисерите на някои наи приятели :) :oops: Пускам тема с продължението на сладкия лаф :wink: , а тази я заклу4вам, за да не се бъркаме. Можете да го намерите тук.
Обичам да преча
Заключено