може и да се откажа

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
galita
Мнения: 23
Регистриран на: Пон Сеп 01, 2003 5:08 am
Обратна връзка:

може и да се откажа

Мнение от galita »

здравейте приятели!

въпреки че получих Сертификата този понеделник -на 20,10,03, сега си мисля и че може и въобще да се откажа от заминаването ми в Канада.
Много ми е сложно положението в момента май и ще трябва по-обстойно да го обмисля. Лошото на тази процедура е, че става много бавно (около 2 години след като си изпратил първите документи), а през това време на един млад човек му се случват много неща, които могат съвсем да го откажат от предприемането на такова преместване на живота отвъд океана сам.
Тежка е тази дилема: България или Канада :D

благодаря ви за подкрепата.

поздрави
Keeper of the 7 keys
Мнения: 334
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:14 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от Keeper of the 7 keys »

Malko akul, no navreme.....

Hubavo e, che si reshila vse pak da se zamislish.
Nai-vajno e da razberesh na ekskurzia li shte hodish ili naistina iskash da jiveesh tuk.

Shtom otsega se kolebaesh, moe lichno mnenie e izobshto da trygvash.
Osven ako niamash povechko izlishni pari, za da si napravish razhodka iz Montreal, da vidish Niagarskia vodopad ili razni podobni.
Аватар
Maria
Мнения: 347
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 1:45 am
Местоположение: Sainte-Julie/Варна

Мнение от Maria »

въпреки че получих Сертификата този понеделник -на 20,10,03, сега си мисля и че може и въобще да се откажа от заминаването ми в Канада.
Така или иначе, Сертификата важи 3 години - достатъчно време, за да можеш добре да премислиш нещата.
Верно е, че човек трябва да е мотивиран 205 %, когато предприма тази важна стъпка - имиграционната, но пък съм и 206% сигурна, че всеки малко или много изпитва страх/колебание/несигурност при прекрачването прага на самолета.
Аватар
yaiuat
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 6:29 am
Местоположение: Wall street
Обратна връзка:

Re: може и да се откажа

Мнение от yaiuat »

galita написа:здравейте приятели!
поздрави
Galita, драга кое те кара да се колебаеш? :idea: Кажи на твоя верен приятел yaiuat. :D :D Подозирам че май е намесена любов. Хе хе вземай го с тебе ако е така :infant: :thumbsup:

Иначе не ходи там с намерение за екскурзия освен ако не ти жалят 3-4 000 $. Та взместо да hодиш на екскурзия или да пробаш по добре инвестирай тези пари в нещо у нас. 10 000 бгл биха дали добра възвращаемост. вместо да ги харчиш по хотели до ниагара :nenam:

Пък като си помиля то не е чак толкоз зле. Ехааа живот и кеф :astro:
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

e аз пък се замислих дали да тръгвам чак кат получих визата! така че за мене връщане назад немаааа
Plamen

Мнение от Plamen »

ami kakto pisaha po gore sertifikata ti vaji 3 godini...posle oshte 1 do vizata...obache ako se chudish ne tragvai...taka samo shte popalnish reditsite na razocharovanite...da si imigrant ne e leko...i nikoga ne e bilo...za ekskurzia e mnogo skapo...po-dobre idi i razgledai Evropa... :roll:
Аватар
galita
Мнения: 23
Регистриран на: Пон Сеп 01, 2003 5:08 am
Обратна връзка:

Мнение от galita »

благодаря за съветите! всички са много ценни.и аз съм на същото мнение. причините за чуденето ми са комплекс от много. има си много pros & cons и трябва хуубаво да се попретеглят нещата преди тази авантюра - имиграцията. ясното е, че като ще се заминава - ще е за постоянно, не искам никакви скъпи екскурзии да си правя. въпроса ми е личен по-скоро - дали ще се издържи там. :?
Plamen

Мнение от Plamen »

galita написа: въпроса ми е личен по-скоро - дали ще се издържи там. :?
Ami tova e nai-trudno da se kaje...obache moito mnenie e che ako:
1. Imash pone edin ot dvata ezika mnogo dobar.
2. Zapochnala si da uchish vtoria i imash niakakvi idei kolko e truden.. :wink:
3. Imash dobra porfesia i mnogo PRAKTICHESKI umenia (tova zavisi ot profesiata ti i ot tehnicheskite iziskvania za neia).
4. Imash mnogo tarpenie i inat.
5. Ne se pritesniavash da pitash za edno i sashto neshto po10 pati.
6. Imash priateli tuka.
7. Imash jelanie i vazmojnost da uchish.
8. Imash niakoi i drug dolar (pone 5000 ako si sam(a)) :? .
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

ПЛАМБЕ,
чакай да си ги запиша тези съвети! :lol:
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

според мен има един съвет:
1. и последен- забрави че си учил тук нещо в бг , в канада почваш да учиш наново. дотогава- си на тръстиката, в завода, в кухнята с чиниите и т.н. аз за себе си се примирих с тази перспектива и затова смятам че в канада ще ми е добре.
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

Мнение от tochica »

galita ,
i az imah systite symneniq , dokato "pros" naddelqha , i naj-wajnoto za mene e wyzmojnostta da zapochna otnachalo , toest edna po-golqma cast ot syyznatelniq mi jiwot ste zapochne ot klishteto " pod nulata " . no za men wajnoto e ce si dawam prawo na tozi izbor .

pozdrawi i dano da ne syjalqwash za kakwoto i reshenie da wzemesh .
"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
Аватар
galita
Мнения: 23
Регистриран на: Пон Сеп 01, 2003 5:08 am
Обратна връзка:

Мнение от galita »

според мен има един съвет:
1. и последен- забрави че си учил тук нещо в бг , в канада почваш да учиш наново. дотогава- си на тръстиката, в завода, в кухнята с чиниите и т.н.

съгласна съм, трябва там да се учи ама хора - аз съм на 27 год.!!! не съм на 18!
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

Мнение от tochica »

ami galita , kato gledam obstiq ton na razgoworite wyw foruma si mislq ce wsichki sme okolo tazi wyzrast .
a i imashe anketa po edno wreme otn. wyzrastta na kandidatite .
mislq ce za edno nowo nacalo wyzrast nqma ..... :wink:
"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

galita написа:според мен има един съвет:
1. и последен- забрави че си учил тук нещо в бг , в канада почваш да учиш наново. дотогава- си на тръстиката, в завода, в кухнята с чиниите и т.н.

съгласна съм, трябва там да се учи ама хора - аз съм на 27 год.!!! не съм на 18!
Повече оптимизъм Галита :freak:
Никога не е късно да се учи нещо наново, освен това като пример че живота в Канада наистина е по-различен искам да ти кажа че тук е нещо нормално да се учи и на по-голяма възраст и в това няма нищо странно. Конкретния пример за който се сещам е един канадец който беше записал да следва право на 40, съответно на 44 се беше дипломирал и работи като адвокат вече близо 10 години.
А за това дали ще си на тръстиката, завода и т.н. - понякога е въпрос на шанс или късмет каква работа ще намери човек.
Plamen

Мнение от Plamen »

galita написа:според мен има един съвет:
1. и последен- забрави че си учил тук нещо в бг , в канада почваш да учиш наново. дотогава- си на тръстиката, в завода, в кухнята с чиниите и т.н.

съгласна съм, трябва там да се учи ама хора - аз съм на 27 год.!!! не съм на 18!
Milo moe dete :wink: , az sam na dosta poveche ot tebe...i ne sam spiral da ucha...daje neznam kakvo e da ne uchish...i sega sled 1-2 godini (kogato shte bada kam 40-te) smiatam da izkaram edna magistratura...taka, za samochustvie (ne che go niamam), obache parvo da se opravim s Krastnika ot OIQ... :P .
A za drugite da kaja...ako si tarsite rabota po zavodite...shte rabotite tam...ama vse pak vinagi mislete che ima i drugi i veroiatnostta i vie da ste ot tiah sashtestvuva...inache zavodite ne sa losho nachalo... :roll:
Заключено