Въпрос за кан. акт за раждане?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
Blue Passion
Расист-ново поколение
Мнения: 809
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 3:36 am

Въпрос за кан. акт за раждане?

Мнение от Blue Passion »

Какъв е най-краткият срок за изкарване на акт за раждане в Канада?
Предварително ви благодаря :beer:
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

Не знам, ама от върпоса ти следва, че имаме хубави новини! Честито и да сте живи и здрави!
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
Аватар
Blue Passion
Расист-ново поколение
Мнения: 809
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 3:36 am

Мнение от Blue Passion »

Благодаря и да ви се връща :wink: :infant:
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

Да ти е живо и здраво на тати бебчето! :D Както и останалите в семейството!
Обичам да преча
Tany
Мнения: 234
Регистриран на: Вто Юли 20, 2004 2:31 pm
Местоположение: Ottawa

Мнение от Tany »

Честито на щастливия татко :baby: Да ви е живо и здраво детенцето и да ви носи много радости.
А акт за раждане мисля, че най-бързо могат да ви издадат в офиса на местния МРР Member of Provincial Parliament за 3 до 5 дена.?
Може да намериш полезна информация за Онтариог тук http://www.cbs.gov.on.ca/mcbs/english/649QCB.htm

Упс, излъгали са ме, имахме среща на курса по английски с един такъв МРР господин, но като погледнах в сайта им пише 6-8 седмици :oops:
Само в Windsor могат да ти го издадат същия ден, срещу $15 повече от нормалната такса.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Честито бебе ! Много здраве,щастие и късмет! :partytime: :partysmiley: :partytime: :partytime:
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

Chestito bebe i ot men!!! Mnogo, mnogo shtastie!!! :P
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
foxxbatter

Мнение от foxxbatter »

Блу пешън, честито и от мен и напиши подробности сега - какво, кога, как?
Аватар
Kuma Lisa
Мнения: 4545
Регистриран на: Чет Ное 13, 2003 5:02 pm
Местоположение: BC

Мнение от Kuma Lisa »

Честито бебенце, да ви е живо и здраво и да ви ядосва повечко :)

Чакай да видим дали ще се сетя какъв беше реда за актовете за раждане.
Значи, от болницата ще ви дадат един формуляр за раждането на детето, попълвате го и мисля, че се пращаше в кметството, но то си има адрес и плик, така че няма да се объркате. Имате един месец на разположение да помислите за името на детето и да го впишете във формуляра, но предполагам, че вече имате именце :D Можете да си изберете и дизайна на акта на раждане. От мен един съвет - освен регулярният, който ще поръчате и който е на хартия, впишете в графата във формуляра, че искате и един малък, джобен формат. Той е ламиниран и е с големината на кредитна карта, лесен е за носене. Аз не си поръчах и сега ме е яд, защото постоянно му треперя на този на щерката да не го смачкам, загубя и тн.
Таксата мисля, че беше $35, а ламинираните са малко по-скъпи - $55 или $75, не си спомням с точност.
И да не му изберете на детето акт за раждане с патенца или зайченца, че като порасне ще има да се черви :roll: :lol: Шегувам се, всъщност тези с патенцата и зайчетата са много сладинки. :wink:
Нали знаете как в САЩ се избира президент:
минават целия му род под лупа, и се гледа какво е направил за благополучието на страната си и какво е учил и какви титли е защитил.

powered by Botzo
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Честито!
Да сте живи и здрави и давайте в същия дух!
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
darklady
Непокорна
Мнения: 2132
Регистриран на: Пон Дек 06, 2004 8:25 am
Местоположение: Под звездите

Мнение от darklady »

А-аа, затова си ти на седмото небе!!!

Е, хайде, да ви е живо и здраво! Да плаче много, но и да спинка добре. Да се храни редовно и мира да не ви дава. Да споделяте радости и тревоги заедно. И един ден като чуеш от малката устичка "тати" или "мамо" да ти се подкосят краката от кеф!
Много, много щастие и радост да ви затрупа! Бъдете здрави и изпълнени с любов!
ИзображениеИзображение
Невъзможното е предизвикателство!
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

Мнение от tochica »

айде аз да разкажа , че Blue passion няма интернет , бебето се казва Александър и се роди на 22.04. не съм ставала свидетел на ситуациите около раждане в българска болница , но тук малко се учудих . първо , майкат трябваше да има контракции на всеки 6 минути или по-малко в продължение на поне 2 часа , за да я приемат в боницата . след като от неделя контракциите бяха почнали , в четвъртък след щателно замерване се реши че вече трябва да се ходи в болница . моята грешка като шофьор е , че не предвидих колко еднопосочни улици може да има около една болница и как останалите , които не са еднопосочни , са със забранени леви завои , а сградата се намира точно от лявата страна . както и да е , стигнахме , стояхме до 4 сутринта за да ни кажат , че няма легла и има по-спешни случаи - тоест с контракции на 3 мин и трябва да се приберем . на другия ден в 11 наобяд изпълниха и норматива за контракции на 3 минути и вече ги приеха в болницата . така че , на който му предстои раждане тука , да се подготви за подобна ситуация . :)
"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
Аватар
darklady
Непокорна
Мнения: 2132
Регистриран на: Пон Дек 06, 2004 8:25 am
Местоположение: Под звездите

Мнение от darklady »

tochica написа: на другия ден в 11 наобяд изпълниха и норматива за контракции на 3 минути и вече ги приеха в болницата . така че , на който му предстои раждане тука , да се подготви за подобна ситуация . :)
Какво говориш??? Пет дена с контракции!!! :shock: :shock: :shock: Аз си мислех, че в Канада се ражда по-бързо, отколкото в България. Но изглежда съм с погрешна представа! Дано майката не е изпитала голям кошмар и сега бързо да се оправя, за да се радва на своя Александър!
Невъзможното е предизвикателство!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

честито и от нас да ви е жив и здрав адаша :beer:
AlexAA
Мнения: 431
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2003 2:41 pm

Мнение от AlexAA »

Chestito kolega, da ti e jiv i zdrav Alexandercho.
Parvo za aktovete. V Calgary napravihme taka: Otidohme v edno Registry office i kazahme, che iskame birth certificate za nashiya slon/mladej.Popalnih edin formulyar i platih 35 kinta. Sled 10-ina dni ni se obadiha da otidem da si go vzemem.
Sega da spodelya kak se rodi moyat sin, zashtoto Tochitza me izkushi. Znachi, az sam Alexander, tatko mi e Alexander, plemennikyt mi e Alexander, pradyado mi beshe Alexander. Ha sega poznaite kak se kazva sinat mi. Znachi junior se rodi na 8 February,2005 okolo13:00 (rojdenniya den na majka). V 23:30 chasa na 7-mi jenata me sabujda i vika "davaj da hodime v bolnitzata". Az vikam "kvo ma, sha rajdash li". Tya-"abe nemam kontraktzii, ama neshto stava". Stanah az, grabnah bojnata gotovnost (chanta palna pampersi, receiving blankets, crap and so on). Jenata vika "ama az nema da rajdam, samo otivame za check-up". Az vikam-"abe ti se check-vaj, az che si vzemem meshkata s bojnata gotovnost".
V bolnitzata sme, tam ima polovin etaj samo za rajdane, bebotzi i prochee.Raportuvahme na reception i ni pratiha v edna staya deto ti meryat kolko chesto sa ti kontraktziite (samo na jenite de,OK). Meryat kontraktziite na mojta dunda i whoops-imame si kontraktzii na 3 minuti.Ama kakav tarikat sam deto vzeh meshkata, ej.
Izpratiha ni v delivery room. Tova si e kato otdelen apartament (40kv.metra s otdenlen sanitaren vazel,leglo za rodilkata, leglo za malkiya slon (otgore s kvartzova lampa da go topli kato broiler), edna kamara aparatura). Na etaja ima 13 takiva rooms, nie ne sme chakali 2 i minuti da vlezem v delivery room. Tam izkarahme 12 chasa, sharp.Prez tzyaloto tova vreme za jenata se grijina mejdu 2 i 4-ma choveka. Nakraya dojde i doktorat. Zasipaha jenata sas sandvichi, sokcheta i prochee.
Za men tova e rajdane v strana ot G7. Prosto nyamam dumi da vi opisha kak se grijiha horata za jenata i sina. Vsichkoto tova free of charge (ama vie si go znaete).
Vapros kam Tochitza. Abe dusha kakav e tozi neprofesionalizam ot strana na shofera? Kak moje da ne znaesh ulitzite do bolnitzata. Az imah dva routes: edin rezerven i edin glaven. Byah zasekal kolko vreme shte mi otneme da otida do bolnitzata po dvata marshruta, s trafik i bez trafik.
Sega pone shte si gotova za sledvashoto bebche?
Cheers
P.S. Pojelavam na vsichki novi roditeli spokojni noshti i BEZ KOLIKI, ej!!!
Заключено