Помогнете, че ми съдраха кожата!!!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Любо
Мнения: 84
Регистриран на: Пет Авг 22, 2003 4:06 pm
Местоположение: Toronto,ON,CA
Обратна връзка:

Помогнете, че ми съдраха кожата!!!

Мнение от Любо »

Здравейте!!!
До края на месеца ще си купувам кола и съм в процес на търсене на застраховка, но тия застрахователи и от вампири по-лоши бе. Искат да изпият всичката кръвчица.
Та ако някой знае някакъв по-тънък вариант ще му бъда много благодарен ако сподели.
Накратко. Имам G-full от около 2 месеца. Досега не съм бил застрахован в Канада за каквото и да било. Колата не е в първа младост 1993г и струва по-малко от двумесечната застраховка, която ми предложиха от Роял банк. Така, че бих искал най, най-простата(разбирай евтина) застраховка, пък ако нещо стане аз ще си ремонтирам колата.
Нема лабаво
Pincher
Мнения: 274
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 4:15 pm
Местоположение: u kanadsko, do rekata v diasno

Мнение от Pincher »

v toronto niama evtini zastrahovki, ne ti li e iasno. niakoi zastrahovki stigat do 5000 godishno che i poveche. upichai si akala. dokato e vreme. kolko ti iskat.
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

registrirai se pri priatel na selo ili v druga provincia (demek oshte po na selo).
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Любо
Мнения: 84
Регистриран на: Пет Авг 22, 2003 4:06 pm
Местоположение: Toronto,ON,CA
Обратна връзка:

Мнение от Любо »

Искаха ми 366$ на месец, но след като има казах, че имам сертификат от канадско шофьорско училище бяха така великодушни да ми намалят на 308$ на месец. Но и това е твърде много. И за какво да си опичам акъла бе Пинчър. Та колата струва 500$ а те ми искат 300 на месец. Това си е пладнешки обир. Не може да няма по-евтино. Аз не съм спрял да търся де, но все пак да попитам.
Нема лабаво
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

Любо написа:Искаха ми 366$ на месец, но след като има казах, че имам сертификат от канадско шофьорско училище бяха така великодушни да ми намалят на 308$ на месец. Но и това е твърде много. И за какво да си опичам акъла бе Пинчър. Та колата струва 500$ а те ми искат 300 на месец. Това си е пладнешки обир. Не може да няма по-евтино. Аз не съм спрял да търся де, но все пак да попитам.

В TD Canada Trust питал ли си?

tdinsurance
Любо
Мнения: 84
Регистриран на: Пет Авг 22, 2003 4:06 pm
Местоположение: Toronto,ON,CA
Обратна връзка:

Мнение от Любо »

От Канада Тръст чакам офертата им. Ходих на място и ми дадоха телефон, на който се обадих, говорих с агента(предполагам) и сега чакам да ми прати апликация.
И в този сайт съм влизал но там не става.
Нема лабаво
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Любо тия са мародери,карай без застраховка тогава или ела до Мтл. прехвърли колата на някой приятел да вземе местна застраховка за двама ви и ще плащаш не по вече от 40 кинта на месец.Аз за кютюка/камиона/ 2000 год. плащам 125 д. на месец двустранна застраховка,в То нямаше да мина с по малко от 500 .И после някой се чуди ,що не мърдам и с топ от Монтреал.
gali&misho
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Ное 18, 2004 7:45 am
Местоположение: Canada

Мнение от gali&misho »

I da se oplakve6 niama smisal. Ti si pak dobre- 366 dolara ne sa 4ak tolkova mnogo za na4alo. Nie doidohme July 2004 i vzehme knijki - jena mi G full v kraia na Sep-04, a az G2 v kraia na Oct-04. Kupihme si dobra kola- Chrysler Cirrus, i parvite meseci plashtahme po 398 dolara na mesec zastrahovka v RBC. Prosto kolata ni be6e nujna zashtoto zapo4nah rabota po specialnostta si v Mississauga- na granicata s Brampton, a jiveehme 4ak do Victoria Park na Danforth. Sled tova se premestihme da jiveem v Mississauga i sega plashtame 245 na mesec. Prosto sega ti si na zor i parvata godina mnogo malko zastrahovateli shte iskat da ti napraviat zastrahovka. Sega nie ve4e se oglejdame za drug zastrahovatel- v PC Insurance proverih 4e sas segashnia shofiorski staj ako skliu4im zastrahovka sega s tiah shte plashtame okolo 165 na mesec, no v nachaloto izobshto ne se naviha da ni praviat zastrahovka. Pogledni vse pak v pcfinancial.ca moje pak da imash kasme. I kasmet
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Мнение от yahoo »

В ING ми дадоха най-евтината застраховка - $250 годишно,
е верно е, че е за Квебек, но и за Онтарио би трябвало да е доста
по-изгодна от останалите застрахователи.
Последно промяна от yahoo на Съб Апр 23, 2005 9:42 pm, променено общо 1 път.
potrebitel
Мнения: 471
Регистриран на: Съб Апр 23, 2005 9:14 pm
Местоположение: Торонто
Обратна връзка:

Мнение от potrebitel »

vizh kakvo,az sled katastrofa vav kojato biah pasazer..pak i choveka kojto ypravliava avtomobila ne beshe vinoven,se sadia sas RBS 3 godini za da si vzema parite...probvaj vav kingsway general ishurans company ili pafko inshurans..... adresa na parvata vav mississauga broker...ekspo inshurans brokers ink. suite-200 5310explorer dr mississauga.....tel 905 212 7007 ext 26 ili sel. 416 220 3549 Jacek...poliak e kazi my za kakvo stava duma 6te ti go napravi napolovina od cenata....az sam sas 3 tiketa 2 za speed i RBS mi vdignaha ish. sas25% sega za nissan maxima 2001 plashtam 400 dol. palno kasko..
kakвото потърсило,такова намерило
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

Любо написа:Искаха ми 366$ на месец,...
:shock: az pla6tam tolkowa na godina za po-nowa kola :shock:
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Много нов шофьор си, ще те дерат. Искай само лайабилити и питай в повече фирми, аз съм към "Стейт фарм", не са лоши. Но старата кола винаги ще ти излезе по-скъпо.
Циганите - на Сатурн !
Аватар
gez
Мнения: 750
Регистриран на: Пет Авг 01, 2003 8:38 am
Местоположение: TORONTO; CANADA
Обратна връзка:

Мнение от gez »

Kolio, koq beshe tvoqta kompania? Ti plashtashe malko mai...

Az sam dovolen ot moqta zastrahovka - State Farm Ins.
Мисли за най-лошото, за да стане най-хубавото
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

gez написа:Kolio, koq beshe tvoqta kompania? Ti plashtashe malko mai...

Az sam dovolen ot moqta zastrahovka - State Farm Ins.
Гец, а вярно ли е че Стейт Фарм не се навивали да дават въобще застраховки на имигранти само с по 1-2 години престой в Канада ? Има ли някакъв трик за да се застраховаш при тях ? Чух някъде че най-добрите застрахователи въобще не се навивали на "пресни" имигранти.
Gesh
Мнения: 252
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:38 pm
Местоположение: Mississauga

Мнение от Gesh »

Ето какво са направили едни познати преди 10-ина години:
Застраховката по закон трябва да има покриитие за щети 1,000,000.
Намерили са застраховател, който им прави застраховка с покритие 300,000-400,000, щото им е било се тая, ако нещо не дай боже се случи, дали ще имат claims за 500,000 или 1,000,000, и така са спестили доста пари за начало. Не занам дали сега може да работи, но може да се провери.
Заключено