Каква сметка да открия?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Каква сметка да открия?

Мнение от Joy »

Искам съвет от по-опитни.

Настъпи време да открия сметка за редовен превод на пари до роднините в България чрез ползване на дебитна карта и се чудя има ли разлика към коя банка да бъде и каква точно да бъде сметката.

С кои банки имате опит? Какви са таксите за теглене от банкоматите в София, а също по управлението на сметката?
Единствената ми сметка до сега е в Банк Насиональ.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Хайде бе, никой ли няма мнение или тенденциозно никой не отговаря?

Всички пращат пари, но никой не казва с каква банка! :evil:
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

аз съм с вестерн юнион, не съм ползвал банки.
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
BG-Dude
Мнения: 261
Регистриран на: Съб Фев 12, 2005 1:53 pm

Мнение от BG-Dude »

Az izprashtam pari 4rez westernunion, no tva e dosta skupo.

Moje da si otvorish bankova smetka i da izdadesh debitna karta ot tazi smetka na imeto na rodnina, i da im ia izpratish, i te da tegliat pari ot bankomata - minalata godina beshe $1.5 za transaktsia prez borkata - koeto ne e skupo, osobeno ako gi posavetvash da tegliat vednuj-dvaj v mesetsa.
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

JOY, navremeto, ama naistina mnogo otdavna imashe podobna tema, koiato sega sigurno si pochiva v arhivite. Ako niakoi znae kak da ia iznameri - molia, napravete go - tazi tema si e napravo za polezni vruzki - na vseki v edin moment shte mu doide do glavata.
Az hich ne go razbiram tova tursene iz arhivite, ama shte se opitam da otkria neshto po vaprosa.
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Elia написа:JOY, navremeto, ama naistina mnogo otdavna imashe podobna tema, koiato sega sigurno si pochiva v arhivite.
ами темата беше моя. и аз исках да пращам редовно всеки месец пари. в крайна сметка някой ме посъветва да пращам чек по нормалната поща-1.50$ , а там след 25 дена проверка човека си взима парите. верно, малко е бавен ама пък е най евтин. с WEstern Union si е скъпичко за регулярно пращане.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Joy,
ti щом вече почна редовно да плащаш пари значи си забогатяла :D
внимавай, че тук има граница- някой беше предложил, който печели над 200к да му се забрани да пише във форума :rotfl:
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

sasho71 написа:Joy,
ti щом вече почна редовно да плащаш пари значи си забогатяла :D
внимавай, че тук има граница- някой беше предложил, който печели над 200к да му се забрани да пише във форума :rotfl:
Кой е тоя бе, дето ще ни забранява да пишем?! :rotfl: :rotfl:
Ха-ха,Сашо, само дълговете ми растат! Чакам с нетърпение ваканцията да поработя малко и аз в пари да се видя...А сметка съм решила да откривам за да пратя карта по детето.
Помня аз темата ти, но пращане по пощата с чек не ме устройва.
Видях в съседния форум предложение за ING,която тема Лиска е заключила та не мога да попитам...
Моля, светнете ме за този ING! Та това не е банка... :roll: Във всеки случай не съм виждала да имат зали с клиенти...Как се отваря сметка при тях?
Аватар
troyaneca
Мнения: 164
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 9:53 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от troyaneca »

http://www.ingdirect.ca/fr/
V TD stava - kogato si otvariash smetka iskash dve debitni karti (ne izbirai dalag PIN zashtoto v BG ne vsichki avtomati gi chetat ? )
Fuck the Cola
Fuck the Pizza
All We Need Is Slivovitza
Аватар
Aragorn
Мнения: 117
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2003 8:25 am
Местоположение: Peterborough, Ontario

Мнение от Aragorn »

Moneygram - www.moneygram.com Mnogo e udobno i ewtino.

15$ taksa do $300 izprateni za BG. Powevhe ne sym izprashtal nawednyj i ne znam dali za po golqma suma kolko sa taksite.
BG-Dude
Мнения: 261
Регистриран на: Съб Фев 12, 2005 1:53 pm

Мнение от BG-Dude »

Ne znam za moneygram...az se opitax da izpratia pari ot BG vednuj, i te vikat - aaa, ne moje, samo na firmi, ne na 4astni litsa...:(
ssttoo
Администратор
Мнения: 2389
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:12 am
Местоположение: LA, California
Обратна връзка:

Мнение от ssttoo »

аз съм ползвал мъниграм и не съм имал грижи

Две стари дискусии по темата
регулярно пращане на пари
Western union, kade?
▼

Мнение от ▼ »

Видях в съседния форум предложение за ING,която тема Лиска е заключила та не мога да попитам...
Моля, светнете ме за този ING! Та това не е банка... Във всеки случай не съм виждала да имат зали с клиенти...Как се отваря сметка при тях?
1) Откриваш си сметка (ИСА сметка) в ИНГ която е вързана към нормална разплащателна смета в друга банка - БМО, СИБС и т.н.
2) Издаваш си след това дебитна карта по тази сметка в ИНГ дебитка от тях. Тези дебитка така или иначе няма да ти върши много работа ;)
3) Дебитката е с Маестро стандарт който е европейски. Снейл-меилваш в БГ-то дебитката.
4) Тук зареждаш безплатно - оттам теглят. Теглене макс 200 лева на банкомат (повече така или иначе не може освен на гише) и цялото ти нещо ти се разминава с 4.25 КАД.

Иначе казано: 2.55% цена на трансфера
Аватар
flateric
Мнения: 615
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2004 1:30 pm

Мнение от flateric »

Джой, аз си мисля че няма да е лошо и да си направят банкова сметка в която и да е банка в БГ с дебитна карта и да пращаш пари веднъж месечно - доколкото знам цената на превода не би трябвало да е повече от 20 долара но пък като сметнеш, че могат няколко пъти да теглят и да ти вземат по 4.25 де е Киро на кирия?
с бг дебитна карта от банкомат на дадената банка превода е безплатен... помисли добре :idea:
Аватар
Mariana
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 5:59 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Mariana »

Изпращането на пари с Мониграм е много лесен и удоен начин, защото пристига много бързо, като western union, но е доста по-евтино, например за 500 долара таксата е 20 и може да се изтегли почти от всяка банка в България - в сайта на Мониграм има списък на банките по градове и техните адреси в България . Единственото от което имате нужда, когато пращате парите е да имате точен адрес на лицето на което пращате парите, в момента в който платите, ви дават код, който трябва да съобщите по телефона и с който могат да бъдат изтеглени парите.
Наистина варианта с двете дебитни карти също е добър и аз мисля да се възползвам от него, при инцидентно пращане Мониграм е добро решение.
Ако пращате пари през банка в друга сметка в банка в България излиза доста по-скъпо - например в RBC таксата за превода е 45 долара, в Националната банка е около 30 и парите се бавят около седмица, освен това не се знае дали българската банка няма да си удържи някаква комисионна за превода.
Това го казвам от собствен опит, защото вече съм го проверила!
Заключено