malko za cofi v quebec

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

malko za cofi v quebec

Мнение от todor73 »

brat mi pristigna na 04.10. poleta mu beshe otlojen s edin den za koeto beshe kompensiran s 300 euro, samo klm !!! hodi na intervu na 6.10. i mu nasrochiha intervu za opredeliane nivoto na frenskia na 13.11. moje i da poche cofi na 20.12, ama ne e sigurno.
opravdaha se s dumite nali znaete che pravitelstvoto se smeni i oriazvat parite za frenskia.
anitsa
Мнения: 218
Регистриран на: Съб Авг 09, 2003 9:22 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от anitsa »

Брат ти да вземе да почерпи, а не да се ядосва. На нас датата за интервю за КОФИ ни беше на 10 ноември, а ние кацнахме на 24 юли и бяхме на интервю на 30 юли. Успяхме да си сменим дадата за интервюто на 24 септември и все още чакаме да ни се обадят за да започнем курс. Най-вероятно е да започнем на 15 декември, ако не ни се обадят да започнем на 20 октомври /на мен не ми се вярва че ще ни се обадят, казаха че списъка с чакащите е голям./
13 ноември е много скоро, а ако започне на 15 декември е супер.
Аватар
maria29
Мнения: 676
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2003 6:46 pm

Mai i tuk duhna viatara na promianata..

Мнение от maria29 »

Tova opravdanie za smianata na pravitelstvoto navsiakade go izpolzvat, mai ni podgotviat za sledvachtite izbori nali tochko :roll:
Ami kakvo da ti kaja dano tova pone da posluji za urok na tezi koito misliat da idvat v grad Quebec, tche ne samo chte tchakat 3-5 mesetza ami i rabota niama da si nameriat lesno. Mai e vreme da im razbiem iluziite za ''prekrasnia'' grad Quebec. Mnogo se izpisa tuk po tozi vapros no zachto nikoi ne kaza tche tuk vazmojnostite za zadovolitelna rabota sa svedeni do minimum.
Pak kato turistitcheski grad si e hubav samo tche zachto li tuk benzina e po-skap v sravnenie s Monreal i avtobusnite karti sachto... A znaete kak benzina vliae na ostanalite stoki, niama az da vi pripomniam..
Dobre dochal na brat ti i uspeh! :P
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Re: Mai i tuk duhna viatara na promianata..

Мнение от anito »

maria29 написа:Mnogo se izpisa tuk po tozi vapros no zachto nikoi ne kaza tche tuk vazmojnostite za zadovolitelna rabota sa svedeni do minimum.
Имам чувството, че това за илюзиите е насочено към мен. За какви илюзии говориш?
Когато започнах да пиша, реалностите (за КОФИ ) бяха други - каквито ги написах тогава. И това не беше само мое мнение, а и на други хора. Нищо от другите неща не се е променило. За работата писах още в началото как стои въпроса. И за черната, и за бялата. Но който се интересува, може да прочете.
Хваля града, защото на мен ми харесва. Но се опитвам, и не само аз, а и другите, които пишат от тук, да представяме действителността. Аз се старая да пиша и лошото и хубавото, уж да съм обективна, но не претендирам, че успявам 100%. Както и Тошко в случая бърза да съобщи датите, за да се ориентират останалите.

А и не е зле и други хора от гр. Квебек да се включат с мнения. Аз пиша моята си истина. :nenam: Напиши и ти твоята. Нали така се раждала истината.


Както става ясно от другото мнение по-горе, тук започва чакането за КОФИ, ама Монреал пак ни бие. :dance:
Обичам да преча
didi
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Авг 13, 2003 5:33 pm

Мнение от didi »

Здравейте и от мен....да ви напиша и аз положение си.

Пристигнала съм в Монреал на 2 март - насроченото ми интервю за определяне на френския бе в края на април и.....все още чакам....
Какво ще кажете за това?

Е, аз мога и още да почакам де.....
През цялото това време звъня да ги подсещам....но резултат няма.

Хайде - останете си със здраве и повече усмивки!!! :D
Гост

Мнение от Гост »

Хайде и аз да ви "рекламирам" моето градче и околности.
Сент Ламбер, околности - Бросар, Гринфилд парк, Сент Юбер, Лонгьой и т.н.
Транспорт - 30 минути от центъра на Монреал /аз имам транспорт за 15 - 20 минути от Бонавантюр/.
Прословутото КОФИ - много хубава сграда в центъра на селцето Сент Ламбер. Самият център е "европейски" - малки магазинчета, бутици, фонтанчета и градинки, кафененца, хлебарници, фромажри, книжарнички и банки разбира се. :P
Който реши да се "засели" тук - КОФИ - до 2 месеца започва. Условията са много добри като материална база - обучение с компютри, аудиозала и т.н. Ако попаднеш и на учител .... цена няма да има. Но се случва. Групи - предимно румънци /80%/, руснаци, авганци, араби /малко/. Няма китайци, черни.

Може да се запишете и на вечерни курсове на доста по-високо ниво от КОФИ - по техни "цифри" - от 6 до 12. За това също дават "стипендия" - 168 долара на месец + някакви добавки за деца /ако имате/.
Ако някой се интересува - да пита. :P

Изображение
Аватар
ClaireIv
Мнения: 113
Регистриран на: Пет Авг 15, 2003 10:42 am
Местоположение: Calgarino:)

Мнение от ClaireIv »

Privet Ombudsman,

usloviata,koito pishesh ne zvuchat zle,no v takyv sluchai oshte na letishteto li triabva da se kaje ,che otivame v Saint Lambert,za da ni nasrochat sreshta s agent napravo tam ili moje da otideme v Montreal i ako se okaje,che kursyt v Cofit-to pochva sled mnogo mesetsi:( da se probvame v Saint Lambert?

thanks:)
Carpe Diem!
Гост

Мнение от Гост »

ClaireIv, трябва да имаш тукашен адрес, за да започнеш КОФИ в Сент Ламберт. Среща в МРСИ-Сент Ламбер - от летището - никакъв проблем и без адрес. Казваш - "Ще живея в Сент Ламбер, Бросар, Лонгьой, Гринфийлд парк или Сент Юбер" - дори и без адрес - дават ти среща в нашето МРСИ. Ако се преместиш за живееш в Монреал - сменят ти КОФИ-то. Не можеш да живееш в Сент Ламбер и да ходиш на КОФИ в Монреал и обратното. Аз опитах да ходя в университетско КОФИ, но не ми разрешиха заради адреса. Въпреки, че сме доста по-близко от някой квартали в Монреал /има метро - 2 спирки от БЕРИ-ЮКАМ/.

Какво се получи до тук: на летището - никакви проблеми, КОФИ - с тукашен адрес /местожителство/. :P
Аватар
ClaireIv
Мнения: 113
Регистриран на: Пет Авг 15, 2003 10:42 am
Местоположение: Calgarino:)

Мнение от ClaireIv »

blagodaria mnogo za infoto Ombudsman:)

ideiata za Siant Lambert zvuchi dosta dobre kato se ima i v predvid i,che e blizko do Montreal za preskacchane i eventualno tyrseen na rabota
Carpe Diem!
Аватар
miloto
Мнения: 426
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 7:58 am
Местоположение: Bulgaria, Sofia
Обратна връзка:

Мнение от miloto »

E, pri majat mi e ad, toi doide na 2.06 i imashe intervew za COFI na 19.09, no togava patuvahme pak ot Sofia-Montreal i toi otide edin den po-kasno. Ama ne stava taka, koli kogato is iska, ta sega kasmetliata triabva da hodi chak January ili tam niakade. Dobre, che se zapisa na fresnki na drugo miasto. Pak e mnogo dovolen, ama ne mi plashtat.

Men ako pitate, ako znaete pone malko ezik, mojete da si pozvolite da zapochnete rabota niakade, i da uchite na bezplaten kurs, kadeto niama da ima filipintci, indiitci i ne znam si oshte kakvi. Pak i raboteiki, shte pravite poveche pari ot tia koito shte vi davat v COFI.

No tova e lichen izbor, taka che derzaite.
On a quelquefois assez souffert pour avoir le droit de ne jamais dire:"Je suis trop heureux"!!!
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

i da uchite na bezplaten kurs, kadeto niama da ima filipintci, indiitci i ne znam si oshte kakvi.
На безплатния курс,на който тръгнах след Кофи-то имаше не само изброените...Латинска Америка беше представена напълно +индийци,бразилци,португалци,турци,афганистанци и какви ли още не...Няма да изброявам,че ще стане дълъг списъка...Положението,нивото на обучение бяха толкова отчайващи,че не идържах и 2 седмици.Подобна трагедия изобщо не си бях представяла.Кофи-то ми се стори просто рай.
Относно карфура на Рив-Сюд,Иглика е много права.Подобно отчайващо положение като изброеното по-горе е в Монреал.Нели,която пристигна преди две седмици също има дата за тест в началото на ноември.Дано не ми се сърди,че го споменавам,но го казвам само за сравнение на сроковете между Рив-Сюд и острова.
dodo
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2003 4:30 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от dodo »

za kvo vi da utshite toia tap ezik ? s negrite i arabeskite li shte si govorite ... kato ne butat fandak - da go duhat
koi e lud da utshi frenski bez pari ?

Ombudsmanska, ti kato govorish za St Lamber, razpravi i za teslite deto gi otnesse predi da te vadvoriat tam
"Додо- грозна и тромава безкрила птица, обитавала някога остров Тасмания, изчезнала в средата на 16 век. "- Енциклопедия Британика
Keeper of the 7 keys
Мнения: 334
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:14 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от Keeper of the 7 keys »

Moje bi az ne razbiram mnogo ot prepodavateli i kursove, no v moita grupa kitaici niama. Vsichki sme pochti na edno nivo, a prepodavatelkata e dosta dobra.
Az lichno bih preporychal na vseki da uchi frenski v PROMIS.
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

Toku-6to goworih s Mme Solange Moreau ot MRCI tuk, koiato e otgoworni4ka za COFI. Na waprosa mi: Ako niakoj pristigne tuk do kraia na oktomwri, koga moge da zapo4ne COFI?, tia otgowori, 4e triabwa da e dekemwri. Razbira se, ima malki rezerwi, w smisal, ne e 100% sigurno, ne e mnogo weroiatno. Stawa duma za w uniwersiteta. Pitah ia, dali e wazmogno, ako w univ. mestata sa zapalneni, horata da u4at w segep i tia kaza, 4e da, no triabwa da si go kagat, iawno pri testuwaneto.
E, ot men tolkowa.
Обичам да преча
Аватар
maria29
Мнения: 676
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2003 6:46 pm

Мнение от maria29 »

Ani
I na men gradat mi haresva no az ne sam dohla tuk kato turistka. Malka razlika, no sachtestvena... Kato kazvam kakvi sa chansovete za rabota gledam ot moiata kambanaria t.e. kato ikonomist sas vsitchkite mu diversifikatzii..
Kolkoto do turizam opredeleno bih preporatchala drugi gradove, koito sam posetila : Paris, Strasbourg, Florentzia, Milano, Luksenbourg i dr
No inatche nichto litchno.
Заключено