Забавяне на accusee -то

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
jjj
Мнения: 26
Регистриран на: Пон Ное 07, 2011 1:14 pm

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от jjj »

Да Наско, в момента сме във филма "раздвояване" :devil: :@
naskoAH
Мнения: 169
Регистриран на: Пет Сеп 10, 2010 3:08 am
Местоположение: България , Варна

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от naskoAH »

jjj дадоха ли ти някаква информация , дали вече трябва да се обръщаме към Монреал за въпроси .
DCS-Виена-18.05.2011
Полет- 28-29.06.2015 София-Атина-Монреал
jjj
Мнения: 26
Регистриран на: Пон Ное 07, 2011 1:14 pm

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от jjj »

На практика преди да ми дадат данните аз им казах че в следващите няколко месеца ще си сменям адреса - КАКВО ДА ПРАВЯ И НА КОГО ДА ПРАЩАМ подобна информация и тогава ми изплюха два номера и ми казаха да пращам в Монреал. Единия номер е на досие другия не можах да разбера каза ми да ги изписвам при кореспонденция. Чичкото успя да провери че имам отворен кейс НО НЕ Е ИЗПРАТЕНО ПИСМО - той буквално го чекна и ми каза че ще бъде изпратено НО НЕ МОЖЕ ДА КАЖЕ КОГА - явно не е в неговата градина. Увери ме че няма проблем с апликацията (не съм изпращал сертификат за френския)
naskoAH
Мнения: 169
Регистриран на: Пет Сеп 10, 2010 3:08 am
Местоположение: България , Варна

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от naskoAH »

jjj имам и един последен въпрос имаш ли някакъв мейл на Монреал, понеже и ние сме в задънена улица и не знам вече на кого да пиша, нямаме все още акюзе, не знаем и дали е осребрен чека(изпратихме нов чек края на ноември), а сме подали док. през май. От Виена пускат само някакви автоматични отговори.
Благодаря.
DCS-Виена-18.05.2011
Полет- 28-29.06.2015 София-Атина-Монреал
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от karelia79 »

Хм, това с бюрото във Виена и мен ме притеснява, понеже пратихме документи именно на там... :o
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
jjj
Мнения: 26
Регистриран на: Пон Ное 07, 2011 1:14 pm

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от jjj »

извинявай за забавянето Наско - Нямам майл ползвам телефона от сайта - to reach us най отгоре. Те ли ти поискаха нов чек |( - ако ДА поне вече имаш поне един контакт с отвъдното :lol: Според офиса в Монреал нашия чек е кешнат 28.08 а ние подадохме на 27.03. както и да е това е друга тема. А със Виена няма смисъл да се занимаваш. Просто чакай новини може и да са от Монреал :wasntme:
Не се притеснявай тази година сме на интервю ;)
naskoAH написа:jjj имам и един последен въпрос имаш ли някакъв мейл на Монреал, понеже и ние сме в задънена улица и не знам вече на кого да пиша, нямаме все още акюзе, не знаем и дали е осребрен чека(изпратихме нов чек края на ноември), а сме подали док. през май. От Виена пускат само някакви автоматични отговори.
Благодаря.
jjj
Мнения: 26
Регистриран на: Пон Ное 07, 2011 1:14 pm

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от jjj »

Ама Карелия сигурен съм че документите не са затрити или нещо от сорта - просто си представете 1 тон бумащина при нови чиновници и всеки гледа (или претупва) на ново ХИПОТЕТИЧНО !!! :D
karelia79 написа:Хм, това с бюрото във Виена и мен ме притеснява, понеже пратихме документи именно на там... :o
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от Misho76 »

Това с Виена и аз преди го казах:Има нещо гнило след като 2-3 месеца ни вест ,ни кост от там :@
Или сме балъци или сме каръци,или ще сме супер успешни.
Интересното е,след като няма вече офис във Виена от къде ще валят покани,акюзета и интервюиращи :?:
Последно промяна от Misho76 на Чет Яну 05, 2012 5:21 am, променено общо 1 път.
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от karelia79 »

След като няма вече Виена, според мен няма да валят покани, ами ще получим по някое писъмце да пращаме сертификати.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от jasmin_veni »

karelia79 написа:След като няма вече Виена, според мен няма да валят покани, ами ще получим по някое писъмце да пращаме сертификати.
И аз така мисля. В началото на март ще разберем за следващото тримесечие де :)
Обаче се чудя, ако отпадат интервютата, точките за адаптивност също биха отпаднали, нали така? Тоест ще трябва да събираме точките за селекция на базата на обучение, трудов стаж и езици, без тези за адаптивност.
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от Misho76 »

Е нали има хора,получили покани за интервю и то подали януари 2011 :?:
Това означава,а и не пише засега никъде черно-на бяло да отпадат интервютата.
Само се чудя на изискването на квебекарите за сертификат о френски и IELTS за английски.
Чудя се,защото Федералната процедура изисква само английски сертификат,което не е никак честно.
Както казах и преди наистина в момента е пълна неяснота и се обърках тотално какво точно чакаме.
Наистина ме притеснява цялата тази бумащина на къде и как ще бъде насочена и най-вече отначало ли започва всичко....
jasmin_veni виждам,че и Вие сте без акюзе все още,а правите 7 месеца от подаване.Писахте ли им?
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
margaret
Мнения: 199
Регистриран на: Пон Мар 28, 2011 9:17 pm
Местоположение: Монреал

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от margaret »

jjj написа:подадохме документите си във Виена на 27.03.2011 от 11.2011 се опитваме да се свържем с тях по телефона и когато избера имиграция и т.н. ми се включва тел. секретар. Полудях и започнах да званя в Монреал от кадето ми казаха че ми е направено досие и да изчакам ако не да се свържа пак с Виена. След което изпратих мейл до Виена без отговор. От 12.2011 до днес през 2-3 дена званя във Виена на този скапан секретар и днес се обадих пак в Монреал - за малко да ме отсвирят но в крайна сметка ме свързаха с един пич който ми обясни че ОФИСА във Виена ще се мести или нещо от сорта. В момента няма работещ офис във Виена. Попитах г-на на кого да изпращам информация във връзка с мойта апликация и той беше много любезен и ми даде номера на досието и още някакъв друг номер и ме посъветва ако имам нещо да изпращам да го пратя в Монреал. М/у другото на 1.02.2012 сме на интервю за зелена карта. Явно е по лесно да спечелиш зелена карта отколкото да ти отворят досие във Виена.
ПС моля не дразнете чичкото в Монреал сигурен съм че тази година ще завалят добрите новини!!!
ЧНГ и стискайте дупета спасението идва!!!!
Много ми е интересно на кого в Монреал ще си пратиш документите и къде в официалния им сайт е споменато да се пращат документи до Монреал???
Не пускай не проверени слухове във форума ,защото вече доста хора ти се вързаха на приказките...
karelia79 написа:След като няма вече Виена, според мен няма да валят покани, ами ще получим по някое писъмце да пращаме сертификати.
Виена си я има и ще я има поне до март месец, както е написано на официалната им страница...
Поканите за интервю са с подател : Виена!!!
10/10/2011 - Vienne
02/11/2011 - Accusé
09/10/2012 - Интервю
06/08/2013 - документи Сидни
21/10/2013 - получени формуляри за медицински
30/10/2013 - направени медицински
06/11/2013 - покана за визи
07/12/2013 - получени визи
-----------
2 години и 59 дни
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от jasmin_veni »

Мишо, писах им в края на ноември. Отговориха ми, че в момента разглеждат документите на подалите април, да имам търпение.
Мисля скоро пак да пиша, нямаме нито движение по сметката, нито писмо.

Маргарет, вие с покана ли сте? При вас много бързо се движат нещата :)
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
margaret
Мнения: 199
Регистриран на: Пон Мар 28, 2011 9:17 pm
Местоположение: Монреал

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от margaret »

jasmin_veni написа:
Маргарет, вие с покана ли сте? При вас много бързо се движат нещата :)
Не сме с покана (можеше и да сме ,но много се забавихме с допълнителните документи,които ни искат, а и не се чувстваме добре подготвени по френски)...
Но информацията ми е 100% сигурна за поканите, защото я видях с очите си :y:
10/10/2011 - Vienne
02/11/2011 - Accusé
09/10/2012 - Интервю
06/08/2013 - документи Сидни
21/10/2013 - получени формуляри за медицински
30/10/2013 - направени медицински
06/11/2013 - покана за визи
07/12/2013 - получени визи
-----------
2 години и 59 дни
jjj
Мнения: 26
Регистриран на: Пон Ное 07, 2011 1:14 pm

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от jjj »

Ама Маргарет успокой се АЗ НЕ ЛЪЖА и вчера си говорих с тях - господина ми каза ако имам документ който искам да изпратя ставаше въпрос за СМЯНА НА АДРЕС да го изпратя на имиграционните в Монреал + това ми даде номера на досието - ПАК ЩЕ КАЖА ЧЕ АЗ НЕ ЛЪЖА ако това намекваш!!! А след като я има Виена ти кога последно говори с тях - защото на мен ми дигнаха последно ОКТОМВРИ.

margaret написа:
jjj написа:подадохме документите си във Виена на 27.03.2011 от 11.2011 се опитваме да се свържем с тях по телефона и когато избера имиграция и т.н. ми се включва тел. секретар. Полудях и започнах да званя в Монреал от кадето ми казаха че ми е направено досие и да изчакам ако не да се свържа пак с Виена. След което изпратих мейл до Виена без отговор. От 12.2011 до днес през 2-3 дена званя във Виена на този скапан секретар и днес се обадих пак в Монреал - за малко да ме отсвирят но в крайна сметка ме свързаха с един пич който ми обясни че ОФИСА във Виена ще се мести или нещо от сорта. В момента няма работещ офис във Виена. Попитах г-на на кого да изпращам информация във връзка с мойта апликация и той беше много любезен и ми даде номера на досието и още някакъв друг номер и ме посъветва ако имам нещо да изпращам да го пратя в Монреал. М/у другото на 1.02.2012 сме на интервю за зелена карта. Явно е по лесно да спечелиш зелена карта отколкото да ти отворят досие във Виена.
ПС моля не дразнете чичкото в Монреал сигурен съм че тази година ще завалят добрите новини!!!
ЧНГ и стискайте дупета спасението идва!!!!
Много ми е интересно на кого в Монреал ще си пратиш документите и къде в официалния им сайт е споменато да се пращат документи до Монреал???
Не пускай не проверени слухове във форума ,защото вече доста хора ти се вързаха на приказките...
karelia79 написа:След като няма вече Виена, според мен няма да валят покани, ами ще получим по някое писъмце да пращаме сертификати.
Виена си я има и ще я има поне до март месец, както е написано на официалната им страница...
Поканите за интервю са с подател : Виена!!!
Заключено