Вярно ли е, че мързеливите имигранти се връщат в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Заключено
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Вярно ли е, че мързеливите имигранти се връщат в България?

Мнение от Koko »

Успял както обикновенно се опитва да изопачава думите на другите, просто защото няма реални аргументи да отговори на въпросите по същество.
Нека да уточним някои неща - квалифицираните счетоводители наистина са длъжни всяка година да посещават курсове в рамките на CPD – ако не го направят, наистина ще си загубят професионалната квалификация. От друга страна доколкото Успял не е квалифициран счетоводител, него това така или иначе не го касае. Проблема на Успял се състои в това че в основните му знания по счетоводство има съществени пропуски и големите му хвалби че разбира от счетоводство са без покритие – най-малкото което трябва да направи за бъдеще е да уточнява че знанията му са ограничени единствено до счетоводство за малки фирми и че практическия му опит се свежда до това да въвежда фактури в счетоводна програма.
А това че не може да си защити знанията срещу дипломата стана ясно още от мнението му че счетоводството се свежда до просто събиране и извиждане на колонка от цифри, както и че счетоводните принципи (GAAP) не се променят – и двете твърдения са фундаметално грешни и дори студент в първи курс би трябвало да знае защо са грешни, но явно знанията на Успял стигат само до там и както стана ясно от последвалата дискусия – той няма никакво желание да си усъвършенства и подобри знанията, но това остава единствено за негова сметка.
Нямам повече какво да добавя по темата.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Вярно ли е, че мързеливите имигранти се връщат в България?

Мнение от Uspial »

Обясних добре че счетоводство е едно от 50 други неща които правя.
Счетоводството не е основния ми бизнес и не от него идва 95 % от дохода ми.
Ако исках да се занимавам със счетоводство щях да отворя счетоводна къща.
Това по което ми е нужно да се усъвършенствам го правя всекидневно и без да чакам друг да ме изпрати или да ми плати.
Това не значи че трябва да си скъсам дипломата по счетоводство.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Вярно ли е, че мързеливите имигранти се връщат в България?

Мнение от ivandaman »

Успели, Неуспели , Преуспели, Полууспели, Мухи с глави, без глави и прочие..
Всички сте прави за себе си.. ама отвлякохме темата в напълно грешна посока..

Та връщат ли се мързеливците в БГ или не..

От личен опит... НЕ... Все още нямам намерение да се връщам :D
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Вярно ли е, че мързеливите имигранти се връщат в България?

Мнение от pumpy »

На мен ми е трудно да генерализирам. Мисля си, че не би трябвало да се връщат - в България няма как ад станат по-малко мързеливи и чъпреки, че има много различни начини за странични и недекларирани дооди, а и тати носи, мама меси, то пак Кебек предоставя по-добри условия за мързеливи хора. Ако човек се разходи из хошелага/мезоньов в Монреал ще разбере за какво идва реч.
От друга страна аз познавам няколко зъболекари, които според мен не успяха, защото не опитаха, а не опитаха, защото ги мързеше да четат 24/7. Но това не е било мотив за връшането им, защото обратно там и мързелив зъболекар има що годе добър стандарт на живот.
Освен това познавах хора, които трудно може да нарека мързеливи - точно обратното и въпреки това не успяват да станат членове на ордера си - защото нямат правилния подход или защото не искат или ги мързи конкретно да учат, знам ли ?
Изобщо какво значи '"мързелив човек" - не е ли доста разтегателно понятие ?
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Вярно ли е, че мързеливите имигранти се връщат в България?

Мнение от ivandaman »

Помпи по мое време дойде един хирург от Варна..
Като разбра колко зор трябва за да му признаят квалификацията, мисли чуди се няколко месеца и накрая реши че не си залужава клизмата.. и отпраши обратно за БГ... Такива като него всъщност ги разбирам...
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Вярно ли е, че мързеливите имигранти се връщат в България?

Мнение от pumpy »

Странна работа - защо се налага да стигнеш до Канада/ Коста Рика за да разбереш, че приравняването става трудно. Все вдно да отворим пациента и после да разберем, че не можем да правим изобщо планирания тип операция и пак да го затворим.
Преди години, един колега на жена ми беше дошъл до Канада, стоял 3 месеца и се върна в България със следните 3 заключения:
1. Не му признавали дипломата
2. Гейовете се разхождали хванати за ръка в Торонто.
3. Еврейте управлявали света.


Ако ме беше попитал още преди да замине, аз тогава си живеех в България, щях да му кажа тези 3 неща, без да му се налага да хаби пари и години време да стигне до Торонто и да ги установи сам....

PS. Става ми супер смешно като си представя как ли са му се виждали гейовете по улиците на Торонто, особено ако ги е сравнявал с родния си Благоевград.....
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Вярно ли е, че мързеливите имигранти се връщат в България?

Мнение от ablood »

И на мен ми е много жал за розовоочилатите емигранти, които включват на задна когато се сблъскат с реалността.

Принципът е прост: просперирал ли си в България, ще се оправиш и в Канада. Бил ли си хамалка в България, и тук няма да се отдалечиш много от минималната заплата.
Разбира се изключения има, но са единици.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Вярно ли е, че мързеливите имигранти се връщат в България?

Мнение от ivandaman »

poumpy написа:Странна работа - защо се налага да стигнеш до Канада/ Коста Рика за да разбереш, че приравняването става трудно. .
Става дума за в началото на 90те когато нямаше интернет, форуми и обилна информация.. Тогава сума ти народ от "кол и въже" се изсипа в Канада на килограм.. Имаше екземпляри които като разбраха че Канада не граничи с Германия изпаднаха в депресия.. Нали и двете са "западни" държави..Как така едната от едната страна на океана а другата от отсрещната.. Един друг пък чул че Ванкувър било "топло" и си мислеше че е някъде до Маями..
Не се майтапя.. За такива индивиди става въпрос... Сума ти народ дойде за "да види", "да пробва" или "да се разходи".
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Вярно ли е, че мързеливите имигранти се връщат в България?

Мнение от myhata II »

Е и ?
Нищо ново не ни казваш,същото важи и за другите нации дошли от джунглата да спят на бял чаршаф и вода от кранче да точат 8)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Вярно ли е, че мързеливите имигранти се връщат в България?

Мнение от kill_u »

Като си говорим за приравняване, при условие че си доктор, независимо какъв: хирург или зъболекар. Приравняването на дипломата на какво равнище те поставя. Реално погледнато аз съм инженер. Приравняването на дипломата ми значи членство в тукашната PEng организация, и взимането на четири изпита. До тук всичко е ОК. После обаче това, че имам PEng не ме прави кой знае колко повече конкурентно способен на пазара. Така ли е с докторите?
Последно промяна от kill_u на Съб Юли 17, 2010 8:53 pm, променено общо 1 път.
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Вярно ли е, че мързеливите имигранти се връщат в България?

Мнение от filipne »

kill_u написа:Като си говорим за приравняване, при условие че си доктор, независимо какъв: хирург или зъболекар. Приравняването на дипломата на какво равнище те поставя. Реално погледнато аз съм инженер. Приравняването на дипломата ми значи членство в тукашната PEng организация, и взимането на четири изпита. До тук всичко е ОК. После обаче това че имам PEng не ме прави кой знае колко повече конкурентно способен на пазара. Така ли е с докторите?
Ха, kill_u ти си започнал да рабираш нещата май ..
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Вярно ли е, че мързеливите имигранти се връщат в България?

Мнение от ivandaman »

myhata II написа:Е и ?
Нищо ново не ни казваш,същото важи и за другите нации дошли от джунглата да спят на бял чаршаф и вода от кранче да точат 8)
Без да се засягаш на теб не ти казвах нищо.. (ново или старо).. Отговарях на Помпи, че много от хората навремето нямаха актуална информация както сега, и това понякога довеждаше до наивни и елементарни грешки.
Последно промяна от ivandaman на Съб Юли 17, 2010 9:51 pm, променено общо 1 път.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Вярно ли е, че мързеливите имигранти се връщат в България?

Мнение от pumpy »

По мои наблюдения от 3 приравнили с изпит пред ордера: двама не са особено доволни: единия работи даже неделя( от алжир), другия работи предимно в своята си общност(80% руснаци). Третата е супер доволна, но идва от Париж и също работи предимно в своята общност, но пък работи 3 дни седмично и изобщо не си мисли да ги учеличава.
Хората с местна диплома, реално по нищо не се различават от местен зъболекар. На жена ми в офиса й стои дипломата от местен университет и лиценза, никой не се интересува с какви изпити си влязъл в програмата, а с какво си завършил.
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Вярно ли е, че мързеливите имигранти се връщат в България?

Мнение от cocose »

ablood написа:И на мен ми е много жал за розовоочилатите емигранти, които включват на задна когато се сблъскат с реалността.

Принципът е прост: просперирал ли си в България, ще се оправиш и в Канада. Бил ли си хамалка в България, и тук няма да се отдалечиш много от минималната заплата.
Разбира се изключения има, но са единици.
Не знам.....аз лично не съм бил хамалин, така че не мога да давам оценка, а ти? бил ли си :lol:
stoyan
Мнения: 37
Регистриран на: Съб Авг 09, 2003 4:40 am
Местоположение: Toronto

Re: Вярно ли е, че мързеливите имигранти се връщат в България?

Мнение от stoyan »

Българите вече не се примамват от така наречената американска робска мечта защото живейки тук разбират че нещата хич не са розови и не виждат смисъл да си пропиляват живота на проклетия континент. Тази година около 80% от БГ студентите предпочитат да отидат да работят на летни бригади в европа а не в прехвалената америка за $6 на час и това е напълно разбираемо.
Вече съм 3г. в Торонто и не виждам кога ще догоня lifestyle ни който беше в БГ,парите не са всичко но добрите спомени от живота са. Не виждам смисъл и детето ми да израства тука както и жена ми да жертва още 8г. за да може да работи като архитект тук. За съжаление каквото и да правим в Канада не можем да отделяме нужното внимание на децата си,което е от изключителна важност. И затова напред обратно в България другата година. Канадската мечта е за хора готови да жертват добрите спомени!
Заключено