Pauline Marois печели изборите

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Хали Бали
Мнения: 243
Регистриран на: Пет Авг 17, 2012 1:14 pm

Re: Pauline Marois печели изборите

Мнение от Хали Бали »

коце написа:Тези които днес наричаме Квебекари в същност са канадците от едно време които Франция е зарязала и за които е отказала да се бие. В исторически план те са били обект на имперско подтисничество, като единственно католическата църква се е грижила за опазване на тяхната идентичност. Значи както и в Ирландия и в Австралия тук се е насаждала и още една вражда на верска основа поради което и ирландската имиграция се е приобщила към тях, а не към протестантите въпреки езика.
Канадската федерация още от самото си начало се е състояла от две основни части наричани Горна и Долна Канада. Обаче на жителите на Долната се е гледало като на втора ръка хора и те дори са се вдигнали на въоръжено възстание (това на Папино) което е смазано а самия Папино обесен заедно с най-близките си съратници, въпреки че се е предал за да ги спаси.
Въпреки наличието на исторически предпоставки за искането на независимост и двата референдума са рожба на икономически причини, които за съжаление вече ги няма. През онези години Квебек като провинция допринася на Канада и внася много повече в бюджета отколкото получава. Отделянето му тогава би могло да допринесе за икономическото развитие на Квебек. След втория референдум обаче започва масирано изнасяне на големи предприятия към Онтарио и днес Квебек е на предпоследно място в Канада по средни доходи.
Има обаче и промяна в мисленето на жителите на другите провинции. Две трети от тях днес са за отделянето на Квебек защото не искат да плащат и пред канадското единство и парите предпочитат второто.
Икономическата обстановка в Квебек предстои да се влошава. Бизнес средата е лоша защото има високи данъци и синдикати в съюз с държавната администрация. Проблема с бейбибумърите е най-тежък тук т.е. ще трябват все повече пари за тях. Има голям проблем със задлъжнялостта и защото натрупаните дългове ще носят допълнителни разходи. Местната производителност е ниска. Вносната работна сила е с най-ниска производителност за Канада защото произхожда предимно от Северна и Централна Африка, Хаити и Южна Америка.
Новоизбраните нямат нито финансова рамка нито икономическа програма. Те ще се опитат да се харесат за получат мнозинство и да осъществят съкровенната си мечта за референдум.
Коце,благодарим за беседата,ама то хубаво тоя Папино се е трепал за сънародниците си макар и на халост,ама защо тия негови сънародници му се отблагодаряват като превръщат улицата носеща неговото име на главна улица на гей картието им.Някак си не ми звучи патриотично да забиеш шарените си байраци на улица символ на националния герой.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Pauline Marois печели изборите

Мнение от Bistra »

ivanko13 написа: Ако с отделянето на Квебек ще падне голяма част от федералните такси, то няма съмнение ,че хората ще гласуват с две ръце и два крака... Няма такъв обир братче като федералното таксуване... :devil:
Aйде, айде не се оплаквай и ние плащаме немалко федерални! Пък за провинциалните нямам думи!... :x
Лошото е, че пекистите лъжат хората, че ще им свалят данъците, само и само да ги изберат, а нищо подобно няма да се случи
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Pauline Marois печели изборите

Мнение от Omega3 »

Какви си тия глупости че Кебек получавал повече отколкото дава на Отава. Айде стига импровизации и четене на вестници.

През 2011, гражданите на Кебек са дали 55 милиарда долара на федералното правителство под формата на всичките му там такси и даньци.

Само да не ми кажете сега че Отава дава 55 милиарда на Кебек на година????? Много по малко, 8 милиарда от перекуацията. Другото което плащата си е в областите на тяхните компетенции като някои пьтища, мостове, армия, безработица, и т.н.

Дьлбоко се сьмнявам че 55 милиарда на година влизат в Кебек от федералното правителство под всичките му там програми и перекуации на куп.

Странджата, Полин Мароа е кебекарската Странджа. Мисля че тя би му се вьзхитила.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Pauline Marois печели изборите

Мнение от Странджата »

Omega3 написа:Какви си тия глупости че Кебек получавал повече отколкото дава на Отава. Айде стига импровизации и четене на вестници.

През 2011, гражданите на Кебек са дали 55 милиарда долара на федералното правителство под формата на всичките му там такси и даньци.

Само да не ми кажете сега че Отава дава 55 милиарда на Кебек на година????? Много по малко, 8 милиарда от перекуацията. Другото което плащата си е в областите на тяхните компетенции като някои пьтища, мостове, армия, безработица, и т.н.

Дьлбоко се сьмнявам че 55 милиарда на година влизат в Кебек от федералното правителство под всичките му там програми и перекуации на куп.

Странджата, Полин Мароа е кебекарската Странджа. Мисля че тя би му се вьзхитила.
Ako вазовият Странджа имаше замък за продан за...(не мога да обърна в момента 7-8 милиона канадски долари в турски лири или леи)за другите активи не говорим,едва ли щеше да храни хъшовете с бистра бобена чорбица!То бива пекист,ама чак пък толкоз :o !
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Pauline Marois печели изборите

Мнение от ivanko13 »

Bistra написа:
ivanko13 написа:
Aйде, айде не се оплаквай и ние плащаме немалко федерални! Пък за провинциалните нямам думи!... :x
Добре де, къде отиват тия пари? Вие давате, ние даваме и накрая пак не излиза сметката...
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Pauline Marois печели изборите

Мнение от roumensp »

ivanko13 написа:
Bistra написа:
ivanko13 написа: Aйде, айде не се оплаквай и ние плащаме немалко федерални! Пък за провинциалните нямам думи!... :x
Добре де, къде отиват тия пари? Вие давате, ние даваме и накрая пак не излиза сметката...
Армията, държавната администрация, магистрали и други комуникации м/у провинциите и т.н.
Всяка държава има именно "федерални" данъци, докато провинциален/щатски е опционален. Например в щата Вашингтон не се плаща щатски данък (докарват си пари от sales tax, property tax и т.н.). 10-те процента в/у доходите в БГ са аналог на федералния данък.
Последно промяна от roumensp на Съб Сеп 08, 2012 4:50 pm, променено общо 1 път.
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Pauline Marois печели изборите

Мнение от ivanko13 »

roumensp написа:
Армията, държавната администрация и т.н.
Като каза армията, от два месеца съм точно до базата на канадския атлантически флот в Халифакс и тука има една подводница дето тия дюмбели от правителството са броили 50 млн долара на англичаните за нея... От както са я купили не е напускала базата. Основен обект на подигравки е сред местните. На всичкото отгоре, преди известно време избухва пожар в нея и загива един моряк... Ей така се харчат немъчени пари...
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Pauline Marois печели изборите

Мнение от Omega3 »

Странджата, никьде не сьм писал че сьм пекист. Типичен балканско-ориеталски манталитет : когато не могат да оборят фактите, ти лепват етикети.

Аз сьм дошьл в дьржава Канада, искам да живея в дьржава Канада и ще живея в дьржава Канада. От това по ясно трудно мога да го кажа.

Нещото което ми дразни клавиатурата в този дьждовен ден, така както и на Странджата би му се случило ако беше жив днес е че разни индивиди отричат правото на една нация да живеят в собсвтената си дьржава. Вьпросьт е принципен, а не става вьпрос специално за Кебек или шотландия например. Странджата би се обьрнал в гроба си, ако узнае че си присвоил името му, което е символ на една нация която се е борила да живее на собствената си територия.

А това че кебекарите сами не могат да се разберат по между си, това е друг вьпрос, само 40% от франкофоните искат в момента да се отделят. Да си оправят бакиите сами.

Аз в момента живея в Канада, пьк какво ще стане по нататьк, после ще му мислим.

Но да се озлобявам срещу един народ, който ми е дал вьзможността да имам достоен живот и да се отьрва от демократ башибозуците, само защото някои от тях искат да си имат собствена дьржава, това няма да го бьде. Странджата би ги подкрепил.

Мисля че е време да отстьпиш потребителското име Странджата на някой друг който би олицетворявал неговят дух и идеали.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Pauline Marois печели изборите

Мнение от Странджата »

Omega3 написа:Странджата, никьде не сьм писал че сьм пекист. Типичен балканско-ориеталски манталитет : когато не могат да оборят фактите, ти лепват етикети.

Аз сьм дошьл в дьржава Канада, искам да живея в дьржава Канада и ще живея в дьржава Канада. От това по ясно трудно мога да го кажа.

Нещото което ми дразни клавиатурата в този дьждовен ден, така както и на Странджата би му се случило ако беше жив днес е че разни индивиди отричат правото на една нация да живеят в собсвтената си дьржава. Вьпросьт е принципен, а не става вьпрос специално за Кебек или шотландия например. Странджата би се обьрнал в гроба си, ако узнае че си присвоил името му, което е символ на една нация която се е борила да живее на собствената си територия.

А това че кебекарите сами не могат да се разберат по между си, това е друг вьпрос, само 40% от франкофоните искат в момента да се отделят. Да си оправят бакиите сами.

Аз в момента живея в Канада, пьк какво ще стане по нататьк, после ще му мислим.

Но да се озлобявам срещу един народ, който ми е дал вьзможността да имам достоен живот и да се отьрва от демократ башибозуците, само защото някои от тях искат да си имат собствена дьржава, това няма да го бьде. Странджата би ги подкрепил.

Мисля че е време да отстьпиш потребителското име Странджата на някой друг който би олицетворявал неговят дух и идеали.
Aз не съм присвоил ничие име,както и Кан Тангра,Крали Марко и др. подобни никнеймове!Но е възмутително да сравняваш една милионерка-демагожка със Странджата,ето това е недостойно!Ще използвам лафа на един приятел,който живее в град Квебек.Разликата между мен и Мароа,е че нейният дядо е дошъл с кораб,а аз със самолет!Живеем в многонационална държава,в която коренното население е индианското,а не кебекарското,г-н държавни чиновнико!
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Pauline Marois печели изборите

Мнение от IRA »

Странджата написа: Aз не съм присвоил ничие име,както и Кан Тангра,Крали Марко и др. подобни никнеймове!Но е възмутително да сравняваш една милионерка-демагожка със Странджата,ето това е недостойно!Ще използвам лафа на един приятел,който живее в град Квебек.Разликата между мен и Мароа,е че нейният дядо е дошъл с кораб,а аз със самолет!Живеем в многонационална държава,в която коренното население е индианското,а не кебекарското,г-н държавни чиновнико!
Точно. А тя иска да въвежда изпит по френски и на инуитите. :fubar:
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Pauline Marois печели изборите

Мнение от Omega3 »

А, виждам информирал си се за мен. Хубаво. Еми това е, доста време ми взе и труд, сега сьбирам плодовете. Другата алтернатива беше демократ башибозукски ятаган да вилнее над панелката в Люлин брониран с двойна железна врата и с балкон обкован с решетки.

Относно Мароа и Странджата, май прьстите ми се разиграха по кииборда повече отколкото трябваше. Мазната й физиономия подпльтена сьс седемте милиона и с десетките й коафеори е едно, това което проповядва е друго.

Това за мултинационалната дьржава е така и така и ще бьде докато тази й характеристика не започне да играе срещу моментното мнозинство : бели англофони. АКо мултинационализма започне да им заплашва хегемонията, да видиш как ще се прькнат Полин Мароа англофони сьс стотици.

Приятелят ти от Кебек има право, само дето идва сто години по кьсно и ще трябва да им играе на хорото. Правилата на играта са отдавна написани. Сьщият този аргумент им го дават и на кебекарите сепаратисти : it's too late.
Последно промяна от Omega3 на Съб Сеп 08, 2012 8:08 pm, променено общо 1 път.
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Pauline Marois печели изборите

Мнение от ivanko13 »

Взеха на индианците земята, до преди 50 години отвличаха децата им и ги даваха на педофилите в камповете сега продължават да им тъпчат достойнството, пък сега някаква префтасала катма и на френски щяла да ги учи... Аз си мислех ,че в България лидерството е в криза ама като гледам политиците в Канада през последните 4-5 години... Грамфон свири, майка плачи....
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Pauline Marois печели изборите

Мнение от pumpy »

Кое и как им ТЪПЧАТ, че за малко да падна под масата ?
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Pauline Marois печели изборите

Мнение от Странджата »

Omega3 написа:А, виждам информирал си се за мен. Хубаво. Еми това е, доста време ми взе и труд, сега сьбирам плодовете. Другата алтернатива беше демократ башибозукски ятаган да вилнее над панелката в Люлин брониран с двойна железна врата и с балкон обкован с решетки.

Относно Мароа и Странджата, май прьстите ми се разиграха по кииборда повече отколкото трябваше. Мазната й физиономия подпльтена сьс седемте милиона и с десетките й коафеори е едно, това което проповядва е друго.

Това за мултинационалната дьржава е така и така и ще бьде докато тази й характеристика не започне да играе срещу моментното мнозинство : бели англофони. АКо мултинационализма започне да им заплашва хегемонията, да видиш как ще се прькнат Полин Мароа англофони сьс стотици.

Приятелят ти от Кебек има право, само дето идва сто години по кьсно и ще трябва да им играе на хорото. Правилата на играта са отдавна написани. Сьщият този аргумент им го дават и на кебекарите сепаратисти : it's too late.
Не съм се информирал,ти си ме информирал,загуби спора и ти прави чест,че поне косвено си го признаваш!Защото май излезе,че Странджата би бил на страната на индианците,а мароанците са нашественика башибозук!
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Pauline Marois печели изборите

Мнение от Omega3 »

pumpy написа:Кое и как им ТЪПЧАТ, че за малко да падна под масата ?
Еми например някьде си в един резерват в северен Кебек имало простоена централа на Хидро Кебек и всеки житеил на резервата получавал по 3000$ на година обещетение. Само дето някакьв социален работник вдигнал алармата че те харчели парите най вече за алкохол, наркотоци и комар. Обявиха го за расист и трябваше да си подаде оставката за да се потуши скандала.
Публикувай отговор