Викат ни на интервю

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Викат ни на интервю

Мнение от mortigur »

Koko написа:
mortigur написа:Еле пък ония дето ми идват като рефюжита и от нищо без език и без образование получават по 28 бондара на година държавни пари.
...
Това от къде го знаеш?
Лека справка в интернет ми даде това.
http://goo.gl/JlDr2"
Наистина не съм чел точно програмата за бегълците. Но това което казвам съм го чул от други хора. С риск да ме обвините, че разпространявам слухове. Въпреки това при 630 долара на човек на месец едно четиричленно семейство може да достигне без проблеми 28 000(30 240).
Government assisted refugees have access to financial assistance from the federal government through the Resettlement Assistance Program (RAP). This financial assistance is generally for one year maximum and is received only if they do not have their own financial resources or income. The exact rate depends on the size of the family and is tied to social assistance rates. In Ontario, for example, a single person receives $635 per month. In addition, government-assisted refugees are entitled to a one-time set up allowance, to cover such things as clothes, basic household effects and installation of a phone. For a single person there is a maximum allowance of $905.
Taxation is theft.
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Викат ни на интервю

Мнение от mortigur »

pumpy написа:
Koko написа:
mortigur написа:Еле пък ония дето ми идват като рефюжита и от нищо без език и без образование получават по 28 бондара на година държавни пари.
...
Това от къде го знаеш?
Не е важно да има източник, важното е да си приказваме - тук е безплатно и от него глава не боли.....
Освен това ме е ясно тези 28к са за сам човек или семейство с 5 деца ?
Това дали имам източник ще го махнеш ли сега?
Последно промяна от mortigur на Пон Юни 06, 2011 9:02 pm, променено общо 1 път.
Taxation is theft.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Викат ни на интервю

Мнение от Koko »

Също така, доколкото си спомняма уебсайта nottocanada беше затворен миналата година от собственика си - никой не им е запушвал устата, даже ако не се лъжа домейна след това можеше да бъде купен ако има желаещи.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Викат ни на интервю

Мнение от mortigur »

Koko написа:Също така, доколкото си спомняма уебсайта nottocanada беше затворен миналата година от собственика си - никой не им е запушвал устата, даже ако не се лъжа домейна след това можеше да бъде купен ако има желаещи.
Коко, ти къде видя че сайта е затворен от собственика? Защото аз търсих доста информация по въпроса. Между другото и сега може да е купен от който си иска. Въпроса е на каква цена нали? Друг е въпроса дали ще може да оперира този сайт. Но бих желал да разбера къде пише, че сайта е затворен от собственика и, след като не се знаеше кой е собственика му.....
Taxation is theft.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Викат ни на интервю

Мнение от pumpy »

mortigur написа: Това дали имам източник ще го махнеш ли сега ?
[Government assisted refugees have access to financial assistance from the federal government through the Resettlement Assistance Program (RAP). This financial assistance is generally for one year maximum and is received only if they do not have their own financial resources or income. The exact rate depends on the size of the family and is tied to social assistance rates. In Ontario, for example, a single person receives $635 per month. In addition, government-assisted refugees are entitled to a one-time set up allowance, to cover such things as clothes, basic household effects and installation of a phone. For a single person there is a maximum allowance of $905
.
НЕ, защото:
Твоя източник показва, че сам човек, в Онтарио може да получи 635 долара на месец = 7620 годишно. Това далече не е 28к . Ако съдим по социала в Кебек, сумата за двама не е автоматично двойна, за децата не се плаща и т.н. и т.н.
Между другото той показва и че:
The true picture is that:
Refugee claimants and refugees recognized by the Immigration and Refugee Board receive no special income assistance. They may, depending on provincial regulations, be entitled, like other residents, to social assistance.
Privately sponsored refugees are not entitled to government assistance (including provincial assistance) during the period of their sponsorship (usually for one year after arrival in Canada). Their income support must be provided by their sponsors.
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Викат ни на интервю

Мнение от mortigur »

pumpy написа: Твоя официлен източник показва, че сам човек, в Онтарио може да получи 635 долара на месец = 7620 годишно. Това далече не е 28к . Ако съдим по социала в Кебек, сумата за двама не е автоматично двойна, за децата не се плаща и т.н. и т.н.
Ти мойш си съдиш по каквото искаш. На социала пари за дрехи дават ли му? и да му прекарат телефон? Тоя официален източник е самата рефюжи програма, какво искаш да ти трапосат там отпреде - "Елате при нас ние ще ви направим богати на гърба на мухльовците дето опъват каиша и бачкат?".....
Taxation is theft.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Викат ни на интервю

Мнение от pumpy »

mortigur написа:
pumpy написа: Твоя официлен източник показва, че сам човек, в Онтарио може да получи 635 долара на месец = 7620 годишно. Това далече не е 28к . Ако съдим по социала в Кебек, сумата за двама не е автоматично двойна, за децата не се плаща и т.н. и т.н.
Ти мойш си съдиш по каквото искаш. На социала пари за дрехи дават ли му? и да му прекарат телефон? Тоя официален източник е самата рефюжи програма, какво искаш да ти трапосат там отпреде - "Елате при нас ние ще ви направим богати на гърба на мухльовците дето опъват каиша и бачкат?".....
Е добре де, даже и да не ползваме аналогията на социала в Кебек 7620+906 за незнам какво си + 1000 за телефон, плюс още каквото и да си измислиш пак не става 28к. Освен това ако се зачетеш малко повече в източника си, който между другото не е правителствен, а на някаква организация за бежанци в Канада, там ясно пише, че парите хич не са много.
Е сега на коя част от официалния ти източник да вярваме ? Хайде стига с безсмислици за днес....
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Викат ни на интервю

Мнение от Koko »

mortigur написа:
Koko написа:Също така, доколкото си спомняма уебсайта nottocanada беше затворен миналата година от собственика си - никой не им е запушвал устата, даже ако не се лъжа домейна след това можеше да бъде купен ако има желаещи.
Коко, ти къде видя че сайта е затворен от собственика? Защото аз търсих доста информация по въпроса. Между другото и сега може да е купен от който си иска. Въпроса е на каква цена нали? Друг е въпроса дали ще може да оперира този сайт. Но бих желал да разбера къде пише, че сайта е затворен от собственика и, след като не се знаеше кой е собственика му.....
Просто абонамента на сайта не беше платен, което е грижа на собственика.
Разрови се из нета, мисля че имаше някаква дискусия по въпроса преди време.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Касиопея
Мнения: 121
Регистриран на: Пет Яну 28, 2011 8:25 am

Re: Викат ни на интервю

Мнение от Касиопея »

Хм.....

Много противоречиви чувства предизвикват у мен коментарите ви. Всеки един е прав за себе си. Всеки си има личната житейска философия и това в пълна сила важи и за мен.

Да, винаги ще има хора и хора. Аз обаче, ако се "ПОДКОВА" (тази думичка направо ми се наби в главата), после няма да спя спокойно, а аз обичам да спя - дълбоко и дълго.

Ако думите ми са повлияли поне на един човек или са събудили поне една съвест, ще съм доволна. Ако не са - ОК. Всеки сам си е съдник.

.....и в този ред на мисли, абе къде изчезна Поли?
http://www.youtube.com/watch?v=bdoZEmiNXJY" onclick="window.open(this.href);return false;
smt
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 2:26 pm

Re: Викат ни на интервю

Мнение от smt »

Касиопея написа: .....и в този ред на мисли, абе къде изчезна Поли?
Как няма да изчезне!!! Такава мръсотия се изхвърли тук, как ли не беше сравнена. Няма и да се появи за съжаление! Това беше една важна тема, а вие я превърнахте в бойно поле.
Федерална процедура-продължителност 18 месеца!
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Викат ни на интервю

Мнение от mufc »

Днес разбрах, че и един съученик от гимназията го викат на интервю тази седмица. Много ще ми е любопитно какво ще стане, защото доколкото го познавам винаги е работил на черно.
Manchester United Football Club
Касиопея
Мнения: 121
Регистриран на: Пет Яну 28, 2011 8:25 am

Re: Викат ни на интервю

Мнение от Касиопея »

smt,

Накара ме да се замисля, мама му стара. В първия момент бях готова да продължа да плюя, но после се замислих. Не си заслужава.
Напоследък съм толкова ядосана, че всяка несправедливост ме вади от равновесие и ме прави лоша. Няма да го позволя.

Нека успеят! Всеки да се спаси, както може! Ако успее да излъже без да го хванат - евала (нали така трябва да мислим). В крайна сметка го пращаме на канадците - те да му мислят от там.

Аз приключвам с тази тема, защото наистина не съм обективна. Отивам да "храня" родните шофьори и да си го изкарвам на тях.
http://www.youtube.com/watch?v=bdoZEmiNXJY" onclick="window.open(this.href);return false;
smt
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 2:26 pm

Re: Викат ни на интервю

Мнение от smt »

Касиопея написа:smt, ....всяка несправедливост ме вади от равновесие и ме прави лоша.Няма да го позволя.
Браво! Точно така! Негативната енергия разяжда човека, успокой се и се усмихни на живота! :)
Касиопея написа:Нека успеят! Всеки да се спаси, както може!
:y: :)
Федерална процедура-продължителност 18 месеца!
smt
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 2:26 pm

Re: Викат ни на интервю

Мнение от smt »

mufc написа:Днес разбрах, че и един съученик от гимназията го викат на интервю тази седмица. Много ще ми е любопитно какво ще стане, защото доколкото го познавам винаги е работил на черно.
По френската процедура ли е кандидатствал съученика ти? Ще разказваш повече, ако имаш инфо за интервюто им. :)
Федерална процедура-продължителност 18 месеца!
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Викат ни на интервю

Мнение от mufc »

Интервюто им е насрочено за четвъртък сутринта, ще разпитвам за подробности като се върнат. По федералната е.
Manchester United Football Club
Публикувай отговор