Каква е/беше моята “канадска“ мечта при имиграцията ми?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.

Каква е/беше моята “канадска мечта“, за да имигрирам?

Анкетата свършва на Съб Апр 04, 2009 6:34 pm

Стандарт на живот
21
21%
Професионална реализация
11
11%
Сигурност и спокойствие
41
41%
Социален характер на държавата (помощи;дет.градини;майчинство и т.н)
0
Няма гласували
Гурбетчийство
0
Няма гласували
Бъдещето на детето/децата ми
18
18%
Религиозни и други свободи
1
1%
Други (моля ви да уточните)
9
9%
 
Общо гласове: 101
Аватар
emodonkov
Мнения: 72
Регистриран на: Вто Фев 13, 2007 8:29 pm

Мнение от emodonkov »

kill_u написа:...
Защо му обръщате внимание!?
ами да речем защото има по-голям опит с емиграцията от тебе. И на мен не ми е мястото тук, навъртам се защото Канада ми беше голямата мечта и на мен, по стечение на обстоятелствата съм в друга държава, предполагам че и с bg_de е така. Няма значение къде си извън България, навсякъде си оставаш шибан чужденец до края на живота си.
Manage the expectation
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Мнение от ZanzibarHero »

emodonkov написа:... Няма значение къде си извън България, навсякъде си оставаш шибан чужденец до края на живота си.
Най-тежкия случай е да се чувстваш чужденец и в България и извън нея. Тогава няма спасение.

Единственото, което знам по въпроса е, че до края на живита си ще съм българин. Тогава логиката сочи, че щом не можем да бъдем канадци в Канада тогава остава да сме ... гости!

Това е терапия. Тук (в Канада или където и да е извън България) трябва да се чувстваш сякаш си на безсрочна екскурзия. Хапваш по ресторанти, ходиш на театри, четеш книги, разглеждаш музеи. Когато парите свършат поработваш (или започваш малък бизнес - ако ти стиска), за да има за последващи туристически наслади ... Ако искаш да видиш роднини - ето ти Интернет, ето ти самолетни компании и агенции. Показваш паспорта и готово ...

Удоволствието е пълно. Нямаш грижи. ...
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Ами естествено, че си оставаш чужденец, какво друго би могъл да бъдеш? Твоят и още няколко животи на твои наследници биха допринесли за това n-ия наследник да не се чувства чужденец. Чужденка си е останала през целият си живот и младата ирландка от "Gross île" на Lise Bernier, но днес нейните наследници не се учвстват чужденци. Защото тя е дошла през 1847 г. :)
Винаги искаме всичко и на момента за нас самите, а за бъдещето да си му мислят бъдните поколения. Нещо такова излиза май на практика.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Мнение от Marto »

Линко, айде сега, до н-то поколение чак? :roll: :roll: :roll:
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Ами няма значение кое поколение ще е, Марто, важното е че няма да е първото. Това е основната идея в посланието ми. :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
womanEZ
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2004 4:26 pm
Местоположение: Монреал

Ей, беше голямо удоволствие

Мнение от womanEZ »

Беше голямо удоволствие да прочета постингите ви! Даже тези относно “ванкувърската марихуана“ :shock:
Мерси отново на всички, който се включиха в тази жизненоважна за моето учение анкета. Имате една (за съжаление виртуална) бира от мен! :beer:
Благодаря ви, че откликнахте! В момента творя моят проект на базата на вашите отговори. До скоро!
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myhata II »

Fireman написа:Пуснато на: Вто Фев 03, 2009 11:49 pm Заглавие:

--------------------------------------------------------------------------------

Освен Сигурност и Спокойствие,за които гласувах,допълвам и останалите:

Стандарт на живот
Професионална реализация
Сигурност и спокойствие
Социален характер на държавата (помощи;дет.градини;майчинство и т.н)
Бъдещето на децата ни

:shock: :lol:
И как го видя това ?!?! :shock: :D
С тея, знания на Англе или Франсе ?!?!? :D :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Ей, беше голямо удоволствие

Мнение от Kan_Tangra »

womanEZ написа:Беше голямо удоволствие да прочета постингите ви! Даже тези относно “ванкувърската марихуана“ :shock:
Мерси отново на всички, който се включиха в тази жизненоважна за моето учение анкета. Имате една (за съжаление виртуална) бира от мен! :beer:
Благодаря ви, че откликнахте! В момента творя моят проект на базата на вашите отговори. До скоро!
Докато твориш твоят проект, не пропускай да слагаш пълния член само на този, който върши действието.

В случая ти си този, който твори, не проекта. :roll: [/u]
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Аз пък лично не се чуствам чужденец в Канада, за децата пък да не говорим...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Ей, беше голямо удоволствие

Мнение от IFF »

Kan_Tangra написа:
womanEZ написа:Беше голямо удоволствие да прочета постингите ви! Даже тези относно “ванкувърската марихуана“ :shock:
Мерси отново на всички, който се включиха в тази жизненоважна за моето учение анкета. Имате една (за съжаление виртуална) бира от мен! :beer:
Благодаря ви, че откликнахте! В момента творя моят проект на базата на вашите отговори. До скоро!
Докато твориш твоят проект, не пропускай да слагаш пълния член само на този, който върши действието.

В случая ти си този, който твори, не проекта. :roll: [/u]
Дребнаво,много дребнаво.Като искаш да преподаваш български език,що не си стоя в бг-то?
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Това също да се включи в проекта, национален чар, или може би само емигрантски - дори съобщения като например "Елате да гасим мояТ пикап защото гори" или "Свъшших парите, социалАТ къде го дават" първо биват граматически разборени и надлежно поправени с червено, после ако остане време се стига и до същността на проблема. Уникално :rotfl: ...
Циганите - на Сатурн !
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Имаше една Мама Кенга, която беше направо пристрастена да поправя правописни грешки и да ни изкарва неграмотници. Явно духът и още витае наоколо.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

Тия радетели за чиста и свята граматика са ми много смешни.То това ако имаш малко акъл в главата си,ще разбереш че е бита кауза.Човек така е устроен,че обича да минава по диагонал,щото така е по-направо и по-лесно-доказателство са всички пътечки през правоъгълните тревни площи.С граматиката е същото,цепи се по диагонала,щото обичаме да пресичаме бързо и напряко.Когато вземем да пишем нещо официално,като дипломна работа например,ще седнем и ще го проверим внимателно за граматически грешки преди да го предадем.Колкото за пълния член,ние го слагаме там където му е най-убаво!
KaloyanR
Мнения: 176
Регистриран на: Нед Мар 15, 2009 1:37 pm
Обратна връзка:

Мнение от KaloyanR »

Добре де IFF, няма ли да е по-приятен за четене тeкста ти, ако му слагаш по един интервал (шпация) след препинателен знак, м?
Все по-често вместо граматиката и правопис се изпозва - езикова култура, замислете се защо!
Ако тенденциозно дълго време не зачиташ и нарушаваш правилата, или не си ги учил, или не им обръщаш особено внимание, то не виждам как ще напишеш грамотно някакъв официален документ, когато ти се наложи.

Компютрите и интернет, технически улесниха създаването и разпространението на големи по обем писмени текстове, но същевременно и затрудниха авторите им. Коректорската институция и институцията на техническия редактор днес почти не съществуват и обикновено човек сам носи цялата отговорност за езиковото, правописното, пунктуационното и цялостното графично оформяне на своя текст. Но той най-често не знае как да извърши тази работа, защото не е бил специално обучаван за това. В резултат от това се появяват писмени текстове, съдържащи ценна информация и идеи, но зле оформени в езиково, правописно, пунктуационно и графично отношение, което силно намалява тяхната четивност.

Правилата за писане са, като правилата в живота, като морала, като закона за движение по пътищата.
Замислете се, един неграмотно и зле написан текст, какво удоволствие и полезност ви носи при четене?
Пълен и непълен член е малко по особен, с малко старание лесно ще го разберете (потърсете в гугъл) и ще бъдете удовлетворени, в сложни изречения често се бърка, но достатъчно е да го ползвате поне в простите.
Какво ще стане ако в любимите ви печатни издания всеки автор сам започне да си определя правописа, диалекта, правилата, да си измисля нови и да не зачитата книжовните и официалните???
Моля бъдете ителигентни и старателни! Не оправдавайте безхаберието, нехайството и мързела си с измислени сентенции, че чевек бил еди как си устроен, ако да е било така, да не са изобщо измисляни тез правила. Може да си умен и способен, но ако писмено се изразяваш зле и демонстрираш незачитане на правилата, е все едно да си умен и способен, но да изглеждаш като клошар.
Все по често в американската общност (англоворящите) се забелязва тенденция на отпадане и незачитане на правилата в английският език с цел услеснено общуване в неофициални текстове, със същата обаче реципрочност се покачват хонорараите на тези дето могат да пишат и се изразяват правилно писмено при наемане на работа в печатни медии.
За справка може да видите с колко точки се оценява в САЩ труда на пишещите (автори, редактори, журналисти) спрямо инженерите да кажем!

При масово незачитане на граматика и правила ще се получи деградация, която ще направи невъзможното съществуване на книги и печатни издания, учебници, най-вече широко използваните електронни речници и преводачи и прочее всичко де що има текст в него, ще се повиши цената на труда на грамотните и пак ще почнат да се зачитат и учат :wave2:
Приятен ден!
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

KaloyanR написа:Добре де IFF, няма ли да е по-приятен за четене тeкста ти, ако му слагаш по един интервал (шпация) след препинателен знак, м?
Все по-често вместо граматиката и правопис се изпозва - езикова култура, замислете се защо!

Компютрите и интернет, технически улесниха създаването и разпространението на големи по обем писмени текстове, но същевременно и затрудниха авторите им. Коректорската институция и институцията на техническия редактор днес почти не съществуват и обикновено човек сам носи цялата отговорност за езиковото, правописното, пунктуационното и цялостното графично оформяне на своя текст. Но той най-често не знае как да извърши тази работа, защото не е бил специално обучаван за това. В резултат от това се появяват писмени текстове, съдържащи ценна информация и идеи, но зле оформени в езиково, правописно, пунктуационно и графично отношение, което силно намалява тяхната четивност.

Правилата за писане са, като правилата в живота, като морала, като закона за движение по пътищата.
Замислете се, един неграмотно и зле написан текст, какво удоволствие и полезност ви носи при четене?
Пълен и непълен член е малко по особен, с малко старание лесно ще го разберете (потърсете в гугъл) и ще бъдете удовлетворени, в сложни изречения често се бърка, но достатъчно е да го ползвате поне в простите.
Какво ще стане ако в любимите ви печатни издания всеки автор сам започне да си определя правописа, диалекта, правилата, да си измисля нови и да не зачитата книжовните и официалните???
Моля бъдете ителигентни и старателни! Не оправдавайте безхаберието, нехайството и мързела си с измислени сентенции, че чевек бил еди как си устроен, ако да е било така, да не са изобщо измисляни тез правила. Може да си умен и способен, но ако писмено се изразяваш зле и демонстрираш незачитане на правилата, е все едно да си умен и способен, но да изглеждаш като клошар.
Все по често в американската общност (англоворящите) се забелязва тенденция на отпадане и незачитане на правилата в английският език с цел услеснено общуване в неофициални текстове, със същата обаче реципрочност се покачват хонорараите на тези дето могат да пишат и се изразяват правилно писмено при наемане на работа в печатни медии.
За справка може да видите с колко точки се оценява в САЩ труда на пишещите (автори, редактори, журналисти) спрямо инженерите да кажем!

При масово незачитане на граматика и правила ще се получи деградация, която ще направи невъзможното съществуване на книги и печатни издания, учебници, най-вече широко използваните електронни речници и преводачи и прочее всичко де що има текст в него, ще се повиши цената на труда на грамотните и пак ще почнат да се зачитат и учат :wave2:
Приятен ден!
Съгласен съм с повечето работи,мен също ме дразнят грешки,когато чета вестник или слушам новини.Обаче аз гледам на форума като на един разговор,само дето е с повече участници.Всеки бърза,пише и то най-често за забавление.Ако вземем да се напрягаме за граматиката,то ни отиде цялото удоволствие.Както при разговора правилата не се съблюдават много много,така е и при форумите.Абсолютно съм сигурен,че ако погледна стари постинги на критикуващите ни за лошата граматика,ще открия доста грешки.Не се ядосвайте на себе си,и вие сте хора-то си ви е вродено да грешите. :D
Публикувай отговор