Какво очаква българският емигрант в/от Канада?!

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Hullman написа:Леките мадами в Канада струват 120 -150 $ на час. В Бг струват 50 лв. на час.... Съотношението е 1: 3.5 ако прибавим че и леките мадами в Бг са по хубави съотношението става 1:5
две неща: :)

1. в Бг вече е 100 лева на час. Е може някоя циганка на Хемус и за 5 лева да се навие, ама то туй не се брои.
2. силно съмнително че БГ мадамите (тези от 100лева) ще са по-хубави от тукашните. Не забравяй че тук разнообразието е огромно, всички раси, размери(ширина , дълбочина), окосмяваене, GFE, BBBJTCIM и т.н. :wink:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Ей най накрая един да разбере ПОСЛАНИЕТО ми ,в случая човека от Хъл.
Нека сега и Батето да сметне.Приемете ,че батето има хубав апартамент в бг. на хубаво место ,а не панелка и наем не плаща.Има си кола средна ръка 10-20к която си е купил кеш щото не обича да ходи пеша.Има вила ,силно казано ,по скоро селска къща на 20 км от апартамента му дето комшиите в градината му с/у някой лев му въдят пресен зеленчук и забавляват 1-2 прасета и 20-30 кокошки.Има малък апартамент на Слънчев бряг ,който не е купен с комерсиална цел ,а за да има къде да си почива безплатно когато му кефне,който от време на време го пуска на приятели с/у някой лев ,колкото да му плати режийните.от тук на татък кво му трябва на Батето ,ми едни 1000 лв. да има кво да яде и пие за да не пукне от глад.За леките жени забравете ,още хваща окото и от мераклийки не може да се оттърве ,камо ли да излиза от джобовете,като одъртее тогава ще му мисли.Ми те 1000 лв ги вади всеки един бакшиш в бг.,ето я и новата професия на Батето.
Сега другия вариант.батето живее в Ка.,има конвертируема професия макар ,че гърби като магаре изкарва пари колкото един вишист :D /аз съм полу вишист/ ,да кажем 3500 чисто след данъци на месец.
Някой незапознат ще завиди и ще каже -хубави пари.Хубави ,ама ако смяташ само митничарската ,като вземеш да изваждаш картинката друга.Та така ,Батето е гол като пушка тука ,няма нищо,няма апартамент,няма вила ,няма Сл. Бряг има само моргичи и лизове и започва да вади
1500д за къща с всичките и разходи
400 д. за кола
яденето 2 пъти по скъпо
пиенето 5 пъти по слъпо
ресторантите 5 пъти по скъпи
цигарите :o
Куба му е на 7 часа път с аероплана ,а не му е до гъза ,да не говорим ,че за да си ги натопи само за 1 седмица струва хилядарка

е кво да правим брадчеди тука ,да стоим за да я вързваме някак си ли,ми то пак ,че гърбим на едни прилични 3500-4000 д. ,ми ако сме на средна канатска заплата от 2000-2500 чисто съвсем ще го издухаме.
така ,че брадчеди правете си сметката и брадчетките да не ни пращат на Бояна да си купуваме къщи за по половин милион,ние сме прости ора и ще си я караме простичката ,ше си одим на село. :D
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Мнение от ZanzibarHero »

bateto написа:Ей най накрая един да разбере ПОСЛАНИЕТО ми ,в случая човека от Хъл.
Нека сега и Батето да сметне.Приемете ,че батето има хубав апартамент в бг. на хубаво место ,а не панелка и наем не плаща.Има си кола средна ръка 10-20к която си е купил кеш щото не обича да ходи пеша.Има вила ,силно казано ,по скоро селска къща на 20 км от апартамента му дето комшиите в градината му с/у някой лев му въдят пресен зеленчук и забавляват 1-2 прасета и 20-30 кокошки.Има малък апартамент на Слънчев бряг ,който не е купен с комерсиална цел ,а за да има къде да си почива безплатно когато му кефне,който от време на време го пуска на приятели с/у някой лев ,колкото да му плати режийните.от тук на татък кво му трябва на Батето ,ми едни 1000 лв. да има кво да яде и пие за да не пукне от глад.За леките жени забравете ,още хваща окото и от мераклийки не може да се оттърве ,камо ли да излиза от джобовете,като одъртее тогава ще му мисли.Ми те 1000 лв ги вади всеки един бакшиш в бг.,ето я и новата професия на Батето.
Сега другия вариант.батето живее в Ка.,има конвертируема професия макар ,че гърби като магаре изкарва пари колкото един вишист :D /аз съм полу вишист/ ,да кажем 3500 чисто след данъци на месец.
Някой незапознат ще завиди и ще каже -хубави пари.Хубави ,ама ако смяташ само митничарската ,като вземеш да изваждаш картинката друга.Та така ,Батето е гол като пушка тука ,няма нищо,няма апартамент,няма вила ,няма Сл. Бряг има само моргичи и лизове и започва да вади
1500д за къща с всичките и разходи
400 д. за кола
яденето 2 пъти по скъпо
пиенето 5 пъти по слъпо
ресторантите 5 пъти по скъпи
цигарите :o
Куба му е на 7 часа път с аероплана ,а не му е до гъза ,да не говорим ,че за да си ги натопи само за 1 седмица струва хилядарка

е кво да правим брадчеди тука ,да стоим за да я вързваме някак си ли,ми то пак ,че гърбим на едни прилични 3500-4000 д. ,ми ако сме на средна канатска заплата от 2000-2500 чисто съвсем ще го издухаме.
така ,че брадчеди правете си сметката и брадчетките да не ни пращат на Бояна да си купуваме къщи за по половин милион,ние сме прости ора и ще си я караме простичката ,ше си одим на село. :D
Романтиката на селския живот ... Житейската стратегия на гурбетчията ...

Сметката ти, Бате, е груба, но много вероятно, да е близо до истината. Няма да се заяждам с аматьорските сравнения за цената на храната, енергията или алкохола, защото и моите доводи ще бъдат аматьорски. Може би, с описаните ресурси ще избуташ някак в БГ, защото имаш добър резерв от имоти. Когато закъсаш продаваш и стишкаш още няколко години. Ние, Българите сме известни с това, че много стискаме и можем дълго да караме на хляб и кисело мляко или от полето да се забием в кръчмата и да чакаме проблемите да отминат.

Аз също мисля, за това, как да избутам прилично годините, които ми остават, но житейската ми стратегия няма да бъде като твоята. Нямам ресурса, който ти имаш в БГ, а и нямам психологията ти, за да мога да оцелея ментално в БГ. Лощото е, че и Канадският стандартен път няма да е за мен и по някакъв, неизвестен за сега начин, трябва да включа БГ в пъзела.

В размяната на мнения, обаче, най-много ме изненадват изказаните огромни различия за доходите, които получава средният работник в БГ. За себе си знам. Преди да замина получавах 2.50 USD на час. Средна статистическа (и малко отгоре) заплата. Всичко отиваше за храна, отопление и алкохол (не обичам да пия ракия, направена в Пещерската баня, и уискито тогава ми струваше колкото това в Канада, която е известна със скъпият си алкохол). Гигантският скок, който е направила Родината ми, за трите години от заминаването ми е изключително впечатляващ и явно е разкрил бизнеси в сферата на услугите с бакшиши от порядъка на 1000 лева, които нюха на Батето е надушил от Канада.

Личното ми мнение е, че можеш да се върнеш в БГ, ако работиш за Западна компания и живееш в София. В такъв случай, единственият проблем ще ти бъде средата и ще трябва да дадеш доста пари за да се изолираш, себе си и семейството си, от цялата "простащина", с която е пропито всичко на тази географска точка. Това е задача, достойна за уважение ...
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Братчед..... :oops: батетооооо...простотията :beer: не го ...плааааааашииииии :beer: 8)
kralimarko

Мнение от kralimarko »

Абе оставете човека на мира Батето та Батето ...щом така иска така ще бъде.кво му пилите на оная работа колко бил глупав и тъп и колко погрешно мислел.РАЗНИ ХОРА разни идеали ..аз лично (ако ме покани ) бих му гостувал на село - от него кокошката от мен плънката и от комшията виното и веселба а след 11 пм ще отскочим и до ''хоремако''да си допием на живо с локалните джентълмени ,,,,
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Aми отиди бре Марко , що да не отидеш , батето кога се върне ... и самар че ти намери и хамут , като хората , че те посрещне , и бастун ако требе ....Ако нема в етногравскиот , че се обади на археологията и пак че те нагласи :lol: :beer:
kralimarko

Мнение от kralimarko »

Странджата написа:Aми отиди бре Марко , що да не отидеш , батето кога се върне ... и самар че ти намери и хамут , като хората , че те посрещне , и бастун ако требе ....Ако нема в етногравскиот , че се обади на археологията и пак че те нагласи :lol: :beer:
самари и хамути не използвам...аз лично не харесвам Бг и не искам да живея там.но оставете човека да си избира неговиат начин на живот без да му давате наклон на ш-нура
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

На батювия ти му е известен и шнура и щепсела , въпроса е , защо се слагаш контакт :D ?
kralimarko

Мнение от kralimarko »

само изказвам свободно мнението си както всички други!!!! VIVA батето VIVA свободата на словото и мисълта
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Ааааа Вива и Фидел , и Раул , и БАНДЕРА РОССА , и Чавес , и Марадона....
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

paparazzo написа:ми-чистачката във входа ми взема 350 на месец-а работи по около шест часа седмично... :)
Еееее, добре беееееее - тая чистачка сгъва по 14.50 лв/час :shock: Я раздуй, кой ги раздава тия кинти, 1.5 пъти минималната месечна заплата за 24 часа труд - няма и една пълна работна седмица. Кат' фъргаш на върбата гледай да е по-ниско малко, че нещо ми се закачиха крачолите по клоните :lol:
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

bateto написа:Куба му е на 7 часа път с аероплана ,а не му е до гъза ,да не говорим ,че за да си ги натопи само за 1 седмица струва хилядарка
Батка, ти Куба май само на картинка си я виждал :wink: Полета до там е 3 часа, 3 часа и малко 8) Аз последния път на черно море изхарчих 1200 лв като едното нищо за 8 дена и не мога да кажа че съм ходил по най-скъпите кръчми или съм спал в 4-звезден хотел. На Куба за тая хилядарка получаваш перфектен ол инклузив в 4 звезди хотел и страхотен океан с чист плаж, дето нямат нищо общо с мръсното черно море и осраната ни плажна ивица :idea:
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Мнение от apple »

....."От 1 януари 2008 г. минималната работна заплата за страната се увеличава с 22 на сто и от 180 лв. става 220 лв., реши на свое заседание днес Министерски съвет.

С приетото постановление минималната часова работна заплата се увеличава от 1,07 лв. на 1,30 лв. при нормална продължителност на работното време осем часа и при петдневна работна седмица.

Решението е в изпълнение на приоритетите на правителството, свързани с повишаването на жизненото равнище на българските граждани и в съответствие с възможностите на консолидирания държавен бюджет за 2008 г....." :evil:

Средната работна заплата в България през юни 2007 г. е 408 лв.
петък, 10 август 2007 408 лева е била средната заплата в страната през юни, съобщиха от НСИ. Спрямо началото на годината българинът получава с 30 лева повече. В частния сектор се вземат средно по 377 лева, в обществения месечното възнаграждение е било 484 лева.

В частния сектор най-добре заплатени са работещите в енергетиката, те вземат над 1000 лева месечно, но пък спрямо януари заплатите са им намалели.
В обществения сектор заплатите нарастват с 40 лева средно. Въпреки това увеличение спрямо май там са получили по-ниски заплати, уточнява dnesplus.bg.
Заради по-високите заплати изчислени през юни спрямо март депутатите ще получават 60 лева повече. Месечните възнаграждения на народните представители се формират въз основа на изчисленията от статистиците за средната заплата в края на всяко тримесечие.
Така през следващите три месеца депутатите ще получават по 1452 лева. Това не включва парите, които получават за участие в различни комисии към парламента. Заради увеличението отчетено от статистиците заплатите и на министрите и на министър-председателя и на президента също ще се увеличат...... :evil: :evil:

Батка, вземи стани едни депутатин като се върнеш гладен няма да останеш, това е положението тук, за който не верва - нека си дойде да провери! А иначе да, ако бачкате в чуждестранна компания в София, може да ги докарате до депутатска, нооооо наема на една прилична гарсониера е 250 евро, това ви връща автоматично с 500лв. назад + режийните, бензина и храната сте изцяло вътре, от заплата до заплата. А все пак не може цяла БГ да работи в такива фирми. София вече неофициално е с около 2 000 000 население. Прованса продължава да мигрира натам и положението е критично. По селата е жива трагедия, хората карат на квото си произведат в двора и градини няма вече извън оградата им, щото бай Мангал всичко изпосква. Работа там няма, горите се изсичат главоломно за отопление и за незаконна продажба на разни мутрагени съешили се с депутати и държавни служители от най-турското министерство. Абе, какво да ви разправяме ние от тук, сит на гладен не верва. :(
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

не мисля ,че добри пари в бг. изкарват само работещите във филиали на западни фирми в София.
имам сигнали,че според моментната конюктура в бг.хората от частният сектор занимаващи се с покупко продажба на недвижими имоти,търговия ,ресторантьорство особенно в курортните зони и някои райони граничещи с гърция и румъния изкарват доста добри пари даже и според канадските стандарти :D
и моля ви се като съм казал ,че се връщам в бг. не ми търсете работа на заплата,аз в бг. за 17 години нямам нито ден наемен заплатен труд и изобщо не влиза в сметките ми да имам,а последното което ме интерисува е минималната работна заплата и тая на спецовете от софия,важното е банките да дават заеми и да има потребление и имотите за продан обявени на таблото на съдебно изпълнителна служба да са с 20-30% по ниска цена от пазарната за да има мек хляб и за мен.аз ,ако исках да гърбя за заплата щях да си стоя в канада,тука дават по вече. :D :D :D
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Хайде бе бате, само заплашваш от сто години и още не си се върнал. Откога го чакаме този момент, и дни ти броихме, и няма. :? Обещал си да ме наемеш като тръгнеш да си връткаш синджирчето пред хотелчето, нали помниш? :lol: Много ще съм ти полезна, да знаеш. :D
Публикувай отговор