Защо повечето българи в Монреал са расисти

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

беки е прав/ а ...
:beer: :beer: :beer:
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

темата за мен е само преливане от пусто в празно. Във форум сериозни доводи не могат да се изложат.
Интересно е, също каква е дефиницията за расизъм.
Това че някой казал "ей виж ги тия печки"
.. доста незряло е да се мисли по тоя шаблонен начин.

А преди няколко седмици като имаше едно българско 16 годишно момиче групово изнасилено от съучениците си (в Гърция), и заснето с мобилни телефони от приятелките си ... това може би не е расизъм ...
А може би е расизъм от страна на момичето че не им е пуснала доброволно !?

абе прости хора .... !!!
има някои хора, докато не станат подлога на целия свят не мирясват, че остави другото, ами и се пенят, защо има други българи, които не го правят. Щото искат всичките българи да сме до шията в лайната, и всякакви маймунделя да ни го турят.


бтв не познавам нечистоплътни българи в Монреал.
но в клуба ни по кикбокс има 2 ма черни.
Единия взима прана хавлия, влиза в баните, позабърсва си потта с хавлията и си ходи. Всеки път го бъзикам, няма ли да напрай сефтето на новите бани, и всеки път се подсмихва под мустак и ме гледа с поглед "ти луд ли си, аз да се къпя ..."
Другия пък дрехите дето тренира, не ги сменя с месеци. Даже като се прибере у тях, явно не ги изкарва да изсъхнат и да се проветрят от потта. Ако случайно тренираш с него, мирише на мухъл и вкиснато, та ти се повръща. Затова и повечето го избягват.
Току що се сетих, че преди като играех баскетбол, беше същото. С тая разлика, че черните бяха не 2 ами 20-30.
Нито един не е ползвал съблекалня, камо ли душ. За да икономисат няколко въшливи долара не си плащат абонамент за баскетбола, идват направо в салона, преобличат се на място. Тичат 2 часа, потят се, после нахлузват дънките и тениските до коленете и ходят на лекции. Няма баня, няма съблекалня. Човека на рецепцията се сърдеше, че като не се регистриат, няма застраховка, и нещо да стане с тоя човек, няма да има кой да плати за лекарите. И тука говорим за образовани черни, дето са в университет, и са 1 на 1000 избрани. Миналата година таксата за баскетбола беше 15$ за 4 месеца !! Къв циганин трябва да си да ти се досвидят тия пари !?
Истории такива 1000. И от университета ,и от хора на работа и къде ли не.

Който е имал близко съприкосновение знае. Който виси в къщи и във форума, пише глупости, смукани от пръста си.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

& аз съм съгласен че да се вика печка, тарамбука и не знам си кво не е расизъм, аз самия го права за майтап -:)
:beer: :beer: :beer:
Аватар
ArchTyrael
Мнения: 240
Регистриран на: Сря Сеп 07, 2005 12:32 am
Местоположение: Montreal

Мнение от ArchTyrael »

м/у другото в една книга "За хората и мишките" (не съм сигурен дали така се превежда на български) действието се развива когато белите взимат негрите като роби... И един американец казва на един негър "ахх как миришеш, всички негри миришат" и негъра му отвръща "а вие белите какво си мислите??? И вие на нас ни миришете" тъйче т'ва,че всички черни миришат е абсолютна глупост...

Има българи които миришат има и негри които миришат...
България над всичко
Аватар
ArchTyrael
Мнения: 240
Регистриран на: Сря Сеп 07, 2005 12:32 am
Местоположение: Montreal

Мнение от ArchTyrael »

грешка ... извинявам се... исках да кажа, че всички хора си миришат по различен начин.. а не че негрите само миришат лол...
България над всичко
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

Kan_Tangra написа:темата за мен е само преливане от пусто в празно. Във форум сериозни доводи не могат да се изложат.
Интересно е, също каква е дефиницията за расизъм.
Това че някой казал "ей виж ги тия печки"
.. доста незряло е да се мисли по тоя шаблонен начин.

А преди няколко седмици като имаше едно българско 16 годишно момиче групово изнасилено от съучениците си (в Гърция), и заснето с мобилни телефони от приятелките си ... това може би не е расизъм ...
А може би е расизъм от страна на момичето че не им е пуснала доброволно !?

абе прости хора .... !!!
има някои хора, докато не станат подлога на целия свят не мирясват, че остави другото, ами и се пенят, защо има други българи, които не го правят. Щото искат всичките българи да сме до шията в лайната, и всякакви маймунделя да ни го турят.


бтв не познавам нечистоплътни българи в Монреал.
Прав си пич - щом не познаваш нечистоплътни българи значи просто всички българи са чистоплътни
А щом познаваш 2 нечистоплътни негъра значи всички негри са нечистоплътни.
Колко просто и ясно - какво има да спорим.
Пък това за изнасилването в Гърция ме разби - това е престъпление - не е расизъм. Ако е расисъм би трябвало да ги е гнус да я изнасилват.
За какво ти е дефиницята за расизъм - ти си я прилагаш на практика - разсъжденията ти тук са пример за расизъм. От най-нелепия тип .
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

ArchTyrael написа:грешка ... извинявам се... исках да кажа, че всички хора си миришат по различен начин.. а не че негрите само миришат лол...
& аз съм чувал такова нещо ма ако тва дето вика Кан е истина значи не е така ...
:beer: :beer: :beer:
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

ArchTyrael написа:м/у другото в една книга "За хората и мишките" (не съм сигурен дали така се превежда на български) действието се развива когато белите взимат негрите като роби... И един американец казва на един негър "ахх как миришеш, всички негри миришат" и негъра му отвръща "а вие белите какво си мислите??? И вие на нас ни миришете" тъйче т'ва,че всички черни миришат е абсолютна глупост...

Има българи които миришат има и негри които миришат...
антрополозите отдавна са написали в дебели книги, че миризмата на всяка раса е различна - съответно е нормално на нас да ни миришат на нещо друго негри, китайци, индианци, както и обратното е валидно. Арабите постоянно се оплакват как им миришат белите хора. Т.е. това с миризмите си е константно явление, но не е то повода за расизма :idea: Това изплува на повърхността, истина се крие /както казва една известна публикация в Квебек/ между двете уши на човека :twisted:
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Мнение от beckythomas9 »

Kan_Tangra написа:темата за мен е само преливане от пусто в празно. Във форум сериозни доводи не могат да се изложат.
Интересно е, също каква е дефиницията за расизъм.
Това че някой казал "ей виж ги тия печки"
.. доста незряло е да се мисли по тоя шаблонен начин.

А преди няколко седмици като имаше едно българско 16 годишно момиче групово изнасилено от съучениците си (в Гърция), и заснето с мобилни телефони от приятелките си ... това може би не е расизъм ...
А може би е расизъм от страна на момичето че не им е пуснала доброволно !?

абе прости хора .... !!!
има някои хора, докато не станат подлога на целия свят не мирясват, че остави другото, ами и се пенят, защо има други българи, които не го правят. Щото искат всичките българи да сме до шията в лайната, и всякакви маймунделя да ни го турят.


бтв не познавам нечистоплътни българи в Монреал.
но в клуба ни по кикбокс има 2 ма черни.
Единия взима прана хавлия, влиза в баните, позабърсва си потта с хавлията и си ходи. Всеки път го бъзикам, няма ли да напрай сефтето на новите бани, и всеки път се подсмихва под мустак и ме гледа с поглед "ти луд ли си, аз да се къпя ..."
Другия пък дрехите дето тренира, не ги сменя с месеци. Даже като се прибере у тях, явно не ги изкарва да изсъхнат и да се проветрят от потта. Ако случайно тренираш с него, мирише на мухъл и вкиснато, та ти се повръща. Затова и повечето го избягват.
Току що се сетих, че преди като играех баскетбол, беше същото. С тая разлика, че черните бяха не 2 ами 20-30.
Нито един не е ползвал съблекалня, камо ли душ. За да икономисат няколко въшливи долара не си плащат абонамент за баскетбола, идват направо в салона, преобличат се на място. Тичат 2 часа, потят се, после нахлузват дънките и тениските до коленете и ходят на лекции. Няма баня, няма съблекалня. Човека на рецепцията се сърдеше, че като не се регистриат, няма застраховка, и нещо да стане с тоя човек, няма да има кой да плати за лекарите. И тука говорим за образовани черни, дето са в университет, и са 1 на 1000 избрани. Миналата година таксата за баскетбола беше 15$ за 4 месеца !! Къв циганин трябва да си да ти се досвидят тия пари !?
Истории такива 1000. И от университета ,и от хора на работа и къде ли не.

Който е имал близко съприкосновение знае. Който виси в къщи и във форума, пише глупости, смукани от пръста си.
Добре че си ти, за да ни отвориш очите! С това седене вкъщи направо пръсти не ми останаха! Смуча ли, смуча.......
Едва ли само чернокожи са процедирали така, както го описваш. Случайност, че става въпрос за баскетбол, а не за друг спорт. Междувпрочем, африканците, вкл и тези, родени в Америка имат повече потни жлези (естесвен отбор) и затова на нас някои може и да ни "миришат". Същото се отнася и за нас (европейците) от гледната точка на китайци примерно.

Развихриха се отново бурни страсти! Изписаха се милион глупости - да се чуди човек да се смее ли, да плаче ли. Зная само, че Мама ви Кенга чете и се кефи! ПровокациЙте са нейната страст!
Лепилото сигурно не е във форма. :krila:
Stoni

Мнение от Stoni »

Според мен е нужно само едно и въпроса е решен.Обаче, за това пък е нужно второ а то е да се помисли.
Отговорете си на въпроса,
за движението на нещата в посока ако разумните са расисти, защото неразумните са по голями или те са първорасисти, на къде отиват на края нещата...
После си помислете след като сте по разумни ако не сте расисти и подпирате това, и съзнателно увеличавате с толерантноста си кръга на нерасизма, на къде отива този път....
Има и трети път..пътя на Ивет..мен не ме интересува, оправяйте се... днес тя служи на посоката на движение... към нетърпимост в света :beer:
Всички тук знаем съотношението на разумни и неразумни в света..знаем и за силата на разумните и силата на неразумните...днес посоката е в превес на неразумните сили...трайкането им помага...вината е в трайкането на разумните...
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Мнение от beckythomas9 »

krimon написа:
ArchTyrael написа:м/у другото в една книга "За хората и мишките" (не съм сигурен дали така се превежда на български) действието се развива когато белите взимат негрите като роби... И един американец казва на един негър "ахх как миришеш, всички негри миришат" и негъра му отвръща "а вие белите какво си мислите??? И вие на нас ни миришете" тъйче т'ва,че всички черни миришат е абсолютна глупост...

Има българи които миришат има и негри които миришат...
антрополозите отдавна са написали в дебели книги, че миризмата на всяка раса е различна - съответно е нормално на нас да ни миришат на нещо друго негри, китайци, индианци, както и обратното е валидно. Арабите постоянно се оплакват как им миришат белите хора. Т.е. това с миризмите си е константно явление, но не е то повода за расизма :idea: Това изплува на повърхността, истина се крие /както казва една известна публикация в Квебек/ между двете уши на човека :twisted:
Sorry за повторението, по едно и също време сме се изказали... :lol:
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

mama_kenga написа:Пък това за изнасилването в Гърция ме разби - това е престъпление - не е расизъм. Ако е расисъм би трябвало да ги е гнус да я изнасилват.
Ехехеее, майтап :D Начи по време на робството в САЩ не е имало бели господари които да изнасилват черни робини, щото ги е било гнус. И южняците по онва време не са били расисти, просто престъпници :lol:
Аватар
galiamtrl
Мнения: 39
Регистриран на: Сря Дек 13, 2006 7:08 pm

Мнение от galiamtrl »

i amerikancite,kadeto razsablqkoha arabelite v zatvora,sashto ne sa rassisiti,a sigurno ekscibicionisti?!
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Ааа мама кенга не е много искрена. В съседната тема обиди на мизернона място Светая Светих на мултикултуризма в Монреал . Тц,тц , не е добре така, трябва постоянство. :D
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

galiamtrl написа:i amerikancite,kadeto razsablqkoha arabelite v zatvora,sashto ne sa rassisiti,a sigurno ekscibicionisti?!
Галя, тва дето каза ме наведе на една мисъл, що не си разпериш ръцете? Много щи отива -:)
:beer: :beer: :beer:
Последно промяна от Marginal39 на Сря Дек 13, 2006 9:17 pm, променено общо 1 път.
Заключено