Колко ви жулят Bell за домашен телефон

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Колко ви жулят Bell за домашен телефон

Мнение от analgin »

optics написа:Естествено.
3 на минута за жисиемче няма как да стане, както писах по-горе.

Но за да съм честен -- не съм чувал по-ниско от 22 цента.
Сега си погледнах фактурата - плащам 18 цента на минута мобилен с Бг (можеби ползвам отстъпка за дългогодишен лоялен клиент + обем на разговорите)
С тази компания разликата от разните VOIP адаптори е, че имаш лонг дистънса подръка на всеки телефон който ползваш за директно набиране и е в акаунта ти. Ако пътуваш много като мен ти дават и локален № от където можеш да се обадиш и от всеки телефон на всякъде (нещо като карта която се натрупва към месечната сметка), примерно от Торонто, ВанКонг, Америка, Франция, Германия и т.н
Не съм рекламен агент на компанията, но както казва един приятел в случай като този "Големият к@р и през гащите се вижда".
пухинка
Мнения: 255
Регистриран на: Сря Дек 19, 2007 3:52 pm
Местоположение: Montreal

Re: Колко ви жулят Bell за домашен телефон

Мнение от пухинка »

Здравийте, ако искам да си спра тел. на БЕЛ, но съм забравила точната дата на започване на котракта (горе долу септември октомври, но преди 7-8год), как се процедира!?
Гледам си в профила на Бел, няма дата на стартиране на контракт, няма обяснения за прекратяване..... само за временно спиране.Аз не искам временно спиране , а изцяло да спа тел. Предполагам, че ще има глоба... !!!

Благодаря ви
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Колко ви жулят Bell за домашен телефон

Мнение от Bistra »

пухинка написа:Здравийте, ако искам да си спра тел. на БЕЛ, но съм забравила точната дата на започване на котракта (горе долу септември октомври, но преди 7-8год), как се процедира!?
Гледам си в профила на Бел, няма дата на стартиране на контракт, няма обяснения за прекратяване..... само за временно спиране.Аз не искам временно спиране , а изцяло да спа тел. Предполагам, че ще има глоба... !!!

Благодаря ви
Обади се и ги попитай! Те всичко ще си кажат. Само е неприятно чакането. Ще послушаш 30-45 мин музика с постоянни уверения, че си следващия на ред. Навремето като се лишавах от услугите им бях всичко готова да платя само и само да ги разкарам. :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Колко ви жулят Bell за домашен телефон

Мнение от optics »

Не е задължително да има глоба. Аз като се отписах от Vonage, ми казаха че само под 2 години ако си бил клиент тогава има глоба. А аз бях 6-7 години. И почнаха едни молби, ама за три месеца ще ти дадем супер цена 13 долара. Аз им рекох - абе какви 3 месеца, какви 13 долара, целта ми е много по-надолу. И както вече писах сега съм на 3 долара на месец със същите екстри и качество.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Колко ви жулят Bell за домашен телефон

Мнение от roumensp »

Аз отдавна да съм си махнал домашния телефон изобщо, ако мобилният сигнал вкъщи не беше толкова кофти, просто не мога да си го позволя, защото може да изпусна някое важно обаждане. Покритието на Роджърс и Телъс е толкова смотано, че понякога телефонът ми се прехвърла на роаминг към АТ&T, понеже съм близо до границата ... И за "награда" Телъс ми пращат текст месидж "Wеlcome to the US ... bla-bla ... искам ли да си купя roaming package". :D
Аватар
Mark_2013
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Май 22, 2013 11:02 am

Re: Колко ви жулят Bell за домашен телефон

Мнение от Mark_2013 »

пухинка написа:Здравийте, ако искам да си спра тел. на БЕЛ, но съм забравила точната дата на започване на котракта (горе долу септември октомври, но преди 7-8год), как се процедира!?
Гледам си в профила на Бел, няма дата на стартиране на контракт, няма обяснения за прекратяване..... само за временно спиране.Аз не искам временно спиране , а изцяло да спа тел. Предполагам, че ще има глоба... !!!

Благодаря ви

Първо се обади да попиташ дали имаш договор.

Ако нямаш, има два начина да спреш услугата :

1. Port-out номера си - т.е да отвориш друг акаунт (предплатен или воип прехвърляйки стария си номер там). така услугата с БЕЛ се канселира автоматично.

2. Правиш заявка с БЕЛЛ за спиране на телефона. Обикновено имат 30 дни чакане за това да се случи.


вариант 1 е по-бърз, но е за преместване на номера (имай впредвид че при вариант 1 не трябва да поръчваш спиране на линията с БЕЛ)
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Колко ви жулят Bell за домашен телефон

Мнение от grozdan »

Няма глоба. Наскоро прехвърлих номер от Бел на Фидо, става автоматично, плащаш последната фактура и дотам. Предполагам, че ако искаш само да го спреш без прехвърляне на номер, най-лесно би било да отидеш на някой техен щанд и да питаш. Със сигурност ще им трябва номер на сметка. Успех!
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Публикувай отговор