Изпратили документи след 01.07 2011

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: Изпратили документи след 01.07 2011

Мнение от Leda78 »

Ето ги връзките към темата и таблицата .

За съжаление там прочетох, че трима, кандидатствали за 1122, са получили отговор след запитване от тяхна страна, че документите им са върнати . :( Бройката както изглежда е запълнена на 8.07. Но все още не е сигурно. Много от хората се съмняват в истинността на постовете.
Днес накрая успях да се ориентирам в този международния форум и аз стигнах до тази гадна новина... Това, което ме изумява е, че това изобщо е възможно. Държава, в пъти по напред от нашата държава, държава, към която се стремим, заради това, че е ефективна като институции, които създават и възпитават ред и сигурност и са ефективни, да поддържа такъв абсурд... Не е въпросът в 1122 и това, че тази квота се изчерпа. Въпросът е, че ако информацията от онзи форум е вярна, означава, че към дата 22ри август, те все още са разглеждали и броили документи, изпратени на 8ми юли!!! Т.е. всички ъпдейти, започвайки с първия на 21ви юли, са абсолютно нерелевантни, защото съм 21ви юли, те вече имат толкова получени апликейшъна, че разглеждат сигурно тези, получени още в първия ден... или няма значение кои апликейшъни, но със сигурност разглеждат тези, които са получени не по-късно от 7ми юли. Това в какво положение поставя всички други професии и изобщо цялата процедура - сещате ли се? Тези бройки, които обявяват са абсолютно и тотално невалидни, защото там има натрупана такава опашка, преди да започне т.нар. completeness check, че просто... не е истина.

Още нещо - в онзи международния форум що пакистанец, индиец и т.н. видях - все съм се чудела как 10 000 бройки от цял свят се запълват толкова бавно. Ами има отговор - не се запълват бавно. Запълнени са отдавна, но канадците не са ги преброили, видите ли и следователно не са ги обявили...

Това, разбира се, ако информацията, че към 8ми юли квотата се е изчерпала, е вярна. НАистина има шанс това да е лъжа, ама какви ще са тия психопати, които лъжат за подобни неща... защо?? Квотата вече е изчерпана - с подобна информация, няма да спрат някой, който иска тепърва да си пусне документите, реално да го направи??

Още не мога да повярвам, че това, което на нас ни дава надежда, е това, че не е възможно институциите в Канада да са по-бавни, абсурдни и неефективни от нашите институции. Т.е. може да има грешка по форумите, евентуално. Или пък... да има вариант, за който не се сещам.

Ако е така - моля, някой да даде друго тълкуване, на абсурдът, че хора, чиито документи са получени на 08ми юли в CIC, им връщата документите поради изчерпана квота.

Как се надявам да не съм права, нямате си на идея...
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Изпратили документи след 01.07 2011

Мнение от tonich »

:lol:
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
k_petrov
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 3:21 am

Re: Изпратили документи след 01.07 2011

Мнение от k_petrov »

ЗРАВЕЙТЕ,НЯКОЙ АКО МОЖЕ ДА НИ КАЖЕ ТОЧНИЯ САИТ СВЪРЗАН С ПРИГОТВАНЕ НА ДОКУМЕНТИТЕ И ВЪПРОСИТЕ КОЙТО СЕ ЗАДАВАТ НА ИНТЕРВЮТО, КАК ДА РАЗБИРАМ ТЕЯ КОДОВЕ 1122.
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО !!!
Аватар
dilqnka85
Мнения: 13
Регистриран на: Пет Фев 25, 2011 10:59 am

Re: Изпратили документи след 01.07 2011

Мнение от dilqnka85 »

k_petrov написа:ЗРАВЕЙТЕ,НЯКОЙ АКО МОЖЕ ДА НИ КАЖЕ ТОЧНИЯ САИТ СВЪРЗАН С ПРИГОТВАНЕ НА ДОКУМЕНТИТЕ И ВЪПРОСИТЕ КОЙТО СЕ ЗАДАВАТ НА ИНТЕРВЮТО, КАК ДА РАЗБИРАМ ТЕЯ КОДОВЕ 1122.
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО !!!
Ако те разбирам правилно трябва ти този сайт http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... /index.asp
Аватар
dilqnka85
Мнения: 13
Регистриран на: Пет Фев 25, 2011 10:59 am

Re: Изпратили документи след 01.07 2011

Мнение от dilqnka85 »

Някой от вас правил ли е този тест http://www.cic.gc.ca/app/ctcvac/english/index
Нашия резултат е Not eligible to immigrate under a federal program :(
а на другия за точките , събираме над минимума :) малко не си ли противоречат двата теста :?:
Касиопея
Мнения: 121
Регистриран на: Пет Яну 28, 2011 8:25 am

Re: Изпратили документи след 01.07 2011

Мнение от Касиопея »

Всичко, което се случи през последната година, всички ограничения и промени свързани с "редовния" начин да се преместиш в тази държава (според мен), бяха направени за да се ограничи притока на всевъзможни емигранти, които отиват в Канада и "лягат" на социал за сметка на трудещите се. Това е единствения начин да контролират, поне от части, притока на емигранти, които да скубят държавата с години за сметка на "богатите".
За последните 8 месеца си дадох сметка, че Канада е една Робинхутова държава и не мога да кажа със сигурност, дали е "псевдо" или наистина си е Робинхутова. Но е факт, че ако си нормално трудещ се човек в Канада, като си видиш фиша на края на месеца и съответно удръжките, за всевъзможни "благотворителни" фондове ти призлява.
За всички нас, които тепърва се стремим да станем част от тази държава, това е едно далечно бъдеще и много лесно се ядосваме и обезкуражаваме от това, че от първия път са ни отрязали и не се замисляме, че когато дойде момента да сме силни и да впрегнем всичките си сили за да построим живота си от самото начало ще сме изчерпани, защото сме се поддали на елементарните манипулации на администрацията. За хубаво или за лошо, на всички ще ни се наложи да минем през тази цедка и да излезем победители.
Има и друг начин, разбира се, но той е за тези, които имат пи..и да го направят. Изваждаш си туристическа виза за Канада, кацаш на канадска земя, подаваш си документите в първия емигрейшън офис, започва да ти тече социал-а и през това време се опитваш да си оправиш живота и да си узакониш съществуването. Ако искаш... Като не те устройва минаваш по сложната процедура, показваш още по-големи мускули и се справяш мъжки.
Много сме хората, които тази година не успяха. При нас беше въпрос на един документ (който още не сме получили и го чакаме да долети от щатите следващата седмица :D ). Гот! Първоначалното усещане не може да се опише! Яд те е на целия свят, иде ти да крещиш, изпадаш в самосъжалителни депресии, чувстваш се най-неоправдания човек на света и плюеш по всички, за които се сетиш, че може да имат някаква вина за провала ти. После се замисляш и осъзнаваш, че от това нищо не печелиш. 0! "Ама аз направих всичко и другите ме провалиха! Тази система е скапана и не може да са така нещата. Ама не откривам логика, значи нещата не са ОК".................. Няма смисъл...
Важното е друго (поне, аз стигнах до този извод)! Всеки от нас е взел решение! В случая: "Аз искам да живея в Канада!". Всичко останало са средства, с които човека постига целта си. Няма никакво значение дали тази година няма да стане и ще се наложи да се чака още една година. От колко години живеем в БГ? Оцеляваме ли? Ами оцеляваме. Значи можем да изчакаме още една година за да осъществим целта си. Понякога наистина целта оправдава средствата.
Опитвам се да кажа (да напиша), едно простичко нещо. Хора, няма място за отчаяние. Когато човек има цел, той рано или късно я достига. Детайлите са крайно незначителни на фона на всички значими неща, към които се стремим. Ето, аз знам, че ще дойде ден, в който ще познавам Бритиш Кълъмбия на пръстите на ръката си, защото никога не съм виждала по-голяма красота и знам, че там искам да прекарам остатъка от живота си. Толкова е просто :) И ще стане! След 2 години ще съм там :) А вие, къде ще сте? Точно там, където сте си пожелали, ако повярвате, че можете!
Искам да пожелая успех на всички! Дори на Полина Трендафилова (от сърце си го казвам). Наистина се развиха кофти нещата с този случай, а в крайна сметка всеки от нас се опитва да се спаси. Искам да пожелая успех с процедурата на всички щастливци, на които таксата за обработка на първоначалните документи вече е била изтеглена, на тези, които не са успели тази година, но не са се отказали и ще опитат отново другата и на всички останали, които са решили нещо различно. Не се отчайвайте, хора! Когато знаеш, какво искаш рано или късно го постигаш!
http://www.youtube.com/watch?v=bdoZEmiNXJY" onclick="window.open(this.href);return false;
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: Изпратили документи след 01.07 2011

Мнение от Leda78 »

Касиопея, права си. Не е трагедия, че тази година не е станало. А и какво значи - не е станало? Ако има желание, има и начин - ние предпочитаме тези начини легалните, така че не е лесно, но не е невъзможно. Ако трябва - и френски ще се учи... Начини има.

Въпросът е съвсем друг.

1. Ако тази година квотата за нашата професия е приключила за 7 дни, всички индо-пакистанци в другия форум се кълнат, че другата година ще си наемат тамошен репрезентатив и ще клечат пред офиса на Имиграционните на 01ви юли, 2012. И го вярвам... Прочети и ти, ако искаш - плашещо е... То принципно, от държава като България, където все пак трябват едни 4-7 дни за да пристигнат документите (ако не се объркат по пътя), какъв шанс изобщо имаме в този случай?
2. Ако имиграционните на 11 август, все още разгледат документи пристигнали на 8ми юли, това в какво положение поставя не само нашата квота, ами и всички останали професии?
3. Как изобщо е възможно да има такова забавяне и защо се правят тези ъпдейти на сайта изобщо в този случай??? И изобщо възможна ли е подобна неефективност... Наистина съм много изненадана и то не приятно...
4. След този гаф поне с нашата професия, изказвам сериозно съмнение дали тази професия ще остане в списъка следващата година... ит.н. ит.н. въпроси, които ми се мотаят из главата...

Не ме разбирай погрешно - изобщо не съм отчаяна, просто съм искрено възмутена. И честно казано - разочарована от системата. Имах по-големи очаквания към Канадската администрация.

Иначе няма какво да се отчайвам - решението е взето - търси се начин. Не лесен, но легален начин. И съм сигурна, че ще намерим нашия начин :)
Успех на всички!
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
Касиопея
Мнения: 121
Регистриран на: Пет Яну 28, 2011 8:25 am

Re: Изпратили документи след 01.07 2011

Мнение от Касиопея »

Здравей Леда (мой набор) :),
Разбирам притесненията ти и съм сигурна, че са обосновани, но все пак си мисля, че не си заслужава.
Имам чувството, че се получава нещо подобно на емоциите ми преди изпит: "Докато чета учебника все едно аз съм го писала, а като го затворя все едно друг го е чел".
Аз не чета други форуми и не си пълня главата с всевъзможна информация, която от сега да ме разочарова от канадската администрация. Поради същата причина не гледам и новини от около 2 години. Само се ядосвам! ПиснА ми!
Ако стане - стане! Ако не, заминаваме за Австралия! Оказва се, че процедурите за емиграция са почти еднакви, а и сертификата за език е същия, а той си важи 2 години. Божа работа :) Само знаем, че не искаме щатите. Всичко останало е добре дошло :)

Успех и от мен! Пожелавам на всички да постигнат това, което ще ги направи щастливи!
http://www.youtube.com/watch?v=bdoZEmiNXJY" onclick="window.open(this.href);return false;
Jan_Ivka
Мнения: 26
Регистриран на: Пон Май 31, 2010 3:06 pm
Местоположение: Варна

Re: Изпратили документи след 01.07 2011

Мнение от Jan_Ivka »

Не мислите ли, че е по-редно да се чете ОФИЦИАЛНИЯ сайт: http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... ations.asp"
За съжаление с червени букви си пише: 1122 Professional Occupations in Business Services to Management - (Cap reached)
Не знам но откривам прилики тук с естествения подбор ...
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: Изпратили документи след 01.07 2011

Мнение от Leda78 »

Jan_Ivka написа:Не мислите ли, че е по-редно да се чете ОФИЦИАЛНИЯ сайт: http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... ations.asp"
За съжаление с червени букви си пише: 1122 Professional Occupations in Business Services to Management - (Cap reached)
Не знам но откривам прилики тук с естествения подбор ...
Четем официалния сайт най-редовно :) Ясно е, че в момента квотата е вече изчерпана.

Въпросът е, че към датата на пристигането на нашите документи не пишеше "cap reached", а пишеше 1122 Professional Occupations in Business Services to Management - 419 . А сега по форумите хора, чиито документи са получени още на 8ми юли в Сидни, пишат, че получават официален отговор от CIC на тяхното запитване, че документите им са върнати поради cap reached, т.е. cap reached е било още на 8ми юли... Това коментираме доколко е възможно... Защото ако е възможно, това означава, че всички ъпдейти на цифрите от самото начало са неверни (да напомня, че първият ъпдейт на квотата беше на 21ви юли и показваше 51 заети места от 1122)...
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
Jan_Ivka
Мнения: 26
Регистриран на: Пон Май 31, 2010 3:06 pm
Местоположение: Варна

Re: Изпратили документи след 01.07 2011

Мнение от Jan_Ivka »

1122 си е направо непостижима мечта :(
Даже и да ползваш representative какъв е шанса?
pumasapu
Мнения: 47
Регистриран на: Сря Ное 10, 2010 4:49 am
Местоположение: София

Re: Изпратили документи след 01.07 2011

Мнение от pumasapu »

Е, явно е, че когато държиш едновременно и хляба и ножа, никой нищо не може да ти каже... пък и хората са си измили предварително ръцете със забележката най-долу под таблицата... Друг е въпросът, че същата тази таблица не става дори за 'guide only'.
"Животът се състои от ридания, подсмърчания и усмивки. Преобладават подсмърчанията." О'Хенри
------------------------------------------------------------
http://www.youtube.com/watch?v=ZwOo9xyyDkg" onclick="window.open(this.href);return false;
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: Изпратили документи след 01.07 2011

Мнение от Leda78 »

Много добре казано - и хляба, и ножа са в тях :)

А в индийския форум се появиха и двама, които твърдят, че документите са им получени на 11ти и 14ти юли и вече са им изтеглили пари за процедурата, така че дали квотата е изтекла на 8ми юли отново е под въпрос... Не мога да разбера надлъгват ли се или какво се случва? ... Много са забавни - карат се, ругаят се... И говорят един точно индийски английски, като от време на време минават на тотален индийски, не мога да разбера как са го взели тоя IELTS :)

Докато някой от този форум не каже, че е cap reached спирам да се връзвам, само ще им гледам сеира на индийците :)
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
pumasapu
Мнения: 47
Регистриран на: Сря Ное 10, 2010 4:49 am
Местоположение: София

Re: Изпратили документи след 01.07 2011

Мнение от pumasapu »

И то при положение, че английският е втори офицален език в Индия! Моите впечатления от форумите са, че се радват на оценки от сорта на 4,5-5,0. Имам позната, която замина за Индия да им преподава.
"Животът се състои от ридания, подсмърчания и усмивки. Преобладават подсмърчанията." О'Хенри
------------------------------------------------------------
http://www.youtube.com/watch?v=ZwOo9xyyDkg" onclick="window.open(this.href);return false;
Jan_Ivka
Мнения: 26
Регистриран на: Пон Май 31, 2010 3:06 pm
Местоположение: Варна

Re: Изпратили документи след 01.07 2011

Мнение от Jan_Ivka »

Има ли някой, който миналата година да не се е класирал поради достигане на квотата по някоя от професиите?
Така като гледам таблицата с професиите ако си шофьор имаш повече шанс, отколкото по 1122 ...
Публикувай отговор