Калгари / Ванкувър?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
ivandi
Мнения: 631
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2003 2:28 pm
Местоположение: Quebec City

Мнение от ivandi »

Dparo u TaHq написа: Отивайте да разправяте на други вашите МИСЛИ-БЕЗСМИСЛЕНИ....
Я кликни на профила на Бекс и виж какво разправяше преди да дойде тук и какво разправя сега. :wink:
Знам, знам. Той е лузър. И е от простия народ в БГ. Всички останали "активисти" от форума "Имиграция", които се изгубиха веднага след кацането в Ка, си паркират чисто новите коли пред малките си замъчета след прекрасен ден изпълнен с културно общуване сред възпитани хора. И не се сещат да пуснат една СМИСЛЕНА МИСЪЛ. Само некви тъпи лузъри ви смущават розовите сънища с техните МИСЛИ-БЕЗСМИСЛЕНИ.
"Всяка глупост има си време да стане малка правда дори" - Ахат
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

Krem Karamel написа:Да, щеше да е по-добре ако бях казал две-три думи и за нас. Аз се занимавам с бази данни - MS Access и Oracle. Работя в завод, /т.е. не в софтуерна фирма/ където имаме изградена отлична производствена база данни. Правил съм какви ли не справки за кефа на ръководството.
Да не казвам голяма дума, но точно с добро познание на Access, Oracle а вярвам и Excell има големи шансове да си намери работа и то не са 8-9 на час. Нормално е да очаква поне 14-15. Ако убеди хората, че е добър може и на повече.
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Я кликни на профила на Бекс и виж какво разправяше преди да дойде тук и какво разправя сега.
Знам, знам. Той е лузър. И е от простия народ в БГ
Не бе не за това. При Бекс положението е такова защото са го дали на детска градина като малък а не е гледан лично от майката или бабата като един друг съфорумник от Монтреал.:)
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Хълман му личи, че е бил на седмичен пансион като дете. Затова днес не иска да поема отговорност с деца, жени и прочие. Само с клиенти :wink:
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Дотука разбрахме, че на фона на неграмотните канадци, би трябвало да се реализираме отлично, направо началници и бизнесмени. Само дето дето същите ще ни наемат на работа.... :lol:

Ето ви още по темата, сравнения между градовете:
Percentage of household income needed to afford a detached bungalow

Vancouver 74%
Toronto 47%
Calgary 42%
Montreal 37%
Ottawa 32%
Source: Royal Bank
Отивам да чистя днешния 1 см сняг, докато не се е стопил... 8)
Аватар
Danail
Мнения: 101
Регистриран на: Вто Мар 23, 2004 9:21 am
Местоположение: Vancouver, BC
Обратна връзка:

Мнение от Danail »

След като изчетох цялата "боза" изписана в тази тема, реших че може би няма да е лошо да споделя нашия опит на "нещастни емигранти":). Ние с съпругата ми доийдохме май 2006 година в Ванкувър, с ясното съзнание, че преследвайки мечтата си, ще трябва да направим много компромиси и да преодолеем безброй препятствия. Та за нас - аз съм строителен техник ( от средното си образование), висше- Математика (може да си представите колко перспективно:)), съпругата ми - френска гимназия и после висше Икономика. Като дойдохме в Ванкувър, английския език ни беше проблем, защотото френския е винаги по- добрия и за двама ни, английския, колкото да се оправим като туристи. Само да отбележа, че преди това сме живели в Франция една година и двамата.
Идвайки тук започнахме всичко наистина от нула. Аз на 2-рия месец започнах колеж, защото си дадох сметка че с "перфектните дипломи от БГ", освен разнос на пици и по стоежите не ме очаква нищо. Записах "AutoCad Drafting& Construction Design", обучението ми беше 9 месеца и струваше 9 600 долара ( платени със студентски заем). Докато учех, работех пар тайм в един хотел - градинар, бояджия и каквото там се сетите, но това беше начин да живеем докато уча. Съпругата ми почна работа на 5-тия месец в Schenker, с заплата 12 долара на час ( общото взето минималната за Ванкувър). Така 10 месеца, докато аз зашърша образошанието си - 10 месеца в който незнаехме на кой свят сме, но знаехме че всичко си има цена. Живеехме в апартамент в Ню Уест за 660 долара на месец, нямахме кола, и всичко което имахме ни беше подарено. сега и хубавата част от емиграцията ни....... След като завърших колежа, ме пратиха на стаж при една архитектка, която след това ме нае на работа в началото за $15 на час, които след 6 месеца станаха $17, работа на бюро и най-вече интересна ( в момента работим над проекти за Олимпийските игри 2010). Междувременно, се преместихме да живеем в Даунтаун Ванкувър в хай райз на 25 етаж с гледка към Coal Harbour, жена ми си намери нова работа за $22 на час, купихме си скоро НОВА КОЛА ( е не е мерцедес), която изплащаме, няма помен от старите мебели, всичко си купхме в разстояние на 6 месеца, а преди месец се върнахме от почивка в Куба....:) Това лято се пребираме в БГ за един месец, и спокойно днес мога да кажа, че постигнахме нашата мечта, живота е пред нас, а направихме толкова много само за 2 години, което за нас беше невъзможно в БГ, въпреки че там имахме работи които преди две години ни осигуряваха 2000 лева доход на месец. Та, мили хора, не бъдете толкова черногледи и не заливайте този иначе хубав форум с песиместични постигни. Не съм чул за хора, които с 12 долара да се оплакват, че са по-зле от БГ, а и ние минахме от там, и знаем много добре какво можехме да си позволим с такива доходи.
На вас Карамел, ще кажа: Не идвайте с прекалено големи очаквания и бъдете готови за много прептятствия. Достатъчно мотивиран ли си няма невъзможни неща. А пък, нали не идваме тук да хленчим, така че въоръжете се с търпение, и живота и съдбата ще ви възнаградят за това. Ако имате повече нужда от информация за Ванкувър, пишете лични съобщения. Успех в избора ви на град, и гледайте положително на емиграцията.
Поздрави от Ван,
Венета и Данаил...:)
Бъди смел, а когато не си, преструвай се , че си, никой няма да усети разликата!
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Браво на Даниел все едно чета постинг на Хълман.
Е ще се намери някой който да каже че за 9 месеца в колежчето нищо не си научил ама на теб да не ти пука.:)
ivandi
Мнения: 631
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2003 2:28 pm
Местоположение: Quebec City

Мнение от ivandi »

Danail написа:...................................................................
От цялата "ода на радостта" не можах да разбера къде точно трябва да ръкопляскам. Бачкаш, плащаш ламарината , купуваш си по някоя играчка, ходиш до Куба. Ми това правят почти всички в Канада. :?
"Всяка глупост има си време да стане малка правда дори" - Ахат
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Да постигнеш нещо
- на континет който ти искаш
- в град който ти искаш ( не е все тая ако си в малко село в прериите на Канада )
- да работиш каквото ти точно искаш
- за кратък период от 10 месеца ( има разлика от 10 месеца и след 5 години учене и 100 000 $ студентски заем )
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

ivandi написа:
Danail написа:...................................................................
От цялата "ода на радостта" не можах да разбера къде точно трябва да ръкопляскам. Бачкаш, плащаш ламарината , купуваш си по някоя играчка, ходиш до Куба. Ми това правят почти всички в Канада. :?
Че кой пък ти е искал аплаузите? Напротив, човека споделя опита си на "нещастни имигранти", така че можеш да си злорадстваш самодоволно от позицията на преуспял имигрант.
Ще си ръкопляскаме и ще си се радваме едни на други ние - дребните хорица с големи сърца и широки души. Дето сме щастливи само щото не знаем колко сме нещастни.
А пък вие - акулите, продължавайте със самоизяждането.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

Hullman написа:Браво на Даниел все едно чета постинг на Хълман.
Е ще се намери някой който да каже че за 9 месеца в колежчето нищо не си научил ама на теб да не ти пука.:)
Не, Хъл, разликата между него и тебе е, че неговия труд е оценен от външен човек и следователно това, което е научил е оценено...
Докато за твоите познания имаме представа само от излиянията ти във форума, които доста често не са на висота.
Евала ти за бизнеса - това си искал, това си постигнал.
Други не желаят да се обвързват с такъв - те постигат това, което са искали и там, където са искали.
Трети системата им пречи и другите са им виновни...
Когато има желание - има и начин.
Аватар
Danail
Мнения: 101
Регистриран на: Вто Мар 23, 2004 9:21 am
Местоположение: Vancouver, BC
Обратна връзка:

Мнение от Danail »

Към Ivandi:
От цялата "ода на радостта" не можах да разбера къде точно трябва да ръкопляскам. Бачкаш, плащаш ламарината , купуваш си по някоя играчка, ходиш до Куба. Ми това правят почти всички в Канада.
Първо не очаквам никой да ми ръкопляска, второ- изплащам си ламарината с кеф, защотото е си е моята и е НОВА, не 10-годишна, и моя кеф цена няма...:) А аз не съм дошъл тук да трупам пари под дюшека, или пък да стоя на социал и да пълня форумите с безмислени постинги. А и ти какво знаеш за моя живот , че да правиш заключения от сорта "Бачкаш, плащаш ламарината , купуваш си по някоя играчка, ходиш до Куба."???? Ами, не не е само това. Водя жена си на ресторант, караме ски и още куп неща които за твоя ограничен мироглед са сигурно профукани пари. Но жив и здрав остани и живей живота който си си избрал, не съдя никой, но не искам да влизам в безмислени спорове...

Надявам се само постинга ми да бъде полезен поне за един човек, това ще ми е достъчно.

Поздрави,
Данаил
Бъди смел, а когато не си, преструвай се , че си, никой няма да усети разликата!
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Не, Хъл, разликата между него и тебе е, че неговия труд е оценен от външен човек и следователно това, което е научил е оценено...
Ариес клиентите на Хълман и колеги от бранша които също го търсят за бизнес да не би да са роднини или подчинени на Хълман? Тези хора не са ли също така външни хора?
alen vid
Мнения: 418
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 10:12 am
Местоположение: sofia

!

Мнение от alen vid »

Danail написа:След като изчетох цялата "боза" изписана в тази тема, реших че може би няма да е лошо да споделя нашия опит на "нещастни емигранти":). Ние с съпругата ми доийдохме май 2006 година в Ванкувър, с ясното съзнание, че преследвайки мечтата си, ще трябва да направим много компромиси и да преодолеем безброй препятствия. Та за нас - аз съм строителен техник ( от средното си образование), висше- Математика (може да си представите колко перспективно:)), съпругата ми - френска гимназия и после висше Икономика. Като дойдохме в Ванкувър, английския език ни беше проблем, защотото френския е винаги по- добрия и за двама ни, английския, колкото да се оправим като туристи. Само да отбележа, че преди това сме живели в Франция една година и двамата.
Идвайки тук започнахме всичко наистина от нула. Аз на 2-рия месец започнах колеж, защото си дадох сметка че с "перфектните дипломи от БГ", освен разнос на пици и по стоежите не ме очаква нищо. Записах "AutoCad Drafting& Construction Design", обучението ми беше 9 месеца и струваше 9 600 долара ( платени със студентски заем). Докато учех, работех пар тайм в един хотел - градинар, бояджия и каквото там се сетите, но това беше начин да живеем докато уча. Съпругата ми почна работа на 5-тия месец в Schenker, с заплата 12 долара на час ( общото взето минималната за Ванкувър). Така 10 месеца, докато аз зашърша образошанието си - 10 месеца в който незнаехме на кой свят сме, но знаехме че всичко си има цена. Живеехме в апартамент в Ню Уест за 660 долара на месец, нямахме кола, и всичко което имахме ни беше подарено. сега и хубавата част от емиграцията ни....... След като завърших колежа, ме пратиха на стаж при една архитектка, която след това ме нае на работа в началото за $15 на час, които след 6 месеца станаха $17, работа на бюро и най-вече интересна ( в момента работим над проекти за Олимпийските игри 2010). Междувременно, се преместихме да живеем в Даунтаун Ванкувър в хай райз на 25 етаж с гледка към Coal Harbour, жена ми си намери нова работа за $22 на час, купихме си скоро НОВА КОЛА ( е не е мерцедес), която изплащаме, няма помен от старите мебели, всичко си купхме в разстояние на 6 месеца, а преди месец се върнахме от почивка в Куба....:) Това лято се пребираме в БГ за един месец, и спокойно днес мога да кажа, че постигнахме нашата мечта, живота е пред нас, а направихме толкова много само за 2 години, което за нас беше невъзможно в БГ, въпреки че там имахме работи които преди две години ни осигуряваха 2000 лева доход на месец. Та, мили хора, не бъдете толкова черногледи и не заливайте този иначе хубав форум с песиместични постигни. Не съм чул за хора, които с 12 долара да се оплакват, че са по-зле от БГ, а и ние минахме от там, и знаем много добре какво можехме да си позволим с такива доходи.
На вас Карамел, ще кажа: Не идвайте с прекалено големи очаквания и бъдете готови за много прептятствия. Достатъчно мотивиран ли си няма невъзможни неща. А пък, нали не идваме тук да хленчим, така че въоръжете се с търпение, и живота и съдбата ще ви възнаградят за това. Ако имате повече нужда от информация за Ванкувър, пишете лични съобщения. Успех в избора ви на град, и гледайте положително на емиграцията.
Поздрави от Ван,
Венета и Данаил...:)
Данаиле ,
бих искал първо да те поздравя за успеха Ви и да Ви пожелая все така за напред нещата да Ви се получават !

Моля те ,само, да ми кажеш , - правилно ли съм разбрал нещата от описаното по горе от теб .
1. значи ти си започнал на 2 рият си месец от идването ти в Канада колеж при условие ,че англиският ти език е бил на ниво "турист веселяга "
2. не само си записал колежа ами при това си ходил след/или преди лекцийте на работа за 12 долара на час !!!!?
3. колко часа си ходил на работа по този начин ? 4ч. , 6ч. , 8ч ?
- и ти на следващия ден беше в кондиция да внимаваш в час и с лекота да усвояваш материал преподаван на чужд за тебе език !?
4. Съпругата ти не е работила нищо в продължение на 5 месеца , при което ти си издържал семейния бюджет с работа за по 12 долара на час , ... така ли ?

В случай , Данаиле , се окаже че правилно съм те разбрал и потвърдиш ,че е така както съм го разбрал , бих искал Данаиле да ти изкажа моите най - искрени поздравления и безкрайно възхищение от това което сте направили , в мойте очи това е своего рода Подвиг !

Желая Ви само успехи и най - вече здраве !

П.С. м/у другото , имаш интересен подпис ! :beer: [/b]
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

Hullman написа:
Не, Хъл, разликата между него и тебе е, че неговия труд е оценен от външен човек и следователно това, което е научил е оценено...
Ариес клиентите на Хълман и колеги от бранша които също го търсят за бизнес да не би да са роднини или подчинени на Хълман? Тези хора не са ли също така външни хора?
Нали не искаш да кажеш, че познанията ти по счетоводство са тези, които те правят търсен от тези клиенти...
Заключено