Зъболекар ми трябва!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Veliko
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Окт 25, 2003 10:50 am

Мнение от Veliko »

poumpy написа:
Veliko написа:Егати лекаря, щом не може да познае болестите. Затова сме на тоя хал, щото докторите чакат пациентите сами да си сложат диагнозата, ако може и сами да се лекуват. Както и правят бедните хора. А за руснаците, ти не можеш ли да видиш отговора сам?

абе за какво са ни изобщо лекари - вси4ките в треблинка.....
странно защо ли темата беше "търся стоматолог" - интересно за какво ли го търси

ние да ли сме способни да уважаваме някого освен самите себе си ?
Тук си много прав, хич не се уважаваме. Въпросът беше, като видиш някой какво е надробил в устата си, да можеш да го ремонтираш без да е необходимо да ти се казва. То и за какво са ни автомеханици и архитекти например.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

krimon написа:
само че не ми беше идеята в парите, а в живота ... на 50 години човек му е минал живота 1/2
Ама ти си голям оптимист по отношение продължителността на живота :wink:
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

ужас ти казвам, такъв оптимизъм ме е обхванал напоследък :lol:
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Бах ти и великите зъболекари!
А като си карате колите по пътищата, мерени и трасирани от нас, какво, кунките ли трябва да ни целувате??
Всеки си върши работата, всяка работа е нужна, но далеч не всеки заслужава уважение!
Така че, зъбари, не се дуйте толкова, че без медицинските сестри и без скапаните техничари сте живи-умрели!
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

е, да му мислим ние, дето никой не умира за нас или от нас :wink:
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

poumpy написа: Lubo къде е този зъбар които ба4ка за 15 кинта на 4ас при някой китаец. ти сигурно не разбираш - не става дума за зъботехник а за стоматолог, нищо здраве да е
poumpy, ти колко мислиш, че ще получава като токущо дипломирал се, без собствена практика?
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Айде стига говорили с пренебрежение за ветеринарите. За ветеринар ти трябва повече познания по езиците ,отколкото при другите медици. Аз при ветеринара говоря повече отколкото при което и да е друго медицинско лице в Монтреал,а и те говорят повече с мен, и ти обесняват и резултатите вигдаш след 10 мин .
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
ioiobg
Мнения: 82
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 3:03 pm

Мнение от ioiobg »

Hum hum
ta kato kazahte za tukashnite bg zubolekari taia nashata u4astni4ka naistina raboti extra pri speshnost-obadih se az kato se s4upi zuba prez liatoto i gospojata (ne kazvam koia) mi dade 4as kato po speshnost malko predi koleda.otidoh na drugia den pri edno tukashno mom4e i vednaga me pogledna ,sloji plomba i sum si extra ottogva. Minah vse pak prez nashta gospoja zimata kato doide i tia ze neshto da mi se kara-surdita beshe 4e sum otishul pri drug zubolekar ama kakto i da e. Ta oshte produljavam da si hodia pri neia ama si imam edno naum-ako stane zor da ne raz4itam mnogo.Mnogo e pretovarena taia jena.
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

Kwon-Do написа::twisted: Вижте сега,аз по принцип и не разчитам на българската общност да ми пълни кабинета,щото повечето там така и не успявате да постигнете стандарт на живот позволяващ ви да ходите редовно на стоматолог ...
Аз не се бия в гърдите, че си живея царски, нито се фукам със супер стандарт.
Обаче така съм възпитана, че си ценя здравето и не си правя икономии за негова сметка.
Не плащам застраховка, която покрива стомат. услуги, ама въпреки беднотията, ходя на зъболекар през 3 месеца...Много ми е е неприятно, ама си е баш така...
Пък не знам - 3 месеца за редовно ли ги смятаме?
Моите уважения към всички лекари, ама много грозно ми се стори написаното от доктор (не му знам името, а доктор с прякор не наричам), та рекох да се изкажа.
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Абе момчето си изпусна малко нервите, може да се случи на всеки. А между другото всичките ми познати българи тук си ходят най-редовно на зъболекар и пътуванията до България с цел зъболечение май не са популярни, за разлика от САЩ. Да идват хората, да си взимат тапията, тъкмо и ние пациентите по-малко ще чакаме :D
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

ОК Боби/извинявай ,че така се обръшам към теб ,но това е името на кученцето ми и го използвам като обръщение към всички любими ми същества/ с много неща които каза не съм съгласен ,но определено ми хареса и много ценя високото ти самочувствие,но имам един въпрос -Защо отказваш да приемаш българи в твоя бъдещ виртуален кабинет.За твое сведение един шофвьор вади толкова пари ,колкото един професионален зъболекър с практика и собствен кабинт,та нима като ти дойда с торбата с парите ,ще ме върнеш само защото съм българин,разсъждавай малко по търговски моля те.
А относно хубавите коли,парите и хубавите жени и ние ги имаме ,ако трябва даже бихме направили и жертва да се погрижим за твоята докато ти си в немилост докато приравняваш следващите 10 години живеейки на една студентска стипендия :D ,бъди сигурен в това.
Няма да си изтрия последното мнение ,съжалявам за закачливия тон ,но се придържам към принципа -;Каквото почукало ,такова се обадило; ,нали и ние имаме самочувствие :D
Накрая едно конструктивно предложение ,след като приравниш и изпиташ нужда от средства за да си отвориш самостоятелен кабинет,можеш да ми се обадиш.Ще те спонсорирам ,но отсега да знаеш ще делим фифти/фифти/
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

Lub0 написа:
poumpy написа: Lubo къде е този зъбар които ба4ка за 15 кинта на 4ас при някой китаец. ти сигурно не разбираш - не става дума за зъботехник а за стоматолог, нищо здраве да е
poumpy, ти колко мислиш, че ще получава като токущо дипломирал се, без собствена практика?
аз не мисля, а ти показвам най-ниската заплата с изплащането на заема за следване и със другите бенефити - можеш да четеш английски http://www.recruiting.forces.gc.ca/engr ... obs_e.aspx
аз лично съм виждал обява за 8500 месечно от армията - в момента не е активна, затова ти давам горния линк
Д-р Петрова има ли вид на получаваща 15 кинта на час ?

ако стоматолог взима 15 на час или 31к годишно, то Сестрата наистина се оказва богата с нейните 200к годишно. чакам сериозен пример, всичко останало са празни приказки:
1. защо няма да може да лекува руснаци
2. къде ще получава 15 на час
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

IRA написа:Айде стига говорили с пренебрежение за ветеринарите. За ветеринар ти трябва повече познания по езиците ,отколкото при другите медици. Аз при ветеринара говоря повече отколкото при което и да е друго медицинско лице в Монтреал,а и те говорят повече с мен, и ти обесняват и резултатите вигдаш след 10 мин .
точно за това иде реч, че ти говориш, а не болната ти животинка Боби
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

Пумпи удря точно в десетката с едно горно изказване. Не искам да визирам никой конкретно, но имам пример, който доста ме окуражава - на 30 години без грам френски...Следва ученето му. После университета, за да си легализираш професията. После работа - има-нема 10 години - въпрос на късмет.
Според мен, всеки който си го постави за цел, може да се реализира тук, независимо дали е на 20 или на 40...
Пак се сещам за един лекар, който след години учене тук, на 54 в момента, вече е с постоянно място и много интересна заплата. Сякаш е преценил, че възрастта не е от значение, знам ли...
Просто всеки си копае в градинката и рано или късно ще си бере плодовете.
Пък един приятел, като види някоя по-готина къща, я нарича зъболекарска. Защо ли? :wink:
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

Elia написа:Пумпи удря точно в десетката с едно горно изказване. .......Пък един приятел, като види някоя по-готина къща, я нарича зъболекарска. Защо ли? :wink:
защото с 15 кинта на 4ас се правят много яки къщи
Заключено