KAKVO SYM VINOVNA!!!

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Botzo

Мнение от Botzo »

...
Последно промяна от Botzo на Нед Фев 22, 2004 8:36 pm, променено общо 1 път.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Moge bi ot tam ni idvat razlichiyata ,az sam gurbetchiya ,a ne imigrant,a diplomaticheskiya korpus ne e naroda ,tvoite ,moite roditeli,priyateli...
Botzo

Мнение от Botzo »

...
Последно промяна от Botzo на Нед Фев 22, 2004 8:37 pm, променено общо 1 път.
Botzo

Мнение от Botzo »

...
Последно промяна от Botzo на Нед Фев 22, 2004 8:37 pm, променено общо 1 път.
Rosi

Мнение от Rosi »

..
Последно промяна от Rosi на Пет Сеп 19, 2003 12:25 am, променено общо 1 път.
Botzo

Мнение от Botzo »

...
Последно промяна от Botzo на Нед Фев 22, 2004 8:38 pm, променено общо 1 път.
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

Botzo, na nyakoi hora ne tryabva da obrsthash vnimanie, te sa beznadejdni sluchai. Kakvoto i da im kajesh, go priemat mnogo lichno. :lol: Inache, az ne znam za Argentina, no v Canada ima dosta svestni bugari, daje az si promenih otnoshenieto kam tyah, blagodarenie na tova, koeto vijdam tuk. Ne kazvam ,che i tuk nyama gadni bivshi cherveni velichiya i neblagodarnici, koito plyuyat po stranata, koyato im dava poveche otkolkoto bg za cyal jivot, no tova savsem ne sa mnozinstvoto ot bugarite tuk. A, i prosto si podbiray priyatelite be brato, kato ti deystvat po nervite gi ignoriray. Az imam super priyateli ot mnogo strani i ne gi podbiram po nacionalnost, a po tova dali mi e priyatno da prekarvam vremeto si s tyah ili ne. Taka che, da ne ti puka. Naplano te razbiram zashto si afektiran vapreki vsichko. Kolkoto do tova, che nyakoi hora se probvat da ti popravyat pravopisni greshkki sashto ne se zasyagay. Ne che az ne moga da pochna i az da popravyam greshki na nyakoi hora, deto te kritikuvat. No, shtom me provokirat shte im dam primerche.Vidyah v edin ot po-gornite postingi naprimer ZNAEME!!! Nie ne ZNAEME, a ZNAEM. Glagolite v seg. vr. I lice, mn. chislo za da zavrshvat na ME, tryabva v III lice ed. chislo da sa s okonchanie A ili YA
toy/tya slusha, nie slushaME, no toy/tya znaE, nie znaEM. Kakto vijdash, obache, Botzo nyakoi hora vijdat greshkite samo na oponentite si, a ne i na teya deto sa v tehniya otbor. :lol:
Good luck! :beer:
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Botzo

Мнение от Botzo »

...
Последно промяна от Botzo на Нед Фев 22, 2004 8:39 pm, променено общо 1 път.
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

hola, Botzo! :P
Tuka sam brato, samo che se poyavyavam sutrin i vecher nay-veche, che prez ostanaloto vreme imam pak da pisha razni referati.
Abe, taka e, prav si, tova sa drebnavosti da trgnem da si trsim greshki i kakvo li oshte ne. Az, ako stava vapros sashto sam imal samo 6 po bulgarski i literatura, ama ne trgvam da se pravya na korektor, taka che nyama kakvo nyakoi hora da trsyat pod vola tele. Ako im beshe kazal kakva gotina strna e bg, a kolko e gadno tuk, nyamashe da ti popravyat greshkite, ama sega i zapetaykite shte ti trsyat. :lol:
Da ne ti puka, zubri frenskiya, bratchei idvay nasam. :beer:
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Botzo

Мнение от Botzo »

...
Последно промяна от Botzo на Нед Фев 22, 2004 8:39 pm, променено общо 1 път.
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

E, kak, iska li pitane Botzo, az ne sam hodil v Argentina oshte, taka che dokato si piem :beer: shte ima da te razpitvam kato paparak. :lol:
Anyto naprvo shte se shashne kato vidi kakva corida e stanala v neyno otsastvie. :lol:
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Аватар
Dino
Модератор
Мнения: 621
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 4:59 pm
Местоположение: Montreal

А според мене...

Мнение от Dino »

Според мене, правилото е следното:
Глаголи, които в първо лице единствено число завършват на М, в първо лице множествено число получават окончание МЕ, а останалите получават окончание М. Например:
- аз зная - ние знаеМ
- аз чета - ние четеМ
- аз рисуваМ - ние рисуваМЕ
- аз отиваМ - ние отиваМЕ
По мои наблюдения, най-често хората от София и региона винаги окончават глаголите в първо лице множествено число на МЕ. А за Данчо Караджов от "Сигнал" съм забелязал, че винаги се обръща към публиката с "БлагодариМЕ ви!" :-) Е, аз го харесвам заради изкуството му, а не заради правилния му български език. :-)

Между другото, и аз забелязвам доста груби грешки, които не са породени от бързане или объркване на две съседни букви от клавиатурата. Но колкото и да ме дразнят, не бих си позволил да правя забележки - просто тихичко си се възмущавам. :-)
Само ще напомня на всички, че Стоян се опитва да ни помогне с Правописния речник, поместен в портала bgcanada.com - предлагам ви да се възползваме. :-)


Здраве и късмет на всички!

Даниел
Any
Мнения: 76
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto
Обратна връзка:

Мнение от Any »

Daa, vijdam koridata. Tuk goliama diskusia na tema "tuberkuloza" se e razvihrila!!! Az prez tova vreme hodih da me izsledvat i gi vidiah horata. Gospodi, kolko myka ima v tozi dispanser!!! Ne moga, niama da opisvam, niamam dumi. Mojah samo da se nareva. I zdrav da si, tam shte se razboleesh. I detza ima. Ne mrynkaite che nie, koito sme tuk, pliuem dyrjavata a elate i gi vijte! Ili prosto sprete da ni plashite i da ni sydite, che vi kazvame istinata. Tuk moje niakoi da ospori ochevidnoto, no tova, koeto se pravim che ne vijdame, ne spira da syshtestvuva.
Mnogo e lesno otvisoko i otdaleko da se hvyrlia kal po niakoi, koito kazva istinata. Pak shte kaja, shepa nafukani, bezotgovorni i bezmozychni syshtestva se praviat na upravnici i nehaiat kavo stava s vashite maiki, bashti i blizki tuk. Kazva vi se istinata i vie se zasiagate. Zashto li :?: Da sym kazala, che vinata e vasha?
Botzo, priateli i dobri hora ima navsiakyde i bylgari i vsiakakvi. No ima i takiva, ot koito Bog da pazi i men i priatelite ni.
Az tova imah da vi kaja i prikliuchvam. Vie ako iskate i ako mojete, razbiraite!No za razlika ot vas, az imam da hodia oshte dva dni tam i da GLEDAM. Drugo sama ne moga da napravia.
Bydete zdravi!
Гост

Re: А според мене...

Мнение от Гост »

Dino написа:Според мене, правилото е следното:
Глаголи, които в първо лице единствено число завършват на М, в първо лице множествено число получават окончание МЕ, а останалите получават окончание М. Например:
- аз зная - ние знаеМ
- аз чета - ние четеМ
- аз рисуваМ - ние рисуваМЕ
- аз отиваМ - ние отиваМЕ
По мои наблюдения, най-често хората от София и региона винаги окончават глаголите в първо лице множествено число на МЕ. А за Данчо Караджов от "Сигнал" съм забелязал, че винаги се обръща към публиката с "БлагодариМЕ ви!" :-) Е, аз го харесвам заради изкуството му, а не заради правилния му български език. :-)

Между другото, и аз забелязвам доста груби грешки, които не са породени от бързане или объркване на две съседни букви от клавиатурата. Но колкото и да ме дразнят, не бих си позволил да правя забележки - просто тихичко си се възмущавам. :-)
Само ще напомня на всички, че Стоян се опитва да ни помогне с Правописния речник, поместен в портала bgcanada.com - предлагам ви да се възползваме. :-)


Здраве и късмет на всички!

Даниел
Направо ми зарадва очите, Дино ! :P Ами "мекаме" си по Шопско :( , а и граматика не знаем. Защо не допълним правописния речник с малко граматични правила ? Така ще стане супер полезен сайта. Едва ли има такова нещо в интернет-пространството. Всъщност търсила съм, но няма. :( А аз сега си преговарям българска граматика /на 3-ти клас съм, ама ще продължавам :P /.
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Човек трудно може да научи правилно чужд език, без да знае добре своя...
Като не знаеш разликата м-у прякото и непрякото допълнение, как ще я правиш м-у COD и COI?
На мен граматиката много ми допада...има система в нея...не е папагализъм... :D
:beer: :beer: :beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Заключено