KAKVO SYM VINOVNA!!!

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Any
Мнения: 76
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto
Обратна връзка:

KAKVO SYM VINOVNA!!!

Мнение от Any »

Kakvo sym vinovna, che jiveia v strana, v koiato tuberkulozata e na granitzata na epidemia!!! :oops: ( Informaciata e poveche ot dostoverna!!!! ) Sled kato miloto rodno pravitelstvo ne vzema merki da se spravi s tozi problem veche godini nared i da izvadi stranata ot chernia spisyk, da se pogriji za zdraveto na grajdanite si, canadcite ni gledat pod lupa i se strahuvat ot nas kato ot prokajeni. Kato pribavim kym tova i dopotopnite rentgenovi snimki, ot koito ne moje da se razbere zdrav li e chovek ili e bolen, kartinkata stava mnooogo jestoka. Stanah porednata jertva na tazi situacia. Chuvstvam se kato katorjnik, osyden da izlejava trimesechna prisyda ( dano da e samo tolkova, zashtoto moje i poveche). Sledvat hrachki, sliunki i nova snimka sled 3 mesetza. Standartna protzedura za stranata na obrechenite. Kakvo da se pravi, shte prejiveem i tova. Izbor niama!!! No nali niama da me pitate zashto ne bih se vyrnala tuk nikoga, sled kato si zamina, dai boje, da e skoro!!! :shock:
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Sneji »

Ани, в момента си афектирана и всичко ти изглежда черно. Никога не казвай никога. Надявам се всичко с изследванията ти да бъде наред - ти да си здрава, това е най-важното!
Any
Мнения: 76
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto
Обратна връзка:

Мнение от Any »

Sneji, mnogo sym afektirana, kak da ne sym! No na koi mu se jivee pod zaplaha ot tuberkuloza ili kalashnik? E, niamam pari da me streliat zaradi tiah, ama te mai ne podbirat mnogo. :roll:
stela
Мнения: 21
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:33 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от stela »

Opredeleno nishto ne si vinovna.Ne vini i kanadcite.Predpolagam znaesh ,che v severna amerika mantuta ne se praviat ,poradi koeto ne mogat da si pozvoliat da vnesat kakxvto i da bilo nositel.A miloto rodno pravitelstvo za da se spravi s tozi problem triabva da se spravi s glada...na koi mu puka?! Stiskaj zxbi do sledvahtite izsledvanij i obeshtavam ,che niama da pitam zashto ne bi se vxrnala:)))
Good luck!
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Minalata godina v Montrealskiya universitet imashe sluchay na tuberkoloza,zasegnatata beshe mestno momiche -kebekua.Kato cyalo tuk horata mi se struvat po bolnavi otkolkoto balgarite,golyama chast ot naselenieto stradat ot artriti i revmatizam,nedagavite hora i teya s shizofrenichnite zabolyavaniya sa hilyadi,dalgashti se na vlagniya vazduh i stresa na koyto sa podlogeni i vapreki ,che e po lesno da se uredish za bilet za F1 otkolkoto za chas pri lekar,ne sam chul nikoy da se oplakva i da plyue dargavat si kakto nie balgarite go pravim.Pottiskva me fakta ,che nie i rusnacite sme nay golemite oplakvachki i vechno nedovolni,zalogeno ni e v gena may,kakvito sme si v Bg. takiva si ostavame i na van,tya zaradi tova may dargavat ni e na toya hal.
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

Any, proiavi razbirane kum canadcite. Na tiah bolni hora ne im triabvat - triabvat im bachkatori. Kakto kazva Bateto bolni i nedagavi hora tuka si ima dostatachno, zashto triabva da se vnasiat i otvan.
A i ako ne si s jeliazno zdrave, kak shte stavash v 5 chasa vseki den dori i pri -35C za da hvanaesh avtobusa ili Metroto za 1-va smiana v McDonalds-a.
Te go praviat i za teb, poviarvai mi. Canadscite rabotodateli ne obichat rabotnika im da ima sick day, osobeno ako e nov immigrant i ako ne si dostatachno zdrava v nachaloto, mnogo lesno shte si zagubish rabotata

:cry:
Rosi

Мнение от Rosi »

..
Последно промяна от Rosi на Пет Сеп 19, 2003 12:31 am, променено общо 1 път.
Any
Мнения: 76
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto
Обратна връзка:

Мнение от Any »

ne moga da razbera zashto vsiaka tema v tozi forum niakoi hora obryshtat v krivo razbran patriotizym i zaplahi :?: Ne sym si i pomislila da obviniavam Canadcite. Nito pyk shte poviarvam, che po ulicite na Montreal ili Toronto hodiat samo nedygavi i stresirani revmatici i shizofrenici ! Syglasna sym, che niakoi hora mogat da bydat samo bachkatori, no haide da ne se opitvat da ni plashat che samo za tova stavame i nie. A pyk zashto da ne se vyrnat i da proiaviat patriotizym na rodna teritoria :?:
Problemyt s rentgenovite snimki si ostava, nikoi ne e zastrahovan, che niama da e sledvashtata jertva. Celta tuk e da si pomognem s kakvoto mojem, da bydem informirani, a ne zaplashvani!!!
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Sneji »

Ани, не се настройвай веднага отрицателно. Вярно е - тук е пълно с болни хора - психически болни, недъгави, всякави, а артритът и астмата са от най-разпространените. Ще дойдеш и ще видиш.
Колкото за прегледите, които ни искат канадците, добре, че са те, защото здравната култура на българина е много ниска и при тези принудителни прегледи "лъсват" много болести, които открити навреме се лекуват и забравяш за тях. Вярно, получава се забавяне с допълнителните изследвания, но пък после си живееш спокойно с мисълта, че всичко ти е наред.
Rosi

Мнение от Rosi »

..
Последно промяна от Rosi на Пет Сеп 19, 2003 12:31 am, променено общо 1 път.
Any
Мнения: 76
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto
Обратна връзка:

Мнение от Any »

Sneji, govorim za tuberkulozata v bg. Tova che v Canada ima bolni hora ne oznachava, che triabva da si zatvariame ochite kakvo stava u doma i da priemame, che bolestta na gladyt i mizeriata e neshto normalno. Inache bolni ima navsiakyde. Prava si che blagodarenie na Canadcite se otkrivat bolesti i se vzemat merki, koito sa samo v nasha polza. Taka e, kato nasheto pravitelstvo nehae, pone drugite se grijat za nas. No ne moga da se syglasia, che kazvaneto na istinata e pliuene. Otkoga faktite stanaha pliuene.
Haide bateto, pepon, rosi, stoite tam, debnete koi shte kaje niakoia istina za bg deistvitelnost i ni obviniavaite, che pliuem!!!!!!!
Ot tova obache nito tuberkulozata shte svyrshi, nito stranata shte se opravi i shte si reshi problemite.
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Sneji »

За съжаление през последните години в България много хора се разболяват от туберкулкоза - никой не е застрахован, това, че живееш в добри условия и се храниш прилично не е гаранция.
Забелязах, че през последните месеци има доста новопристигнали в Монреал. Защо не вземат да си опишат впечатленията? Какво са си представяли и какво са видяли? Кое им харесва и кое - не? Ще бъде полезно за всички!
mariya
Мнения: 44
Регистриран на: Съб Авг 02, 2003 6:46 pm
Местоположение: la ville de Quebec

Мнение от mariya »

Any,izpratih ti adresa na moiata priatelka ,koiato imashe syshtite problemi.Nadiavam se da ti se obadi i da si pogovorite.Ne se pritesniavai!!!Neshtata shte bydat nared!!!Uspeh!!!
Any
Мнения: 76
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto
Обратна връзка:

Мнение от Any »

:D Blagodaria ti mnogo, Maria!!! Radva me tova che tuk se nameri pone edin chovek, gotov da pomogne, a ne da vika "razpnete ia"
:D Thanks
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

Any, naplno si prava da si tolkova afektirana, zashtoto ot latinoamerikanski drjavi hora za nyakolo meseca bukvalno si urejdat dokumentite i idvat v Canada, a v bg, razni idioti cyalden ti pilyat nervite.
S malko vlast i mnogo samochuvstvie, otnasyat se s horata kato s goveda i samo pari iskat, zashtoto si misyat, che vsichki, koito shte hodyat v Canada sa milioneri. No, edinstvenoto,koeto mojesh da pravish zasega e zapazish spokoystive i da se uspokoyavash s fakta, che taka ili inache shte ya napusnesh taya idiotska drjava. Az kato byah na sofiyskata gara, mokr ot dajda, vbesen ot vsichki teya medicinski i treperyki ot stud, zashtoto prez dekemvri v na Sofiyskata gara spokoyno moje da te spoleti byala smrt, ta v tozi moment samo kato si pomislih, che shte hodya v Canada mi stana edno gotino i daje zabravih za studa i za vsichki idiotshtini za malko. V Canada vsichki sgradi sa topli prez zimata, kakto i avtobusite. Za transport ne sam chakal poveche ot 5 minuti. Bolni hora ima, no te se poyavyavat po-chesto na ulicata osobeno invalidite na kolichka, zashtoto kakto veche kazah, za tyah ima sazdadeni usloviya. Vozyat se na obshtestveniya transport bezplatno, ima specialen evtin transport za tyah, koyto gi kara do i ot jilishtata im i avtobusite spuskat specialni platformi za izdigane na kolichki. Vsichki publichni sgradi imat specialni toaletni daje za polzvane ot invalidi i t.n. i t.n. Tuk sashto kato se usmihnesh ne te pitat, shto se hilish i kato se drjish lyubezno ne se chudyat kakvo ti ima. Kato popitash nyakoy policay, kade e spirkata za posoka downtown, toy usmihnato ti obyasnyava kade e, a ne kato prosto bg chenge da ti kaje: "ti shto mi zadavash vaprosi be, ne vijdash li, che sam na rabota!" Ima imigranti, koito sa bachkatori, no ima i takiva s prestijni profesii. Az poznavam polyak i slovak, koito sa profesori po kanadska istoriya, Tara pisa za bulgarin manger v TELUS- Toronto, abe ima li smisal da izrejdam sega, ima mnogo uspeli hora, ne gi poznavam vsichkite za da gi izredya, a i da mojeh, nyamshe da moga ubedya nyakoi hora, che i takiva imigranti ima i che ot samiya imigrant sashto zavisi dali cyal jivot shte bade bachkator!
Opitay se da ne se yadosvash zaradi nekardni bg idioti, a kato doydesh tuk, toe yasno, che nyama da se vrshtash v bg i ti kato men, a samo prez 4-5 godini moje da se izlajem da idem za 2-3 sedmici da vidim blizki, koito ne mogat da patuvat, ama kato vidim kakva seleniya e brzo shte i dovolno shte se vrnem s udovolstvie AT HOME- in Canada! :lol:
Makar che, az chesnto kazano ako uspeya edin den da naviya mayka da se preseli tuk i sestra mi da moje da idva na gosti, prosto ne vijdam za kakvo bi mi stapil krakt v bg?! Nostalgiya? I po kakvo?
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Заключено