Последна дилема по документите

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
margaret
Мнения: 199
Регистриран на: Пон Мар 28, 2011 9:17 pm
Местоположение: Монреал

Re: Последна дилема по документите

Мнение от margaret »

Благодаря за отговора cantare...още утре сме в общината :)
10/10/2011 - Vienne
02/11/2011 - Accusé
09/10/2012 - Интервю
06/08/2013 - документи Сидни
21/10/2013 - получени формуляри за медицински
30/10/2013 - направени медицински
06/11/2013 - покана за визи
07/12/2013 - получени визи
-----------
2 години и 59 дни
Аватар
fenomeno
Мнения: 97
Регистриран на: Нед Яну 23, 2011 5:42 pm
Местоположение: Montréal

Re: Последна дилема по документите

Мнение от fenomeno »

cantare написа: По реда на логиката би трябвало едно дете да бъде признато за доказателство - все пак в акта за раждане присъстват имената и на двамата родители (кандидати), ноооо при имиграционните логика не търся, нито намирам.
Тази тема наистина взе да се поизкривява, но във връзка с цитираното от мен и споменато още няколко пъти преди това мога да кажа само, че едно дете по никакъв начин не може да се явява някакво доказателство за "живеещи на семейни начала", тъй като никой не може да убеди достатъчно убедително имиграционните служители на Канада (и то по документи само), че двамата не са живели разделени преди подаването на документите, поради непоносимост един към друг примерно, и са се събрали точно по тази причина. Това мисля аз конкретно по този въпрос!
Аватар
cantare
Мнения: 287
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:47 am

Re: Последна дилема по документите

Мнение от cantare »

Аз познавам хора, които се ожениха фиктивно, за да заминат заедно и никога не са живяли заедно нито в България, нито в Канада.
Темата се изчерпа вече, заприлича на ЗА и ПРОТИВ съвместното съжителство.
Vouloir, c'est pouvoir!
bai_ganiu
Мнения: 113
Регистриран на: Съб Май 02, 2009 11:47 am
Местоположение: Монреал

Re: Последна дилема по документите

Мнение от bai_ganiu »

cantare написа:Аз познавам хора, които се ожениха фиктивно, за да заминат заедно и никога не са живяли заедно нито в България, нито в Канада.
Темата се изчерпа вече, заприлича на ЗА и ПРОТИВ съвместното съжителство.
Познаваш... е и... какво...?! И аз познавам мноооого неща, но това не значи, че те са правило, а напротив това са само изключения... Канадците не са хора, които залагат на изключенията... това явно мнозина не искат да разберат...! Тука въобще не става въпрос кой е за ЗА и кой ПРОТИВ!
Аватар
acsior
Мнения: 56
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 7:33 pm
Местоположение: София

Re: Последна дилема по документите

Мнение от acsior »

Хора, стига сте се заяждали.... Питащите си получиха отговорите и смятам, че е излишно по-нататъшното продължаване на темата.
Rock 'N' Roll
Публикувай отговор