Историята с билета ми от Ева

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Тц, не, само те цитирам. Ти си по определенията. :lol:

(тъкмо се чудех кога ще се появиш с гръм и трясък и ще раздадеш правосъдие) :P
:beer:
Let it go...
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

are taia tema i tia stana ednaaaaaa
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Аз що мислиш, че го чакам бгмонреал? Той е единствения достоен противник на Хълбой в тоя форум! :dent:

(малееее, да взема да слезна от черешата, а? :lol: Хълбой е приятелче, ще му сготвя една лазаня, той ще черпи едно вино... Ама бгмонреал къде ще го търся да се черпим, не знам :smokin: )
Let it go...
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Re: Bilet

Мнение от Ivet »

hullboy написа:Ne e pravilno Eva da plati ot djoba si za da se izpolzva predlozenoto ot aviokampnjata namalenie

Pozdravi

Hullboy
А е правилно да бръкне в джоба на клиента, така ли? :lol: Ай, стига, де! :lol:
Let it go...
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

Ivet написа:Тц, не, само те цитирам. Ти си по определенията. :lol:

(тъкмо се чудех кога ще се появиш с гръм и трясък и ще раздадеш правосъдие) :P
:beer:
Ивет ти се САМОЦИТИРА или по-точно цитира пасаж от уводната ти тема.
С каква цел се самоцитираш и си намигаш сама на собствените ти думи НЕ ЗНАМ!

Впрочем се досещам - чакала си ме както сама казваш
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

Ivet, vse niakoi e preeban v podobna situacia, jalko 4e tova si ti.
Ni6to, tegli mu edna i gledai po-vedro na ne6tata.
Vajen e karinia rezultat - da6teria ti be6e dostavena uspe6no - drugoto sa podrobnosti ot peizaja.

:beer: :beer: :beer:

P.S. S kakvo e lazaniata?
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Бгмон, с цитата отговорих на това:
foxxbatter написа::) но е малко силно да е приписва на БГ манталитет....
Явно трябва занапред да се обяснявам по-обстоятелствено. Имах предвид, че ти даваш определения за бгманталитета (това от предишната тема), а не аз. За мен такова животно нЕма, определям си хората според каквито са.

(добавих цитата и в предишното мнения, да е ясно :twisted: )
Let it go...
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Мнение от Marto »

1. Ivet, не ми се сърди, обаче ...
Аз не съм спец като hullboy (пич, ти никога не пропускаш да споменеш това :)) но имам известен опит в mediation/conflict resolution и едно нещо съм научил -- всяка история има 3 версии - моята, твоята и истината. Сигурен съм, че ако Ева реши да разкаже за случката ще изглежда коренно различно. Както се изразява един мой познат, който работи в къстъмър сървис, the customer is often right. Не казвам че това което ти си написала не е истината, само че е малко вероятно да е баш 100%.

2. Hullboy, моля те спри да обясняваш кое как и защо, щото се излагаш.
а) какви са тези 10% промени в курса на канадския долар в рамките на седмица-две? Това да не е лева по виденово време?
б) като си толкова вътре, как не се сети да кажеш на колежката си, пардон... на служителката си :roll: , че не е длъжна да плаща неауторизирани дебити от кредитната и карта (казват и една цена, вземат и друга). И Виза и Мастер и АХ имат "Zero-liability policies"... или това беше преди епизода с бабичката и не знаеше още?
в) alternative cost от поне половин век и викаме opportunity cost. И не е цената на другите алтернативи, а е елемент от относителната "цена" на избраната алтернатива, кавичките са защото рядко може да и се сложи парична величина. Ама по стар обичай редиш кръчмарски сметки без дори елементарно разбиране на фундаментите... не че ме е еня че се излагаш, ама има хора дето може и да ти вярват, за тях се тревожа.
И кво... бачкаш в ченч бюро, и това те прави финансист? бгмонтреал е много по-близо до финансист, но съмнявам се че дори и той би се (само)нарекъл така.

3. Всеки път когато пътувам проверявам какви цени могат да ми предложат агенти. Пробвах и няколко от тези рекламирани на форума около Коледа. Съвсем отговорно заявлявам, че досега винаги съм успявал сам да намеря по-добри цени по интернет. Ако имате/ме време да се заяждате/ме по форуми, ще се намери време и за търсене по нет-а :)
Yulia
Мнения: 99
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:57 am
Местоположение: Montreal

Re: Историята с билета ми от Ева

Мнение от Yulia »

Galia raboti mnogo dobre, tolkova sum dovolna ot tazi jena , 4e nai-surde4no vi ia preporu4vam ako iskate da zakupite bileti na izgodna cena i dobro obslujvane.
Vseki si ima mnenie, ne sum pro4ela vsi4ki izkazvania i neznam kakvo e nastroenieto po temata, no az ostanah mnogo dovolna ot Galia vuv vsiako edno otnoshenie.
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

(казват и една цена, вземат и друга)
Are i az da se namesia, 4e stava vapros za moita kreditna karta.
Cenata koiato triabva6e da se plati be6e dokolkoto si spomniam 790 Evro.
Taka pi6e6e i v steitmenta - 790 evro, posle v druga kolona Foreign exchange i ravnostoinosta v canadski dolara. Ne sa mi vzeli nito cent pove4e ili po-malko ot 790 Evro. A kakva e ravnostoinosta - tva nikoi ne znae predvaritelno, obmianata se izvar6va avtomati4no ot bankata v momenta na prevejdane na sumata v drugata banka. Vazmojnost za osporvane niama - takav e kursa na bankata.

Ivet mi be6e dala parite pedvaritelno. Ako be6e se slu4ilo da 4ardjat kartat mi po-malko az 6tiah da i vra6tam ne tia na men.
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

Аре стига го дъвкали този билет, бе! Ивет искаше да сподели, че не е доволна от начина, по който са я третирали :wink:
Да не взема и аз да се включа на тема "една друга Бг агентка", че и тя можеше да вдигне един телефон и да ми каже това онова, не да ме поставя пред свършен факт, обаче аз вече знам - при следващо пътуване ще пробвам някой агент, който не се казва Ева или онази "друга БГ агентка" - може пък и да нямам забележки.
Ясно е, всички сме хора и грешим - но има начин да се измъкнеш от положението. Сори, ама и ние сме работили разни работи и не пасем трева...
Като се замисля - дори всичко с билета на Ивет да беше Ок - ако търговецът отсреща ми се разкрещи или се държи нагло - у лево! Не е единствен.
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Марто, не се сърдя, прав си, че всяка история може да се разгледа от различна гледна точка. За мен най-основното в случая е, че не съм доволна от ОТНОШЕНИЕТО към мен. Всичко остананало го слагам в графата /случва се/, но арогантното отношение - не. Бих забравила цялата случка, ако тя не ми беше викала колко е велика и т.н. и си беше направила труда като каже, че ще се обади, да го направи, вместо аз да я търся.

А относно търсенето в нета на билети - ти си търсиш в нета, аз от агенции, благодарение на което те съществуват. Та така....
Let it go...
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

3. Всеки път когато пътувам проверявам какви цени могат да ми предложат агенти. Пробвах и няколко от тези рекламирани на форума около Коледа. Съвсем отговорно заявлявам, че досега винаги съм успявал сам да намеря по-добри цени по интернет. Ако имате/ме време да се заяждате/ме по форуми, ще се намери време и за търсене по нет-а
E az pak obi4am da si poprikazvam s jiv 4ovek, pak i posle da ima koi da psuvam ako ne6to stane nakrivo.
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Bilet

Мнение от hullboy »

Zdrasti Marto

Njamam namerenie da sporja s teb ili kogoto I da bilo.

A )
Parvo nikade ne sam kazal che 80 dolara sa ot valutni razliki,
Moze da sa zaradi zabavenno plastane.
Vtoro % ne sa 10 % a po malko Ako struva 900 euro * 1.50 CAD = 1350 CAD kolkoto bese minalata godiana prez ljatoto. (Togava biletite sa po skapi)
Te % mai stanaha 6 % ( bakalskite smetki sa tuk )
I zasto da ne se otkloni za 2 sedmitsi kursa.
Ot koga pochna da razbiras ot change bura kato nai verojatno rabotis nesto drugo.
Otdelno ima 3 kursa,
vav vestnika i po televizjata, koito se narichat spot ( market rate )
Na BG fiksing. ( Viz kak za edno nesto ima 2 imena na angliiski)

Na change burata .
I tezi koito polzvat bankite pri razplastane s valuta pri kreditni karti
Ot kade znaes koi kurs e polzvala Eva. Nai verojatno tozi ot vestnika, zastoto njama kak da znae tozi na bankata za denja.

B)

Otnosenjata sa si mezdu kolezkata I Ivet. Njamam nisto obsto s tehnite dogovorki.
Tja prosto spomena che minali 2 sedmitsi a parite za biletitite ne sa iztegleni
Ne mi e rabota da I kazvam kakvoto I da e. Tova si e neinata karta, neinite pari da pravi kakvoto si iska.

Виза и Мастер и АХ имат "Zero-liability policies"... или това беше преди епизода с бабичката и не знаеше още?

Ne razbiram kakvo iskas da kazes. Ot mnogo slozni izkazvanja vizdas kakvo stava.

Sluchaja s babata bese dosta predi tozi s bileta.

Zavarsil sam targovia v Zapadna Evropa
Imam diploma po Finansi ot UNSS s dosta visok uspeh. S tazi profesja sam kandidatstval I dosal v Canada, tuk sam zavarsil schetovodstvo, otdelno mi e hobi i za kapak si vadja hljaba s finanosvi opertsi.

Objasnjavam prosto ( krachmarski) za da bada razbran I ot hora koito moze I da ne razbirat ot finansi. Kogato govorja s sefa na bankata si ili s kolegi go pravja po drug nachin. Za bez pari vav foruma tolkova.
Ako bese uchil v razlichni darzavi kakto az sam uchil v 3 takiva stese da znaes che edni I sasti nesta na razlichni mesta po sveta imat razlichni termini
Kak ti mu kazvas na Alternative cost slabo me interesuva.
Ima razlika mezdu termini ucheni v BG, v GB, ili USA , Canada.
Stava mnogo jasno tova koeto iskam da kaza za alternativite

I ne vizdam kakvo az lichno ti precha sled kato edinstvenoto nesto koeto pravja e vnasjam poveche svetlina po sluchaja s bileta, zastoto kakto kazah, stana ot moja ofis, chuh chast ot razgovora , posle komentirahme s kolezkata. Vidjah dori staitmenta.

Tja sasto si kupi bilet togava zaedno s Ivet I problemi s nejnia billet njmase.
No toi bese ot Canada za drugo mjasto.
Za tova po nazad pise vtori billet e kupila Ivet.

Pozdravi

Hullboy
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Айде стига с тоя билет!!! :twisted:
Аз отивам да готвя лазаня, а вие си се дърляйте! :lol:
Последно промяна от Ivet на Сря Мар 01, 2006 3:15 am, променено общо 2 пъти.
Let it go...
Заключено