Трябва да взема важно решение

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.

Да ходим ли в Канада, ако имаме собствен бизнес в България?

Анкетата свършва на Пон Май 02, 2005 3:27 am

1. Да
13
33%
2. Не
25
64%
3. Може, ако .....(изпрати мнение)
1
3%
4. Недей, ако .....(изпрати мнение)
0
Няма гласували
 
Общо гласове: 39
Аватар
Stoynev
Мнения: 309
Регистриран на: Чет Авг 26, 2004 8:39 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Stoynev »

1.Аз сам съгласен с батето - много то4но казано.. Парите оба4е които дуду е казал 4е искарват (1500) не са много пари за семеиство с деца в БГ. Бате ти не си отдавна в бг но с тези пари 1500 се равняват на 700- 800 лв. като покупателна възможност спрямо преди 3-4г. ( когато мисля си заминал за Канада)
2.Относно питането ти дуду- ти си без език (тука няма знам го средно или го знаеш или не го - и отиваш на тръстиката), и без да у4иш тука ( а ти не искаш) според мене няма да успееш. Така 4е стой си в БГ.
3. Относно дребните бизнеси в БГ мисля 4е са обре4ени като цяло в дългосро4ен план - т.е. ще останат само големите игра4и, но все пак ще има и изклю4ения - дано бизнеса ти оцелее
"Най-добрият сред хората е оня, който е най-полезен" - А. ДЖАМИ
milko
Мнения: 57
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 4:37 pm

Мнение от milko »

Abe shtom i mitnichari sa doshli v Montreal neznam kakvo da si mislia kakvi pari sa 1500 lv. v BG.
dudu
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Май 11, 2004 8:42 am

Кое ви кара да посещавате ежедневно този форум?

Мнение от dudu »

.
Благодаря на всеки поотделно за мнението му. Всяко от тях освети под различен ъгъл темата и беше полезно само за себе си. Разнообразието (конкуренцията) раждали подходящия избор. :)
Лично благодаря на Коко-той неслучайно е модератор на този сайт. Усеща се желанието и мотивацията да го прави.
А някои откровено черногледи и злобни мнения потвърждават тезата ми, че има хора, които нищо не може да накара да се чувстват доволни и щастливи.

Ами, к'во да ви кажа?! Малко ми се поизясниха нещата, но оттук не мога да преценя доколко бих бил щастлив там с моята натура. По принцип лесно се адаптирам, млад съм (28г.), езиците сами ми се "лепят" и съм общителен и контактен. А щом като съм се нагодил към условията в БГ, то не виждам защо да не го направя и в Канада. Работил съм в Чужбината-знам как е. Не се съмнявам, дали ще се уредим в Канада, а дали ще бъдем удовлетворени от живота ни там. Какво имам впредвид ли?

Ами, нека всеки, който желае, да напише с няколко реда какво го кара да се чувства (или не) доволен и щастлив от живота там; какво го е мотивирало да замине; кои неща пък са го задържали. Даже, ако искате, може да отворим нов постинг. Мисля, че би било полезно за всички...
А и прословутия "УСПЕХ" е твърде противоречиво нещо. За някой това може да е да има хубаво и сплотено семейство, за друг-да има пари, за трети - да е уважаван и почитан и пр. и пр.

А мен останаха да ме притесняват някои неща:
1. Студения климат там;
2. Непризнаването на дипломите ни (което си е нормално). Все пак сме учили по 17-18 години вече и лично на мен ми е втръснало. Искам вече да се развивам професионално, а не академично;
3. Тази работа, която ще правя тук, ме удовлетворява напълно. Отговаря на професията ми (архитектура), на характера ми, на разбиранията ми за живота. От години искам да развивам собствен бизнес (предприемачество) и сега намерих условия да го направя, пък защо не и в БГ. Ето, затова е дилемата ми - има конфликт между две мои големи мечти: Канада и да работя това което ми се удава и харесвам. Те, в крайна сметка не се взаимно-изключват, но и птичката на късмета не каца често на едно и също рамо.
Идеята ми е, че тук съм достигнал някакъв етап на развитие и в Канада трябва да се върна почти отначало. Заслужава ли си? Заради какво? Кога ще мога да достигна това ниво там?...Май се опитвам "и вълка да е сит и агнето-цяло", но...Убедете ме!
А колкото до МОТИВАЦИЯТА. Как да обединя целите си, след като личността ми е разкъсвана от противоречия? А и тази мудна и обидна, според мен процедура за емиграция, смачка постепенно мотивацията ми. Убеден съм, че и там има некомпетентност както и тук, след като даже служителите, на които това им е работата, не познават условията в България.

С това по никакъв начин не искам да омаловажа или обидя избора, който е направил всеки от вас. Аз, като че ли през цялото време изтъквах, защо ми се иска да остана в България и това е нормална реакция, тъй като гледам на нещата едностранчиво-оттук. От вас очаквам да ми покажете "нещата от другата страна"!
Просто, в дискусията се ражда истината.

В крайна сметка "и най-лошото решение е по-добро от липсата на решение".

Всяко мнение е ценно.
БЛАГОДАРЯ
Последно промяна от dudu на Съб Апр 23, 2005 10:16 am, променено общо 2 пъти.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

JOY написа:Аз отговорих с "НЕ"!

Не заради парите и всичко това,което си изброил! Никой не би могъл да каже как ще се развие животът ти тук-в положителен или отрицателен смисъл...
Спокоен живот аз тук един ден не съм имала. "Забързан живот в София"??? :shock: :lol:
Въпреки това, никога не съм съжалявала. Животът ми тече на бясна скорост и е интересно и познавателно.

Отговорих с "не",защото винаги съм считала, че в Канада трябва да пристигат много убедени в решението си хора, готови на всичко да постигнат целта си. Нерешителност, нежелание за учене, определено не са от качествата на успяващите тук.
не е истина понякога сме на едно мнение със сестрата и аз съм за твърдо " НЕ " по гореизбронета причина - липса на желание за успех...
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

St.Anger написа:
poumpy написа: аз изкарвах по повече от 3 хиляди месечно, а сме и двамата с жена ми така и пак заминахме, защото парите критерий ли са ?
Пумпи, ако това е вярно наистина, аз за себе си не мога да си обясня твоите мотиви, в смисъл че ти си зъболекар, практикувал си и добре си печелел. На мен например това ми е най-важното, аз сега тук в Канада си мечтая за 3000 лв и работа по професията, а пък ако беше и в БГ ехей... :lol: !
чувал ли си са професионално развитие, за прагови корони, фасети, качествена ендодонтия, пародонтална хирургия, имплантология - сигурно не си, както и 90 % от българдските стоматолози. няма и как да са чували при среден доход на населението от 300 кинта месечно - как се правят тогава 3000 месечно ще попиташ - със непрекъснато блъскане от сутрин до вечер...
знаеш ли при тези пари в Бг не съм имал възможността да дам 900 лева за двудневен квалификационен кувс и една от причините беше, че наученото там е приложимо при средна цена на манипулация 300 лева ????
знаеш ли, че тук в Канада за първи път имах свободно време, а по това време бачках на две места, да ритам топка със сина си ???
един френски професор ми е казвал: " аз Иво не съм по добър стоматолог от теб - просто аз съм имал достъп до информация и възможност да се развивам " - ето за това....
а и знаеш ли винаги мога да се върна и пак след известно време да правя по 3000 месечно - тъзи път вече съм го извървял и не е труден.
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Има едно правило - ако се колебаеш дали да правиш нещо, по-добре не го прави.
Пък и тук не се идва за гурбет, ако искаш много кинти - бягай към Щатите.
Спокойствие и сигурност - две неща, които в България ги няма и които не съпоставят и съизмерват с пари...
Пък и тук бирата е скъпа, така че...
:beer: :beer: :beer: :beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

poumpy написа:
St.Anger написа:
poumpy написа: аз изкарвах по повече от 3 хиляди месечно, а сме и двамата с жена ми така и пак заминахме, защото парите критерий ли са ?
Пумпи, ако това е вярно наистина, аз за себе си не мога да си обясня твоите мотиви, в смисъл че ти си зъболекар, практикувал си и добре си печелел. На мен например това ми е най-важното, аз сега тук в Канада си мечтая за 3000 лв и работа по професията, а пък ако беше и в БГ ехей... :lol: !
знаеш ли, че тук в Канада за първи път имах свободно време, а по това време бачках на две места, да ритам топка със сина си ???
значи за едното ритане на топка със сина ти заряза всичко в Бг и дойде да се опиташ да станеш дентал хигиенист :shock: а вероятността да станеш зъболекар тука каква е ? клони към нула.
айде след като се изпотиш от ритането помисли пак :D
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Veliko
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Окт 25, 2003 10:50 am

Re: Трябва да взема важно решение

Мнение от Veliko »

dudu написа:.
Идват ми още безброй подобни въпроси наум, но целта ми сега не е да ви оттегча. :)

Приятели, очаквам от вас сериозни мнения. Тийнеджърските подхвърляния биха ми се сторили като подигравка, предвид колко е важен за нас въпроса.

Благодаря на всеки предварително!
ПОЗДРАВИ
Dudu, приятелю, отговорът който търсиш е във въпросите, които си ни (си) задал, т. е. вече знаеш отговорите? Всичко това дето си го написал ми говори едно - ти няма да имигрираш. Не си достатъчно уверен, че може да се справиш. Иначе ако си решен на всичко, няма никого да питаш, ами ще хванеш пътя. И за какво е тая анкета, 1000 човека, 2 пъти повече мнения. Не мога да ти дам отговор, не гласувам. И друг път съм писал, че това е лично решение а не като резултат от анкета, където не знаеш кой-кой е и на какво дередже е? Ако се замисляш много-горчиво ще съжаляваш!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

sasho71 написа: значи за едното ритане на топка със сина ти заряза всичко в Бг и дойде да се опиташ да станеш дентал хигиенист :shock: а вероятността да станеш зъболекар тука каква е ? клони към нула.
айде след като се изпотиш от ритането помисли пак :D
който пръв почне да прави повече пари от другия ще черпи :beer:

а когато ти почнеш да правиш по 3 бона в БГ и имаш дете, което не можеш да виждаш много често заради пустите му пари пак ще си говорим. бях ти писал веднъж нещо в ЛС и не е зле да не го забравяш никога
Последно промяна от pumpy на Съб Апр 23, 2005 4:24 pm, променено общо 1 път.
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

sasho71 написа:
poumpy написа:
St.Anger написа:
poumpy написа: аз изкарвах по повече от 3 хиляди месечно, а сме и двамата с жена ми така и пак заминахме, защото парите критерий ли са ?
Пумпи, ако това е вярно наистина, аз за себе си не мога да си обясня твоите мотиви, в смисъл че ти си зъболекар, практикувал си и добре си печелел. На мен например това ми е най-важното, аз сега тук в Канада си мечтая за 3000 лв и работа по професията, а пък ако беше и в БГ ехей... :lol: !
знаеш ли, че тук в Канада за първи път имах свободно време, а по това време бачках на две места, да ритам топка със сина си ???
значи за едното ритане на топка със сина ти заряза всичко в Бг и дойде да се опиташ да станеш дентал хигиенист :shock: а вероятността да станеш зъболекар тука каква е ? клони към нула.
айде след като се изпотиш от ритането помисли пак :D
kaто се измориш да даваш акъл се размисли и после пиши!
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

JOY написа:...
Отговорих с "не",защото винаги съм считала, че в Канада трябва да пристигат много убедени в решението си хора, готови на всичко да постигнат целта си. Нерешителност, нежелание за учене, определено не са от качествата на успяващите тук.
Az sashto otgovorih s NE, poradi sashtite prichini. Ti shtom oshte predi da trgnesh se chudish dali si struva, pri prvata leka izcepka tuk spryamo tebe, kato zakasnyal socialen nomer primerno i shte pochnesh da se chudish za kakvo si doshal tuk. Nyama smisal da idvash, osven na ekskurziya, s nay-priyatelski chuvstva ti go kazvam.
I drugo mi e stranno, che pitash absolyutno nepoznati hora dali shte si shtastliv tuk! :shock: Ako ti sam ne poznavash sebe si i ne znaesh koe te pravi shtastliv, kak mogat hora, koito daje ne sa te vijdali da ti otgovoryat na takav slojen vapros?! :idea:
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

poumpy написа:
sasho71 написа: значи за едното ритане на топка със сина ти заряза всичко в Бг и дойде да се опиташ да станеш дентал хигиенист :shock: а вероятността да станеш зъболекар тука каква е ? клони към нула.
айде след като се изпотиш от ритането помисли пак :D
който пръв почне да прави повече пари от другия ще черпи :beer:

а когато ти почнеш да правиш по 3 бона в БГ и имаш дете, което не можеш да виждаш много често заради пустите му пари пак ще си говорим. бях ти писал веднъж нещо в ЛС и не е зле да не го забравяш никога
ами за парите сигурно ти ще си първия, няма спор- ставаш един дентален хигиенист /вероятно за 2-3 години/ и жулиш зъбен камък до припадък. и няма да имаш достъп до горните методи дето ги описваш защото няма да ти позволят, ти не си зъболекар тука.
спирам дотук с тебе да споря. няма смисъл. а и ти нали беше казал че вече няма да пишеш в този форум, нещо си си променил решението. :wink:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

някаква КАНДИДАТ медицински работници тема се отвори :shock:
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Те от мераклиите/разбирай кандидатите/ само китайците повече. :D
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Мнение от goliama mechka »

bgmontreal написа:
sasho71 написа:
poumpy написа:
St.Anger написа:
poumpy написа: аз изкарвах по повече от 3 хиляди месечно, а сме и двамата с жена ми така и пак заминахме, защото парите критерий ли са ?
Пумпи, ако това е вярно наистина, аз за себе си не мога да си обясня твоите мотиви, в смисъл че ти си зъболекар, практикувал си и добре си печелел. На мен например това ми е най-важното, аз сега тук в Канада си мечтая за 3000 лв и работа по професията, а пък ако беше и в БГ ехей... :lol: !
знаеш ли, че тук в Канада за първи път имах свободно време, а по това време бачках на две места, да ритам топка със сина си ???
:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

значи за едното ритане на топка със сина ти заряза всичко в Бг и дойде да се опиташ да станеш дентал хигиенист :shock: а вероятността да станеш зъболекар тука каква е ? клони към нула.
айде след като се изпотиш от ритането помисли пак :D
kaто се измориш да даваш акъл се размисли и после пиши!
Заключено