Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

Мнение от tanyatais »

ablood написа:
tot2311 написа:Типично за българин да мисли как само да се изфука.
Нима?
Фукнята е изобретена от българи? ;)
Другите нации никога не купуват/рентват коли над възможностите си с цел демонстрация?
Не се контят в маркови дрешки?
Не размахват иначе ненужни Айфони?
Не ходят разсъблечени, или с изпънати горнища, надувайки мускули/цици?
О,за това можем да им дишаме праха на англичаните и немците -разкрепостени, оскъдно облечени и разюздани :)
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

Мнение от Daisy2 »

tanyatais написа:
ablood написа:
tot2311 написа:Типично за българин да мисли как само да се изфука.
Нима?
Фукнята е изобретена от българи? ;)
Другите нации никога не купуват/рентват коли над възможностите си с цел демонстрация?
Не се контят в маркови дрешки?
Не размахват иначе ненужни Айфони?
Не ходят разсъблечени, или с изпънати горнища, надувайки мускули/цици?
О,за това можем да им дишаме праха на англичаните и немците -разкрепостени, оскъдно облечени и разюздани :)
Таня, Таняяяя - нищо не разбираш ти 8) От нас, българите, по-големи фукни, мошеници, убийци, тъпаци, грозотии ...., абе к'вото се сетиш, нЕма на света!

Оптикс работи с железните аргументи на Гугъл мапс, скрийншотове прави там - ей сега ще ти извади снимки от София на мадами по анцузи с телефоните, закачени на гърдите да се виждат, че са Ай Фон 777 (поне :rofl:)

А ти в Лондон какво разбираш от манталитета на англичаните :rofl: :rofl: :rofl:
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

Мнение от Bistra »

Daisy2 написа:Таня, Таняяяя - нищо не разбираш ти 8) От нас, българите, по-големи фукни, мошеници, убийци, тъпаци, грозотии ...., абе к'вото се сетиш, нЕма на света!
Що бе, не беше ли така само за нас живеещите в чужбина?...Виж колко примиренчески съм настроена! Вече всичко приемам. :D
...Майтапа настрана, ама вчера се разходих и аз с Гуглето из моя квартал в София и ми се прирева. Не само, че не е по-добре отпреди 4-5 години, когато си ходих, а е по-зле. Боклуци навсякъде, а го имат за хубав квартал, уж...
Мани, в циганското гето (от снимката на Симеонов) беше по-чисто сякаш! :(
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

Мнение от Daisy2 »

Bistra написа:
Daisy2 написа:Таня, Таняяяя - нищо не разбираш ти 8) От нас, българите, по-големи фукни, мошеници, убийци, тъпаци, грозотии ...., абе к'вото се сетиш, нЕма на света!
Що бе, не беше ли така само за нас живеещите в чужбина?...Виж колко примиренчески съм настроена! Вече всичко приемам. :D
...Майтапа настрана, ама вчера се разходих и аз с Гуглето из моя квартал в София и ми се прирева. Не само, че не е по-добре отпреди 4-5 години, когато си ходих, а е по-зле. Боклуци навсякъде, а го имат за хубав квартал, уж...
Мани, в циганското гето (от снимката на Симеонов) беше по-чисто сякаш! :(
Не, не беше. И между вас, и между нас, и между тях, изобщо по света хора има най-различни. Общо взето статистически ;) - нормално разпределени :tmi:

Не ти знам квартала, ама като ти се вижда гето, ела да го оправиш ;) Като тръгнем да събираме пари за общи разходи, нямали 2 лева/месец за чистачка, а пък коли карат, на почивка ходят, кръчмите пълни, кафенетета и те. Ако и ние събирахме maintenance fees по 100-200 долара на месец на апартамент като из вашия край (за кондосите говоря), и нашите общи части щяха да са поддържани - фасади, градинки около сградата , вътрешни дворове, покриви. Ех, защо и ние да нямаме кондо-договорите на "белите държави"! С новия закон за етажната собственост дано стане по-различно - полека лека и осъдени да има, и изгонени, нищо, че са собственици. Собствеността е отговорност - ако не можеш да я поемеш, продаваш и се местиш там, където можеш.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

Мнение от Bistra »

Daisy2 написа:Не ти знам квартала, ама като ти се вижда гето, ела да го оправиш.
Идвам, идвам! Лятото ще правя ремонт в апартамента, щото трабва по-най бързия начин да го продам и да се оттърва.Голям ангажимент си е, знаеш-имот в чужда държава, а аз вече съм избрала къде да живея. :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

Мнение от Daisy2 »

Bistra написа:
Daisy2 написа:Не ти знам квартала, ама като ти се вижда гето, ела да го оправиш.
Идвам, идвам! Лятото ще правя ремонт в апартамента, щото трабва по-най бързия начин да го продам и да се оттърва.Голям ангажимент си е, знаеш-имот в чужда държава, а аз вече съм избрала къде да живея. :)
Не че ме питаш, но добре го мислиш :) Good luck с продаването! :y:
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

Мнение от Californian »

Bistra написа:Не ми го припомняй, че ме боли главата в аванс от предстоящото ми пътуване. |( Единствената притегателна сила към България са близките ми. Ако ги няма не бих и помислила да ходя там.
Освен това, защо реши, че е фукане? Хората споделят в ябълковата тема къде им харесва да почиват. :)
Ми някак си много подозрително ми е така зададен въпроса.
Иначе хора всякакви, иначе се радвам, че на теб не ти липсва нищо от България.
Аз не мога да кажа същото - многото жени, многото забавления, многото социален живот ми липсват. Но аз съм млад мъж де, пък ти си жена, различно е просто, ако бях жена нямаше да поискам дори крачето ми да стъпи по онези места и страни в европа...
То аз така или иначе ще се женя де, ама не съм прекарал много време на живо с приятелката ми повече на видео скайп... И има няма 1-2месеца на живо за последните 1-2години
А ако си бях в България тези 4-5годинки от живота ми нямаше да са загубени.
Ще поживея с една жена, ако нещо не ми хареса, с друга и т.н...има избор много голям.
От тука да си вземеш жена е малко като ...да си вземеш кола на старо, ама такъв е живота. Рискувам...
Иначе си ми харесва Америка де, като изключим липсата на много българки, това което ми е дала е много.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

Мнение от Bistra »

Californian написа: А ако си бях в България тези 4-5годинки от живота ми нямаше да са загубени.
М-Даaa, достатъчно дълго време за приятелката ти да размисли, особено ако я сменят като носна кърпичка. ;) Не го приемай твърде лично! Изплъзна ми се от устата без да искам. :$
Прав си...не ми предстои сватба и няма какво да ме влече там с изключение на майка ми. Успех и щастливо задомяване! :y:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

Мнение от pumpy »

Californian написа: Аз не мога да кажа същото - многото жени, многото забавления, многото социален живот ми липсват. Но аз съм млад мъж де, пък ти си жена, различно е просто, ако бях жена нямаше да поискам дори крачето ми да стъпи по онези места и страни в европа...
То аз така или иначе ще се женя де, ама не съм прекарал много време на живо с приятелката ми повече на видео скайп... И има няма 1-2месеца на живо за последните 1-2години
А ако си бях в България тези 4-5годинки от живота ми нямаше да са загубени.
Ще поживея с една жена, ако нещо не ми хареса, с друга и т.н...има избор много голям.
От тука да си вземеш жена е малко като ...да си вземеш кола на старо, ама такъв е живота. Рискувам...
Иначе си ми харесва Америка де, като изключим липсата на много българки, това което ми е дала е много.
Просто не разбирам какви ги дирят подобни индивиди извън България ? И колко е мъчно когато желанието за пари те осакатява по такъв начин. Живота си тече и връщане назад няма......
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

Мнение от Marto »

Aз го чета тоя и оня недоразумейко и почвам да се чудя за позитивната му представата за програмистите като цяло.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

Мнение от Ivan1007 »

Daisy2 написа:
Не, не беше. И между вас, и между нас, и между тях, изобщо по света хора има най-различни. Общо взето статистически ;) - нормално разпределени :tmi:

Не ти знам квартала, ама като ти се вижда гето, ела да го оправиш ;) Като тръгнем да събираме пари за общи разходи, нямали 2 лева/месец за чистачка, а пък коли карат, на почивка ходят, кръчмите пълни, кафенетета и те. Ако и ние събирахме maintenance fees по 100-200 долара на месец на апартамент като из вашия край (за кондосите говоря), и нашите общи части щяха да са поддържани - фасади, градинки около сградата , вътрешни дворове, покриви. Ех, защо и ние да нямаме кондо-договорите на "белите държави"! С новия закон за етажната собственост дано стане по-различно - полека лека и осъдени да има, и изгонени, нищо, че са собственици. Собствеността е отговорност - ако не можеш да я поемеш, продаваш и се местиш там, където можеш.
Не мислиш ли, че втория абзац е в противоречие на първия?

Преди време беше публикувала едно изследване, което показваше доста голямо отклонение от нормалното статистическо разпределение на зависимостта пари-щастие за България. :tmi:
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

Мнение от Californian »

pumpy написа:
Californian написа: Аз не мога да кажа същото - многото жени, многото забавления, многото социален живот ми липсват. Но аз съм млад мъж де, пък ти си жена, различно е просто, ако бях жена нямаше да поискам дори крачето ми да стъпи по онези места и страни в европа...
То аз така или иначе ще се женя де, ама не съм прекарал много време на живо с приятелката ми повече на видео скайп... И има няма 1-2месеца на живо за последните 1-2години
А ако си бях в България тези 4-5годинки от живота ми нямаше да са загубени.
Ще поживея с една жена, ако нещо не ми хареса, с друга и т.н...има избор много голям.
От тука да си вземеш жена е малко като ...да си вземеш кола на старо, ама такъв е живота. Рискувам...
Иначе си ми харесва Америка де, като изключим липсата на много българки, това което ми е дала е много.
Просто не разбирам какви ги дирят подобни индивиди извън България ? И колко е мъчно когато желанието за пари те осакатява по такъв начин. Живота си тече и връщане назад няма......
Не е само парите, харесва ми живота тук е има плюсове и минуси, но такъв е живота. В България надали ще мога да живея повече от няколко месеца годишно, ще се побъркам без закони, ред, красиво, зеленко, чисто и най-вече 20-25 градосови зими доста по-топли и от Калифорния дори, пък в България е студено и гнусно и онези грозните като панелни блокове дето са в Торонто и България не мерси.... Но пък....жените.....ех :D
А не ща до края на живота си да говоря с някоя на испански или английски...при това грозна и дебела...
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

Мнение от pumpy »

Californian написа:
pumpy написа:
Californian написа: Аз не мога да кажа същото - многото жени, многото забавления, многото социален живот ми липсват. Но аз съм млад мъж де, пък ти си жена, различно е просто, ако бях жена нямаше да поискам дори крачето ми да стъпи по онези места и страни в европа...
То аз така или иначе ще се женя де, ама не съм прекарал много време на живо с приятелката ми повече на видео скайп... И има няма 1-2месеца на живо за последните 1-2години
А ако си бях в България тези 4-5годинки от живота ми нямаше да са загубени.
Ще поживея с една жена, ако нещо не ми хареса, с друга и т.н...има избор много голям.
От тука да си вземеш жена е малко като ...да си вземеш кола на старо, ама такъв е живота. Рискувам...
Иначе си ми харесва Америка де, като изключим липсата на много българки, това което ми е дала е много.
Просто не разбирам какви ги дирят подобни индивиди извън България ? И колко е мъчно когато желанието за пари те осакатява по такъв начин. Живота си тече и връщане назад няма......
Не е само парите, харесва ми живота тук е има плюсове и минуси, но такъв е живота. В България надали ще мога да живея повече от няколко месеца годишно, ще се побъркам без закони, ред, красиво, зеленко, чисто и най-вече 20-25 градосови зими доста по-топли и от Калифорния дори, пък в България е студено и гнусно и онези грозните като панелни блокове дето са в Торонто и България не мерси.... Но пък....жените.....ех :D
А не ща до края на живота си да говоря с някоя на испански или английски...при това грозна и дебела...
Е сега ми кажи, че човек, който живее в палат и кара хамър и пести по 100к годишно може да си "докара" само "грозна и дебела мексиканка" ????
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

Мнение от tanyatais »

Това момче ме забавлява истински,но и ужасява не на шега :tmi:
Има ли емотикон за кръстещ се поп ?
Дейзи-къде ще ти знам аз какви са англичаните и нравите им ? Е ,поне си хипотезирам .
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

Мнение от Californian »

pumpy написа:
Californian написа:
pumpy написа:
Californian написа: Аз не мога да кажа същото - многото жени, многото забавления, многото социален живот ми липсват. Но аз съм млад мъж де, пък ти си жена, различно е просто, ако бях жена нямаше да поискам дори крачето ми да стъпи по онези места и страни в европа...
То аз така или иначе ще се женя де, ама не съм прекарал много време на живо с приятелката ми повече на видео скайп... И има няма 1-2месеца на живо за последните 1-2години
А ако си бях в България тези 4-5годинки от живота ми нямаше да са загубени.
Ще поживея с една жена, ако нещо не ми хареса, с друга и т.н...има избор много голям.
От тука да си вземеш жена е малко като ...да си вземеш кола на старо, ама такъв е живота. Рискувам...
Иначе си ми харесва Америка де, като изключим липсата на много българки, това което ми е дала е много.
Просто не разбирам какви ги дирят подобни индивиди извън България ? И колко е мъчно когато желанието за пари те осакатява по такъв начин. Живота си тече и връщане назад няма......
Не е само парите, харесва ми живота тук е има плюсове и минуси, но такъв е живота. В България надали ще мога да живея повече от няколко месеца годишно, ще се побъркам без закони, ред, красиво, зеленко, чисто и най-вече 20-25 градосови зими доста по-топли и от Калифорния дори, пък в България е студено и гнусно и онези грозните като панелни блокове дето са в Торонто и България не мерси.... Но пък....жените.....ех :D
А не ща до края на живота си да говоря с някоя на испански или английски...при това грозна и дебела...
Е сега ми кажи, че човек, който живее в палат и кара хамър и пести по 100к годишно може да си "докара" само "грозна и дебела мексиканка" ????
Точно за това не ме кефи тук, защото досегашните ми гаджета са били винаги топ оф дъ топ.
Разбирай поне бакалавър или магистър поне 171-175см, 55кила, хубава коса, бяла кожа. Умни и красиви.
Е те тука в Америка за тези жени нещо не мога да се доредя, пък в България само такива се въртят около мен, по 2-3 по всяко време. :tmi:
Публикувай отговор