Защо толкова много българи напускат Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

дам, така си е. Само, че повечето хора подценяват езиковата бариера. После се чудят що не са ги "оценили".


Само не съм съгласен, че мрънкачите ги има толкова много. Според мен са прекалено малко, за да ни правят "интересно" :wink:


... бтв възпитаваха ни и в още нещо - омраза към личностите.
Ей това е най-лошото от всички лоши качества. Още здравата им държи влага на повечето хора. Дори такива оптимисти като мен, понякога се смразяват от многото злоба и презрение (включително и тук във форума) от хора, които нито те познават, нито пък желаят да познават каквото и да е. Само ако някой обяви глас, че българите всъщност не са чак толкова лоши, държат да изсипят помията отгоре.
Е в крайна сметка, кой за квот се бори ...
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
canat
Мнения: 1346
Регистриран на: Пон Авг 21, 2006 8:12 pm
Местоположение: B-more

Мнение от canat »

Bravo, simply! Dobre napisano, osobeno tova za mechtite.
Ami umna si, ne mozhe da se otreche. Priatno e da se govori s teb, i tova ne mozhe da se otreche.
Imash samo edin maaaaanichak nedostatak - barzo se iadosvash I napadash. Ama i tova mi haresva.

Osobeno mi haresa edna fraza, koiato misleh i az da spodelia: ”ако можеш да си създаваш контакти и среда”.
Ot lichen opit spodeliam (triabva li da razkazvam zialata istoria sega?), che e mnogo vazhno obshtuvaneto (v novata sreda), zasdavaneto na kontakti i vrazki – priatelski i profesionalni.

Ne se svivaite, izpolzvaite vsiaka vazmozhnost za zapoznanstvo i obshtuvane s novi hora
(sasedi, haziai, sastudenti, kolegi, v bibliotekata, v zarkvata, v uchilishteto na deteto vi, kursove, uchiteli, klubove, sport i t.n. Tuk stava vapors ne samo za balgari, ami vsiakakvi “tuzemzi”),
ako vi kaniat niakade – idete, badete vinagi uchtivi, vnimatelni i usmihnati. (Namrashtenite hora na nikogo ne haresvat.)
Kasmetat e mnogo shtastlivi sluchainosti sabrani na edno miasto.

Simply, pomagai s oshte primeri za ”ако можеш да си създаваш контакти и среда”.
Dai sega I tvoia pogled varhu neshtata.
Tova dazhe e hubavo za otdelna tema – Kak da sazdavame kontakti.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Мнение от Marto »

filipne написа:
Marto написа: Не мога да ви кажа колко от колегите ми издивяват в момента от тревоги дали ще могат да намерят добра (или каквато и да е) работа след завършването. Хора девето коляно тука, със всякакви връзки.
Ами щом и с връзки е трудно да се намери работа, положението не е цъфтящо. А какво остава за тези без връзките ?
Ами, аз вече се похвалих преди седмица-две на форума, ама аз вече имам работа след завършване (а то е чак 2008). Връзки нямам, дори и на обувките. Чувствах ли се, че трябва да съм по-добър от местните? Ами да. Но пък от друга страна всички с които интервюирах бяха впечатлени от нещата, с които съм се преборил като имигрант. Даже си мисля, че това ме постави в по-добра позиция от конкуренцията. Също така има значенив как се представяш/продаваш. Кои неща да изтъкнеш, и как. И езикът -- забрави за левъл 12, трябва да си поне 15 :). Но в конца концов, най важното е човекът, с когото говориш да те хареса, на лично ниво. Ако гледаш на него като враг, на някой дето гледа да те прецака и да даде работа на връзкар -- ами колкото и да се опитваш да бъдеш чаровен, то ще си личи. Всъщност, неща дъвкани и предъвкани, ама никой не слуша.
canat написа: Osobeno mi haresa edna fraza, koiato misleh i az da spodelia: ”ако можеш да си създаваш контакти и среда”.
Това беше темата на първия ми пост на бгканада.ком. И тогава никой не повярва, а и сега едва ли :)
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

Мисля , че е време ВорГригоров да даде неговия класически пример с кърлинг-а :lol: :lol: :lol:
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

Marto, вярвам ти че никой не ти е повярвал, но да знаеш, че си щастлив 1. щото не ти казаха, че си получил работа, щото живееш "на м_ _ _ _ _ а си" и 2. щото не те обявиха за а/връзкар или б/лъжец :wink: а иначе - поздрави и успех! ти си още едно доказателство, че всичко може! и да, вярно е за езика, още веднъж ще го кажа - за мен е може би най-важното, и продължавам да го уча, гледам постоянно да запомням думи или изрази употребени по специфичен начин и така :D също е вярно, че в определени случаи това, че сме имигранти и сме се преборили с много неща, за да сме тук помага. просто зависи за каква работа кандидатства човек. аз също имам такъв опит - по-скоро респект към това, което сме преодолели, което на тях им се струва адски трудно. така че и това може да е фактор, но не винаги все пак :roll:

canat, не съм те нападнала още :D засега го раздавам приятелската :D ми примери ... аз главно в работата си създавам контакти, но трябва да призная, че ги държа на работно ниво, защото имам лек проблем с клюкарстването и интригантстването в правителството, та предпочитам тези хора да са отвъд бариерата на личния ми живот :? иначе имаме приятели, главно на съпруга ми от студентските години... познаваме и някои имигранти тук, европейци са... специално тук, в тази провинция, хората са по-затворени, защото няма чак такива имигрантски общности и като цяло едно домакинство обикновено общува с 2-3 други, най-често съседски и това е. аз имам колеги канадци, които са били в Европа на работа през последните 2-3 години и като са се върнали са установили, че приятелите им отпреди не изгарят от желание да се виждат с тях :shock: та не е само към имигрантите, просто към нас е в по-голяма степен, но по принцип тук хората са по-затворени.

иначе си прав за усмихнатото лице - аз все забравям да се хиля постоянно и получавам по някой укорен поглед от време на време и пак слагам дежурната усмивка :? което ... мен лично ме притеснява, щото тея дето най-се хилят, най-често са си сложили ножа в задния джоб... но, е добре да се усмихвате постоянно... :)
Помогнете ни да им помогнем!
http://www.youtube.com/watch?v=1PDJV3z12CA
Ognen_led
Мнения: 637
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 8:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Ognen_led »

simplyaven написа:проблема на огромната част от българите е, че идват без самочувствие, с идеята, че нищо не струва образованието им и се оказва, че трябва да се състезават с европейци и канадци за работа, а последните два вида нямат комплекси. дано по-малко българи идват тук като първо излизане в чужбина и имат време да натрупат впечатления извън БГ и да видят, че и там е същото стадо - има си и мърша. и дано не се зачитат много в писанията тук, че ще дойдат завършени песимисти и мъченици (след месец пребиваване)! не разбирам защо е това примиренческо мислене и постоянен стремеж да се натяква на хората, които ще идват как трябва да пристигнат с ясното съзнание, че нищо не знаят и нищо не притежават (като ценз)??? :shock: ми тогава не културен, а вселенски шок ги очаква, да! човек излъчва това, което мисли за себе си и другите го усещат! аз мисля, че българина е доста по-добре образован от средния северноамериканец и с нищо не му отстъпва - подкрепям едно мнение отпреди, че българина е добър имигрант! а това робско мислене явно няма да изчезне скоро - преди беше големия червен брат дето беше велик, сега стана чичо Сам и вуйчо му от Квебек :? единственото, което трябва да направят преди да дойдат е да залегнат на езика, за да могат спокойно да се състезават с всички останали!
dobro izkazvane :)
Ognen_led
Мнения: 637
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 8:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Ognen_led »

Marto написа:
Ами, аз вече се похвалих преди седмица-две на форума, ама аз вече имам работа след завършване (а то е чак 2008). Връзки нямам, дори и на обувките. Чувствах ли се, че трябва да съм по-добър от местните? Ами да. Но пък от друга страна всички с които интервюирах бяха впечатлени от нещата, с които съм се преборил като имигрант. Даже си мисля, че това ме постави в по-добра позиция от конкуренцията. Също така има значенив как се представяш/продаваш. Кои неща да изтъкнеш, и как. И езикът -- забрави за левъл 12, трябва да си поне 15 :). Но в конца концов, най важното е човекът, с когото говориш да те хареса, на лично ниво. Ако гледаш на него като враг, на някой дето гледа да те прецака и да даде работа на връзкар -- ами колкото и да се опитваш да бъдеш чаровен, то ще си личи. Всъщност, неща дъвкани и предъвкани, ама никой не слуша.
canat написа: Osobeno mi haresa edna fraza, koiato misleh i az da spodelia: ”ако можеш да си създаваш контакти и среда”.
Това беше темата на първия ми пост на бгканада.ком. И тогава никой не повярва, а и сега едва ли :)
Marto, tvoito izkazvane plius prednoto na Simpli deto go citirah obiasnivat baia dobre shto tolkoz hora si tragvat ot Canada
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Аз мисля ,че тия дето ги плещи Симпли са пълни глупости,но вие сте по интелигентни и ще ме опровергаете.Заради това няма да споря дали е така или не е така.
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

аз по принцип си плещя предимно глупости, ама досега съм се оправяла навсякъде. пък ако искат, българите да пристигат на летището, лазейки по корем. може някой да се смили и да им пусне по някоя чиния за миене. да оставим готините работи на местните и на "европейците" (от определени държави) :shock:
Помогнете ни да им помогнем!
http://www.youtube.com/watch?v=1PDJV3z12CA
Ognen_led
Мнения: 637
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 8:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Ognen_led »

bateto написа:Аз мисля ,че тия дето ги плещи Симпли са пълни глупости,но вие сте по интелигентни и ще ме опровергаете.Заради това няма да споря дали е така или не е така.
Za.bi taz pessen liubovna :)! Niama da te oprovergavam. Prosto zalagam edna butilka whisky ako possochish i dokajesh koe e glupost v izkazvaneto na Simpli (konkretno tui det go biah citiral po-gore).
Заключено