Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

Мнение от miteto »

Не са "Националните Радио и Телевия", а левичарска организация с името CCPA - само дето това не прави доклада, който са изготвили някаква абсолютна и неопровержима истина. Аз просто дадох още детайли, които "Националната Телевизия" удобно е изпуснала, за да се види и гледната точка на другата страна - въпросните CBA.
Колко е била лихвата чети тук http://www.parl.gc.ca/Content/LOP/Resea ... 0856-e.htm"
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

Мнение от jovani »

miteto написа:Не са "Националните Радио и Телевия", а левичарска организация с името CCPA - само дето това не прави доклада, който са изготвили някаква абсолютна и неопровержима истина. Аз просто дадох още детайли, които "Националната Телевизия" удобно е изпуснала, за да се види и гледната точка на другата страна - въпросните CBA.
Колко е била лихвата чети тук http://www.parl.gc.ca/Content/LOP/Resea ... 0856-e.htm"
Ако беше прочел информацията от линка на СиБиСи който дадох, щеше да видиш, че са представени доводите и на двете страни - CCPA и CBA.
Проблемът който разисквах беше дали Банковата система в Канада е толкова стабилна, колкото се опитваха да я изкарат в последните 2-3 години след като са получили финансова помощ по-голяма от пазарната стойност на самите банки (броят на акциите им, умножен по пазарната им цена) - както по програмата ТАРП, така и от Канадската Централна Банка и отделно чрез изкупуването на рискови моргиджи от СиЕйчЕмСи...

One of the most well-known ways in which policymakers helped the banks during the crisis is through a $69-billion CMHC program whereby the housing agency took mortgages off the balance sheets of big Canadian banks. In contrast with other support facilities, all of the funds granted by the CMHC were through selling assets (in this case mortgages) to the housing agency. They were not funds that had to be paid back.

But Canadian lenders also dipped into a program set up by the U.S. Federal Reserve aimed at providing cash to keep American banks afloat. CIBC and BMO took almost $3 billion each out of the fund, RBC and TD took out $8 billion and Scotiabank drew down almost $12 billion, the CCPA report found.

That data came from the U.S. Federal Reserve, which released it publicly. But Macdonald's analysis found that Canadian banks got a comparable amount — $41 billion — from Bank of Canada facilities, an agency that has been far less transparent in sharing information.

To show the scale of the funding, the CCPA report contrasted the total value of the support Canadian banks took against the bank's total value at the time. Under that comparison, CIBC received $21 billion in support — almost 1.5 times the value of the company at the time. BMO maxed out at $17 billion or 118 per cent, Scotiabank peaked at $25 billion or 100 per cent of its value, while TD and RBC maxed out at $26 billion and $25 billion — good enough for 69 and 63 per cent, respectively, of the total value of those companies at the time.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

Мнение от becks »

jovani написа:
miteto написа:
Проблемът който разисквах беше дали Банковата система в Канада е толкова стабилна, колкото се опитваха да я изкарат в последните 2-3 години след като са получили финансова помощ по-голяма от пазарната стойност на самите банки (броят на акциите им, умножен по пазарната им цена) - както по програмата ТАРП, така и от Канадската Централна Банка и отделно чрез изкупуването на рискови моргиджи от СиЕйчЕмСи...
Това е така, факт, бейлаут имаше и беше направен чрез CMHC. Очаквай скоро огромни съкращения на служители на CMHC - следи новините през следващите 3-4 месеца. Явно нещата не са супер там

Но въпросът е - какво общо има горното с почивките на Карибите??? Вземете пуснете по някоя снимка на apple. Ето една прясна (от преди 2 дни) от мен:

Изображение
„Летните сензациЙ – нови промоциЙ на хавлиЙ с всички зодиЙ и други джунджуриЙ!”
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

Мнение от miteto »

jovani написа:Проблемът който разисквах беше дали Банковата система в Канада е толкова стабилна, колкото се опитваха да я изкарат в последните 2-3 години след като са получили финансова помощ по-голяма от пазарната стойност на самите банки (броят на акциите им, умножен по пазарната им цена) - както по програмата ТАРП, така и от Канадската Централна Банка и отделно чрез изкупуването на рискови моргиджи от СиЕйчЕмСи...
Може и да не е била "толкова стабилна, колкото се опитваха да я изкарат", но е факт че канадската банкова система се счита за достатъчно стабилна от много хора както вътре, така и извън страната. Нали не мислиш, че тия цифрички си известно само на теб (и CCPA), след като по цял свят икономисти и финансови анализатори дават положителни мнения за въпросната система, значи има защо. Може би имаш примери за страни с по-стабилна система, да речем САЩ, Гърция, Италия или може би Исландия :lol: Естествено че като има такава голяма световна финансова криза се налагат извънредни мерки и по-големи суми. А правителството си прави малко вятър и тръби за "най-стабилната банкова система". Която нямаше да е дълго такава ако не бяха въпросните суми :D
Сега обясни за ешелоните и номенклатурата - явно тия думи на предната страница нещо ти бръкнаха в здравето та от Карибите скочихме на ТАРП. Та викаш нямало номенклатура, до 89-та всички бяхме равни и след 1 година се появиха сума ти хора с милиони и основават банки и холдинги на поразия (Валентин Моллов, Илия Павлов, Васил Божков и т.н.). Тези неща сигурно са плод на нашето въображение или може би имаш предвид, че след като окупираха огромна част от цялата икономика, след десетина години са се отказали доброволно, може би са дарили милионите на сираци... Или може би тези които им наляха парите през 89-90 и след това отстреляха непослушните, сигурно те са отказали от всичките милиони и са част от "несъществуващата" номенклатура :D
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

Мнение от myhata II »

Да,забравих да се похваля на съгражданите си в Торонто,от 3 месеца съм член на една руска сауна и си прекарвам много гот,намира се на Финч и Дъферин ,много е яко има ресторант, зала за релакс с напитки и мезелъци ,руска музикална програма,басейн и джакузи
Може да създадете полезни контакти !
Който се интересува на лични ще му пратя инфо !
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

Мнение от ivanko13 »

myhata II написа:Да,забравих да се похваля на съгражданите си в Торонто,от 3 месеца съм член на една руска сауна и си прекарвам много гот,намира се на Финч и Дъферин ,много е яко има ресторант, зала за релакс с напитки и мезелъци ,руска музикална програма,басейн и джакузи
Може да създадете полезни контакти !
Който се интересува на лични ще му пратя инфо !

Ей, майна, ти да не си се заселил в нашата махала?! Не съм бил в банята ама в Мадарина до нея ходя по някой път. Аз съм повече по плюскането, остави ги тия контакти :D
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

Мнение от myhata II »

Аха,много е гот квартала Ванко ! :y:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

Мнение от ivanko13 »

Супер е... Там на същата плаза, между другото има и един хубав магазин с играчки за възрастни... Продавача е наше момче и може да те подготви с такъми за французойките ;)
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

Мнение от myhata II »

Иди да видиш сауната,ще паднеш от кеф,много е гот :y:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

Мнение от balbi »

Bistra написа:Аз по желание може ли да разкажа за радиоточката на баба? Митето ме подсети и ме налегнаха едни такива спомени... Нашите ме пращаха всяко лято при баба - в Бяла Слатина. Нямаше ни сервиз дю гард, ни камп дю жур ( да ме извиняват франкофоните за неграмотното списване)...и така. Сутрин ставаш. Баба е омесила и изпържила мекици. Ядеш ги, слушайки програма "Хоризонт"... по радиоточката. Ммм, хубаво!...Зарзават също сме затваряли. :lol: Аз И помагах, щото децата ме мразеха. Не искаха да си играят с мен. Викаха ми "Софиянката", а аз бях много притеснително дете, ще знаеш...М-Да, хубаво беше.После от година на година почна да става все по-нехубаво. Баба я няма вече. :( ..И ето ни на! В Канада! Тук няма радиоточки, обаче също е хубаво. Няма да кажа нищо по-горния въпрос, защото съм добричка и не искам никого да дразня. Дай Боже, обаче всекиму да си реализира мечтите! :)

:y: :rock: :y:
При Баба си беше по-яко!
Спор няма!
На Карибите само Карибяни! :) :D
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

Мнение от Bistra »

Ето, персонална жертва за всички фенове. Ама не бях на Карибите, нито държа "Работническо дело" в ръцете си. Затова пък палмата не ми издържа тежестта...Виновата! ;( :rofl:
Изображение
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

Мнение от apple »

Феновете по коя система за оценяване да гласуват по шестобалната или десетобалната? :?: ;)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

Мнение от Bistra »

Ти искаше доказателства, не аз. На мен си ми беше добре и до радиоточката на баба. Ми тъй де, не се оплаквам, ни преди, ни сега. :P
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

Мнение от ivandaman »

Bistra

Каде е тва??
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

Мнение от Bistra »

ivandaman написа:Bistra

Каде е тва??
Mexico
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Публикувай отговор