Изпратили документи след 01.07 2011

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: Изпратили документи след 01.07 2011

Мнение от Leda78 »

kroxy написа:Абе ще трябва и при него сериозна подготовка, но поне желание не липсва :). Иначе ще се мъчим за март или април. Вие за колко време мислите, че ще се подготвите?
Оф, аз се амбицирах за февруари, което така разсмя съпругът ми, че ... още се подсмихва като се сети. Той говори и разбира общо взето, но писането ще е голяма драма... :) Не знам честно казано... Моята амбиция да е възможно най-скоро идва от идеята да пратим неговата кандидатура и да има време да ни отговорят и ако не става, на 1ви юли да имам време веднага да пратя нашата отново с мен като primary candidate по NOC1122... За да се случи това нещо, трябва да сме пратили неговата март най-късно...

Чакай да видим как върви и може би ще бъда по-голяма реалистка тогава :):):)
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: Изпратили документи след 01.07 2011

Мнение от Leda78 »

pumasapu написа: Съжалявам за моментния неуспех на колегите от форума (и за своя собствен), не съм искал да засегна никого, а ако това се е случило - моля за извинение! |-)
Аз се извинявам, ако си е проличала горчивината в думите ми - не си я предизвикал ти в никакъв случай и никой не си обидил :) Просто съм разочарована, че и при нас не стана. И историята с "бимбайците" ме дразни много също :)

Но съм сигурна, че всички ще се справим и ще се озовем в Канада - рано или късно. Нямате си на идея каква огромна част от хората в БГ само си мрънкат и нищо не правят, за да си подобрят живота... И ако ги попиташ - "добре де, какво искаш точно?" - нямат си на идея. А ако ги попиташ "какво трябва да се направи?", тотално те гледат като изкопаемо... Само знаят, че са недоволни. Сякаш те самите за себе си нямат мечти, а пък да погледнат по-далече от носа си и да помислят как да осигурят по-добро бъдеще за децата си - изобщо няма смисъл да се говори... Така че ние тук в този форум си имаме мечти, имаме идея как да ги постигнем - така че имаме най-важното всъщност и единствено условие, за да се случат нещата.

Дори да се окаже, че отиваме с прекалено големи очаквания, дори да се окаже, че не е за нас емиграцията и да се върнем, поне с чиста съвест може да кажем - дадохме всичко от себе си, не се отказахме, не стана, но поне опитахме :):):)
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
Аватар
Lira
Мнения: 218
Регистриран на: Пет Яну 01, 2010 6:51 pm
Местоположение: Торонто

Re: Изпратили документи след 01.07 2011

Мнение от Lira »

Leda78 написа: Но съм сигурна, че всички ще се справим и ще се озовем в Канада - рано или късно. Нямате си на идея каква огромна част от хората в БГ само си мрънкат и нищо не правят, за да си подобрят живота... И ако ги попиташ - "добре де, какво искаш точно?" - нямат си на идея. А ако ги попиташ "какво трябва да се направи?", тотално те гледат като изкопаемо... Само знаят, че са недоволни. Сякаш те самите за себе си нямат мечти, а пък да погледнат по-далече от носа си и да помислят как да осигурят по-добро бъдеще за децата си - изобщо няма смисъл да се говори... Така че ние тук в този форум си имаме мечти, имаме идея как да ги постигнем - така че имаме най-важното всъщност и единствено условие, за да се случат нещата.

Дори да се окаже, че отиваме с прекалено големи очаквания, дори да се окаже, че не е за нас емиграцията и да се върнем, поне с чиста съвест може да кажем - дадохме всичко от себе си, не се отказахме, не стана, но поне опитахме :):):)
Leda,
Много добре казано! Споделям го на 100%!

Жалкото е само, че за да постигнем мечтите си сме принудени да отидем на другия край на света и да оставим тук хора, които обичаме и които обичат нас!
Но, ако не го направим, ще лишим и децата си от шанса да живеят нормален живот.
Така че, целта е ясна, остава да не се отказваме по пътя си към нея! :) :y:
И до една-две години да се видим в Канада!
Успех на всички! :y:

Leda и kroxi,
На вас пожелавам успех с IELTS-а на мъжете ви! :)
"Късметът се случва, когато подготовката срещне възможността!" Опра Уинфри
kroxy
Мнения: 44
Регистриран на: Нед Окт 16, 2011 7:15 am
Местоположение: София

Re: Изпратили документи след 01.07 2011

Мнение от kroxy »

Благодаря сърдечно, Lira :)

Leda, аз четох, че на повторно явяване на ИЕЛТС имаш право чак след 3 месеца и затова решихме, че е по-добре да си дадем малко повече време за подготовката.
При нас така се разделихме - съпругът само да учи английски, а пък аз се заемам с всичката подготовка на документите (и с децата :lol: )
pumasapu
Мнения: 47
Регистриран на: Сря Ное 10, 2010 4:49 am
Местоположение: София

Re: Изпратили документи след 01.07 2011

Мнение от pumasapu »

kroxy написа:Благодаря сърдечно, Lira :)

Leda, аз четох, че на повторно явяване на ИЕЛТС имаш право чак след 3 месеца и затова решихме, че е по-добре да си дадем малко повече време за подготовката.
При нас така се разделихме - съпругът само да учи английски, а пък аз се заемам с всичката подготовка на документите (и с децата :lol: )
Имам чувството, че нещо май бъркаш... Такива бяха правилата, когато бях млад. Може би четеш нещо отпреди години. Според мен имаш право да се явяваш всеки месец, докогато пожелаеш (и докато ти стигнат парите...). Ако искаш, провери го още веднъж.
"Животът се състои от ридания, подсмърчания и усмивки. Преобладават подсмърчанията." О'Хенри
------------------------------------------------------------
http://www.youtube.com/watch?v=ZwOo9xyyDkg" onclick="window.open(this.href);return false;
kroxy
Мнения: 44
Регистриран на: Нед Окт 16, 2011 7:15 am
Местоположение: София

Re: Изпратили документи след 01.07 2011

Мнение от kroxy »

pumasapu написа:
kroxy написа:Благодаря сърдечно, Lira :)

Leda, аз четох, че на повторно явяване на ИЕЛТС имаш право чак след 3 месеца и затова решихме, че е по-добре да си дадем малко повече време за подготовката.
При нас така се разделихме - съпругът само да учи английски, а пък аз се заемам с всичката подготовка на документите (и с децата :lol: )
Имам чувството, че нещо май бъркаш... Такива бяха правилата, когато бях млад. Може би четеш нещо отпреди години. Според мен имаш право да се явяваш всеки месец, докогато пожелаеш (и докато ти стигнат парите...). Ако искаш, провери го още веднъж.
ей, ти направи моя ден :clap: . Наистина може да съм гледала стара информация, но със сигурност ще проверя как стоят нещата. Благодаря!
mimka3214
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Мар 04, 2011 10:35 am

Re: Изпратили документи след 01.07 2011

Мнение от mimka3214 »

Eй хора , няма такъв кърък като мен. В момента , в който си мислех , че документите ми летят за Сидни , и бройките по НОК 0631 взеха , че свършиха :@ . И така трябва да чакаме юли пак. Въпрос - как и в какви срокове ще ми върнат папката с документите. Някой ако знае да казва.
Аватар
Lira
Мнения: 218
Регистриран на: Пет Яну 01, 2010 6:51 pm
Местоположение: Торонто

Re: Изпратили документи след 01.07 2011

Мнение от Lira »

mimka3214 написа:Eй хора , няма такъв кърък като мен. В момента , в който си мислех , че документите ми летят за Сидни , и бройките по НОК 0631 взеха , че свършиха :@ . И така трябва да чакаме юли пак. Въпрос - как и в какви срокове ще ми върнат папката с документите. Някой ако знае да казва.
mimka3214,
Съжалявам, че сте изпуснали квотата!
Само че, ако съдим по статистиката от другите NOC-ове, излиза, че реално бройката за 0631 отдавна е била достигната, независимо от датата (08.12.2011), на която CIC обявяват това на сайта си. :tmi:

А за документите - след около месец и половина-два ще отворят пакета ви и, ако сте извън квотата - още около два месеца път обратно до БГ. Значи, чакайте ги най-рано към средата или края на м.април 2012г.

Дано само NOC 0631 да остане в списъка с търсени професии и след 01.07.2012г. :y:
"Късметът се случва, когато подготовката срещне възможността!" Опра Уинфри
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: Изпратили документи след 01.07 2011

Мнение от Leda78 »

О, със сигурност квотата не е приключила сега. Имат огромна опашка в Сидни. Единственото, за което можеш да се ядосваш е, че не си прочела по-рано разочарованите постове на всички по форумите... Въпреки че аз се чудех - ако бях ги прочела, дали все пак отново нямаше да прежаля тия 180лв и да си изпратя документите - просто за всеки случай...

С риск да разсмея повечето от вас, трябва да призная, че аз между другото им написах писмо по този повод... :lol: Писах, че те добре предупреждават в сайта, че цифрите са приблизителни, но това тяхното не е приблизително, а си е направо подвеждащо! Запитах ги дали може да дадат разяснения откъде да черпим информация относно квотата, тъй като явно сайта не е достатъчно надежден източник. (не че очаквам някакъв ефект от този мейл, но просто въпросът е принципен... :!: да не би случайно да си помислят, че не знаем какво направиха миналото лято ...). А пък и знаеш ли, може би, ако наистина системата работи за хората, може да си извадят поука и да променят това недомислие :)
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Изпратили документи след 01.07 2011

Мнение от pumpy »

mimka3214 написа:Eй хора , няма такъв кърък като мен. В момента , в който си мислех , че документите ми летят за Сидни , и бройките по НОК 0631 взеха , че свършиха :@ . И така трябва да чакаме юли пак. Въпрос - как и в какви срокове ще ми върнат папката с документите. Някой ако знае да казва.

Преди години питах един адвокат за процедурата по зелена карта и той ми обясни, че в силните години на американската икономина, квотата се е запълвала още първите 2-3 дни. Затова куриерските фирми са правели бая оборот на 31 март и на 1 април.
Та морала от историята е, другата година ги пратете, така, че да са в Сидни на първия възможен ден от новата квота.
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: Изпратили документи след 01.07 2011

Мнение от Leda78 »

Та морала от историята е, другата година ги пратете, така, че да са в Сидни на първия възможен ден от новата квота.
А сигурно ли е, че гледат датата на пристигане, а не датата на изпращане? Т.е. хрумват ми два въпроса:

1. Ако ги пратиш на 27ми юни и стигнат на 2ри юли, всичко ок ли ще е? Все пак изпращането е в старата квота...
2. Ако ги пратиш на 27 юли и стигнат по-бързо от очакването (нашите документи тази година стигнаха с 3 дни по-рано, ако не се лъжа...), т.е. на 30 юни - към старата квота ли ще се води апликейшъна или към новата??

Изобщо това треперене над квотата наистина е малко лотарийно от тук - ами ако ти забавят документите по пътя, ами ако стигнат с ден по-рано... ако ще се гоним за 2-3 дни според мен трябва наистина да си наемем по един канадски консултант или ако е възможно да поискаме "помощ от приятел" в Канада той да ги изпрати. Поне да е възможно разминаване с часове, а не с дни. Не съм сигурна, обаче, дали може да ги изпрати някой, който не ти е "репрезентатив". Също така дали репрезентатива е задължително да е адвокат или може и да е цивилно лице...

Ако някой е наясно вече по тези въпроси, да внесе яснота, моля.
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
kroxy
Мнения: 44
Регистриран на: Нед Окт 16, 2011 7:15 am
Местоположение: София

Re: Изпратили документи след 01.07 2011

Мнение от kroxy »

А дали куриерите нямат такава услуга, дори и да се заплаща допълнително - да са с предварително зададена дата. По подобие на куриерските услуги в България - има такава опция в кой ден и в колко часа да пристигне пратката.
Примерно, ако и за Канада има такъв вариант - пращат се малко по-рано, за да сте сигурни, че ще пристигнат на 1.07. Ако документите пристигнат по-рано, да почакат малко в куриерския офис и на 1 да ги занесат ;)
Трябва да се провери според мен...(ако вече не е проверено)
Valeto
Мнения: 63
Регистриран на: Сря Юни 15, 2011 4:38 pm

Re: Изпратили документи след 01.07 2011

Мнение от Valeto »

Ние между другото очаквахме квотата на 1122 тази година да се запълни първите дни, защото в международния форум имаше индикация за това и се коментираше доста оживено. Но да изпратиш документи преди първата дата си е доста рисковано. Не знаехме дали 1122 ще е в списъка и тази година. Така си мисля, че ще е и другата. По-добре проучете, кои са най-бързите куриери. Когато ние подадохме документите на 2.07, се оказа, че деня, в който пратката трябва да се обработи в USA, там е национален празник. Т.е ако бяхме ги подали на 1.07, това щяхме да го избегнем. Или ако бяхме използвали друг куриер, с други центрове за обработка. Има значение е и по кое време на деня се подават. Съветът ми е по-скоро да проучите тези неща, отколкото да рискувате да изпратите по-рано документи, освен ако нямате предварителна информация за новия списък.
Valeto
Мнения: 63
Регистриран на: Сря Юни 15, 2011 4:38 pm

Re: Изпратили документи след 01.07 2011

Мнение от Valeto »

Ние между другото очаквахме квотата на 1122 тази година да се запълни първите дни, защото в международния форум имаше индикация за това и се коментираше доста оживено. Но да изпратиш документи преди първата дата си е доста рисковано. Не знаехме дали 1122 ще е в списъка и тази година. Така си мисля, че ще е и другата. По-добре проучете, кои са най-бързите куриери. Когато ние подадохме документите на 2.07, се оказа, че деня, в който пратката трябва да се обработи в USA, там е национален празник. Т.е ако бяхме ги подали на 1.07, това щяхме да го избегнем. Или ако бяхме използвали друг куриер, с други центрове за обработка. Има значение е и по кое време на деня се подават. Съветът ми е по-скоро да проучите тези неща, отколкото да рискувате да изпратите по-рано документи, освен ако нямате предварителна информация за новия списък.
И другото, гледа се датата на пристигане, а не дата на изпращане. Дори и часовете. Имам спомен, че s DHL пристигаха втората част на деня, а с FEDEX сутринта. Въпреки че ние получихме sms, че пакета ни е пристигнал на 7.07, в писмата от CIC датата, с която ни бяха заведени документите беше 8.07. Така че, ако наистина бързате, не ползвайте DHL.
mimka3214
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Мар 04, 2011 10:35 am

Re: Изпратили документи след 01.07 2011

Мнение от mimka3214 »

Valeto написа:Ние между другото очаквахме квотата на 1122 тази година да се запълни първите дни, защото в международния форум имаше индикация за това и се коментираше доста оживено. Но да изпратиш документи преди първата дата си е доста рисковано. Не знаехме дали 1122 ще е в списъка и тази година. Така си мисля, че ще е и другата. По-добре проучете, кои са най-бързите куриери. Когато ние подадохме документите на 2.07, се оказа, че деня, в който пратката трябва да се обработи в USA, там е национален празник. Т.е ако бяхме ги подали на 1.07, това щяхме да го избегнем. Или ако бяхме използвали друг куриер, с други центрове за обработка. Има значение е и по кое време на деня се подават. Съветът ми е по-скоро да проучите тези неща, отколкото да рискувате да изпратите по-рано документи, освен ако нямате предварителна информация за новия списък.
И другото, гледа се датата на пристигане, а не дата на изпращане. Дори и часовете. Имам спомен, че s DHL пристигаха втората част на деня, а с FEDEX сутринта. Въпреки че ние получихме sms, че пакета ни е пристигнал на 7.07, в писмата от CIC датата, с която ни бяха заведени документите беше 8.07. Така че, ако наистина бързате, не ползвайте DHL.
Имам 8 причини да не пращам с DHL. Горещо не ги препоръчвам. Благодаря на всички за отговорите и за съветите.Дано всички ние имаме късмет догодина, защото след този труд, който е цялата процедура като кандидатстване , не виждам да има друга спънка.
Публикувай отговор