IELTS. Кой и кога ще се явява?

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от myhata II »

Здравейте всички кандидат имигранти, имам към вас един въпрос
Знае ли някой от вас дали канадските имиграционни власти приемат сертификат от "Кембридж" и дали при подаване на документи за федералната процедура искат сертификат или после на самото интервю ?
Благодаря и успех на всички ! :y:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Feel_free
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Юни 04, 2013 2:27 pm

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от Feel_free »

myhata II написа:Здравейте всички кандидат имигранти, имам към вас един въпрос
Знае ли някой от вас дали канадските имиграционни власти приемат сертификат от "Кембридж" и дали при подаване на документи за федералната процедура искат сертификат или после на самото интервю ?
Благодаря и успех на всички ! :y:
Приемат само CELPIP: Canadian English Language Proficiency Index Program и IELTS: International English Language Testing System, като имат изискване за минимум владеена на езика, което трябва да е над средното. Ето и линка за повече инфо => http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... esting.asp"
По федералната няма интервю и оригиналният сертификат трябва да бъде пратен заедно с всички документи.
====
"Les faibles ont des problèmes. Les forts ont des solutions". Louis Pauwels
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от myhata II »

Feel_free написа:
myhata II написа:Здравейте всички кандидат имигранти, имам към вас един въпрос
Знае ли някой от вас дали канадските имиграционни власти приемат сертификат от "Кембридж" и дали при подаване на документи за федералната процедура искат сертификат или после на самото интервю ?
Благодаря и успех на всички ! :y:
Приемат само CELPIP: Canadian English Language Proficiency Index Program и IELTS: International English Language Testing System, като имат изискване за минимум владеена на езика, което трябва да е над средното. Ето и линка за повече инфо => http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... esting.asp"
По федералната няма интервю и оригиналният сертификат трябва да бъде пратен заедно с всички документи.
Много благодаря за бързия отговор ! :y:
А ИЕЛТС имат ли регистър и в състояние ли са да ми извадят дубликат ако се изгуби по пощата оригиналното копие ?
Благодаря ! :y:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Feel_free
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Юни 04, 2013 2:27 pm

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от Feel_free »

myhata II написа:
Feel_free написа:
myhata II написа:Здравейте всички кандидат имигранти, имам към вас един въпрос
Знае ли някой от вас дали канадските имиграционни власти приемат сертификат от "Кембридж" и дали при подаване на документи за федералната процедура искат сертификат или после на самото интервю ?
Благодаря и успех на всички ! :y:
Приемат само CELPIP: Canadian English Language Proficiency Index Program и IELTS: International English Language Testing System, като имат изискване за минимум владеена на езика, което трябва да е над средното. Ето и линка за повече инфо => http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... esting.asp"
По федералната няма интервю и оригиналният сертификат трябва да бъде пратен заедно с всички документи.
Много благодаря за бързия отговор ! :y:
А ИЕЛТС имат ли регистър и в състояние ли са да ми извадят дубликат ако се изгуби по пощата оригиналното копие ?
Благодаря ! :y:
Няма за какво ;)
До колкото знам, имат. Знам, че ако пращат такива при поискване и от дадена служба/администрация.
Може да пуснеш един мейл до тях, за да ти го потвърдят и писмено.
====
"Les faibles ont des problèmes. Les forts ont des solutions". Louis Pauwels
hopeless
Мнения: 53
Регистриран на: Чет Мар 22, 2012 7:52 am
Местоположение: Plovdiv

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от hopeless »

Cveti_ написа:За есето специално,писах за шума от уличния трафик,шума от заведения,шума от липсата на изолация в старите сгради ,но честно казано незнам какво се е получило...
Това есе май ни поизпоти всички :)Доста време изгубих докато си събера мислите и изсмуча нещо смислено, дано да се е получило :).Иначе за изпита като цяло , беше перфектна организацията ,имайки предвид тясното пространство и многото кандидати(над 40 човека).Впечатление ми направи , че по-голямата част от хората бяха за Academic (поне тези около мен). Говореното протече изключително бързо .Бях за 15:20 ,отидох пред залата в 15:00 и за мое учудване нямаше никой друг и започнахме веднага. Слушането и четенето с разбиране също не бяха изненада, като звука за слушането беше на добро ниво, дори малко силно (все пак бях точно до колоната отпред вляво).Като цяло мисля , че се справих , но резултатите след 2 седмици ще покажат.Успех на всички .
Cveti_
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Юни 27, 2013 8:06 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от Cveti_ »

Моите резултати от изпита на 24 април
Последно промяна от Cveti_ на Сря Май 07, 2014 6:21 am, променено общо 1 път.
Cveti_
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Юни 27, 2013 8:06 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от Cveti_ »

Моите резултати от изпита на 24 април :Listening: 7.0
Reading: 5.0
Writing: 5.5
Speaking: 5.5


Overall: 6.0 ;)
hopeless
Мнения: 53
Регистриран на: Чет Мар 22, 2012 7:52 am
Местоположение: Plovdiv

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от hopeless »

Ето и моите резултати:
Listening: 7.5
Reading: 7.0
Writing: 2.0 :@
Speaking: 7.5
Overall: 6.0

И сега въпроса.Поотделно ли оценяват всички компоненти или или се гледа общата оценка???
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от tonny »

hopeless какво ме направи бе, не мислех че пишат изобщо такива оценки. Нищо ли не написа. Другите ти модули си супер, защо така слабо на писането. :(
Cveti_ ако си по федералната и ти ще трябва да се потрудиш сериозно за по високи оценки. :)
hopeless
Мнения: 53
Регистриран на: Чет Мар 22, 2012 7:52 am
Местоположение: Plovdiv

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от hopeless »

tonny написа:hopeless какво ме направи бе, не мислех че пишат изобщо такива оценки. Нищо ли не написа. Другите ти модули си супер, защо така слабо на писането. :(
Cveti_ ако си по федералната и ти ще трябва да се потрудиш сериозно за по високи оценки. :)
Писах си бе .И по двата въпроса.За втория вярно не ми достигна малко време ама , чак пък 2 ?!?!?!.Нямам логично обяснение.Тъкмо чета процедури за обжалване на резултати и се чудя има ли смисъл , или да пускам и да се надявам , че ще гледат всеки модул поотделно.
никой
Мнения: 85
Регистриран на: Чет Юли 11, 2013 6:13 pm
Местоположение: Somewhere over the rainbow

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от никой »

hopeless написа:
tonny написа:hopeless какво ме направи бе, не мислех че пишат изобщо такива оценки. Нищо ли не написа. Другите ти модули си супер, защо така слабо на писането. :(
Cveti_ ако си по федералната и ти ще трябва да се потрудиш сериозно за по високи оценки. :)
Писах си бе .И по двата въпроса.За втория вярно не ми достигна малко време ама , чак пък 2 ?!?!?!.Нямам логично обяснение.Тъкмо чета процедури за обжалване на резултати и се чудя има ли смисъл , или да пускам и да се надявам , че ще гледат всеки модул поотделно.
Брат имал си < 250 и <150 думи.Нема друго какво да е
Да емигрираш е лесно.Но за да си свалиш цървулите и пояса с мускалите са необходими десетилетия
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от tonny »

Аз не мога да проумея как може на фона на такива хубави оценки на другите модули да имаш 2 на писане ?!
Оценките от другите модули означават, че знаеш добре езика като за чужд език. Смисъл знаеш думи и граматика. Какво трябва да напишеш та да ти пишат 2. Нещо цялостно има сгрешено не знам, дори аз предните пъти като бях писал пълни глупости имах 5. Затова се чудя как може да ти пишат такава оценка. Звъни и питаи или искаи преразглеждане може да има грешка нещо при нанасянето.
Сега се порових и открих това за оценка 2:
таск 1-
•answer is barely related to the task
•has very little control of organisational features
•uses an extremely limited range of vocabulary; essentially
•no control of word formation and/or spelling
•cannot use sentence forms except in memorised phrases

таск 2-
•barely responds to the task
•does not express a position
•may attempt to present one or two ideas but there is no
development
•has very little control of organisational features
•uses an extremely limited range of vocabulary; essentially
•no control of word formation and/or spelling
•cannot use sentence forms except in memorised phrase
hopeless
Мнения: 53
Регистриран на: Чет Мар 22, 2012 7:52 am
Местоположение: Plovdiv

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от hopeless »

tonny написа:Аз не мога да проумея как може на фона на такива хубави оценки на другите модули да имаш 2 на писане ?!
Оценките от другите модули означават, че знаеш добре езика като за чужд език. Смисъл знаеш думи и граматика. Какво трябва да напишеш та да ти пишат 2. Нещо цялостно има сгрешено не знам, дори аз предните пъти като бях писал пълни глупости имах 5. Затова се чудя как може да ти пишат такава оценка. Звъни и питаи или искаи преразглеждане може да има грешка нещо при нанасянето.
Сега се порових и открих това за оценка 2:
таск 1-
•answer is barely related to the task
•has very little control of organisational features
•uses an extremely limited range of vocabulary; essentially
•no control of word formation and/or spelling
•cannot use sentence forms except in memorised phrases

таск 2-
•barely responds to the task
•does not express a position
•may attempt to present one or two ideas but there is no
development
•has very little control of organisational features
•uses an extremely limited range of vocabulary; essentially
•no control of word formation and/or spelling
•cannot use sentence forms except in memorised phrase
Аз също нямам обяснение.Единственото ,за което се сещам е , че втория таск може би е малко по-къс от 250 думи , поради липса на време.За писмото съм сигурен , че е поне 200 думи .Другия вариант е да съм имал страшно много правописни грешки , ама чак пък толкова. Доброто в случая е че точки се дават на всеки отделен компонент и ако правилно съм трансформирал IELTS в CLB получавам от 3 до 5 точки, което май е достатъчно за първите 57 точки .
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от tonny »

Защо 57 точки и нали знаеш, че ти искат минимум 6 на всички компоненти.
hopeless
Мнения: 53
Регистриран на: Чет Мар 22, 2012 7:52 am
Местоположение: Plovdiv

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от hopeless »

tonny написа:Защо 57 точки и нали знаеш, че ти искат минимум 6 на всички компоненти.
По квебекарската програма смятаме да кандидатстваме.Там не знам за такова изискване за минимум 6 на всеки компонент(дано не бъркам).И за да получим сертификат трябва да съберем 57 първоначално.
Публикувай отговор