За професиите и перспективите за работа...

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
DrJack
Мнения: 213
Регистриран на: Пет Фев 20, 2004 7:01 pm
Местоположение: MTL downtown
Обратна връзка:

Мнение от DrJack »

sasho71 написа:
DrJack написа:Farmacevti4niq sektor - nai-ve4e Clinical Research, ima golqmo tyrsene na Clinical Research Associates, osobeno ako imat opit.
точно за clinical research има да приравняваш 2-3 години, те си имат ордер ,който ще те мота здраво, докат се откажеш :cry:
Nqma priravnqvaniq i order.As zapo4nah vednaga kato pristignah.Vervai mi. :cajsi:
I am whoever I say I am, If I wasn't then why would I say I am....
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Toshko prav si ,obache e golyama hamalogiyata,stava za godina -dve dokato ti mine meraka .Deto kazvash edinstvenata ekstra e debelata zaplata i tankite cigari i rakii. :x Ne mi se bahka.
BabaPena
Мнения: 976
Регистриран на: Съб Мар 06, 2004 12:20 pm
Местоположение: Winnipeg, MB

Мнение от BabaPena »

Za biolozi: post doc bez problemi (dori directno ot Bg moje da stane). Vaprosa e zashto mu triabva na chovek da se blaska kato lud 6 godini za 30-50K???

Ako chevek ne go goniat ludi ambitsii nai-dobre TA - hem 8h raboten den, hem benefits...hem pak okolo 50K. Inache industriata ili (nai-dobre) postoianna pozitsiika v pravitelstven research institut (zaplatite pochvat ot 60K sredno). Nо za tia poslednite se iskat vrazki stomaneni vajeta, lud kasmet, bachkane kato post doc min 2 godini v super lab i minimum dve statii v spisania na (ili malko pod) Cell i Nature nivo.

Na mladejite, koito sega napirat preporachvam: nemsko Ph.D. (stava za 3 godini i plashtat prilichno), 4 godini post doc iz skandinavskite darjavi (plashtat 2-2.5 pati povche ot nemtsite, primerno, koeto sa mnogo solidni pari), a imat mnogo dobri lab-ove kato tsialo. 2 godini post doc v Kanada (za kanadski opit i dokato Vi izleze PR-a). Namirane na postoianna pozitsiika v niakoe Uni ili pravitelstvena organizatsia i zakupuvane na kashta s parite ot Skandinaviata. (toia deto sedi na sasednoto biuro v momenta tochno taka e napravil i Evala!)

Uspeh!
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

Бабо Пено ,а не може ли да си отида и остана в Скандинавия?
за кво да идвам в Канада-там е по-хубаво,че и в Германия даже,
все пак като си чак такъв професор ,доктор ,пост на'мкво си последния да затвори вратата,не може ли да си оправиш статута в някаква квота за редки специалисти или да се крепиш докато влезем в Европа-та и си получиш европейския софи номер?
LaRue
Мнения: 2647
Регистриран на: Сря Мар 03, 2004 2:13 pm
Местоположение: Карлуково, избягал от Психиатричната Клиника

Мнение от LaRue »

THC написа:все пак като си чак такъв професор ,доктор ,пост на'мкво си последния да затвори вратата
:roll: :P :?:
Госпожо, преди да виснете във форума изключихте ли печката???
This Account Has Been Suspended
Изображение
BabaPena
Мнения: 976
Регистриран на: Съб Мар 06, 2004 12:20 pm
Местоположение: Winnipeg, MB

Мнение от BabaPena »

THC написа:Бабо Пено ,а не може ли да си отида и остана в Скандинавия?
Dobar vapros.

Samo che imash niakolko problema: a) v momenta da se vzeme perm. pozitsia iz skandinavskite ili Germania e meko kazano trudno (poznavam ne edin i dvama Germanetsa s Nature papers, koito otidoha v North Amerika...smiatai kak e ako si chujdenets) b) Ne vseki moje da se prisposobi kam snobska Evropa (ako si sas semeistvoto si, idi doidi...no ako si sam izolatsiata te smahva rano ili kasno). Primer: az sam drujeliubno i razbirashto se i s kilometrichnite kamani sashtestvo...za 6 godini iz Evropa sam bila pokanena v kashtite na 3ma ot kolegite mi, za dva mesetsa v Kanada sam bila na gosti na 4, poznavam jenite, detsata im, vodiat me po-kuponi i t.n. c) Vseki biolog se opravia dosta dobre s angliiskia...a da si se opitval niakoga da uchish datski ili shvedski primerno (che dori i nemski) na stari godini? Ima i oshte, ma niamam vreme da pisha...vremeto, tsenite na kashtite, dvoinoto grajdanstvo, balgarskite obshtestva, optsiite 'vzimane na roditeli' i t.n.

Sas zdrave!
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

BabaPena написа:Za biolozi: post doc bez problemi (dori directno ot Bg moje da stane). Vaprosa e zashto mu triabva na chovek da se blaska kato lud 6 godini za 30-50K???
e kak 6 години,бе жена :o не е ли пак 3 тука. или тука е друг свят и т.н.
а какво е ТА?
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
BabaPena
Мнения: 976
Регистриран на: Съб Мар 06, 2004 12:20 pm
Местоположение: Winnipeg, MB

Мнение от BabaPena »

Koe da e 3 godini, kolega? Ph.D.to v North America se vzima sredno za 5 (v De - tvardo za 3). 6te godini sa 3 postdoca po 2 god vseki (v razlichni labs estestveno). Obshto vzeto, osven ako ne si savsem genialen s po-malko trudno shte te napraviat asotsiiran profesor (ili shte gushnesh niakoia dobra slujbitsa...tebe te izkliuchvame s onova izbivane na ribata det go napravi predi niakolko mesetsa ;-) )

TA - technical assistant, laborant.
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

Аха ,ако си права ,че наистина е толкова трудно да се намери постоянна позиция - разбирам...

Е, чак толкова много професори ли има :shock: :shock: :shock:
направо съм смаян

инъче другото-ами зависи в каква среда си попаднала-аз например в Европа съм се запознавал с хора на улицата,тук за 7 месеца не познавам нито един "кореняк" :lol: кебекар-ако не се смята чистача на колежа Сен Лоран :lol: :lol: :lol:
В Европа заплатите са по-големи ,по-близо е до Бг,по-,по-
в Скандинавия жените са прекрасни :lol: :lol:
е тва не е аргумент за тебе :beer:
BabaPena
Мнения: 976
Регистриран на: Съб Мар 06, 2004 12:20 pm
Местоположение: Winnipeg, MB

Мнение от BabaPena »

THC написа: инъче другото-ами зависи в каква среда си попаднала-аз например в Европа съм се запознавал с хора на улицата,тук за 7 месеца не познавам нито един "кореняк" :lol: кебекар-ако не се смята чистача на колежа Сен Лоран :lol: :lol: :lol:

Be uj niama razlika v sredata - vse obrazovani hora i tuk i tam (podchertavam che govoria za sotsialno obshtuvane s hora na tvoito nivo, a ne za svalki...te svalkite, ako shte na severnia polius da ide chovek vse sa si sashtite)...pak ednite proiaviavat interes i se darjat milo, a na drugite im se smenia fizionomiata kato im kajesh che si ot Iztochna Evropa i na stipendia (po-edno vreme savsem biah namrazila Angliata v tazi vrazka...viarno che tam se razmotavah iz edno svrah tuzarsko universitetche no...tova ne gi opravdava...mrazime gi Evropeiskite snobi i tui to!) :-) Ama haide, da rechem, che az neshto sam kriva...fact e che vsichkite mi kolegi bilo Bg, bilo ot drugi darjavi ot tretia sviat sistematichno se nasochvat kam Severna Amerika...NITO EDIN ot moito pokolenie ne se e ustanovil v Evropa za sega.... Takiva mi ti raboti... :-)
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

drugite im se smenia fizionomiata kato im kajesh che si ot Iztochna Evropa
едните имат горчивия опит ,видно е ,другите тепърва ще го добиват :lol: :lol:
При мене е тъкмо обратното-мойте познати са предимно в Европа :roll:
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Baba Pena, izvinyavay che otklonyavam temata, ama za tozi post-doc tuk chuh za parvi pat i oshte ne sam razbrala za kakvo tochno sluzhi. PhD ne e li dostatachno za vsichko, koeto poiska chovek v nauchnata i akademichnata sfera?
BabaPena
Мнения: 976
Регистриран на: Съб Мар 06, 2004 12:20 pm
Местоположение: Winnipeg, MB

Мнение от BabaPena »

Mi zavisi kakvo tselish...na niakoi i bakalavarska stepen im e dostatachna (za da stanat laboranti primerno)...

Post doc ne e titla...post doc e dlajnost. Idva ot Postdoctoral researcher i obshto vzeto znachi 'bial (v idealnia sluchai) rob s doktorska titla motaesh se iz razni (universitetski) laboratorii v ochakvane na golemia udar' - a imenno da si nameri permanentna pozitsiika niakade - bilo v universitet, bilo iz industriata, bilo v niakoi darjaven izsledovatelski institut...posle - spored zavisi...moje profesura, moje shef na lab, na zveno...moje drugi neshta...

Obshto vzeto na zapad doktoranturata ne se schita za goliama rabota...prosto obrazovatelna stepen...Dalech po-vajno e kakav opit imash sled tova...za tova i post docovete sa kratki - obiknovenno 2-3 god max i chovek obikalia laboratorii za da ponauchi tehniki, metodi d posabere opit, da poblikuva tova onova, da mu ponauchat imeto i taka...Ako ne ti e stanalo iasno...pitai...

Sas zdrave!
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

A, merci mnogo, izyasni mi se :D
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Baba Pena,
май ще трябва да напишем образователна статия на тема академични длъжности и звания, и каква е разликата между тях :lol: междудругото тука постдоците повече от 30$ не могат да отлепят, така ми се оплакаха. не знам при вас как е.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Заключено