Pauline Marois печели изборите

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Аватар
emilcho
Мнения: 613
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 2:56 pm
Местоположение: Montreal

Re: Pauline Marois печели изборите

Мнение от emilcho »

bibco написа:Какво го мислите и обсъждате - табарнаците си избраха достоен вожд...По-отвратителна физиономия от нейната едва ли може да бъде посочена като политически лидер - може би само на другия идиотикос-табарнатикос - Жул Дюсеп - но при него в погледа му, освен фанатизъм, има и някакви искрици на интелект. Тази крава освен простотия нищо друго не излъчва...
Евала, пич, щом можеш по външния вид да прецениш човека и да му поставиш диагноза :clap:
Ние по-простите бихме казали, че крава или не, жената е от 30 години в политиката и поне дава вид, че знае какво иска и как да го постигне.
Да, много хляб (и путин) трябва да изядат табарнаците докато стигнат мъдростта на един друг народ, дето първо вдигна паметник на бившия си диктатор, а после направи мъдрия му и одухотворен бодигард - министър-председател.
"I am a very stable genius " - Powered by Donald Trump
"Donald Trump is a fucking moron " - Powered by Rex Tillerson
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Pauline Marois печели изборите

Мнение от Bistra »

bibco написа:Какво го мислите и обсъждате - табарнаците си избраха достоен вожд...По-отвратителна физиономия от нейната едва ли може да бъде посочена като политически лидер - може би само на другия идиотикос-табарнатикос - Жул Дюсеп - но при него в погледа му, освен фанатизъм, има и някакви искрици на интелект. Тази крава освен простотия нищо друго не излъчва...
Извинявай ти къде живееш? Всъщност не ми отговаряй - знам.
Чудя се само някои хора обаче защо се обиждат, когато някой им направи "игнор" заради такива изказвания?
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
bibco
Мнения: 710
Регистриран на: Пон Яну 26, 2004 5:56 am
Местоположение: L`Ile Perrot, QC, Canada
Обратна връзка:

Re: Pauline Marois печели изборите

Мнение от bibco »

Към Емилчо - "госпожата дава вид, че знае какво иска и как да го постигне" - ще поживеем и ще видим.
Към Бистра - това, че живея в Квебек не е основание да се възхищавам от изблиците на малоумие сред някои обитатели на иначе прекрасната ни провинция. Особенно когато това са така наречени политици с "30 годишен стаж" като въпросната кр...госпожа - една нелепа поредица от популизъм, пълна липса на икономическа култура, но за сметка на това пък пращяща от късоглед фанатичен сепаратизъм и т.н.
"Табарнаците" от PQ спечелиха изборите единственно заради грешките на либералите - особенно тези със студентите.
Готов съм да споря, ако някой го желае.
Аватар
hoyden
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Авг 09, 2007 2:03 am
Местоположение: Vaudreuil
Обратна връзка:

Re: Pauline Marois печели изборите

Мнение от hoyden »

Малко офтопик:
Баба Мароа се мъчи да говори на английски. Смях голям!
http://www.youtube.com/watch?v=L3a5oCEk ... embedded#!
:rofl: :rofl: :rofl:

“Две неща са безгранични: Вселената и човешката глупост. За Вселената все пак не съм сигурен.” Алберт Айнщайн
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Pauline Marois печели изборите

Мнение от Bistra »

hoyden написа:Малко офтопик:
Баба Мароа се мъчи да говори на английски. Смях голям!
http://www.youtube.com/watch?v=L3a5oCEk ... embedded#!
:rofl: :rofl: :rofl:
Аааа на английския и се смяхме, и снощи. 5 минути мъка, точно преди "атентата" :rock:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Pauline Marois печели изборите

Мнение от Bistra »

bibco написа:Към Емилчо - "госпожата дава вид, че знае какво иска и как да го постигне" - ще поживеем и ще видим.
Към Бистра - това, че живея в Квебек не е основание да се възхищавам от изблиците на малоумие сред някои обитатели на иначе прекрасната ни провинция. Особенно когато това са така наречени политици с "30 годишен стаж" като въпросната кр...госпожа - една нелепа поредица от популизъм, пълна липса на икономическа култура, но за сметка на това пък пращяща от късоглед фанатичен сепаратизъм и т.н.
"Табарнаците" от PQ спечелиха изборите единственно заради грешките на либералите - особенно тези със студентите.
Готов съм да споря, ако някой го желае.
Съгласна съм изцяло с тебе, ама много грубо се изказваш. Знам, че емоциите надделяват в такъв момент, ама на мен не би ми било приятно, ако някой ме обобщи като "булгаристанец", заедно с някой селянин от Долни Богров, примерно. Сред кебекуатата има и умни хора. Не са всички лоши "табарнаци". А, тя "крава", не "крава" прави кариера в политиката, значи има някакви данни, ако щеш хитрост му кажи. :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Pauline Marois печели изборите

Мнение от IRA »

Не знам какви данни има, но направи много гафове по време на предизборната кампаниа. Много глупости ръси тая жена, много.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
bibco
Мнения: 710
Регистриран на: Пон Яну 26, 2004 5:56 am
Местоположение: L`Ile Perrot, QC, Canada
Обратна връзка:

Re: Pauline Marois печели изборите

Мнение от bibco »

Бистра, аз никъде не съм казал, че всичките кебекуа са табарнаци. Има огромно количество прекрасни и светли хора, които никога не биха и помислили да рушат страна като Канада, но въпросната госпожа олицетворява не тях, за съжаление. Тя е ретроградна, лукава представителка на една прослойка тук, която винаги ме е отвращавала - затова и бях груб. Тях именно наричам табарнаци. Трябваше снощи да ме видиш колко груб бях когато видях резултатите...
Както и да - ако някой се е почувствал засегнат - извинете ме.
Аз съм сигурен че PQ ще се провалят много бързо, така че скоро пак ще ходим на избори.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Pauline Marois печели изборите

Мнение от Странджата »

С безкрайните бумаги по корупционни и други скандали Шарето хубаво постла на Полин Табарноа пътят към една пирова победа!
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Pauline Marois печели изборите

Мнение от Omega3 »

Скоро някьде четох, че най много имигранти са били приемани при пражителствата на PQ, така че няма място за притеснение за бьдещите кандидат имигранти.

На Мароа няма да и е лесна работата с подобно правителство.

Речта на Шаре вчера вечерта беше невероятна. Който е подрьжник на либералните ценности знае за какво става вьпрос. За сьжаление не мога да намеря името и на един единствен бьлгарски политик след 1990 който да се доближи поне малко до калибьра на Жан Шаре.

Най ми харесаха тия от Радио Канада които си гльтнаха езиците като видяха резултата за либералите. Уж са дьржавна телевизия която би трябвало да бьде неутрална, но ни набиваха в главата през цялата кампания с компететните си аналисти как либералите щели да се згромолясат и да оберат пешкира.

Сьщият подход имаха и кьм студентските протести : всичко живо протестира според тях и винаги на пьрви новини манифестации с 5 индивида протестиращи.

Един колег кебеоа ми казва, че в Радио Канада с времето се е напьлно с комунияги които подьржат бясно Дюсеп и Мароа.
Аватар
NavinBG
Мнения: 64
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 6:28 pm
Местоположение: Монреал

Re: Pauline Marois печели изборите

Мнение от NavinBG »

Полин Мароа и нейната партия спечелиха "благодарение" на Жан Шаре.Както винаги,либрералите крадоха като за "световното".Така беше и на федерално ниво : първи министър Жан Кретиен,финансов министър Пол Мартин.Та,Жанко е тяхно протеже.Така,че кебектта нямат избор!
Що се отнася до имиграционната политика:Парти Кебекоа,още с идването на голямата вълна от българи( над 6000)през 1990г.,са желаели да бъдат приети.За разлика от консерваторите и либералите.По същото време, прайминистър беше Браян Молруни с консерваторите.Ама той изобщо не краде :lol: (справка:аферата Еар-бъс).
За тези,които не знаят "подръжникът на либералните ценности" Жан Шаре е бивш консерватор.Като министър на правосъдието се е издънил,опитвайки се да окаже натиск за решението
на съдия.
И така щем,не щем ще ни се наложи да потърпим Цола Драгойчева,пардон...Полин Мароа :(
Аватар
razorman
Мнения: 97
Регистриран на: Нед Сеп 06, 2009 4:55 am

Re: Pauline Marois печели изборите

Мнение от razorman »

hoyden написа:Малко офтопик:
Баба Мароа се мъчи да говори на английски. Смях голям!
http://www.youtube.com/watch?v=L3a5oCEk ... embedded#!
:rofl: :rofl: :rofl:
Много ти благодаря за линка! :D
Спуках се от смях! :rofl: :rofl: :rofl:
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Pauline Marois печели изборите

Мнение от IRA »

Аз затова го харесвам Жан шаре, защото е бивш консерватор.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
bibco
Мнения: 710
Регистриран на: Пон Яну 26, 2004 5:56 am
Местоположение: L`Ile Perrot, QC, Canada
Обратна връзка:

Re: Pauline Marois печели изборите

Мнение от bibco »

Това с Цола Драгойчева много ме изкефи!
Аватар
Chomsky
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:35 pm

Re: Pauline Marois печели изборите

Мнение от Chomsky »

да обобщим:

A бе..., я ми кажи твоя милост леберал ли си, пекист ли си? Май-май, че си пекист, както виждам. И аз, ако питаш, не мога да ги разбера нито едните, нито другите, ама хайде, да не им остане хатъра... Знайш, алъш-вериш е то, не е шега... Па да ти кажа ли правичката... (Тука дали няма някой да ни подслушва?) Да ти кажа ли правичката?- И едните, и другите са маскари!... Ти мене слушай, па се не бой! Маскари са до един!... Ама какво да сториш? Не се рита срещу ръжена!... Търговийка, предприятийца, процеси имам в съдилищата - не може. Не си ли с тях - спукана ти е работата!
леко, не се нервирайте, че ще остареете бързо.
Публикувай отговор