Какво ви кара да следите новините от България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Какво ви кара да следите новините от България?

Мнение от grozdan »

myhata II написа:Медиите в Канада Гикс са на селско провинциално ниво,и не ми дреме какво обаждат :)
:o
А в България на градско-аристократично ниво ли са?
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
atmosfear
Изгонен от форума
Мнения: 34
Регистриран на: Пон Окт 03, 2011 11:06 pm

Re: Какво ви кара да следите новините от България?

Мнение от atmosfear »

Досега не съм видял дори и едно сериозно журналистическо разследване на злободневен проблем в Канада. И не е защото няма такива теми или проблеми :)
И не че и в БГ много много ги има, но сравнение с BBC например, канадските медии са на нивото на седянка примерно.
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Какво ви кара да следите новините от България?

Мнение от grozdan »

atmosfear написа:Досега не съм видял дори и едно сериозно журналистическо разследване на злободневен проблем в Канада. И не е защото няма такива теми или проблеми :)
И не че и в БГ много много ги има, но сравнение с BBC например, канадските медии са на нивото на седянка примерно.
:D :D :D
Очевидно не следиш новините. В неделя вечер CBC винаги пускат документални или разследващи филми/репортажи. Такива имаше за световната финансова криза от 2008, за хранителната индустрия, а от тази седмица за травмите на мозъка при хокей и други контактни спортове. Освен това по Radio Canada редовно обсъждат инфраструктурата в Монреал напоследък.
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
atmosfear
Изгонен от форума
Мнения: 34
Регистриран на: Пон Окт 03, 2011 11:06 pm

Re: Какво ви кара да следите новините от България?

Мнение от atmosfear »

Сори, ама CBC са мултинационална корпорацийка, надали тях ги интересува (и си го показват) дали кметът Пенчо от Миссиссага уредил синчето си със сладка оферта за милиони долари, и понеже се размирисало развалил сделката със скромното обезщетение от 4милиона долара (не знам дали следиш мисълта ми :) )
Ето такива новини трябва да бъдат основни и да бъдат разследвани, не в последствие след като розовият слон се размърда, а преди дори и да се накани да влиза в къщата.
Аз ако искам да гледам кво става на луната, ще си пусна гооглето, или ще си пусна лунният новинарски канал, а на моят си местен канал аз искам да гледам местни новини, с местни хора и местни журналисти (хора които мога да почерпя дори за добре свършена работа), и т.н.н.н.н.н.н.н.н.н. да не продължавам да разтягам локуми.
А да, само да добавя, специално в Монтреал наистина е по добре положението (ето един случай в който национализма върши работа) но и те има доста хляб да ядат.
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Какво ви кара да следите новините от България?

Мнение от grozdan »

Тоя Пенчо е пълен аматьор. Да изпусне да се разсмърди ;)

Сега сериозно - да, разбирам ти гледната точка. Според мен в цял свят е така, политиката е мръсна работа, чист от нея не се излиза. Разликата е в мащабите - 4 мил. от жителите на Мисисага или 2 мил. от жителите на София (примерно). Единия е аматьор и се крие, другия - професионалист и дори не се крие.
А местните медии биха го публикували, ако не си е платил. Или ако търсят голям рейтинг. Подобно и в БГ, където въпросните медии са чист слугинаж и се купуват значително по-лесно. Ово е стандарт :D
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво ви кара да следите новините от България?

Мнение от roumensp »

atmosfear написа:Досега не съм видял дори и едно сериозно журналистическо разследване на злободневен проблем в Канада. И не е защото няма такива теми или проблеми :)
И не че и в БГ много много ги има, но сравнение с BBC например, канадските медии са на нивото на седянка примерно.
Ако търсиш злободневни проблеми в Канада - чети локалната преса, има доста (поне при нас). Аз дори се дразня, че локалната преса е пълна само с такива новини, доста често дребнави и маловажни според мен.
За международни новини винаги съм предпочитал BBC World News пред всяка една северноамериканска телевизия. Понякога гледам и CBC. А българска телевизия не съм поглеждал над 11 години и нямам и намерение да го правя.
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Какво ви кара да следите новините от България?

Мнение от valioiko »

Не ги гледам по принцип, нито чета. Има и изключения, но само в случаите, в които става нещо важно, като циганиите например. Иначе не се интересувам въобще.
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Какво ви кара да следите новините от България?

Мнение от Marto »

roumensp написа:
atmosfear написа:Досега не съм видял дори и едно сериозно журналистическо разследване на злободневен проблем в Канада. И не е защото няма такива теми или проблеми :)
И не че и в БГ много много ги има, но сравнение с BBC например, канадските медии са на нивото на седянка примерно.
Ако търсиш злободневни проблеми в Канада - чети локалната преса, има доста (поне при нас). Аз дори се дразня, че локалната преса е пълна само с такива новини, доста често дребнави и маловажни според мен.
За международни новини винаги съм предпочитал BBC World News пред всяка една северноамериканска телевизия. Понякога гледам и CBC. А българска телевизия не съм поглеждал над 11 години и нямам и намерение да го правя.
Fox News :rock:
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Какво ви кара да следите новините от България?

Мнение от succes »

Bistra написа:Не знам на какво ниво са, ама аз като прочета канадски вестник дълго след като събитието се е случило разбирам за какво иде реч. Сбито и ясно.
Българските новини са като латиноамериканска сапунка.Прекалено много действуващи лица, повечето завоалирани под някакви прякори, никога не е ясно какво се случва и ако си изпуснал някоя от сериите не можеш да влезеш в час.
Е, що да си губя времето?И без това малко ме интересува.
Мъжът ми знам, че чете спортните новини и отвреме -навреме, ако изкочи някое по-фрапиращо заглавие, преглежда новината, но без много да се вживява.
:y: :D
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Какво ви кара да следите новините от България?

Мнение от myhata II »

http://news.ibox.bg/news/id_356666393"
Ето защо четем бг новини,айде от по горните изказвачи да ми намери тази новина в канадските вестници или новини ! :y: :rock:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво ви кара да следите новините от България?

Мнение от roumensp »

Marto написа:Fox News :rock:
Любимият канал на Дики и на Сара Палин. :D Няма го Павел, да ти обясни по-подробно ... :P
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Какво ви кара да следите новините от България?

Мнение от myhata II »

Румба,намери ли нещо за моста из канадските медии ? :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво ви кара да следите новините от България?

Мнение от roumensp »

myhata II написа:Румба,намери ли нещо за моста из канадските медии ? :lol:
Намерих в щатските:
http://www.msnbc.msn.com/id/44811702/ns ... ural-area/"
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Какво ви кара да следите новините от България?

Мнение от MrGeek »

myhata II написа:http://news.ibox.bg/news/id_356666393
Ето защо четем бг новини,айде от по горните изказвачи да ми намери тази новина в канадските вестници или новини ! :y: :rock:
Тази новина мухЪтЪ не може да я намери в американската преса, защото няма как да си преведе оригиналните имена на английски. Ама то и мухЪтЪ не е съвсем виновен де, а най-вече онези мухи в България, които превеждат от руската преса. "Норс-Бивер" всъщност е уникален български "превод" от още по-ункалния руски такъв на North Beaver. :rofl:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Какво ви кара да следите новините от България?

Мнение от myhata II »

Тази новина и хилядите такива мухата не ги намира в канадските медии,затова мухата чете и български медии,това е към въпроса по темата
А че мр Гикс си ги смуче от малкия пръст, това го знае всеки :)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Публикувай отговор