Последна дилема по документите

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Последна дилема по документите

Мнение от Странджата »

Брех!Влязох в тази тема и научих,че детето било ,,придобивка,,....!Браво!!!
margaret
Мнения: 199
Регистриран на: Пон Мар 28, 2011 9:17 pm
Местоположение: Монреал

Re: Последна дилема по документите

Мнение от margaret »

bai_ganiu написа:Абе мили хора как не можахте да разберете какво искат канадците и кое е най-сигурното (барак) и защо все търсите някакви други алтернативи... Ама това, ама онова... не, не и не... канадците са стриктни в известен смисъл, ако може така да се каже и като кажат, че искат нещо държат да е точно така както са казали в изискванията си! Не мога да разбера иде ви на акъла да спите заедно и да правите деца... живеете уж под един покрив, едно домакинство и т.н. и т.н. (нали това искате да докажете) пък не искате и не се жените...?! Що за страх?! От какво? В крайна сметка това е въпрос на личен избор... Който иска може да праща каквото му дойде на ум (бележки от кварталния, общи снимки безброй, декларации на комшии и роднини и др. и др. до безкрайност), но не и един "хвърчащ" лист хартия за сключен граждански брак... заверен и преведен...
Абе мили "bai_ganiu" защо реши ,че канадците искат всички да са женени???
Защо според теб "конжуи дю фет" е официален статут в Канада???
Защо във формулярите има на 3 места да избереш дали сте съпрузи или сте "конжуи дю фет"???
Не съм против брака, но не смятам, че подписа е най-важното нещо в една връзка...
и да както казваш спим заедно, правим деца, живеем под един покрив ,сгодени сме и даже се и обичаме...но просто смятаме ,че в момента няма нужда да сключваме брак...
10/10/2011 - Vienne
02/11/2011 - Accusé
09/10/2012 - Интервю
06/08/2013 - документи Сидни
21/10/2013 - получени формуляри за медицински
30/10/2013 - направени медицински
06/11/2013 - покана за визи
07/12/2013 - получени визи
-----------
2 години и 59 дни
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Последна дилема по документите

Мнение от tonich »

margaret написа:Абе мили "bai_ganiu" защо реши ,че канадците искат всички да са женени???
Това пък къде го е казал???
Защо вадиш думите му от контекста и ги коментираш???
:fubar:
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
electrified
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Юли 23, 2011 4:32 am
Местоположение: Варна

Re: Последна дилема по документите

Мнение от electrified »

А и като се ожениш превеждаш и заверяваш по-малко документи, и по-малко разходи. По-малко = вероятността за грешки или да загубиш някой е по-малка. Не е страшно - аз октомври се женя.
Единственото нещо което ме вбесява в сключването на брака е своеволията на ритуален дом Варна. Задължават те да те снима техен фотограф, който срещу 70 лв ти дава колосалната бройка от 25 снимки. Изнудват те да си правиш медицинските в Надежда и въобще се възползват по всякакъв начин от факта че са монополисти. Но това е друга и мноооого обширна тема.
Никога няма да ни стигат парите, да сме достатъчно умни и да имаме достатъчно памет в цифровия фотоапарат.


http://immigration2quebec.blogspot.com
margaret
Мнения: 199
Регистриран на: Пон Мар 28, 2011 9:17 pm
Местоположение: Монреал

Re: Последна дилема по документите

Мнение от margaret »

tonich написа:
margaret написа:Абе мили "bai_ganiu" защо реши ,че канадците искат всички да са женени???
Това пък къде го е казал???
Защо вадиш думите му от контекста и ги коментираш???
:fubar:
а според тебе какво има предвид с първото си изречение...
bai_ganiu написа:Абе мили хора как не можахте да разберете какво искат канадците и кое е най-сигурното (брак) и защо все търсите някакви други алтернативи...
аз така го тълкувам...ти как го виждаш е друг въпрос
10/10/2011 - Vienne
02/11/2011 - Accusé
09/10/2012 - Интервю
06/08/2013 - документи Сидни
21/10/2013 - получени формуляри за медицински
30/10/2013 - направени медицински
06/11/2013 - покана за визи
07/12/2013 - получени визи
-----------
2 години и 59 дни
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Последна дилема по документите

Мнение от emili_vn »

electrified написа:А и като се ожениш превеждаш и заверяваш по-малко документи, и по-малко разходи. По-малко = вероятността за грешки или да загубиш някой е по-малка. Не е страшно - аз октомври се женя.
Единственото нещо което ме вбесява в сключването на брака е своеволията на ритуален дом Варна. Задължават те да те снима техен фотограф, който срещу 70 лв ти дава колосалната бройка от 25 снимки. Изнудват те да си правиш медицинските в Надежда и въобще се възползват по всякакъв начин от факта че са монополисти. Но това е друга и мноооого обширна тема.
Две двойки от Варна във връзка с процедурата сключиха брак в същия този ритуален дом по средата на седмицата срещу скромната сума от 18 лева, заплатена под формата на административна такса за скючването на брака.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Последна дилема по документите

Мнение от emili_vn »

margaret написа:
bai_ganiu написа:Абе мили хора как не можахте да разберете какво искат канадците и кое е най-сигурното (брак) и защо все търсите някакви други алтернативи...
аз така го тълкувам...ти как го виждаш е друг въпрос
Не знам за Тонич, но да кажа аз какво разбирам:
"...как не можахте да разберете какво искат канадците..." го разбирам като: не разбрахте ли, че канадците искат сигурно доказателство, че двама души живеят заедно, а не са се кооперирали заради процедурата.
"...и кое е най-сигурното (брак)..." - тук според мен човекът казва, че най-сигурното е брак, а не, че те искат непременно да сте женени.

И така Маргарет - вземи си решението за себе си и действай както намериш за добре. Така или иначе твоите действия ще се отразят на твоята кандидатура, а не на някоя друга. По тази тема е толкова много писано, че няма нужда от повече. Във форума има доста споделени мнения относно доказателствата и непризнаването им по определени кандидатури. Прецени си сама и не приемай съветите тук като заяждане. Щом смяташ, че можеш на 100 % да докажеш съжителство (доколкото разбирам имате 1 година адресна регистрация на един и същ адрес) - действай. Ако от Виена имат нещо против доказателствата (вашите или на някой друг подал документи по същата схема) - те ще уведомят в писмен вид. Евентуалните последствия ще са още една такса (при вече сключен брак или кандидатстване поотделно) и още половин година чакане.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
bai_ganiu
Мнения: 113
Регистриран на: Съб Май 02, 2009 11:47 am
Местоположение: Монреал

Re: Последна дилема по документите

Мнение от bai_ganiu »

margaret написа: аз така го тълкувам...ти как го виждаш е друг въпрос
margaret, ти си тълкувай, тълкувай колкото искаш... може да тълкуваш до безкрайност, но при канадците този манталитет на "много мислещи" хора много, много не върви... И в карайна сметка как ще постъпиш избора е личен и си остава изцяло твой!
Dimazavar
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 4:02 am
Обратна връзка:

Re: Последна дилема по документите

Мнение от Dimazavar »

Мисля че това беше това което исках да чуя и то от Емили-Вн!
Благодаря
http://www.dlstore.eu" onclick="window.open(this.href);return false;
Dimazavar
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 4:02 am
Обратна връзка:

Re: Последна дилема по документите

Мнение от Dimazavar »

bai_ganiu написа:Какъв е проблема да сключите брак след като живеете заедно, имате и дете, а и смятате да емигрирате заедно?! Това за питането във Виена просто го забрави
Наличието на дете е най-сериозното доказателство за връзката ви. Според мен няма смисъл да сключвате брак. Драсни обаче едно запитване до Виена как те виждат нещата.
И да знаеш, че най-сериозното доказателство за връзката ви си остава единствено и само брака за това не напразно точно това искат емиграционните! Едно дете може да дойде от много други връзки и те го знаят много добре за това си искат брак.
Прав си.
Последен въпрос, не е ли гледано с лошо око това че сключваш брак непосредствено преди подаването на документите?
http://www.dlstore.eu" onclick="window.open(this.href);return false;
RORO_74
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Яну 10, 2010 9:05 am
Местоположение: Varna

Re: Последна дилема по документите

Мнение от RORO_74 »

Dimazavar написа:
bai_ganiu написа:Какъв е проблема да сключите брак след като живеете заедно, имате и дете, а и смятате да емигрирате заедно?! Това за питането във Виена просто го забрави
Наличието на дете е най-сериозното доказателство за връзката ви. Според мен няма смисъл да сключвате брак. Драсни обаче едно запитване до Виена как те виждат нещата.
И да знаеш, че най-сериозното доказателство за връзката ви си остава единствено и само брака за това не напразно точно това искат емиграционните! Едно дете може да дойде от много други връзки и те го знаят много добре за това си искат брак.
Прав си.
Последен въпрос, не е ли гледано с лошо око това че сключваш брак непосредствено преди подаването на документите?
Ние точно така направихме.Не е имало проблем.Сключихме брак февроари подадохме май месец.
21.05.2010 - Изпратени документи Виена
23.11.2011 - Получени покани за визи
13.01.2012- Montreal
RORO_74
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Яну 10, 2010 9:05 am
Местоположение: Varna

Re: Последна дилема по документите

Мнение от RORO_74 »

Детенцето ни е на 8г. но имахме различни адреси.Иначе си живуркамехме в грях 10г. :rofl:
21.05.2010 - Изпратени документи Виена
23.11.2011 - Получени покани за визи
13.01.2012- Montreal
margaret
Мнения: 199
Регистриран на: Пон Мар 28, 2011 9:17 pm
Местоположение: Монреал

Re: Последна дилема по документите

Мнение от margaret »

emili_vn написа:
И така Маргарет - вземи си решението за себе си и действай както намериш за добре. Така или иначе твоите действия ще се отразят на твоята кандидатура, а не на някоя друга. По тази тема е толкова много писано, че няма нужда от повече. Във форума има доста споделени мнения относно доказателствата и непризнаването им по определени кандидатури. Прецени си сама и не приемай съветите тук като заяждане. Щом смяташ, че можеш на 100 % да докажеш съжителство (доколкото разбирам имате 1 година адресна регистрация на един и същ адрес) - действай. Ако от Виена имат нещо против доказателствата (вашите или на някой друг подал документи по същата схема) - те ще уведомят в писмен вид. Евентуалните последствия ще са още една такса (при вече сключен брак или кандидатстване поотделно) и още половин година чакане.

Емили стана ми ясно, че темата придоби друга насока - "ЗА" и "ПРОТИВ" брака...не съм искала да се заяждам с някой...просто не съм такъв човек...
Обаче от всичките постове, така и никой не ми каза дали само с копие от личните ни карти е достатъчно да им докажем, че живеем на един адрес повече от 1 година...или трябва и да се вади някакъв документ от общината???
10/10/2011 - Vienne
02/11/2011 - Accusé
09/10/2012 - Интервю
06/08/2013 - документи Сидни
21/10/2013 - получени формуляри за медицински
30/10/2013 - направени медицински
06/11/2013 - покана за визи
07/12/2013 - получени визи
-----------
2 години и 59 дни
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: Последна дилема по документите

Мнение от Mr.D »

По мое мнение и от опит . Женитба е най добре.Няма значение кога е направена дори и да е един ден преди да си подадеш документите.
Само за пример (не много общ с вашата ситуация). Изкарвах си шьофорска книжка в Америка и ми се заядоха че не вярват че сьм женен дори и визата беше пред тях с депендант. Твьрдяха че жена ми фактически може и да ми е сестра и това че живеем от години заедно не ги интересуваше.
Тогава само свидетелсво за брак помогна.

Само помисли че човек ще ти разглежда документите. И когато види снимки с бележки от тук и там. Колко много работа им сьздаваш. Ще вземе и да преглежда сканира(документира всеки един от тях). Хвани ги в лошо настроение и гледай какво става. И така са много заети. Дай им тройна работа.

Но изборьт е ваш. Това е само мнение.
Аватар
cantare
Мнения: 287
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:47 am

Re: Последна дилема по документите

Мнение от cantare »

margaret написа: Обаче от всичките постове, така и никой не ми каза дали само с копие от личните ни карти е достатъчно да им докажем, че живеем на един адрес повече от 1 година...или трябва и да се вади някакъв документ от общината???
Този документ се казва - Удостоверение за настоящ адрес. Вади се и от двамата кандидати в общината по местоживеене. Копия на личните карти могат да са бонус към удостоверенията, но не и основно доказателство за общ адрес.

По реда на логиката би трябвало едно дете да бъде признато за доказателство - все пак в акта за раждане присъстват имената и на двамата родители (кандидати), ноооо при имиграционните логика не търся, нито намирам.
Vouloir, c'est pouvoir!
Публикувай отговор