Още един въпрос за образование и стаж

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Още един въпрос за образование и стаж

Мнение от loginn »

Щом е секретно поделението не е нужно да се афишира във форума какво точно прави, но ако все пак той практикува уменията придобити по време на образованието си, все има начин да го докаже пред имиграционните. Виж ако не ги практикува, това е друг въпрос.
Rednik
Мнения: 23
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 6:15 am

Re: Още един въпрос за образование и стаж

Мнение от Rednik »

В крайна сметка решихме да изпратим документите без тези уточнения, ако искат може да им изпратим допълнителни документи. От всичко изчетено ни стана ясно че нещата са до известна степен субективни и ако ще стане - ще стане. Френския е основен и ще насочим натам усилия. Благодаря на всички отново!
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Още един въпрос за образование и стаж

Мнение от azzura »

Rednik написа:В крайна сметка решихме да изпратим документите без тези уточнения, ако искат може да им изпратим допълнителни документи. От всичко изчетено ни стана ясно че нещата са до известна степен субективни и ако ще стане - ще стане. Френския е основен и ще насочим натам усилия. Благодаря на всички отново!
Без кои уточнения? На каква длъжност си и какви са ти основните задължения ли?Трябва да изпратиш и документи за трудов стаж през последните 5 години, а във вашия случай няма трудови книжки. Как мислиш да процедираш?
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Rednik
Мнения: 23
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 6:15 am

Re: Още един въпрос за образование и стаж

Мнение от Rednik »

Служебна бележка, че служи и продължава да служи еди каде си на еди каква си длъжност ще е достатъчна...
naskoAH
Мнения: 169
Регистриран на: Пет Сеп 10, 2010 3:08 am
Местоположение: България , Варна

Re: Още един въпрос за образование и стаж

Мнение от naskoAH »

Аз имам питане за трудовата книжка и длъжностната ми характеристика . По трудов договор се водя на една длъжност , а по длъжностна характеристика на друга (това естествено е заради осигуровките) По длъжностна характеристика се водя на по - висока длъжност . Интересува ме , ако с документите за Виена изпратя и длъжностната си характеристика (заверено копие ) , ще имам ли някакви проблеми и ще ми признаят ли това , което пише в нея за стаж или ще гледат стажа по трудова книжка . Става дума - по трудова книжка се водя Търговски представител , а по длъжностна характеристика - Регионален мениджър . Просто между двете длъжности има много разлика , а не е желателно и сегашния ми работодател да научава , че смятам да имигрирам .
DCS-Виена-18.05.2011
Полет- 28-29.06.2015 София-Атина-Монреал
Аватар
sudju4e
Мнения: 376
Регистриран на: Чет Юни 10, 2010 3:59 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Още един въпрос за образование и стаж

Мнение от sudju4e »

И при съпруга ми положението е същото, но искам да ти кажа че няма никакво значение в случая дали стажа ти ще бъде признат на позицията търг.представител или регионален мениджър т.е. няма разлика в точките, така че не се притеснявай за това.
DSC - 30.04.2010
Entervue - 08.03.2011 - успешно
DRP - Букурещ -23.03.2011
Медицински - 22.08.2011 (направени - 23.08.2011)
Покани - 24.01.2012
Визи - 23.02.2012
Полет - 25.03.2012
naskoAH
Мнения: 169
Регистриран на: Пет Сеп 10, 2010 3:08 am
Местоположение: България , Варна

Re: Още един въпрос за образование и стаж

Мнение от naskoAH »

Благодаря ти за отговора sudju4e , но при мен ситуацията е малко по-сложна . Завършил съм в ИУ Варна специалност Статистика и Иконометрия , която е от професии в списъка за Квебек , а не съм работил точно като статистик . В длъжностната ми характеристика пише , че правя анализи и прогнози и си мисля , че по - този начин могат да ми признаят стаж по специалноста . Тогава точките ми стават съвсем други , а и специалноста е в раждел А от търсените .
DCS-Виена-18.05.2011
Полет- 28-29.06.2015 София-Атина-Монреал
Аватар
sudju4e
Мнения: 376
Регистриран на: Чет Юни 10, 2010 3:59 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Още един въпрос за образование и стаж

Мнение от sudju4e »

Да прав си по-сложно е при теб, но си мисля, че все пак самата позиция регионален мениджър, която ти е на дл.характеристика е някак си далче от статистиката, въпреки че има споменато че правиш анализи и прогнози, а бакалавъра ти от преди повече от 10години :( . Най-добре запише една магистратура статистика (за 1г. ще я изкараш, докато ти трае обработката на документите до интервюто) за по-сигурно ако имаш такава възможност-тогава ще си ги имаш 16т. за търсена специалност :)
DSC - 30.04.2010
Entervue - 08.03.2011 - успешно
DRP - Букурещ -23.03.2011
Медицински - 22.08.2011 (направени - 23.08.2011)
Покани - 24.01.2012
Визи - 23.02.2012
Полет - 25.03.2012
naskoAH
Мнения: 169
Регистриран на: Пет Сеп 10, 2010 3:08 am
Местоположение: България , Варна

Re: Още един въпрос за образование и стаж

Мнение от naskoAH »

Магистратура , език и натоварена работа - малко множко ще ми дойде за една година. Аз в момента ходя на интензивен курс по английски три пъти седмично , който трябва да свърша в края на Август и после веднага трябва да започна Френски (не мога да прекъсна английския , защото е по Европейска програма и ако го прекъсна , едно , че трябва да го платя - и друго , ще той няма да ми е излишен , а вече съм на второ ниво) . Мисля така да си изпратя длъжностната характеристика . Ти какво ще ме посъветваш ?
DCS-Виена-18.05.2011
Полет- 28-29.06.2015 София-Атина-Монреал
Аватар
sudju4e
Мнения: 376
Регистриран на: Чет Юни 10, 2010 3:59 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Още един въпрос за образование и стаж

Мнение от sudju4e »

За натовареността - какво да ти кажа повечето сме по същия начин а доста имат и деца + това, така че не бива това да е оправдание. http://imt.emploiquebec.net/mtg/inter/n ... tatistique"
от този линк можеш да направиш някакво сравнение долу-горе кои професии при тях са свързани с упражняването на статистически науки-мисля, че твоята не влиза към тях и при това условие ако започнем да ти смятаме точките (ако кандидатстваш самостоятелно) излиза следното
1. За Образование степен бакалавър - получаваш 10т.
2. За област на образованието - 0т. защото е завършено преди повече от 5 години
3. За стаж- слагам максим.
4. За възраст не знам на колко години си, но ако предположим че си завършил на 23 години бакалавъра 1997г., сега трябва да си на 37г. или това са 12т.
5. За Английски ти слагам 4-5т. не знам на какво ниво си
6.Финансова независимост - 1т.
и до тук събираш 35-36т., а прага за предварителна селекция за сам кандидат е 49т., което от своя страна води до това че трябва да защитиш нива на френския франкофон С1 , за да имаш още 13-14т. за френския и да минеш прага
Аз ако бях щях да се напрегна и да си запиша една магистратура - да си ми дадат 16т. за област на образование, за да съм спокойна че с едно средно ниво на езиците ще имам необходимия брой точки :)
Но това са си само мои мисли и разсъждения, с които не искам по никакъв начин да те обременявам ;)
DSC - 30.04.2010
Entervue - 08.03.2011 - успешно
DRP - Букурещ -23.03.2011
Медицински - 22.08.2011 (направени - 23.08.2011)
Покани - 24.01.2012
Визи - 23.02.2012
Полет - 25.03.2012
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Още един въпрос за образование и стаж

Мнение от emili_vn »

naskoAH написа:Магистратура , език и натоварена работа - малко множко ще ми дойде за една година. Аз в момента ходя на интензивен курс по английски три пъти седмично , който трябва да свърша в края на Август и после веднага трябва да започна Френски (не мога да прекъсна английския , защото е по Европейска програма и ако го прекъсна , едно , че трябва да го платя - и друго , ще той няма да ми е излишен , а вече съм на второ ниво) . Мисля така да си изпратя длъжностната характеристика . Ти какво ще ме посъветваш ?
sudju4e-то е права - най-сигурния вариант е една магистратура. Аз така направих миналата година: магистратура+бизнесфренски+бизнесанглийски в Свищов, 3 пъти седмично френски (общо 8 часа) и 2 пъти седмично английски и естествено да не забравям и натоварената работа. Та си получих точки за търсена професия и все още мърдам след тази претоварена година :rofl: :rofl: :rofl:
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
naskoAH
Мнения: 169
Регистриран на: Пет Сеп 10, 2010 3:08 am
Местоположение: България , Варна

Re: Още един въпрос за образование и стаж

Мнение от naskoAH »

Много ви благодаря за съветите!
DCS-Виена-18.05.2011
Полет- 28-29.06.2015 София-Атина-Монреал
zorryyy
Мнения: 72
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 1:28 pm

Re: Още един въпрос за образование и стаж

Мнение от zorryyy »

Здравейте. Подготвяме си документите в момента, но едно нещо не мога да разбера. Имам завършено образование - право, магистърска степен, но никога не съм работила по специалността. Дефакто имам само 6 месеца стаж. Но имам общ трудов стаж 9 г., последните 4г. са в банка. Съпругът ми е завършил средно специално - технолог на черни и цветни метали, но също не работи в тази област, работи във фирма за интернет. Той е на 29г., аз на 32. С две малки деца сме под 12г. Аз съм завършила езикова гимназия с френски език и смятам ниво В2, за него начинаещо понеже никога не е учил езика и сега тепърва ще го учи. Английски средно ниво. Нямаме роднини в Канада. Ами май е това. Ще мога ли да ви помоля за помощ за смятане на точките. :$
Изпратени документи:27.06.2011г.
Акюзе:14.02.2012г.
Аватар
zory_bory
Мнения: 133
Регистриран на: Нед Окт 12, 2008 5:11 am

Re: Още един въпрос за образование и стаж

Мнение от zory_bory »

Табличката с точките е повече от лесна и всеки може сам да си сметне точките. Не е трудно - опитайте. Право не е търсена професия, така че ще получите само съответния брой за висше образование и няма да получите за търсена професия. Почетете малко Вики страницата - има всичко, което ви е необходимо. Успех!
zorryyy
Мнения: 72
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 1:28 pm

Re: Още един въпрос за образование и стаж

Мнение от zorryyy »

Мерси много за отговора. Аз ги сметнах там и според нея и предварителният тест всичко е ок, просто от информацията се обърках относно стажа. При положение, че не е по специалността ще получа ли съответният брой точки за полагащите се години стаж?
Изпратени документи:27.06.2011г.
Акюзе:14.02.2012г.
Публикувай отговор