бг образУвание

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: бг образУвание

Мнение от demococcus »

песничката е номер едно! На мен ми е супер любима. Може да се мери само със тази:
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: бг образУвание

Мнение от Julian_04 »

М-Да, На мен пък като малка "Зайчето Питър" ми беше любима книжка (казвам го по повод, че видях илюстрация от нея в клипчето)...по късно я изместиха "Aлиса в страната на чудесата" и "Малкият принц". :)
Чудно ми е дали сега българските деца ги четат,както и всички чудесни произведения за деца от български автори... :)

Към kikolilokiko:
Тези мои познати, които цитираш са в България и никога няма дори и да помислят за Канада, защото са твърде комплексирани за да се решат на такава стъпка. 8)...,но въпреки всичко са ми приятели и аз ги обичам! :inlove:
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: бг образУвание

Мнение от mwanza »

Мен пък навремето ми попадна учебник по Лого (език за програмиране) за 1 клас, гледаме го ние с кумеца в час по математически анализ, че беше адски тъпо (Доц. Аролска-Хекимова не е от най-интересните хора) и попадаме на следното изречение - "...както знаем от по-рано, скоростта е равна на пътя по времето..." , а като видях и Слави Трифонов в учебник по музика и разбрах, че трябва да се махам оттам. И се махнах. Сега съм студент тука (бил съм и в България в ПУ) и мога да кажа ,че тукашната система много повече ме кефи. И ся ша изпраскам един Bachelor of Fine Arts, щото ми е интересно много, а и не ми се работи :)
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: бг образУвание

Мнение от Julian_04 »

Успех! Само, че художник къща не храни, така че трябва да се замислиш сериозно! Аз все пак се радвам, че не ми се реализираха навремето мечтите и отидох да следвам инженерство....Иначе никога нямаше да срещна мъжа на живота си!!! :inlove:
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: бг образУвание

Мнение от Linko »

Всички тези лозунги само показват несигурност, Джули. И са опит за някаква защита от самата себе си, защото изкушението е силно.
На мен и на всеки друг ни е все тая какво изпитваш към съпруга си, може би именно ти имаш нужда да си го повтаряш постоянно та белким наистина го повярваш. ;)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: бг образУвание

Мнение от Julian_04 »

Linko написа:Всички тези лозунги само показват несигурност, Джули. И са опит за някаква защита от самата себе си, защото изкушението е силно.
На мен и на всеки друг ни е все тая какво изпитваш към съпруга си, може би именно ти имаш нужда да си го повтаряш постоянно та белким наистина го повярваш. ;)
Лелей-йй каква психоанализа ми направихте, Гусин Полковник!!! Това какво ме изкушава не влияе по никакъв начин на това кого обичам! Освен това Аз мога да се владея отлично! Невероятно, но факт: при вида на мъж не ми се подкосяват краката, освен ако Той наистина не си заслужава! Хехехе.....
Така че, Бейби, свиквай с факта, че има и жени, които мислят като мъже!!! ;)
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: бг образУвание

Мнение от kikolilokiko »

Julian_04 написа:
Към kikolilokiko:
Тези мои познати, които цитираш са в България и никога няма дори и да помислят за Канада, защото са твърде комплексирани за да се решат на такава стъпка. 8)...,но въпреки всичко са ми приятели и аз ги обичам! :inlove:
приятелите са, за да ги обичаме и подкрепяме, а не да ги съдим ;) лично мнение :)
п.с. репликата ми беше опит за шега както разбра предполагам
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: бг образУвание

Мнение от demococcus »

Linko написа:На мен и на всеки друг ни е все тая какво изпитваш към съпруга си, може би именно ти имаш нужда да си го повтаряш постоянно та белким наистина го повярваш. ;)
Мои роднини се пенсионираха преди 2-3 години. От дете си ги помня все такива - влюбени един в друг до уши. И досега са си така - тя току ще заразказва какъв мускулест гръб е имал той на младини и колко дълго е плувал под вода... той ще ни обясни с блеснали очи колко много я обича и че не е срамно мъж да реже салата, ако така помага на жена си :lol: Джули ми напомня на тях и й се радвам, ама ще поживеем и ще видим дали ще продължи така докато се сбръчкат ;) Пожелавам го на всеки, а най-вече на себе си, хахахах! :y:
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: бг образУвание

Мнение от speedy »

kikolilokiko написа:
hadministratora написа:
kikolilokiko написа:...Две кебапчета крилати
пазят рая с автомати...
Човече, тия цитати наистина ли са от учебници?!?
:o :o :o :o :o
за съжаление да :(
http://paper.standartnews.com/bg/articl ... cle=315434


по темата за песента още


виж коментарите под "песента"

Мда-а-а-а-а.

Явно някои хора е трябвало да бъдат пребити с камъни, когато са били още деца.

Странна работа - текстът за циганската къща е единственият, в който има нещо човешко.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: бг образУвание

Мнение от Julian_04 »

speedy написа:Странна работа - текстът за циганската къща е единственият, в който има нещо човешко.
Даже прекалено! Може би, защото въпреки несгодите те продължиха да живеят там, докато ние избрахме по-лесния начин...Да избягаме! :)
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: бг образУвание

Мнение от speedy »

Всеки акт, който е изключение спрямо традицията и е нарушение спрямо нейната системност според традиционния човек, е лишен от сакралността и свръхсмисъла, които би й придал митът.

Трябва да си системно-сакрален свръхидиот, за да напишеш или да одобриш подобно нещо за деветокласници.

Четенето на такъв текст трябва са се класифицира наравно с подобни мъчения, като набиването на клечки под ноктите или подлагане на електрошок.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: бг образУвание

Мнение от kikolilokiko »

speedy написа:
Всеки акт, който е изключение спрямо традицията и е нарушение спрямо нейната системност според традиционния човек, е лишен от сакралността и свръхсмисъла, които би й придал митът.

Трябва да си системно-сакрален свръхидиот, за да напишеш или да одобриш подобно нещо за деветокласници.

Четенето на такъв текст трябва са се класифицира наравно с подобни мъчения, като набиването на клечки под ноктите или подлагане на електрошок.
или пиене на кафе на маса за "непушачи" заобиколен от маси за пушачи...
Аватар
Преуспял
Мнения: 572
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 3:34 pm

Re: бг образУвание

Мнение от Преуспял »

speedy написа:
Всеки акт, който е изключение спрямо традицията и е нарушение спрямо нейната системност според традиционния човек, е лишен от сакралността и свръхсмисъла, които би й придал митът.

Трябва да си системно-сакрален свръхидиот, за да напишеш или да одобриш подобно нещо за деветокласници.

Четенето на такъв текст трябва са се класифицира наравно с подобни мъчения, като набиването на клечки под ноктите или подлагане на електрошок.
Аз в началото си помислих, че цитатът е от Стони :D

М/у другото, не би ли трябвало да бъде "които би му придал митът". Многото запетайки и сложни думи ме объркаха, но мисля е става дума за акта - мъжки род, на когото са придават свръхмисъл и сакралност :^)
Аватар
Aribu
Изгонен от форума
Мнения: 1276
Регистриран на: Нед Юни 28, 2009 10:39 pm

Re: бг образУвание

Мнение от Aribu »

С прости думи иска да се каже, че ако всички са пили от изворчето за полудяване а един е пропуснал...то той е лудия в очите на останалите.
:"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".

http://maps.google.ca/maps/ms?hl=en&ie= ... bee5e7dfbb
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: бг образУвание

Мнение от kikolilokiko »

"мнозинството винаги е нормално" :rofl: :rofl: :rofl:
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
Публикувай отговор