Спонсориране на съпруга и сгрешена permanent resident card ?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Paradisa
Мнения: 118
Регистриран на: Пет Яну 16, 2009 6:48 pm

Re: Спонсориране на съпруга и сгрешена permanent resident card ?

Мнение от Paradisa »

Еха Пепи...ти направо ми вдъхна голяма надежда и кураж - благодря!! :beer: - Каква е разликата между ресиденси и ситизеншип...аз не знаех, че автоматично се взима жителство. Мислех си, че е съпружеска виза със статут на временно пребиваване, което се променя, вече на Канадска почва. Може би аз бъркам жителство с поданство...Още нещо..исках да попитам дано не е вече нахално..но когато се получи Канадско поданство..жителство..променя ли се нещо с Българското...или дали се налагат някакви документаци при пътуване. Хубав ден :) и пак мерси !
-
pepiliverpool написа:Здравей Paradisa! Моята съпруга не я викаха на интервю. Пратиха и е-mail че са готови да и дадат виза и да си изпрати паспорта до Букурещ с предплатена услуга за вращане по куриер. според мен всичко зависи от конкретния случай - дали ще има интервю или не. Колкото до пътуването до Канада след това, дали си съпруга си или не няма никакво значение, но и няма повод за претиснение. Ти вече имаш Канадско жителство, а не виза, и никой не може да ти го отнеме, тука никой няма да ти задава никакви въпроси, а ще ти кажат "Welcome to Canada". Просто трябва да се оформят документите ти, около 30 минути и е хубаво да имаш адрес който да им кажеш каде да ти изпратят Residence card, ако не, просто по-късно трябва да се обадиш и да им кажеш къде да ти я изпратят
Документи до Виена (спонсорска процедура) : 08.08.2009
Permanent resident виза : 28.10.2010
Кацнала на Канадска почва : 14.01.2011

Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is God's gift, that's why we call it the present!
pepiliverpool
Мнения: 179
Регистриран на: Чет Фев 23, 2006 10:24 am
Местоположение: Ottawa

Re: Спонсориране на съпруга и сгрешена permanent resident card ?

Мнение от pepiliverpool »

Здравей Paradisa! има разлика между двете: Residence - жителство, а Citizenship - поданство. На тебе ти дават жителство и срок в който трябва да влезеш в Канада за да активираш това жителство. Този срок е 1 година от датата на която си минала медицинския си преглед. След като активираш жителството броиш 3 пълни години престой в Канада и след това можеш да подадеш за поданството. след като го получиш имаш един Канадски паспорт и можеш да гласуваш в избори. колкото до документации, нищо не правиш и нищо не се променя, просто, имаш си 2 паспорта. влизаш и излизаш с Канадския паспорт от Канада и с бълагрския паспорт в БГ. Лек ден.
Paradisa
Мнения: 118
Регистриран на: Пет Яну 16, 2009 6:48 pm

Re: Спонсориране на съпруга и сгрешена permanent resident card ?

Мнение от Paradisa »

Здравей Пепи, благодаря ти ..сега ми е доста по-ясно положението... :beer:
През тези 3 пълни години, за достигане на поданство..имам ли право да напускам Канада или трябва да съм там нон стоп 3 години...зная, че за САЩ има такова изискване за определен период да не се напуска страната..
Благодаря за отделеното време :beer: Хубав летен ден и на теб :)
pepiliverpool написа:Здравей Paradisa! има разлика между двете: Residence - жителство, а Citizenship - поданство. На тебе ти дават жителство и срок в който трябва да влезеш в Канада за да активираш това жителство. Този срок е 1 година от датата на която си минала медицинския си преглед. След като активираш жителството броиш 3 пълни години престой в Канада и след това можеш да подадеш за поданството. след като го получиш имаш един Канадски паспорт и можеш да гласуваш в избори. колкото до документации, нищо не правиш и нищо не се променя, просто, имаш си 2 паспорта. влизаш и излизаш с Канадския паспорт от Канада и с бълагрския паспорт в БГ. Лек ден.
Документи до Виена (спонсорска процедура) : 08.08.2009
Permanent resident виза : 28.10.2010
Кацнала на Канадска почва : 14.01.2011

Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is God's gift, that's why we call it the present!
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: Спонсориране на съпруга и сгрешена permanent resident card ?

Мнение от leaf »

Здравейте,
за да можете да подадете документи за Канадско гражданство е нужно да си живял в Канада 3 години ( 1095 дни) за последните 4 години преди да подадеш документи.

Повече информация:
http://www.cic.gc.ca/english/citizenshi ... y.asp#time

Никой не Ви задължава да стоите в Канада. Може да пътувате, но е нужно да изпълните това условие за да станете граждани.
Успехи
Публикувай отговор