Три причини поради които се гордея, че съм българин

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

Botzo написа:Забелязвам че Ombudsman е права. От историческа гледна точка е така. Но от емоционална ........ имал съм доста голям с такива псевдо турци. За жалост те не се определят като помохаменданчени българи. Имат се за чисти турци.
този контакт в сегашната ти родина ли е или в бъдещата, защото минала явно нямаш, доколкото изобщо родината може да е нещо преходно и променливо..... не мисля, че това което пишеш за отказването от българско гражданство е голяма гордост за теб. много лесно се продаваш за сребърника ( ако и толкова ти дава Аржентина ). добре, че дедите ни по време на турското присъствие не са били като теб, че отдавна нямаше да има България и съответно от какво да се срамуваш - ама че безумие :shock: :shock: :shock:
Аватар
Maverick
Мнения: 194
Регистриран на: Пет Авг 22, 2003 4:27 am
Местоположение: Karshiaka, PD

Мнение от Maverick »

1.Заради прадядо ми.Запазил се български комита,въпреки неистовите усилия на турците това да не е така,въпреки пролежаното време в турски затвори, не спрял да ги коли.
2.Заради дядо ми.Летял през втората свтовна война за Въздушните на Негово Величество.Носил Българския флаг на опашката на самолета си.Свален от вражески самолет,но оцелял.После комунистите го свалиха тотално.
3.Заради майка ми.Направила ме човек,въпреки моите усилия това да не е така.

Бис,от първа до четвърта точка,отдавна ми се върти една мисъл за французите и тя е - да им го туря на французите.Не ми се сърди. :D
От 5 до 11 съм съгласен с всичко,което си написала.
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

Maverick, francuzite sa prodajni kopeleta deto nishto ne sa napravili sled Napoleon i samo se butat za svetovna sila ama ako ne biaha Anglichanite i omraznite im Americanci shtiaha da sa schvabi do sega
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

1. Заради писатели като Йовков, Емилиян Станев, Павел Вежинов, Никола Вапцалов, Яворов и още много други.
2. Заради песни като "Притулила се планината".
3. Заради много хубави спомени, които са си част от моето детство и от моя свят.
За мен патриотичното чувство, както и всяка любов, е нещо интимно. И да го обсъждащ във форуми е като да бъркаш с мръсни ръце в него. Мисля повече да не пиша по този въпрос.
Plamen

Мнение от Plamen »

survivor написа:1. Заради писатели като Йовков, Емилиян Станев, Павел Вежинов, Никола Вапцалов, Яворов и още много други.
2. Заради песни като "Притулила се планината".
3. Заради много хубави спомени, които са си част от моето детство и от моя свят.
За мен патриотичното чувство, както и всяка любов, е нещо интимно. И да го обсъждащ във форуми е като да бъркаш с мръсни ръце в него. Мисля повече да не пиша по този въпрос.
И да добавя:
4. Заради баба ми, дядо ми и всичк ипреди тях.
5. Заради самия мене, децата ми и приятелите ми /една от които е сървайвър/.
6. Напук на всички, които мислят че България се пише с малка буква.
7. Заради мъдростите на дарода към който принадлежа.
8. заради азбуката и всичко свързано с нея.
9. Заради религията, която повремето на инквизицията е била основния прогресивен момент в историята ни.
10. И най-вече защото виждам, че ние сме ако не по-, то поне на нивото на другите народи.
И накрая искам да помоля всеки, който смята че България не му е родина, че Ботев е страхливец или че Левски е малодушен идиот...да отива другаде. Извинете ме за силните слова, но аз лично няма да търпя такова поведение. подобни изказвания мога да сравня само с национално предателство.
Това е форум за имиграция.
Rosi

Re: Три причини поради които се гордея, че съм българин

Мнение от Rosi »

Последно промяна от Rosi на Пет Апр 23, 2004 12:05 pm, променено общо 1 път.
HisShadow
Мнения: 354
Регистриран на: Съб Юли 10, 2004 3:21 am

Мнение от HisShadow »

ne stava vapros dali se gordeem ili ne

1. ako sam ne se otnasiash s respekt kam minaloto si (proizhod traditsii i pr.) nikoi niama da go napravi vmesto teb
2. opitaite se da se podigraeete, dori i na shega s niakoe Kanadsko velitshie ... ako ne znaete kakvo se slutshva, shte ostanete potresseni
3. nie sme imigranti i za jalost vinagi shte si ostanem takiva - nikoga tezi hora niama da ni priemat - edinstvenia natshin da zaemem dostoino miasto v Kanadskoto obshtestvo e tshrez traditsiite na obshnosta si - a tova nikoga niama da se slutshi ako sami se otritshame
4. Naistina - velikite balgari sa ujasno malko, za tova triabva da da otdavame daljimoto na vseki sanarodnik, koito e uspial da napravi neshto povetshe ot drugite.
Аватар
maria29
Мнения: 676
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2003 6:46 pm

Мнение от maria29 »

Quebec, je t`aime ma nouvelle Patrie!

biah se zarekla da ne picha vetche v tozi forum no ne moga da se sdarja da ne otpravia replika kam Arjentineza, koito gradi piasatchni kuli sas metchtite si po Québec.
I taka Argentinetzo, ti do kolko si zapoznat s istoriata i proizhoda na Québec? Dostatatchno li? Ami bez da preuvelitchavam ni nai-malko istoritcheskite fakti predtzite na tazi provintzia sa tri osnovni grupi :
1. indiantzi - tiah niama kakvo da gi komentiram, s dve dumi parvobitnoobchtinen stroi
2. voinitzi i prestapnitzi moriatzi
3. prostitutki- da,da totchno taka. mojech da se porazrovich i da vidich tche frenskia kral za da uvelitchi frenskogovoriachtoto prisastvie tuk izprachta 42 frenski prostitutki koito za 20 godini utroiavat naselenieto tuk. Momitchetata se naritchat filles de roi i za da skliat tukachnite maje da se ojeniat za tiah kralia dava zestra na vsiaka omajena devoika.

GORDEA SE S PROIZHODA SI . Moje balgarite da sa jiveli v kolibi /kakto pisa niakoi/ no hliaba si sa go izkarvali tchestno i potchtenno i nai-vetche sa otzeleli i sa zapazili identitchnostta si. A za ostanaloto polititzite da mu berat srama... :oops:
Botzo

Мнение от Botzo »

Мдам,
гордей се с произхода си няма проблем. Ама твойто прилича на мазохизъм. Ти от Рая си отишла да се мъчиш там с отрепките. Ами да ти задам един задавам много пъти въпрос тук:
Защо не се върнеш при корените ти и да работиш за развитието на тази толкова обичана страна от теб :?:
Или сега ще ми кажеш че някой те е вързал на сила и не можеш да избягаш.
Пак май говорим само за да се упражняваме.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Ako sluchayno ste ostanali s vpechatlenieto che nacionalizmat (ili patriotizmat) e nyakakvo iznachalno choveshko chuvstvo, mislya che ste se izlagali. Nacionalizmat zapochva sled Velikata frenska revoljucia s voynite na Napoleon - v nachaloto na XIX vek. Toy vodi do obedinenieto na nyakolkostotinte nemski knyazhestva, obedinenieto na Italia, otcepvaneto na Belgia, nacionalnoosvoboditelnite dvizheniya v Sarbia, Garcia, Balgaria i t. n. Taka che tova dvizhenie e na okolo 2 veka. Za men prosto e edin etap ot choveshkoto razvitie. Za edni mozhe da e nastoyashte, za drugi veche e minalo, a nishto chudno za nyakoi dori da e badeshte. Na men mi e priyatno che horata sa razlichni. Stiga razbira se da ne reshavat che razlichieto na drugiya e povod da go gonyat, ubivat ili prosto da go obizhdat. Kakto veche kazah, za men chuvstvata mi kakto kam blizkite, taka i kam Rodinata sa chast ot lichnata mi sfera.
I kato chetyah yarostnite vi repliki, v pametta mi izpluva edna pesen na John Lennon, koyato slushah chesto predi vreme.
Shte vi citiram po pamet edno stihche. Tova e moyat podarak za vas :wink:

Imagine there are no countries
I wonder if you can
Nothing to kill or die for
A brotherhood of man

Imagine all the people
living life in peace.
Аватар
miloto
Мнения: 426
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 7:58 am
Местоположение: Bulgaria, Sofia
Обратна връзка:

***

Мнение от miloto »

Преди 38 год. най-добрия приятел на баща ми заминал за Швейцария. Искал да вземе и баща ми, той отказал, били млади, 17годишни.
Приятелят на баща ми не можел да се върне защото такива били времената, я се върне, я лошо му се пише.

Един ден звъни тел. у нас и някой търси баща ми, неговият приятел, решил, след като отворили границите, след като времената се променили да си дойде.
Отидохме да го посрещнем на летището, дойде със съпругата си, швейцарка. Като кацна, за пръв път след 38 год. очите му бяха пълни със сълзи, сърцето му туптеше от вълнеие и радост. Беше толкова щастлив. Е вече от 10 год. живее във Варна, със съпругата си, която обожава България-природата, морето, планините, хората, културата ни.
Баща ми никога и за ден е е съжалил, че не е заминал в онази нощ.
Имал е прекрасни години, за които може да напише книга. А неговият приятел цял живот е бил чужденец, далеч от родината си, далеч от приятели, далеч от семейството си.
Аз също съм имала късмета да се родя в страхотно семейство, да имам прекрасни родители, които са ме научили да уважавам както ближния си, така и родината си, така и себе си.
Имам прекрасни и верни приятели, прекрасни моменти, неща за които тук не могат и да си помислят.


Така че тези, които отричат са едни страхливци и нищо повече. Седнали да се правят на интересни, на кой, на нас ли? ха, ха.

Това е от мен приятели. Сега ще си легна и се надявам да сънувам най-сладките сънища.

:lol:
On a quelquefois assez souffert pour avoir le droit de ne jamais dire:"Je suis trop heureux"!!!
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Мнение от todor73 »

nisto lichno :oops:
Баща ми никога и за ден е е съжалил, че не е заминал в онази нощ.
primera go imash, vqprosa se dosestash.
na men tuk mi haresva, koeto ne mi prechi kato se vqrna na pochivka v bg, zamotan ot ujskito v samoleta da se razplacha na letisteto nali.
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Мнение от todor73 »

izviniavam se 38 god sa.
ama sega ako se vqrna maga da zaplacha primerno za moite diadovci i babi s 70 leva pensia deto navremeto ne sa imali vqzmojnosta da izberat po-dobro mesto. aideee nema nuuujda, ot bg idvame, moje bi nashata bg e druga... :evil:
Аватар
fe_ya
Ефирна
Мнения: 557
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:19 am
Местоположение: извън Монреал...
Обратна връзка:

Мнение от fe_ya »

Чудя се на последните теми във форума - явно има силно неориентирани хора сред нас, които търсят собствената си мотивация да тръгнат или да останат - мисля си, че няма да намерят отговора тук - той е силно индивидуален и дали се гордеете с произхода си или не, едва ли е от огромно значение - по-важното е, че не намираме мястото си в родната си страна и няма гаранции, че ще го намерим другаде - това също е силно индивидуално.
Успех в търсенето, а само заради спорта ще кажа, че не мога да не се гордея с произхода си - това е същността ни и да го отричаме или мразим значи да отричаме себе си.
Може би просто трябва да се научим да надграждаме историята и културата си, а не да ги сриваме всеки път, когато смениме посоката.
joro
Мнения: 6478
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Три причини поради които се гордея, че съм българин

Мнение от joro »

Botzo написа:
poumpy написа: ... много ми хареса определението "аржентинецо"...
Мъча се да откия и аз тръпката ама не мога. Аржентинец съм, за да си получа гражданството трябваше да се откажа от българското. Познайте колко часто от секундата се замислих дали трябва да го направя или не ......... :lol: :lol: :lol: :lol:
Аржентина за мен е като страна малко гола вода но светлинни години преди българия. Тук например никой не се гордее че е аржентинец, защото Марадона някъде и някога е вкарал някакъв си гол. тик се казва че просто е великолепен футболист и нищто повече.
Хората си имат изградена и обоснована смислена патреотична теория независимо че историята на страната не е повече от 200 години.
Ех, Боцо, ти от българин стана аржентинец, сега си тръгнал да бягаш от скапаната и бедна Аржентина да ставаш канадец, след някоя година и германец май ще се се пишеш.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Заключено