Защо повечето българи в Монреал са расисти

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Ира, просто и тези които сме имали, са били малко. Това ми беше мисълта.

Иначе за Аги, сред белите също има малоумни :) Еле пък съседите... Да не разказвам в България мои съседи, "чистокръвни бг арийци" :lol: какви чалга купончета са ми спретвали посреднощ над главата :?
Аватар
ArchTyrael
Мнения: 240
Регистриран на: Сря Сеп 07, 2005 12:32 am
Местоположение: Montreal

Мнение от ArchTyrael »

Защо ли? Ще ти дам един пример който току що се случи...

Преди няколко дена си купих костюм, защото от работа имаме коледно парти и трябва да съм с костюм... Та вчера отидох до един магазин до нас да питам дали могат да го скасят малко и ми казаха, че няма никакви проблеми. Сега в обедната ми почивка, от работа се грабнах и отидох до нас, взех костюма и отидох до същия магазин да ми го скасят малко... Беше друга жена тоя път и като я питах "Можете ли малко да го скъсите" и тя отказа да говори английски с мен и ядосана ми каза "отиди на друго място"...

Как да не съм расист после? Как да харесвам другите нации и етноси ако те не харесват моята? За това, че не им говоря насрания език си отварям работа да търся друго място, а партито е тази събота...

Ето за това аз излизам само с руснаци (и рядко българи)
България над всичко
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

Дай го на неуморните труженички във форума. Ще ти го скъсят фор фри.
Ама кой знае защо не ми се вярва. Ако е за думи: "Как може да сте такива расисти" и пр. ще те надприказват 100 пъти.

Но ако е за нещо реално, например да си делиш апартамента с черни и индийци, или да свършиш някаква работа, тогава се правят на неразбрали и на невидими.

Работата е същата, като с темата на Ивет. Българи, обичайте се, помагайте си, а в същото време автора е лицемер.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Milenka
Мнения: 544
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 9:15 am
Местоположение: Montreal

Re: .

Мнение от Milenka »

Kan_Tangra написа: И може и да ме смятате за ненормален, но ако имам дъщеря, не искам да има "нищо общо" с черни, пък ако ще и да са много свестни хора.
Ама ти, ако си хванеш жена с тъмна кожа, какво? Няма да позволиш на щерката да общува с брат'чедчетата?

Малко обобщение, говоря за хетеро: Хората, когато се касае за друга раса от техния пол, не я понасят, но ако са от другия пол и са готини мадами, съответно пичове са склонни и на компромиси.
I'll try being nicer if you'll try being smarter.
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

IRA написа:Ми на мен не ми пречат. Но не понасям миризмата на маджи , все едно какви т.е не ми е приятно да контактувам с човек който смърди на манджа независимо от каква националност е.
Значи не харесваш нечистоплътни хора. :D Нормално ми се струва - и аз не харесвам. Пък има и доста българи, които понамирисват на запръжчица и чесънче... :D
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

Много е смешно хора, който са от място, където който и да е минал си е хвълил семето, да говорят за расизъм :lol:

били ви миришели нечеистите раси. ми що не се върнете 8000 км обратно в България да видите в градския транспорт как мирише на теменужки :lol:
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

На мен пък в Монреал точно това ми харесва- има възможност за контакти с най-различни националности. И има възможност елегантно да заобикаляш българите , които не ти харесват. Това последното го правя с голям кеф. 'Мангалите" в повечето случай са в пъти по-свестни и възпитани от разни индивиди от чист български произход.
Ако си напарвите труда да научите малко повече за културните традиции на другите доста неща ще ви се сторят логични.
И ние в очите на "кебекуа-то" сме странни кръвожадни типове, които убиват прасета и чоплят храна за папагали.Направо ненормална работа.
:D
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

mama_kenga написа:кръвожадни типове, които убиват прасета и чоплят храна за папагали :D
:thumbsup:

Тва предлагам да го сложим в тълковния речника на бгканада :D
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

mama_kenga написа:И ние в очите на "кебекуа-то" сме странни кръвожадни типове, които убиват прасета и чоплят храна за папагали.Направо ненормална работа.
:D
Дрън-дрън. Те също убиват крави, или може би стейковете по ресторантите ги берат безкръвно по дърветата :rotfl: По въпроса за расизма - като видиш некой с тъмна кожа, отдавна непрани дрехи и смърди на пот и манджи, първото което ти идва да му кажеш е "мангал". Щото с това го асоциираме в родината. Ако видиш в БГ същия такъв тип, но с бяла кожа, най-вероятно ще си кажеш "селянин", дори да е софиянец 4-то поколение. Това не значи автоматично, че си расист, т.е. да се имаш за нещо повече от расата на тъмнокожия смръдльо (или че имаш нещо против селяните в БГ-примера). Не, просто се имаш за нещо повече от конкретния индивид. А думите "мангал" или "селянин" са станали нарицателни.
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

miteto написа:
mama_kenga написа:И ние в очите на "кебекуа-то" сме странни кръвожадни типове, които убиват прасета и чоплят храна за папагали.Направо ненормална работа.
:D
Дрън-дрън. Те също убиват крави, или може би стейковете по ресторантите ги берат безкръвно по дърветата :rotfl: По въпроса за расизма - като видиш некой с тъмна кожа, отдавна непрани дрехи и смърди на пот и манджи, първото което ти идва да му кажеш е "мангал". Щото с това го асоциираме в родината. Ако видиш в БГ същия такъв тип, но с бяла кожа, най-вероятно ще си кажеш "селянин", дори да е софиянец 4-то поколение. Това не значи автоматично, че си расист, т.е. да се имаш за нещо повече от расата на тъмнокожия смръдльо (или че имаш нещо против селяните в БГ-примера). Не, просто се имаш за нещо повече от конкретния индивид. А думите "мангал" или "селянин" са станали нарицателни.
Дрън-дрън - в Кебек не съм виждала да колят прасе насред мегдана и кръвта му да се стича по земята или пък да търчи из селото със забит нож в гърба.И тук ги убиват, ама стерилно. И не се събират 20 човека да ядат и да пият във връзка със смъртта на прасето - песни и танци на народите.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

mama_kenga написа:Дрън-дрън - в Кебек не съм виждала да колят прасе насред мегдана и кръвта му да се стича по земята или пък да търчи из селото със забит нож в гърба.И тук ги убиват, ама стерилно. И не се събират 20 човека да ядат и да пият във връзка със смъртта на прасето - песни и танци на народите.
Дрън-дрън - ти колко села и ферми си обиколила че знаеш със сигурност :wink: И кво - фермерите дето гледат телета като им се дояде стейк сигурно се мятат на пикапа и отиват до крада да си купят телешки пържоли от магазина :wink: Ма те квебекарските селяни са фина работа бе, не са като нашите, даже като пръцкат не мирише лошо ами на теменужки :lol: Не пият, не се бият по кръчмите и т.н. Е, сега че в селата в Нюфаундленд боя в кръчмата е едно от много малкото забавления през дългата зима, тва е друга работа, в очите на хора попили "мултикултурализъм" може да изглежда като екзотичен обичай, а не като селски кютек в хоремага :dent:
А тва с мегдана и със забития в гърба нож - или много филми си гледала или имаш супер-странно село, щото прасе не се коли като го ръгаш в гърба :lol:
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

честно казано аз никога не съм виждала такива работи, само съм чувал че се правели. И съм против подобно първобитно отношемие към животните. Но това каво общо има със расизЪма.
Кебекарите дето ги познавам аз знаят , че българите говорят английски и не обичат френският, и знаят какви високи планини имаме. :lol:Еверест пасти да яде :dent:
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Мнение от Marto »

Не знам дали българите са расисти, но със сигурност толерираме расизма повече. Колко пъти в този форум съм чел цветисти епитети... и на никой не му прави впечатление. А крилатата фраза на адвокат Батков "Този британски хомосексуалист развали мача"? Ако не бяха се оплакали англичаните, никой нямаше да забележи. Това лято успях да гледам един мач въе Варна. От целия сектор се бъзикаха с чернокожия вратар на гостите "Хей, Светльооо". Расизма няма да изчезне докато хората го търпят.

Между другото, аз съм човек който е водил булка от друга раса в БГ. Нейните наблюдения, които горкичката не сподели докато бяхме там за да не ми развали отпуската, бяха много, много тъжни... и това на фона на американския Юг, където тогава живяхме.

Как сме спасили евреите едно време, не мога да разбера.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Мнение от Marto »

miteto написа:
mama_kenga написа:Дрън-дрън - в Кебек не съм виждала да колят прасе насред мегдана и кръвта му да се стича по земята или пък да търчи из селото със забит нож в гърба.И тук ги убиват, ама стерилно. И не се събират 20 човека да ядат и да пият във връзка със смъртта на прасето - песни и танци на народите.
А тва с мегдана и със забития в гърба нож - или много филми си гледала или имаш супер-странно село, щото прасе не се коли като го ръгаш в гърба :lol:
Да беше му го обяснил на Батето (оригиналния) това...
Изображение
:rotfl: :rotfl: :rotfl:
Аватар
galiamtrl
Мнения: 39
Регистриран на: Сря Дек 13, 2006 7:08 pm

Мнение от galiamtrl »

a ti,kakvo pravish v balgarski forum?!kato vsichki sme rassisti,kato ni zaobikalqsh po ulicite,kato ne sme multikulturni...?!
enteligencio,zabravila si,kak si podskachala za na prasseto opashkata,ami...
Заключено