Нещо интересно от седмичния бюлетин

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

krimon написа:и защо е в още по-голяма сила за Кебек, а не и за останалата част от Канада :nenam: Някъде в статистиката пише, че приръста в Кебек е по-отрицателен ли ?
krimon да знаеш само колко неща не ги пище в статистиката ... :wink:

Ами логиката ми е проста : В Кебек помощите за деца са най-големи, при това разходите не са от най-високите в Канада. Следователно тук имат най=голям зор :lol:
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Мде да знам, ние детски от Квебек не взимаме нито долар :( , докато федерални взимаме. И това откакто доходите ни не са 20 хил. годишно! Каква е логиката :roll:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

filipne написа: Не знам как ще погледнат на това на интервюто, но е публична тайна, че вземат имигранти най-вече заради децата им. Това важи с още по-голяма сила за Кебек.
Каква тайна, какви пет лева. При имиграционната процедура дават точки за децата. Както дават точки и за образование и т. н. Какво се правите на ощипани моми - искат ни заради децата ни, ужас. Ами и за децата ни ще ни искат, защото ако нямаха демографски проблем защо изобщо щяха да ни искат? А който има проблем с това, ами да се беше отказал от имиграция още разглеждайки въпросника за точковата система.
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

survivor написа:
filipne написа: Не знам как ще погледнат на това на интервюто, но е публична тайна, че вземат имигранти най-вече заради децата им. Това важи с още по-голяма сила за Кебек.
Каква тайна, какви пет лева. При имиграционната процедура дават точки за децата. Както дават точки и за образование и т. н. Какво се правите на ощипани моми - искат ни заради децата ни, ужас. Ами и за децата ни ще ни искат, защото ако нямаха демографски проблем защо изобщо щяха да ни искат? А който има проблем с това, ами да се беше отказал от имиграция още разглеждайки въпросника за точковата система.
Света наивност ! Ами те ти дават точки и за образование и професия, ама после се оказва, че това не е точно така .... :shock:
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

В интерес на истината, ние емигрирахме заради децата си, защото искахме да не живеят в България. Що се отнася за нас, аз бих продължила да си живея в родината съвсем прилично и щях да бъда доволна, но за нищо на света не исках децата ми да останат да живеят там. В този смисъл, ако целта на имиграционната политика на Канада е била да ми "вземе децата" - точно там са ни съвпаднали целите :P
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

krimon написа:В интерес на истината, ние емигрирахме заради децата си, защото искахме да не живеят в България. Що се отнася за нас, аз бих продължила да си живея в родината съвсем прилично и щях да бъда доволна, но за нищо на света не исках децата ми да останат да живеят там. В този смисъл, ако целта на имиграционната политика на Канада е била да ми "вземе децата" - точно там са ни съвпаднали целите :P
Ами това си е супер !

Няма нищо лошо да мислиш и да се грижиш за децата си.

Просто изтъкнах един факт и отговорих на един въпрос.

Не знам защо на някои хора това им прозвуча като опит за посегателство срещу сияйния канадски image ! :lol: :lol: :lol:

Ама всеки с комплексите си ... :lol: :lol:
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Филипне, става въпрос че никой не крие че Канада има интерес от млади семейства с деца. Ако го криеха, нямаше да дават точки за това. От явно по-явно, направо ще избоде очите, ама по-лесно е да се правим пак на измамени.
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

survivor написа:Филипне, става въпрос че никой не крие че Канада има интерес от млади семейства с деца. Ако го криеха, нямаше да дават точки за това. От явно по-явно, направо ще избоде очите, ама по-лесно е да се правим пак на измамени.
Изглежда не четеш внимателно това което съм написал.

Ще го кажа по друг начин:

Точки се дават за децата, и наистина им трябват деца.

Точки се дават за специалност и опит, но далеч не във всички случаи им трябват такива специалисти за които дават точки.

А сега ми кажи как един незапознат с действителостта би могъл да разбере от кое в действителност имат и от кое нямат нужда ???

Схващаш ли раликата ?

Накратко : почти нищо не е такова , каквото изглежда че е !

P.S. Относно маменето : Ами мамят си хората и си лъжат без да им мигне окото :wink: . Дали това не е канадски национален спорт или други нации са по-прославени ? :lol:
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Доколкото си спомням се дава по 1 точка за дете. Колкото ако имаш и приятел/роднина в Канада.

От друга страна, за висше образование точките са 10.

Точките за възраст прогресивно намаляват между 30 и 40 години, като максимума е 10 точки, когато си на 30, и 0 точки когато си на 40 години.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

Точно така krimon !

За специалност/образование дават много повече точки !

На тази основа някой би си помислил , че това ги интересува най-много. Но не е !

P.S. survivor, прочети добре това, моля
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

аз все си мисля, че най-голямата цел на имиграционната политика на Канада е да запълнят огромните си пространства с яки потребители и данъкоплатци ... се ту!
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

krimon написа:аз все си мисля, че най-голямата цел на имиграционната политика на Канада е да запълнят огромните си пространства с яки потребители и данъкоплатци ... се ту!
Отново вярно !

Децата също са потребители. Сега и най-вече за в бъдеще !
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Филипне, тук ставаше въпрос дали мамят за децата или не и мисля че е ясно че за децата не мамят. За точките за образование и професия е съвсем различен въпрос. Ама ако искаш и него да коментирам - ще ти кажа. По принцип им е по-изгодно някой да плаща данъци върху 100 000 годишен доход, отколкото върху 15 000. То във втория случай на практика и данъци няма, а се увеличават разходите по детски надбавки и помощи за бедни. Така че никой не може да ме убеди че са преревали за работници в манифактурите. Един висококвалифициран човек може и да създаде нови работни места, може да прави иновации, може да е много по-полезен от работник във фабрика. Затова и според мен дават точки за това. Друг е въпросът че конкуренцията в областтите изискващи висока квалификация често е много висока и част от хората просто отпадат и се чувстват излъгани. Може би по някакъв начин трябва да предупреждават че изискванията тук са високи, че може би са много по-високи отколкото в родните страни на имигрантите, че езикът има много голямо значение, също така културни кодове, че търсенето на работа не винаги е само изпращане на СВ-та, а да намериш начин като те изхвърлят през вратата да влезеш прец прозореца и т. н. Аз познавам и то не един и не двама българи, дошли преди няколко години в Монреал, които се промъкнаха през тази конкуренция, сега работят по специалностите си, печелят много добри пари, грижат се прекрасно за децата си и съм сигурна че Канада има много по-голяма полза от такива хора, отколкото от фабрични работници, които получават добавки от правителството за нисък доход.
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

Определено трябва да се обясняват тези неща !

Защото четейки каква голяма нужда имало от такива и такива специалисти в Канада, човек съвсем естествено остава с впечатлението, че е много лесно да си намери такава работа.

Да, има хора , които както ти казваш са се "промъкнали". Според мен обаче те са по-скоро изключение, отколкото правило. Така поне мисля аз, въз основа на моито познанства и наблюдения.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

filipne написа:Определено трябва да се обясняват тези неща !
Ха-ха-ха! И кой ли е длъжен да ти ги обяснява. Трябва просто да ти сече пипето, а не да си буташ дипломите и квалификациите като основно качество :P
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Заключено