Защо съм/искам да емигрирам

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

какво по-точно :oops:
да я напиша тук в един постинг или да ти дам линкове :wink:
semeen
Мнения: 200
Регистриран на: Пет Май 26, 2006 12:08 pm

Мнение от semeen »

много лесно искаш да минеш с линковете, така и баба може :)
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

... е няма да ти развивам исторически тезиси - освен всичко друго, не съм специалист по канадска история, обърни се към Canuck - той прави докторат в Отава.

пък и това отегчава форума, все пак не са такива целите му - накратко става, но по-продължително ... ами аз след малко ще излизам, времето е хубаво, а за мързела /както моя, така и твоя да погледнеш линкове/ няма граница :wink:
semeen
Мнения: 200
Регистриран на: Пет Май 26, 2006 12:08 pm

Мнение от semeen »

До нови срещи. И аз тъкмо тръгвам, чака ме сменяне на памперса на сина ми.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

да ти е жив и здрав, канадската история няма да ти избяга :lol:
semeen
Мнения: 200
Регистриран на: Пет Май 26, 2006 12:08 pm

Мнение от semeen »

Благодаря!
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

semeen,
причини всякакви, ама това ти казвам, дъвкана и предъвквана тема, направо блудкава става. Е, ти може да си отскоро тук, но разходи се назад по писаниците и ще намериш отговори на всичките ти въпроси.
Както виждаш даже не коментирам твоите причини, защот според мен е абсурдно да ти казвам по тази или онази причина си прав или не си.
Повтарям ти само, че ако причините да дойдеш тук са гореизброените в първата поредица (за нещата които не понасяш), в Канада тези неща си ги има и понякога са с още по-големи размери от тези в България.
Така че от тази гледна точка да кажеш примерно че идваш тук щото в България имало да речем масови манипулации си е голям балон, щото тук манипулациите още по-големи, бедността също и т.н. и т.н. да не се впускам в детайли.
Разбира се като дойдеш, първата една-две години може и да не ти прави впечатление, но колкото повече се интегрираш, толкова повече виждаш. Докато не почнеш да виждаш си просто турист.
Не че не ми харесва тук, но ми харесва щото сигурно причините ми за идването са други, различни от твоите.

Може да ме обвинят в антипатриотизъм, но от нещата за които съжалявам единствено може да спомена единствено родителите. И то даже не е съжаление че не сме заедно, а по-скоро ми е мъчно че ще трябва да изживеят старините си сами.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Godis написа:Повтарям ти само, че ако причините да дойдеш тук са гореизброените в първата поредица (за нещата които не понасяш), в Канада тези неща си ги има и понякога са с още по-големи размери от тези в България.
не да опонирам, а да внеса нова лична нотка по въпроса

Вярно е, че ги има, но тези неща не ме вбесяват тук по начинът, който ме вбесяват в България - засягат ме, но не на вътрешно ниво. Защото България ми е скъпа и всякакви безхаберици там ме вълнуваха и преобръщаха всичко в мен. Затова сега не чета бг новини или рядко. Тукашните мухльовци и безумици ги отбелязвам, но не могат да ме докоснат на емоционално, а и на рационално ниво.
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

Точно така, и аз така мисля :) Каквото и да те дразни в Бг, то те дразни щото още го чувстваш като 'твое' и още се чувстваш българин. И мен още ме дразнят бг новините. Когато ме налегнат спомени и ми стане носталгично, си дърпам едни новини от БТВ и съм ок за дълъг период от време.
Аватар
myha
Мнения: 1248
Регистриран на: Съб Окт 01, 2005 9:15 am
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myha »

semeen vij che samo dvama dyshi ti pishat edinia za istoria a drygia kolko pati bila davkana temata !!!
Godis choveka ne j e ,,DAVKAL,, i zatova my se govori !!!
Kogato Bg se ypravi povecheto hora tyka shte si vdignat chukovete obratno,niakoi praviat parichki, drygi chakat paspori i taka !!
Na edna vrata pishelo ''Ne razbivai, ne vlizai ,niama nishto za kradene '' a ot doly pishelo
'' nie sme dlajni da proverim '' !!!
Cherna Kosmata Raka se e spysnala nad foryma
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

myha написа: Kogato Bg se ypravi povecheto hora tyka shte si vdignat chukovete obratno,niakoi praviat parichki, drygi chakat paspori i taka !!
много се съмнявам да знаеш...по-скоро ако се оправи положението, ще намалее притокът. Само не казвай че сме тук само докато изчакаме годинка-две да се оправи България.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Защо съм/искам да емигрирам

Мнение от Koko »

semeen написа:Здравейте,
Имам едно предложение - нека да споделим защо предпочитеме да напуснем България. Тук е разковничето на всичко. Така ще знаем какво е за ремонт у нас (не че ще бъде ремонтирано). Ще бъде и интересно да го съпоствим с лошите страни на Канада.
....
Според мен трябва да разделиш въпроса на две отделни части:
- какво мотивира човек да напусне България - сигурно поради доста от изброените от теб самият причини относно действителността в България (не трябва да се забравя че има и хора на които тази действителност им харесва и не биха емигрирали при никакви обстоятелства). Разбира се всеки емигрант има и някакви собствени лични причини да го направи. Важно е обаче да се има предвид и следното - силната мотивация да се напусне България не ознавача обезателно успешно имигриране т.е. успешно установяване за постоянно в друга държава (като Канада например.) Оттук идва и втория въпрос, над който бих те посъветвал добре да помислиш
- какво мотивира човек да устрои живота си в чужбина – както и някои от писалите преди мен са отбелязали, подобни теми са дъвкани много из форума – като някакво обобщение от писаното преди мога да ти кажа че нерадостната действителност в България може да се окаже недостатъчна като мотивация когато човек се сблъска с това че отивайки в чужбина трябва да започне доста неща отначало и да установи че живота тук е доста различен. Наблягам на думата РАЗЛИЧЕН – не кавам по-добър или по-лош, а именно различен – със специфичните тукашни проблеми и трудности (особено в началото), а и с възможностите за реализация които човек би имал ако знае какво иска и как да го постигне. Това което бих те посъветвал е – недей търси мотивация другаде, ако ти самият не си мотивиран достатъчно - трябва наистина да си наясно със себе си какво и защо се опитваш да направиш. От тази гледна точка, най-добре е да опиташ да събереш максимално повече информация за това какви са възможностите за реализация в твоята конкретна област, дали ще е необходимо да учиш нещо допълнително, също така как си с езика и къде смяташ да се установиш като пристигнеш. Оттам нататък всичко ще зависи от теб самият, а не от това какви са вижданията за живота в Канада на пишещите в този форум.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
Jeeves
Мнения: 1025
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 9:39 am
Местоположение: Wild West

Мнение от Jeeves »

Въпросът може би е не защо, а къде искам да емигрирам! ;)
Иначе http://www.btv.bg/news/?magic=bulgaria&story=51063 това е една малка част от простотията, която е ежедневие в милата ни Родина.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

И аз не преставам да се чудя защо периодично все се повдига този въпрос.
Не разбирам какво значение може да имат за мен причините или целите за емигриране на някой друг? А също и обратното - какъв интерес биха могли да представляват за някого личните ми причини за емиграция.
То е ясно, че за да се вземе каквото и да е решение си има причини, мотиви, цели и т.н. Причините и мотивите могат да са обективни и основателни или субективни и неоснователни, целите могат да реалистични или фантасмагористични и т.н.
И какво от това?
Всеки има вече свободата и възможността да опита да промени нещата за себе си. А дали промяната ще е за добро или за зло можем да разберем, когато тя стане факт.
Какво има тук да се обсъжда? Или може би наистина на някои им трябва куража и убедеността на другите.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

Kogato Bg se ypravi povecheto hora tyka shte si vdignat chukovete obratno,niakoi praviat parichki, drygi chakat paspori i taka !!
Бях на 13 когато в БГ дойде "революцията". Не съм забравила как ни обещаваха след 5 години българия да се оправи.
Половината ми живот мина в очакване на това "оправяне"
Вече съм на 30, а тя още не се е оправила.
Е, вече не чакам да се оправи.
Спасението на давещите се е в ръцете на самите давещи се.
В един момент просто ми дойде до гуша, събрах си багажчето и напуснах. За 3 години тук съм постигнала повече отколкото за 27 в България.
Единственото което ми липсва от България е семейството ми.
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Заключено