Защо България не е добро място за живеене

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Pyrelight »

optics написа: Благодарение на грозни персонални коментари, Джовани както и неколцина други, както писах е придобил привилегията да не му отговарям, но след като ти коментираш, ето какво:
Въздишките че е имало хубави неща създадени по времето на соца които са потънали в развала след това, не означава че е било грешка разтурянето на соца. Означава единствено че след това са направени грешки и затова многократно ви давах за пример Чехия и други "братски" страни. Ерго-то ти е грешно. Не искам да се върнат ония времена (темата че почти всеки човек иска да се върне в детските си времена е друга), а искам България да е също толкова културна и богата колкото въпросните бивши соц страни сега. А ако може и да ги задмине.

По отношение кой бил забравил откъде е тръгнал. Аз като тръгвах, една колежка ми подари сувенир - две малки кожени цървулчета с думите - да не забравяш откъде си тръгнал. На мен тогава ми се стори полу-обидно това, един вид че без тях се предполага ще съм забравил и ще летя в облаците. :lol: Обаче си ги запазих. И сега в момента са ми на стената в офиса, който не вярва мога да ги снимам. (ама трябва да внимавам да не ми се види косматата ръка :lol: )
Не знам какво ти е писал Джовани, ама аз не съм ти писал грозни коментари за разлика от тебе ... Язък, че си модератор и не трябва да се конфронтираш с хората! (За справка - темата с вицовете, анцузите и другите подобни)
Тази колежка трябва да те е мразила много...да ти подари цървули! :|
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Pyrelight »

agent Ozo написа:Иска ми се само да не бяхме разрушавали всичко от онова време, а да бяхме запазили полезните неща и добри традиции като ги вградим в новия свят.
Като например Българо-Съветската дружба.
Напалм за вас! :D
Между другото пироден парк Витоша беше разрушен с директива от Виена за да се пренасочи туристо-потока към Банско.
Сега ще ни се обясни как еврогейците са виновни за това. Да ама те носят фамилии като Дойнов, Балев и такива ми ти работи, Пенке, ле! :D
Абе, Тангра, тоя бизнес парк, в който ще се местиш го строят казахтанци, бе! Аре, събудете се и слезте на земята! :lol:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от ivandaman »

Нищо лошо не беше написал Джовани (поне в първият пост който прочетох. Не знам дали е имало други след това) ..

Просто със солидни аргументи обясни на Оптикса колко му е неадекватно поведението и той явно използва "привилегиите" си да забърше доказателствата. Такива псевдо толеранти рядко толерират противоположно мнение, особено в случаи когато нямат легетимни аргументи. Тогава реагират емоционално и импулсивно в отчаяни опити да запазят непокътнато егото си което така или иначе няма особено покритие..

Аз забелязах същото като Джовани, но тъй като той вече го беше споменал (доста културно при това) реших че няма смисъл да наливам масло в огъня. Очаквах с интерес "аргументите" на Оптикса, но той явно предпочита по-"научни" методи на дейвствие като "изпаряване на материята" :rofl:
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от MrGeek »

ivandaman написа:Нищо лошо не беше написал Джовани (поне в първият пост който прочетох. Не знам дали е имало други след това) ..

Просто със солидни аргументи обясни на Оптикса колко му е неадекватно поведението и той явно използва "привилегиите" си да забърше доказателствата. Такива псевдо толеранти рядко толерират противоположно мнение, особено в случаи когато нямат легетимни аргументи. Тогава реагират емоционално и импулсивно в отчаяни опити да запазят непокътнато егото си което така или иначе няма особено покритие..

Аз забелязах същото като Джовани, но тъй като той вече го беше споменал (доста културно при това) реших че няма смисъл да наливам масло в огъня. Очаквах с интерес "аргументите" на Оптикса, но той явно предпочита по-"научни" методи на дейвствие като "изпаряване на материята" :rofl:
Тия глупости откъде ти дойдоха в главата? Оптикс не е трил нищо на джовани и последния пост си му стои в темата. Давай го малко по-леко с конспирациите. :fubar:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от agent Ozo »

Ивандамане, просто грешно си разбрал думите на Оптикса.
Колегата Джовани отдавна е в игнор-листата на Оптикса поради причините, които последният споменава. И това, за което става въпрос, не се е случило в настоящата тема, а преди доста време.
В тази тема нито Джовани персонално е обиждал някого, нито пък Оптикса е трил негови постове.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Ivan1007 »

Ти пък какъв се явяваш - на барабан малката пръчка, у всяко гърне мерудия, модератор в сянка или си правиш раздвижване на пръстите.:D
Знаеш със сигурност какво е писал jovani, имаш достъп до игнор листата на optics и знаеш какво е трил модератор?

Не се коркай - това ще ти го пиша наравно с изцепката за капацитета на пАтока и броя на гЪзовите тръби.:D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от ivandaman »

Упс...
Изказах се "неподготвен" .. Ще оставя горният пост за "назидание" и се извинявам публично на Оптикс за прибързаните ми и абсолютно грешни в случая заключения :handshake:

Явно силното тропическо слънце не ми се отразява здравословно... Май ще се прибера преждевременно във Ван на хладно и влажно (по здравословни причини) :D

Изображение

.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от agent Ozo »

Ivan1007 написа:Ти пък какъв се явяваш - на барабан малката пръчка, у всяко гърне мерудия, модератор в сянка или си правиш раздвижване на пръстите.:D
Знаеш със сигурност какво е писал jovani, имаш достъп до игнор листата на optics и знаеш какво е трил модератор?
Пак не уцели, както винаги. :)
Аз се явявам участник в дискусията, който е наясно с кого е водил диалог и кой, кога и какво е казал.
И за това, че Джовани е в игнор-листата на Оптикс знам от думите на последния в същата тази дискусия от дата 04.01.2018 г.

Пък твоя "анализ" за случая ще го пришия при останалите ти подобни като например мъртъвците в Донбас, кота 160, невъзможните и строящи се пАтоци и т.н. и т.н. :D
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от agent Ozo »

ivandaman написа:Упс...
Евала, Ивандамане! Мъжкар си! :y: :handshake:
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Ivan1007 »

Аз не целя ве, аз анализирам написаното.
:D
Ако кесиш 24/7/365 в темата и натискаш F5 всяка секунда може и да е вярно, че знаеш кой какво е писал в темата и че може да хванеш дали нещо е трито.
Горното обаче практически е невъзможно, което означава че си мерудия и в това гърне, както във всяко друго.
:D

Интересно дали модератор може да има игнор листа - не те питам теб. :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от jovani »

А защо смятате, че в Чехия е много по-различно от България?
За да прецени едно място, човек трябва да живее в него поне няколко години.
Като турист навсякъде, дори и в Куба, живота изглежда приятен. Причината е, че туристите отиват на почивка, за да харчат пари и всички им се усмихват (защото им взимат парите), разхождат ги на най-привлекателните места, осигуряват им забавления.
А там, където се изкарват парите, хората се зъбят (никой не обича да плаща високи заплати, или да губи от възможните си приходи при бизнес сделка), съвсем логично е там, където човек си изкарва парите да вижда много повече негативи, отколкото на друго място, където си ги харчи.
Неслучайно в Чехия редовно печелят социал-демократите, голямата част от които са бивши членове на Чешката Комунистическа партия (противно на казаното от Иван1007 - но той има ли поне едно вярно мнение в този форум?).

П.П. И аз се надявам форумника Оптикс да пусне някоя по-солидна снимка от София, за да имам моралното основание да ви предложа поредният видеоматериал с цел да докажа, че ако "България не е добро място за живеене", то Северна Америка е много по-непривлекателно място за живот.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от optics »

Ivan1007 написа:Ти пък какъв се явяваш - на барабан малката пръчка, у всяко гърне мерудия, модератор в сянка или си правиш раздвижване на пръстите.:D
Знаеш със сигурност какво е писал jovani, имаш достъп до игнор листата на optics и знаеш какво е трил модератор?

Не се коркай - това ще ти го пиша наравно с изцепката за капацитета на пАтока и броя на гЪзовите тръби.:D
Ozo е прав за тия неща.

Не искам да ви давам акъл нито на тебе нито на него, само споделям личен опит - като нямате грам уважение един към друг, спрете да си отговаряте и ще се почувствате много добре. А вероятно и останалите (освен ако не са кибици/тролове) които ви четат заяжданията.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от klisurov »

jovani написа:ако "България не е добро място за живеене", то Северна Америка е много по-непривлекателно място за живот.
Аз пак да попитам:
Това, че Северна Америка не е привлекателно място (според някои), прави ли България привлекателна?

Все не мога да разбера защо вечно трябва да се сравнява.
Да, Монреал си има своите недостатъци, но аз съм избрал да живея тук (за сега).
България може да има много положителни страни, но на мен тя не ми липсва.

Оптикс показа няколко "положителни" снимки и заяви, че следват "негативни" такива.
Който не му харесват, просто да не ги гледа.
Който има "негативни" снимки от някъде, да намери подходяща тема да ги постне.

Но за мен негативните снимки от Монреал няма да направят София (където съм роден и живял докато бях в България) привлекателна.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от myhata II »

klisurov написа: Оптикс показа няколко "положителни" снимки и заяви, че следват "негативни" такива.
Който не му харесват, просто да не ги гледа.
Който има "негативни" снимки от някъде, да намери подходяща тема да ги постне..

е нали преди 2 месеца в тази тема тук му казах точно това, че си има цяла тема такава за снимки и там да си ги поства и да им се наслаждава колкото ще, ама той продължи да си ги пуска тука, ей така да се надъхва че не се е минал с канадата .... !
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от jovani »

klisurov написа:
jovani написа:ако "България не е добро място за живеене", то Северна Америка е много по-непривлекателно място за живот.
Аз пак да попитам:
Това, че Северна Америка не е привлекателно място (според някои), прави ли България привлекателна?

Все не мога да разбера защо вечно трябва да се сравнява.
Да, Монреал си има своите недостатъци, но аз съм избрал да живея тук (за сега).
България може да има много положителни страни, но на мен тя не ми липсва.

Оптикс показа няколко "положителни" снимки и заяви, че следват "негативни" такива.
Който не му харесват, просто да не ги гледа.
Който има "негативни" снимки от някъде, да намери подходяща тема да ги постне.

Но за мен негативните снимки от Монреал няма да направят София (където съм роден и живял докато бях в България) привлекателна.
Всеки има право на мнение, моята теза (както вече казах) е, че ако според някои "България не е добро място за живеене", то могат да се намерят доказателства, че Северна Америка е още по-непривлекателно място за живот. Което относително прави България по-привлекателна. Никой не е задължен да чете линковете или да гледа снимките, които съм подготвил аз, както и тези на Оптикс - диалогът е феър, поне според мен. Всеки има право да си извади съответните изводи или да си мисли каквото си поиска.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Публикувай отговор