Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
becko
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Юли 10, 2012 4:21 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от becko »

Промените от 31 Март 2013 година ли?
"Няма власт над оная глава, която е готова да се одели от плещите си в името на совобадата и за благото на цялото човечество."
Хр. Ботев, в. "Знаме", г. I, брой 23 от 27 юли 1875 г.
vlaleva
Мнения: 123
Регистриран на: Сря Окт 19, 2011 8:06 am
Местоположение: Бургас

Re: Въпроси за документите

Мнение от vlaleva »

За последните 7-8 месеца разбрах,че при емиграционните процедури за КАнада можеш да правиш всичко друго, но не и планове:декември месец щяхме да подаваме документи и в седмицата,в която щяхме да ги изпращаме,въведоха изискванията за сертификати.ОК,ще се явяваме на изпити,тръгнахме да се подготвяме и март месец кебекуата въведоха списък с професии.ОК,минахме на федералната процедура-от 1 юли трябваше да излезе списъкът с новите професии,те пък спряха процедурата поне до януари...Така че ако сериозно сте решили подготвяйте се по езиците,а пък планове много-много не си правете,да не излязат сметки без кръчмар.Съвет от личен опит :y:
IELTS-01.12.2012-5/4,5/5/5,5
TCFQ-31.01.2013- B1/A1;B1/B1
DCS Montreal-22.03.2013 - върнати документи
DCS MontreaL - 28.06.2013(повторно изпращане)
март 2014-искане за подновяване на чека
акюзе-04 април 2014(по имейл)
ventsislava.nikolova
Мнения: 25
Регистриран на: Пон Юли 09, 2012 9:26 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от ventsislava.nikolova »

Да, промените от 31 март 2013, имам някакво лошо предчувствие за тях.
vlaleva, най- вероятно си много права, но аз съм си такава- plan freak :geek: ,всичко искам да е начертано предварително и следвам стъпка по стъпка.
Благодаря на всеки, благоволил да отговори на многото ми въпроси :)
marinski77
Мнения: 28
Регистриран на: Пет Мар 23, 2012 3:19 am

молба

Мнение от marinski77 »

Здравейте,
искъм да ви попитам молбата и всички анекси към него на ръка ли се попълват или на компютър? Имат ли някакво изискване, на каква форма държат????
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Въпроси за документите

Мнение от martatabs »

Които ти позволяват ги попълни на компютъра...., останалите четливо на ръка. Имаше някакви изисквания за мастилото, трябва да е черно.
Аватар
electrified
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Юли 23, 2011 4:32 am
Местоположение: Варна

Re: Въпроси за документите

Мнение от electrified »

И аз не знам защо имам лошо предчувствие за март 2013. То до сега само се затяга положението. Няма логика да олабят нещата. Аз август ще направя една година от как уча френски и октомври -ноември ще се явявам на изпит. За английския получих сертификата. Сега започвам с преводите и легализациите. Кофти е това дето са го казали на онлайн информационната сесия, че ще се налага да ходя до Пловдив да си заверявам копията на дипломите в учебен отдел. А всички знаем как бързо действат в такива кабинети.
Никога няма да ни стигат парите, да сме достатъчно умни и да имаме достатъчно памет в цифровия фотоапарат.


http://immigration2quebec.blogspot.com
Аватар
becko
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Юли 10, 2012 4:21 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от becko »

vlaleva написа:За последните 7-8 месеца разбрах,че при емиграционните процедури за КАнада можеш да правиш всичко друго, но не и планове:декември месец щяхме да подаваме документи и в седмицата,в която щяхме да ги изпращаме,въведоха изискванията за сертификати.ОК,ще се явяваме на изпити,тръгнахме да се подготвяме и март месец кебекуата въведоха списък с професии.ОК,минахме на федералната процедура-от 1 юли трябваше да излезе списъкът с новите професии,те пък спряха процедурата поне до януари...Така че ако сериозно сте решили подготвяйте се по езиците,а пък планове много-много не си правете,да не излязат сметки без кръчмар.Съвет от личен опит :y:
Добър съвет даваш и смятам да те послушам. Подготвянето на документите паралелно с езика ли да направя или да изчкам новите изисквания? Предполагам някои документи може и сега да се подготвят и от сега, т.к. ще са необходими при всички положения. Някой може ли да ми подскаже примерно кои са те?
"Няма власт над оная глава, която е готова да се одели от плещите си в името на совобадата и за благото на цялото човечество."
Хр. Ботев, в. "Знаме", г. I, брой 23 от 27 юли 1875 г.
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: Въпроси за документите

Мнение от milly »

за какви промени от март 2013 става въпрос :?:
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
vlaleva
Мнения: 123
Регистриран на: Сря Окт 19, 2011 8:06 am
Местоположение: Бургас

Re: Въпроси за документите

Мнение от vlaleva »

becko,според мен може да си преведете документите,имам предвид дипломи и т.н.Другото,което може да направите,е да се запознаете с всички документи,които ще ви се наложи да попълвате-като формуляри,начини на плащане и т.н.Просто защото към момента на подаване на документите ще ви бъде много по-лесно да ги попълните,ако и друг път сте ги чели , а не ги виждате за първи път.Още повече вероятността да изпуснете така някой формуляр е доста по-малка.Но трябва да внимавате-към момента на подаване на документите може да има промяна във формулярите,така че следете ги тези промени.
milly,предполагам че става въпрос за предполагаемите промени-то вече всичко можеш да очакваш-в смисъл,че процедурата за Квебек нали вече е със списъци с професии,които са актуални от март 2012 до март 2013.Предполага се,че март 2013 ще има някакви промени поне в тези списъци.Сигурно за това става въпрос |(
IELTS-01.12.2012-5/4,5/5/5,5
TCFQ-31.01.2013- B1/A1;B1/B1
DCS Montreal-22.03.2013 - върнати документи
DCS MontreaL - 28.06.2013(повторно изпращане)
март 2014-искане за подновяване на чека
акюзе-04 април 2014(по имейл)
Аватар
becko
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Юли 10, 2012 4:21 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от becko »

:y: Благодаря за съвета vlaleva. Смятам да направя така както ти ме съветваш - и според мен това е най-разумното нещо. Надявам се канадците да не затегнат много "дупето" и успеем с начинанието :nod:
"Няма власт над оная глава, която е готова да се одели от плещите си в името на совобадата и за благото на цялото човечество."
Хр. Ботев, в. "Знаме", г. I, брой 23 от 27 юли 1875 г.
titito
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Мар 01, 2012 2:42 pm

Re: Въпроси за документите

Мнение от titito »

Здравйте,

Искам да попитам, тъй като скоро ми предстои подготовка на превод на документите - дипломи, трябва ли да бъдат легализирани от нашето министерство с печат или може да се направи само превод на дипломата от фирми предоставящи такива услуги..

и ако може да ми каже ниякой какви точно документи трябва да подготвя за превод / диплома, автобиография, акт за раждане, сертфикати, лична карта, ...... / ще му бъда много благодарен, защото не ми се иска да пропусна нещо!
ventsislava.nikolova
Мнения: 25
Регистриран на: Пон Юли 09, 2012 9:26 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от ventsislava.nikolova »

titito написа:Здравйте,

Искам да попитам, тъй като скоро ми предстои подготовка на превод на документите - дипломи, трябва ли да бъдат легализирани от нашето министерство с печат или може да се направи само превод на дипломата от фирми предоставящи такива услуги..

и ако може да ми каже ниякой какви точно документи трябва да подготвя за превод / диплома, автобиография, акт за раждане, сертфикати, лична карта, ...... / ще му бъда много благодарен, защото не ми се иска да пропусна нещо!
Здравей, аз не съм подавала, но чета всичко от уикитоhttp://wiki.bgcanada.com/index.php?titl ... %B5%D0%BA)-
мисля,че това са всички документи, нека някой ме поправи, ако греша :y:
Благодаря на всеки, благоволил да отговори на многото ми въпроси :)
Аватар
Victualia
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 5:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Въпроси за документите

Мнение от Victualia »

Здравейте,

има някокко съществени промени в изискваните документи, които не виждам да са отразени във вики, а именно:
нотариално заверени копия на дипломи вече не важат - изискват се копия с печат на университета (учебното заведение), издало дипломата "Вярно с оригинала"; за доказване на стаж - не се приема трудова книжка, както до сега, изисква се писмо от работодателя с точно упоменати реквизити, и т. н. Всичко това слушах на инфо-сесията с имиграционните, резюме съм качила на (линкът е нов):

http://dox.bg/files/dw?a=487aa9e9a7"

и още по темата на
http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... F&start=45"

Всичко е на френски, но пък елементарен, тъкмо ще ви е по-лесно да навлезете в спецификата на нещата. Успех!
DCS 25.10.2011
Визи 25.10.2013
Полет 25.08.2014

"Formal education will make you a living, self-education will make you a fortune...
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: Въпроси за документите

Мнение от milly »

титито, не трябва да са легализирани, само нотариално заверени и с превод от заклет преводач.
А относно списъкът с документи - той варира за всяко семейство, най-добре си направи списък с необходимите документи за вашето семейство. Имам предвид, че някои семейства нямат брак, други нямат деца и т.н. Лични карти не са необходими. В уикито има много подробна информация, но все пак не забравяй при съставянето на вашия списък да се водиш от официалната информация в сайта на имиграционните
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
titito
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Мар 01, 2012 2:42 pm

Re: Въпроси за документите

Мнение от titito »

Victualia сигурно ли е това :
1. Certains documents doivent être originaux (les testes linguistiques) et autres peuvent être des copies certifiés conformes à l’originale (des diplômes, des relevés de notes) – avec un tampon de l’université sur le copie ([pas le tampon de notaire).
2. Attestation d’emploi – une lettre originale de l’employeur avec 5 éléments : signature et date, fonction occupée, description des tâches, nombre d’heures travaillées par semaine et le salaire (carnet de travail non accepté)

защото ще ми е много трудно, почти невъзможно да убедя работодателя си да ми състави подобно писмо с такива данни.....не мога ли да приложа трудовия договор с фиш от заплатата и трудова характеристика и евентуална препоръка / но не е много сигурно/

А за дипломите - отпадат нотариалните заверки, искат копия заверени ,, Вярно с оригинала'' от Университета, така ли?
Публикувай отговор