Канадски простотии

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Канадски простотии

Мнение от IRA »

Когато даваш жилище под наем имаш пълното право да не искаш да има домашен любимец наемателя, това според мен. Но когато аз живея в моето си жилище смятам,че моите животни могат да си живеят с мен.
И какво като хората гледат само кучета и котки? Размножаването не е задължително и по добре да не става токова, не от всеки човек става родител,а понякога може и да не срещнал правилния човек с който да има дете. Ако човек има нужда да се грижи за някой кучетата заместват децата прекрасно.

Между другото децата са по големи унищожители от кучетата и котките. :rofl:
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадски простотии

Мнение от roumensp »

То ако е за въпрос в Щатите съм живял в блох, в който не разрешаваха и малки деца, ама за мен направиха изключение като се роди. И тъй като явно се явих някакъв прецедент, малко по-късно се нанесе и съседка с котка. :D
Малко преди да напусна отгоре над мен се нанесе жена с 4 годишно дете и тогава разбрах колко добре е било да живееш в блок, в който не дават малки деца. :lol:
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от optics »

Като дойдох във Виктория, хвърлих око на един много хубав блок. Отидох вътре да говорим, казаха ми - не може с деца. Викам - колко големи може? -Не може до 18 години. Шах!
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Канадски простотии

Мнение от the_coach »

Kan_Tangra написа:Това, че не искам да ми серат и пикаят кучета на тревата, която аз или детето ми пипат с ръце, и не искам да серат, пикаят и драскат кучета на новите мебели и паркет, които съм купувал, когато съм давал жилище под наем, не ме прави не обичащ кучетата.
Аз много ги обичам, както вече казах, просто не искам да ми пикаят върху мебелите и килима, и матраците.

Защо са тези извъртания, аз не мога да си обясня!

Значи според вас, който обича кучета, трябва да строи на всяко по един дворец и да му слугува!?
Иначе ги мрази!?

А другата логика, че щом нямаш куче, следователно го мразиш, следователно мразиш и всички хора, е също толкова абсурдна.
Тогава как да си обясним, че е пълно с толкова много хора, които гледат само кучета или котета, САМИ са и цял живот са били сами, и нямат и хабер да имат и гледат деца, или да се виждат с хора!? Как така ги обичат тези хора, като аз никаква любов не виждам.

Наистина, уникална логика! :D :D

п.с. файтър, ако не те кефят 15те $ на ден, може да си купиш жилище и да си гледаш кучето там. Така ще се оттървеш от мразещите животни и ще им натриеш носа.
Аз в новите си апартаменти, които давам под наем изрично съм забранил домашни животни. И товае от горчив опит, а не приумица. Ако ще и да ме обвинят за враг N 1 на кучетата. Апартаменти под наем бол, да си наемат някой друг.
Имаше наскоро случай, ама много малко било кучето, ама ще дадем 2 депозита, ама туй, ама онуй.
Майко мила :D
Тангра, ти си доказателство, че съществуват факти и интерпретиране на фактите. Айде сега покажи къде съм написал, че щом нямаш куче следователно мразиш хората :D
Както и да е, в желанието си да ме "засечеш" хич не се усещаш че ставаш смешен :D
Аватар
7George
Мнения: 9670
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Канадски простотии

Мнение от 7George »

roumensp написа:Много издребнявате според мен ... кучета винаги е имало и ще има. В Канада поне няма бездомни.
Бездомни няма, но има безстопанствени. В шелтерите - там са приютени докато ги евтанизират хуманно. Но поне са безплатни. Щото другите са безумно скъпи. Кучета ще има, така е, щото това е един много успешен бизнес.
В резерватите има такива, които изглеждат ничии. Те просто са на цялото племе. И си живеят на открито.
Embrace your climate change!
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Канадски простотии

Мнение от Kan_Tangra »

fighter написа:
Kan_Tangra написа:Това, че не искам да ми серат и пикаят кучета на тревата, която аз или детето ми пипат с ръце, и не искам да серат, пикаят и драскат кучета на новите мебели и паркет, които съм купувал, когато съм давал жилище под наем, не ме прави не обичащ кучетата.
Аз много ги обичам, както вече казах, просто не искам да ми пикаят върху мебелите и килима, и матраците.

Защо са тези извъртания, аз не мога да си обясня!

Значи според вас, който обича кучета, трябва да строи на всяко по един дворец и да му слугува!?
Иначе ги мрази!?

А другата логика, че щом нямаш куче, следователно го мразиш, следователно мразиш и всички хора, е също толкова абсурдна.
Тогава как да си обясним, че е пълно с толкова много хора, които гледат само кучета или котета, САМИ са и цял живот са били сами, и нямат и хабер да имат и гледат деца, или да се виждат с хора!? Как така ги обичат тези хора, като аз никаква любов не виждам.

Наистина, уникална логика! :D :D

п.с. файтър, ако не те кефят 15те $ на ден, може да си купиш жилище и да си гледаш кучето там. Така ще се оттървеш от мразещите животни и ще им натриеш носа.
Аз в новите си апартаменти, които давам под наем изрично съм забранил домашни животни. И товае от горчив опит, а не приумица. Ако ще и да ме обвинят за враг N 1 на кучетата. Апартаменти под наем бол, да си наемат някой друг.
Имаше наскоро случай, ама много малко било кучето, ама ще дадем 2 депозита, ама туй, ама онуй.
Майко мила :D
Тангра, ти си доказателство, че съществуват факти и интерпретиране на фактите. Айде сега покажи къде съм написал, че щом нямаш куче следователно мразиш хората :D
Както и да е, в желанието си да ме "засечеш" хич не се усещаш че ставаш смешен :D
Елементарно, Уотсън, друг го написа!
Нали не си мислиш, че си пиша само с теб в този форум.
А също така, исках да демонстрирам начина на логика и асоциации, който се използваше по въпроса срещу мен.
Не знам кой става смешен, но не съм аз.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Канадски простотии

Мнение от Павел »

Terrorists may head back to Canada - PressReader


https://www.google.ca/webhp?sourceid=na ... +to+canada"

Значи, пускаме си ги обратно, щото нали са си наши, после евентуално им взимаме пашапортите, че да не избягат пак навън и да правят атентати в странство, а само у нас и най-важното - ще разчитаме на neighborhood watch и дом-съвета да им хвърля по едно око от време на време, че да може да преценим дали са се радикализирали :^)
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадски простотии

Мнение от roumensp »

След като имат канадски паспорти и няма факти директно уличаващи ги в тероризъм, каква е алтернативата на горното ?
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от optics »

Торонто доминиън, а.к.а. "банката на народа", служи на клиентите си все по-добре и по-добре :@

Изображение
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
7George
Мнения: 9670
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Канадски простотии

Мнение от 7George »

optics написа:Торонто доминиън, а.к.а. "банката на народа", служи на клиентите си все по-добре и по-добре :@
Питай ги защо е така, и сигурно ще ти кажат, че "(шибаните) акционери на банката, са по-важната част от народа..." :n:

3% е много - това е сравнимо с годишната лихва на някои акаунти. Аз при такива случаи просто ходя пеша с кеша между различните клонове на банки.
Embrace your climate change!
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Канадски простотии

Мнение от ivandaman »

Както стана на въпрос в една друга тема. От 1ви декември, въпреки предупреждението на експертие по емиграция Трюдъмп маха визите за Мексико.

Този психопат прави глупост след глупост. Прахоса 30 милиарда за по малко от година и само за мексиканските рефюджита през 2017 се предвиждат да се изръсим с около 400 милиона долара.. of taxpayers' money.


Последно промяна от ivandaman на Съб Ное 19, 2016 10:27 pm, променено общо 1 път.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от optics »

рефюджита ?!?!? :o
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Канадски простотии

Мнение от ivandaman »

optics написа:рефюджита ?!?!? :o
Aми Оптикс ти си начетен индивид, В предвид ситуацията в САЩ и антимексиканските настроения в частност, логично е да се предположи че тълпите мексиканци които обикновено трябва да си рискуват живота да преминат границата със САЩ, ще предпочетат по-лесната опция да хванат самолетчето за Канада да влязат в държавата и след това да се обявят за бежанци, защото като туристи ще е трудно да оцелелят тук.


Check This Out.

Why rich Mexicans are fleeing to Canada as refugees

Сеа представи си щом богатите мексиканци идват тук какво остава за по-бедните..

Малко статистика от статията по-горе
In 2009, Canada’s Immigration and Refugee Board (IRB) received an astounding 9,000 claims from Mexico—more than triple the number five years earlier, and a figure that prompted the federal government to slap a visa requirement on visitors (it achieved the desired effect: by 2011, only 763 sought asylum).
Абсолютно същото ще се случи и сега.. Mark my words. Този безвизов режим няма да продължи повече от една година според мен.

Ако има нещо позитивно е че поне Мексиканците не са терористи но пък по край тях ще се промъкнат и драг дилъри и разни други престъпници и това драстично ще увеличи престъпноста.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадски простотии

Мнение от roumensp »

ivandaman написа:
In 2009, Canada’s Immigration and Refugee Board (IRB) received an astounding 9,000 claims from Mexico—more than triple the number five years earlier, and a figure that prompted the federal government to slap a visa requirement on visitors (it achieved the desired effect: by 2011, only 763 sought asylum).
Абсолютно същото ще се случи и сега.. Mark my words. Този безвизов режим няма да продължи повече от една година според мен.
Ако пожелаят могат да поставят Мексико в списъка на "designated safe countries" и да им отхвърлят клеймовете, без много да се замислят, но не знам дали ще го направят.

EDIT:
Те вече са такива: http://www.cic.gc.ca/english/refugees/reform-safe.asp"
Така че номерът рифюджи от Мексико трудно ще минава, а "нелегален" в Канада не е лесно ...
Остава и България да турят в тоя списък, защото май само те от ЕС са извън ... освен ако не им се разправя с клеймове от цигани (истински и фалшиви) от догодина.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Канадски простотии

Мнение от ivandaman »

Странно че България не е в този списък докато Мексико, където правителството и полицията извършват масови убийства по поръчка на шефовете им от картелите (които де факто управляват страната) са в този DCO списък..

Според мен реално погледнато Мексико е в пъти по-опасна държава от България, но това е още едно доказателство колко неадекватна е системата за бежанците в Канада.

П.С.
Знам че критерийте са базирани на политически, религиозни и други свободи, но едва ли е възможно Мексико да е по-толерантна държава от член на Еверопейският Съюз. Надявам се да не греша :o
______________________________________________________________________________________
EDIT:
Further proof че този спискък е "a joke" e факта че (след като го прегледах по-подробно) забелязах че Коста Рика, най-толерантната държава в Латинска Америка с най-дълги и стабилни демократични традиции, не е включена. Румъния между другото също е там. Не знам кой го прави този списък но е доста странен.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Заключено