V Bg sum si ot niakolko dena

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
No667
Мнения: 806
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 3:33 pm
Местоположение: Winnipeg,MANITOBA

kupon

Мнение от No667 »

zdravo sum v kupona i niamam vreme za foruma,ama stana goliama tema :)

Sega da se iziasnim malko !!!
Bg si mi e mila i si q obicham,kusuri izlishni ne namiram a samo davam vpechatlenia.
Neshta koito ne mi haresvat namirami v Canada,ima i v Bg takiva.
Normalno e da sraqvniavam i ne go pravia stoto ne haresvam BG,a stoto tuka e taka i tova sa mi pvechatleniata sega.

-Za letishtata- v Winnipeg letishteto e mnogo ponapred ne samo ot Bg,ami i ot Budapeshta letishteto,kadeto kacnah.
A ne mi se misli sega kato napraviat izcialo novo letishte kak ste izglejda.

-Za ikonomikata Manitoba e na svetlinni godini napred ot cialata BG v tova otnoshenie.

-Infrastruktura v Plovdiv jilishtnite kvartali s blokove sa tolkova ulushteni i izrisuvani i mrasni,che sa kato geto,gledkata mi se struva stresirashta.
Plovdiv mi se stori mnogo grozen i mizeren,a e grad s neveroiatna emocia i atmosfera i az vinagi sum mu se kefel.
Pone e palno s hora tuka i ne e kato v Winnipeg da sa samo s koli.
Magazinite po glavnata v plovdiv mi se struvat jalka kartina sega sravneno s mall-te v Canada.
Pomnia che i Canada mi se struvashe grozna parvite 6 meseca,no vsichko e vapros na vazpriatie i navici i svikvane.
Ako poostana v BG i tuka ste mi se struva normalno sled 6 meseca.

Ne znam ot kade da go podhvana vsichkoto nasabralo se vpechatlenie i dali ste bada razbran vav foruma,ako sednem na masa po lesno ste stane diskutiraneto.
Ne se vpriagaite mnogo che taka pisha za Bg i Plovdiv,az i na Canada vadia kirlivite rizi.

Cenite v BG me kefiat,v Happy razpuskam,smetkite mi se struvat smeshni.
Drugo shibano v BG e che ne moje da plashtash s creditna ili debitna karta,tova e mnogo tapo,stoto ti iskash da si dadesh parite,a edinstvenia nachin da platish e cash.

V Bg obache ima kupon,ne sum stavl ot masata vsiaka vecher,salati mezeta,rakii.Horata sa mngo jun tuka.
Snimki MANITOBA:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/

Snimki Toronto i Niagara:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/Canada/


-------------------------------------------------------
Rocy Basso
Мнения: 25
Регистриран на: Вто Окт 12, 2004 3:12 am
Местоположение: BG

Мнение от Rocy Basso »

Във всички хубави ресторанти на Пловдив може да се плаща с дебитни / кредитни карти - Хемингуей, при Лино и т.н. в Хепи също може, виж по кварталните кръчми и хоремаци още се плаща кеш.
Приятен престой в БГ.
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

bate, chicagskia trafic e po gaden ot torontskia, da ne govorim che i distanciite sa po golemi.
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
St.Anger
Some Kind of Monster
Мнения: 712
Регистриран на: Нед Яну 04, 2004 11:26 am
Местоположение: Montreal

Мнение от St.Anger »

todor73 написа:
bateto написа:Даже съм си харесал едно местенце до френската граница /нали наполовина сме вече франсета/ на час път до Барса и Марсиля.
bate kvo stana sqs sozopol be :D , nedej taka, tezi dni tuka pokrai foruma i az vzeh da kroia razni dalaveri i aferi za v bg :D
Докато ние още кроим някой вече шият :D ! Едни приятели от САЩ, имигрираха преди 4 години, след къщата във Вашингтон вече строят хотел в Черноморец!
To Live Is To Die
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

.

Мнение от tochica »

малко допълнение по отношение на летищата - и в Дорвал се ползват автобуси , които се залепят за самолета , за да качат пътниците - не се слиза по стълба , и след това отново се " залепят " за определен изход , обикновено номер 79 . Наричат се PTV и се използват , когато изходите на летището са претоварени и няма свободен , за да слязат пътниците , или когато има хора , които са трудно подвижни .
Дали пътниците ще слязат по ръкав или с автобус зависи от това , колко е натоварено в момента летището и дали има свободен изход , обикновено се позлват едни и същи изходи , с тази разлика че ако предходния самолет , който чака да излети има закъснение и няма друг свободен , авиокомпаниите могат да ползват PTV .
Относно летище София - малко , но организирано , все пак това не е hub на голяма авиокомпания , както е Франкфурт за Луфтханза или Далас за Америкън Еърлайнз .
Относно цените на кока кола - ами не можем да сравняваме стокооборота на Wallmart , те спокойно могат да си позволят да продават и под себестойността на напитката , за разлика от обикновените супермаркети и магазини в България , които често имат минимална задължителна цена , определена от доставчика .

Относно подготовката за почистване на пътища - преди 3 седмици и в Бостън обявиха бедствено положение , а и затвориха летището в Чикаго при подобни снежни условия като в България и отново с извинението , че нямат почистваща техника .
Не трябва да забравяме , че сняг като този , който сега е в България няма всяка зима или всеки ден , за разлика от МОнреал , за който чувам , че настоящата зима е нетипична .


Поздрави
"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Незнам ама допреди няколко години като слезеш на летището в София от международен полет и те лъхваше миризмата на кенеф, добре че сега са го пооправили леко, че поне не смърди.
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

otnosno plastaneto s kreditni karti w BG -mi 1 leka taina ot moito minalo -waobste ne se gordeq s towa -ama takiwa bqxa wremenata predi 6-7 godini.
az li4no sam prawil 4etez na kreditni karti- kato doide 4uvdenez-i plati i xop -informaziqta se kopira- i posle 4oweka se 4udi kade sa otischli nai razli4ni sumi.
taka 4e w BG da plastasch s karta-mnogo riskowano-ama mnogo.prosto ne movete da si predstawite.na praw pogled izglevda wsi4ko to4no -hotela e renomiran ili restoranta a itaka natatka- no move mnogo qko da se nabutasch.
taka 4e da ne kavete 4e ne sam wi predupredil :-)

a pak za letistata- abe golqm praz kakwo e letisteto-waprosa e w
xorata. stot i na nai zlatnoto letiste kato turqt naschi mitni4ari i polizai deto prowerqwat pasporti i to ste zamirische .
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

bp_de написа:otnosno plastaneto s kreditni karti w BG -mi 1 leka taina ot moito minalo -waobste ne se gordeq s towa -ama takiwa bqxa wremenata predi 6-7 godini.
az li4no sam prawil 4etez na kreditni karti- kato doide 4uvdenez-i plati i xop -informaziqta se kopira- i posle 4oweka se 4udi kade sa otischli nai razli4ni sumi.
taka 4e w BG da plastasch s karta-mnogo riskowano-ama mnogo.prosto ne movete da si predstawite.na praw pogled izglevda wsi4ko to4no -hotela e renomiran ili restoranta a itaka natatka- no move mnogo qko da se nabutasch.
taka 4e da ne kavete 4e ne sam wi predupredil :-)

a pak za letistata- abe golqm praz kakwo e letisteto-waprosa e w
xorata. stot i na nai zlatnoto letiste kato turqt naschi mitni4ari i polizai deto prowerqwat pasporti i to ste zamirische .
как ще се набуташ?
нали ти нямат подписа на другото место?
с 4етец, без 4етец - банката ще се набута не ти
само ще си имаш малко неприятности
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
levac
Мнения: 16
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 4:55 pm

Мнение от levac »

Kolio, ako polzvash debitnata mogat da ti oshushkat smetkata i nishto ne mojesh da napravish. poznavam edin pich deto si beshe polzval debitnata predi 3 godini v BG (shtatska) i na drugia den beshe oleknal s 1000$ drapnati ot Germany... pi edna studena voda i v BG si hodi samo s cash veche...
Аватар
Kuma Lisa
Мнения: 4545
Регистриран на: Чет Ное 13, 2003 5:02 pm
Местоположение: BC

Мнение от Kuma Lisa »

Ммм, аз съвсем наскоро видях два малки четеца за картички... с което искам да кажа, че и в Кан. може да се разделите с някой лев. :wink: От тогава не ползвам банкоматчета, нито си давам номерата картичките в нета.
Нали знаете как в САЩ се избира президент:
минават целия му род под лупа, и се гледа какво е направил за благополучието на страната си и какво е учил и какви титли е защитил.

powered by Botzo
Аватар
sara
Рошава гарга
Мнения: 888
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 2:49 pm
Местоположение: на клон монреалски

Мнение от sara »

Кума Лиса написа:Ммм, аз съвсем наскоро видях два малки четеца за картички... с което искам да кажа, че и в Кан. може да се разделите с някой лев. :wink: От тогава не ползвам банкоматчета, нито си давам номерата картичките в нета.
eto ti neshto
Debit Card Fraud
az poneve gledah predawaneto i не съм чела всичко тук само да кажа (ако не е написано), че основната мафия била руманска... такива събратя показаха и БС се споменаваше като едно от средищата :))
и за 10сек слагали четеца :)
Аватар
Kuma Lisa
Мнения: 4545
Регистриран на: Чет Ное 13, 2003 5:02 pm
Местоположение: BC

Мнение от Kuma Lisa »

Има и българчета, повярвай ми :)
Нали знаете как в САЩ се избира президент:
минават целия му род под лупа, и се гледа какво е направил за благополучието на страната си и какво е учил и какви титли е защитил.

powered by Botzo
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Ей на това му викам аз професия румънец.
Аватар
kerkelov
Мнения: 517
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:00 pm
Местоположение: WEST COAST

Мнение от kerkelov »

Кума Лиса написа:Има и българчета, повярвай ми :)
абе има и Б-ри тое ясно -все пак добре е ,4е не са ни споменали
A long time ago
in a galaxy far ,far away
Аватар
flateric
Мнения: 615
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2004 1:30 pm

Мнение от flateric »

Кума Лиса написа:Има и българчета, повярвай ми :)
не има ами има много :)
това малкото се казва папагал - прекарваш си картата и цялата информация остава на нея. те заради някои момчета тук измислиха ccv2 кода на на картите отзад, а пък и много хора искат ксерокопие на картата (те не знаят обаче че има фотошоп :))
общо взето бизнеса отива при румънците защото много опасен взе да става този бизнес и нашите младежи минаха на по-горно ниво - направо банкови сметки , уестърн юнион преводи и т.н. :)
няма гаранция каде могат да Ви опоскат картата, но пък в 99% го духа застрахователя на компанията издала картата.
ако някой възнамерява да си ползва картата в БГ - само в банка - моят съвет
Заключено